Skocz do zawartości

Szklistość: Eufonia [NZ][Crossover][Normal][Human]


Alcyone

Krótka ankieta ;)  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co nie podoba ci się w opowiadaniu? (możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi)

    • Rozdziały wychodzą zbyt rzadko i są zbyt krótkie.
    • Za dużo dialogów i gadania o niczym.
    • Za mało kucyków! Ludzie są głupi, potrzeba więcej kucyków!
    • Niektóre bohaterki są nudne i pozbawione ciekawego charakteru.
      0
    • "Hiperbola" była zamkniętą historią i sequel nie ma sensu.
      0
    • Za mało się dzieje! Bo przecież musi być dużo wydarzeń, zwrotów akcji i epickiej magii ;)
    • Klara jest niefajna, bo zachowuje się chamsko wobec Idy i się rządzi.
    • Ida jest niefajna, bo jest zmanierowana i ma denerwujący sposób wyrażania się.
    • Za dużo postaci, niektóre są niepotrzebne (patrz punkt 4, 7 i 8).
      0
    • Brakuje porządnego antagonisty. Jakieś tam demoniczne, blade dziewczynki są głupie, nudne i przewidywalne.
    • Za dużo wątków, bohaterki są zbyt podzielone w grupki i ciężko się w tym połapać.
    • Same żeńskie postacie. Praktycznie żadnego faceta.
    • A skoro już o tym mowa, to dlaczego nie ma żadnego wątku miłosnego? Przecież mamy tu sześć nastolatek, wcześniej czy później powinny zacząć plotkować o swoich nastoletnich miłościach.
    • Chociaż właściwie do tego nie potrzeba facetów. Trzeba shipować bohaterki między sobą, proponuję Klara x Ida.
    • W ogóle to Klara i Ida kłócą się zupełnie bez powodu. Powinny zostać najlepszymi przyjaciółkami (lub patrz wyżej).
      0
    • Wnerwia mnie obecność Effervescence i dziwne zachowanie Mane 6.
    • Nie podoba mi się ta ankieta, bo jest niepoważna.
    • Autorka jest bardzo wkurzającą osobą i nie potrafi pisać. Czytam to opowiadanie, żeby się pośmiać z jej tragicznych umiejętności xD
      0
    • Żadne z powyższych.
  2. 2. Którą bohaterka lubisz najbardziej? (tu też możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi. Ja kocham wszystkie moje dzieci, więc nie mogłabym się zdecydować:))

    • Lena (ta, która boi się zegarków).
    • Sylwia (ta, która jest blondynką i trzyma prosiaka na smyczy).
    • Ida (ta poetka, co stara się mówić nietypowym stylem).
    • Klara (ta, która dowodzi leśnym gangiem gimbusiarni i nie znosi kucyków).
    • Flora (ta mistrzyni gapienia się, obserwacji i wyciągania wniosków)
    • Dorota (ta, która... hmmm, ona nie ma żadnego niezwykłego dziwactwa. Trzeba by się tym zająć)
    • Effervescence ("włoski kucyk", przyjaciele)
  3. 3. O czym chciałbyś przeczytać w kolejnych rozdziałach? (w sumie to tylko tak z ciekawości pytam, bo mam na to swoje plany. Aha, no i oczywiście możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi).

    • Więcej informacji na temat wizji Leny i ich związków z mitologią nordycką.
    • Śmierć jednej z bohaterek (akurat jest ku temu okazja).
    • Rozwój charakterów postaci i ich relacji między sobą.
    • Więcej wydarzeń typu atak demonów itp..
    • Powrót Mane 6.
    • Jeszcze coś innego.


Recommended Posts

Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta "Szklistość: Hiperbolę"? Jeżeli tak, to mam nadzieję, że zechce zapoznać się również z sequelem ;)

 

Przedstawiam bezpośrednią kontynuację wydarzeń z poprzedniej części, jednak z innego punktu widzenia. Jak pamiętacie (albo i nie), piątka bohaterek (Flora, Ida, Dorota, Sylwia i Klara) dostała kolejną szansę na wypełnienie swojej misji. Jednak nie tylko przed nimi stoi to zadanie. Jak z tą sytuacją poradzi sobie ostatni Element?

 

Prolog (krótki, jak ostatnio. Rozdziały będą dłuższe. Jak ostatnio)

 

Rozdział I

 

Rozdział II

 

Rozdział III

 

Rozdział IV

 

Rozdział V

 

Rozdział VI

 

Rozdział VII

 

Rozdział VIII

 

Miłego czytania!

 

 

Mała ściąga z krótkimi opisami bohaterek (bo za rzadko dodaję rozdziały, więc postacie mogą się mylić ;()

Edytowano przez Dolar84
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Chyba nikt mnie nie posądzał, że tego nie przeczytam? :lol: Mam akurat dosłownie kilka minut, więc zerknąłem już teraz.

