Skocz do zawartości

Fallout: Equestria - Last Train From Trancentral [NZ][Grimdark] [Crossover] [Adventure]


Niklas

Recommended Posts

Po prawdzie nie komentuję fanfełów, bo nie potrafię napisać czegoś sensownego, ale trzeba coś w końcu zmienić :f Osobiście uwielbiam FO fici i z tym nie jest inaczej. Co tu dużo pisać, jest fenomenalny c: Dodanie antagonistów tylko podwoiło moją niecierpliwość. Pozostaje zapytać czy powrót weny sprawi, że nie będziemy zmuszeni długo czekać na rozdział

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Kocham Fallout: Equestria, o czym wszyscy powinni wiedzieć, a poczytać rodzimą sidestory jest jeszcze fajniej. Zwłaszcza jeśli to TAKA sidestory. Po odświeżeniu sobie dotychczasowej opowieści zabrałem się za czytanie. I co znalazłem? Esencję Fallouta. Brudny, mroczny świat zewsząd przesiąknięty potwornościami, które zrodziły Pustkowia, jak i tymi zrodzonymi jeszcze przed wojną. Niklas ma własne podejście do tematu i już wcześniej widać było, że potrafi stworzyć coś ciekawego. Mi się tu podoba bestiariusz. Te rozdziały nie są za długie i przyjemnie się je czyta, historia idzie do przodu i ciężko jest odczuć, że robi to zbyt szybko. 

 

Ale konkretnie o rozdziale? "Horrorowaty". Mroczy... I trzymający poziom. Keep up the good work!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu przeczytałem nowy rozdział, a przy okazji odświeżyłem sobie całość, bo już zapomniałem co tam się działo x]

 

Historia rozwija się coraz ciekawiej, tej zagrywki z Grey Storm w ogóle się nie spodziewałem :O

 

Co do całości:

- w pierwszych rozdziałach dość często zdarzały się stylistyczne zgrzyty, które nieco obniżały przyjemność z czytania, ale z każdym kolejnym rozdziałem jest lepiej pod tym względem. Styl jest niezbyt kwiecisty, ale tego można się spodziewać po fanfiku, w którym akcja opisywana jest w pierwszej osobie - wszak narrator niekoniecznie musi być mistrzem języka polskiego (kucnego?). Czyta się dobrze, błędów bardzo mało. Tak trzymać :)

- pewnym momencie zamiast Grey Storm, pojawiło się imię Grey Dust, chyba w 4-tym rozdziale. To chyba pomyłka, a może jakaś zagrywka autora? ;)

- mamy już jakiś pierdyliard złodupców i kucy/innych osób mogących zdrowo zatruć życie bohaterom. Muhahahaha! Me gusta.

- dlaczego imię głównego bohatera bez przerwy odmieniane jest "Lemonie"? To angielskie słowo/imię, a przecież imion typu "John" się tak nie odmienia :/

 

Na ten moment to tyle ode mnie, zobaczymy, jak rozwinie się akcja :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Historia rozwija się coraz ciekawiej, tej zagrywki z Grey Storm w ogóle się nie spodziewałem :O
 

 

Tyle wygrać :yay:

 


- w pierwszych rozdziałach dość często zdarzały się stylistyczne zgrzyty, które nieco obniżały przyjemność z czytania, ale z każdym kolejnym rozdziałem jest lepiej pod tym względem.

 

Pierwszy raz pisałem fica z tej perspektywy, więc naturalnym było, że trochę mi nie szło na początku xd A i oczywiście rozumiesz, że styl musi być adekwatny do przemyśleń głównego bohatera, nieprawdaż? xd

 


pewnym momencie zamiast Grey Storm, pojawiło się imię Grey Dust, chyba w 4-tym rozdziale. To chyba pomyłka, a może jakaś zagrywka autora?

 

Serio? Ło piórwa :D Oczywiście, że pomyłka. Nieświadomie przemyciłem, jak widać, bohatera Porzuconych ;)

 


- mamy już jakiś pierdyliard złodupców i kucy/innych osób mogących zdrowo zatruć życie bohaterom. Muhahahaha! Me gusta.

 

Mam nadzieję, że jesteś gotowy na kolejny pierdyliard :>

 


- dlaczego imię głównego bohatera bez przerwy odmieniane jest "Lemonie"? To angielskie słowo/imię, a przecież imion typu "John" się tak nie odmienia :/

 

"Drogi Johnie".

 

Jakoś tak mi się zakodowało, by odmieniać :P W ostatnim rozdziale próbowałem się tego wystrzegać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Drogi Johnie".

Jakoś tak mi się zakodowało, by odmieniać :P W ostatnim rozdziale próbowałem się tego wystrzegać.

 

Akurat ten przykład to chyba jeden z niewielu wypadków, kiedy taka odmiana nie razi x] Z drugie strony nie jestem polonistą, więc się wymądrzał nie będę ;p

 


Pierwszy raz pisałem fica z tej perspektywy, więc naturalnym było, że trochę mi nie szło na początku xd A i oczywiście rozumiesz, że styl musi być adekwatny do przemyśleń głównego bohatera, nieprawdaż? xd

 

Pisałem przecież o tym, czytaj dokładniej ;p

 

Ogólnie gg wp, czekam na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...