Cóż mogę rzec, świetnie, że jest kontynuacja, mam nadzieję, że będzie równie dobra. Prolog- zaczęło się ciekawie i tajemniczo, Twoje umiejętności pisarskie oceniam na wysokie i ten krótki wstęp to potwierdza. Coś czuję, że będzie się działo :evilshy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja "Hiperboli"! Yay!

 

Zapowiada się bardzo ciekawie - początek mnie mocno zaintrygował. Na razie ciężko powiedzieć coś więcej, ale jeśli pójdzie to w tym kierunku, co poprzednia część (czego jestem niemal pewny) to szykuje się kolejne bardzo dobre opowiadanie. Z reguły tagu [crossover] unikam jak ognia, ale w tym przypadku mogę szczerze napisać: czekam na dalsze rozdziały!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobię przy komputerze, przemieszczając się przez gęste lasy internetów, i co znajduję? Sequel do Szklistości! Grzechem byłoby nie zajrzeć i nie przeczytać, więc od razu wziąłem się do roboty.

Rozpoczęłaś to opowiadanie w sposób dość tajemniczy, co oczywiście u mnie jest plusem :) Końcówka lekko mnie rozbawiła.

Nie mogę się przyczepić w żaden sposób do Twojego stylu pisania.

Dzięki temu zgadnij co dostaniesz? Repa! I wiedzę o tym, że czekam z niecierpliwością na kolejne rozdziały :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No, napięcie rośnie. Końcówka zakończona cliffhangerem, zobaczymy, co będzie dalej. Morał z dzisiejszego odcinka: "Jeśli twoje dziecko ma zegarek, to wiedz, że coś się dzieje"  :crazy:

 

Perełka:

Kupować bilet dla "niewidzialnego" smoka i kucyka, bo... bo tak! Bo tak trzeba, bo tak się powinno, bo taką moralność ma bohaterka. Pierdoła, szczególik, ale jaki cudowny! Prawdę mówiąc, sam bym najpewniej postąpił podobnie, bo też cechuje mnie w znacznej części sytuacji życiowych taki swego rodzaju "przesadyzm moralny". Choć ja wolę mówić, że to moja dusza paladyna się odzywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe! Tak jak w "Hiperboli" mamy ten klimat i uczucie spowijającej nas tajemnicy. Każdy rozdział wyjaśnia coś, a zarazem nic. Trzeba przyznać, że mi się to podoba ;) No i rozmyślania nad biletami mnie rozwaliły :lol:

Tylko mała prośba, mogłabyś link do rodziału dawać również w poście o tym zawiadamiającym? Byłoby wygodniej :rd6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Krótki rozdzialik, ale niezły. Nie będę się rozpisywał, ale podkreślę tylko jedno: 

 

"Dlaczego niebieskie oczy są najładniejsze, gdy są zapłakane?"

 

Sam nie wiem czemu, ale to jest najlepsze zdanie jakie od dłuższego czasu przeczytałem. Ogólnie.

 

Dewej wincyj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W duchu obiecuję sobie, że już nigdy nie będę biegać nocą po mokrym i nieznanym mi lesie" Hm... Ja tam nie mam nic przeciwko temu :dunno:

A co do rozdziału... Sprawy przybrały... Hm... Dosyć zaskakujący obrót... Aż mi się oczy zaiskrzyły :yay: Będzie się działo! :evilshy: Gratuluję pomysłu, niecodzienny, oryginalny... I przeczuwam, że będzie ostro :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

HM. Tak, cóż. Sequel jest w porządku... jako taki, ale niezbyt jako sequel. Może po prostu słabo pamiętam Hiperbolę, ale mam wrażenie, że bohaterki nie są sobą. Nawet sposób mówienia mojej ulubienicy zaszedł po prostu za daleko w swej wytworności. O prowodyrce spisku nawet nie wspomnę, przeraża mnie. Dziwne to. Dziwne wszystko. Niemniej czekam na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida Mazurek... Hm... Znam osobę o tym nazwisku

:)

Niezły pomysł z wyrzucaniem akordeonu przez okno... Ogólnie cała sytuacja jest dla mnie jakby to był "Mój mały partyzant" czy "Mój mały talib". Klara - duce/führer. Chociaż patrząc na ogół, to bardziej to drugie. Będzie się działo, ludzie vs. kucyki. Zakładam, że druga z tych grup znacznie lepiej się ze sobą dogada/dogaduje.

Cóż, ogólnie rozdział mi się podobał, czekam na resztę, bo jest tajemniczo i ciągle mam wrażenie, że "będzie się działo" :lol: Yeah, it will be fun... :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakież było moje zadowolenie, gdy dowiedziałem się o dalszej części "Szklistości"! Cały ten klimat tajemniczości został zpotengowany, ogólnie super. Lecz jednak jak można zauważyć w innych komentarzach "będzie się działo" nie nadchodzi od 3 rozdziałów z prologiem, co w mojej opinii jest podobne do super wolnej akcji w wcześniejszym utworze "W cieniu Areny". Brakuje znanej mi z wcześniejszej części "Szklistości" szczegółowości postaci. Jednak jestem rad, że taka pisarka już od pierwszego fanfika pisze z dobrym stylem i pomysłowością. Życze dalszego sukcesywnego pisania i mam nadzieję, że w 4 rozdziale będzie się działo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery, to prawda, że "będzie się działo" trwa od początku, jednak... Mnie to nie przeszkadza :rdblink: W Hiperboli też tak było, a potem jak już "się działo"... i naprawdę warto było czekać. Tak więc, niech autorka pisze zgodnie ze swoim zamysłem, jestem pewien, że się nie zawiodę.

I myślę, że znów nas czymś zaskoczy :rd10:

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W Hiperboli też tak było, a potem jak już "się działo"...

W Hiperboli pierwsze cztery rozdziały + prolog były o Florze siedzącej w domu, ewentualnie idącej na zakupy. Zaczęło się dziać dopiero w piątym ;)

 

Cóż więcej mogę powiedzieć... możecie się przygotować na znaną z poprzedniej części zmianę narratora, ale jeszcze nie w następnym rozdziale. Nie wiem, co dokładnie rozumiecie przez "będzie się działo", ale mam nadzieję, że uda mi się was nie zawieść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nowy rozdział!

 

Jak zwykle przepraszam za zbyt długą przerwę. Przez całe święta i pierwszy tydzień stycznia byłam zajęta zgłębianiem anatomii ludzkiej, a po nocach śniły mi się oligodendrocyty, tropomiozyna i chymotrypsyna. Tak czy siak, mam nadzieję, że wy spędziliście ten czas w jakiś przyjemny sposób i zapraszam do lektury kolejnego rozdziału, w którym może i nie jest tym, w którym "będzie się działo", ale może i tak się spodoba? Żywię taką nadzieję ;)

Miłego czytania i jak zwykle proszę o komentarze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... Nie wiem czemu, ale chce mi się śmiać z Klary. Zachowuje się jak przywódczyni sekty, tudzież rewolucji. Cały ten "gang" wydaje się być "zbieraniną, myślącą, że będą rządzić światem". Czyli po prostu - źle się zabiera do "wojny" z kucykami i nie do końca dobrze ją motywuje...

I to jest ciekawe! Plus dla opowiadania!

Za to osobisty minus ode mnie za "pistolet gazowy". Nie za to, że był, ale, że nie zostało to dokładnie opisane, gdyż to bardzo szerokie pojęcie

:D

Ogólnie: poziom zostaje utrzymany, względem porzednich rozdziałów. Pewne zdarzenie zdaje się komplikować sytację bohaterek, co rokuje nam na przyszłość ciekawą akcję. Czekam na kolejną część ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dam od siebie komentarz. Jeśli mam opisać rolę tego rozdziału w jednym zdaniu, to wyglądało to by tak: ubarwienie postaci - szczególnie Klary - a także stworzenia zalążka "będzie się działo!". Czas spojrzeć na inne ważne części. Z błędów jest jedynie napisanie Sapiens z małej. Przypatrzmy się Klarze - dziewczyna nie wie co robi stawiając się kucykom, najpewniej nie dla korzyści ludzi, ale spowodu swojego charakteru. A teraz nie mogę przypatrzeć się innym postaciom, ponieważ Klara jest najbardziej "ubarwiona" (mimo iż Lena jest narratorem i czytelnik zna jej myśli!). Mogę także spytać dlaczego podwładni Klary są jej tak oddani? I wspomnę, że przez czyjąś ucieczkę akcja przyspiesza (nareszcie!). I kończę kometarz życząc dalszego sukcesywnego pisania! A, i włączam obserwację tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nowy rozdział...

Jest napisany już od tygodnia, ale cały czas chciałam go usunąć i napisać od początku. Dopiero dziś zdecydowałam się opublikować :/ Mam niewiele siły psychicznej na pisanie ostatnimi czasy...

 

Tak czy siak, rozdział z perspektywy Sylwii (czyli postaci najbardziej w Hiperboli zaniedbanej przeze mnie), znowu przegadany i stanowiący bardziej funkcję ustabilizowania przyszłych wydarzeń. Czy coś w tym stylu. Nie wiem, nie mam humoru na wyjaśnienia, dlaczego znowu nie ma w nim akcji ani tak długo oczekiwanego "dziania się".

 

Miłego czytania (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...