Skocz do zawartości

Szklistość: Eufonia [NZ][Crossover][Normal][Human]


Alcyone

Krótka ankieta ;)  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co nie podoba ci się w opowiadaniu? (możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi)

    • Rozdziały wychodzą zbyt rzadko i są zbyt krótkie.
    • Za dużo dialogów i gadania o niczym.
    • Za mało kucyków! Ludzie są głupi, potrzeba więcej kucyków!
    • Niektóre bohaterki są nudne i pozbawione ciekawego charakteru.
      0
    • "Hiperbola" była zamkniętą historią i sequel nie ma sensu.
      0
    • Za mało się dzieje! Bo przecież musi być dużo wydarzeń, zwrotów akcji i epickiej magii ;)
    • Klara jest niefajna, bo zachowuje się chamsko wobec Idy i się rządzi.
    • Ida jest niefajna, bo jest zmanierowana i ma denerwujący sposób wyrażania się.
    • Za dużo postaci, niektóre są niepotrzebne (patrz punkt 4, 7 i 8).
      0
    • Brakuje porządnego antagonisty. Jakieś tam demoniczne, blade dziewczynki są głupie, nudne i przewidywalne.
    • Za dużo wątków, bohaterki są zbyt podzielone w grupki i ciężko się w tym połapać.
    • Same żeńskie postacie. Praktycznie żadnego faceta.
    • A skoro już o tym mowa, to dlaczego nie ma żadnego wątku miłosnego? Przecież mamy tu sześć nastolatek, wcześniej czy później powinny zacząć plotkować o swoich nastoletnich miłościach.
    • Chociaż właściwie do tego nie potrzeba facetów. Trzeba shipować bohaterki między sobą, proponuję Klara x Ida.
    • W ogóle to Klara i Ida kłócą się zupełnie bez powodu. Powinny zostać najlepszymi przyjaciółkami (lub patrz wyżej).
      0
    • Wnerwia mnie obecność Effervescence i dziwne zachowanie Mane 6.
    • Nie podoba mi się ta ankieta, bo jest niepoważna.
    • Autorka jest bardzo wkurzającą osobą i nie potrafi pisać. Czytam to opowiadanie, żeby się pośmiać z jej tragicznych umiejętności xD
      0
    • Żadne z powyższych.
  2. 2. Którą bohaterka lubisz najbardziej? (tu też możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi. Ja kocham wszystkie moje dzieci, więc nie mogłabym się zdecydować:))

    • Lena (ta, która boi się zegarków).
    • Sylwia (ta, która jest blondynką i trzyma prosiaka na smyczy).
    • Ida (ta poetka, co stara się mówić nietypowym stylem).
    • Klara (ta, która dowodzi leśnym gangiem gimbusiarni i nie znosi kucyków).
    • Flora (ta mistrzyni gapienia się, obserwacji i wyciągania wniosków)
    • Dorota (ta, która... hmmm, ona nie ma żadnego niezwykłego dziwactwa. Trzeba by się tym zająć)
    • Effervescence ("włoski kucyk", przyjaciele)
  3. 3. O czym chciałbyś przeczytać w kolejnych rozdziałach? (w sumie to tylko tak z ciekawości pytam, bo mam na to swoje plany. Aha, no i oczywiście możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi).

    • Więcej informacji na temat wizji Leny i ich związków z mitologią nordycką.
    • Śmierć jednej z bohaterek (akurat jest ku temu okazja).
    • Rozwój charakterów postaci i ich relacji między sobą.
    • Więcej wydarzeń typu atak demonów itp..
    • Powrót Mane 6.
    • Jeszcze coś innego.


Recommended Posts

LOL :derp: Ktoś tu ma nadpobudliwy charakterek XD

Akcja się rozwija, mimo ciągle nowych wyjaśnień, sprawa staje się coraz bardziej zagmatwana. Cóż, wreszcie ujrzeliśmy drugą stronę barykady - to dobrze.

O ile do przedstawienia ludzi nie mam się co czepiać, bo uważam je za bardzo dobre, o tyle w tym rozdziale niemal nie odczuwa się... Hm... Nie umiem tego ubrać w słowa... Kucykowości kucyków? Lepsze określenie mi do głowy nie przychodzi. Może to przez stłoczenie tylu bohaterów naraz? Niemniej, to jedynie lekka niedogodność, cała reszta godna pochwały za włożoną pracę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy akapit i już dwa świetne zdania. Troszkę szkoda, że rozdziały wychodzą tak rzadko, bo mi się przez to cały czas bohaterki plączą (ja też nie mam głowy do imion).

 

Akcja, w przeciwieństwie do pociągu, nadal stoi, ale przynajmniej było nieco humoru :) Pozostaje tylko czekać i życzyć ci sporych pokładów weny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta euforia, gdy zauważyłem, że jest nowy rozdział!

Ymm, zaraz, z perspektywy Sylwi? A która to? *wzruszenie ramionami*

Wszystko jest idealne, tylko jak wspomniał Foley: kucyki nie są sobą, a Ci ludzie, którzy mają być zbliżeni do nich, są trochę dziwni. A to, że nic się nie dzieje, to nie problem. Przyzwyczaiłem się.

A, tekst z "zjedz Snicersa" całkowicie powalił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze ;)

I cóż, spodziewałam się, że przy tak żałośnie rzadkich aktualizacjach trudno będzie połapać się w imionach bohaterek itd., więc zrobiłam listę, na której każda z głównych postaci figuruje wraz z krótkim opisem. Może komuś się przyda ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olrun, Mist… tak bardzo szukałem, do czego to może być nawiązanie… A potem sobie przypomniałem, że ty masz przecież po prostu talent do wymyślania imion ;)

Zaczęło się nieco dziwnie, choć ja przy każdym kolejnym rozdziale czuję się podobnie, jak Lena – czyli „Co, gdzie, kiedy ja jestem?” Tak to jest, jak się czyta naraz kilka fików, wszystko się plącze… Lecz nie o tym miałem pisać. Rozdział… ciut mnie rozczarował. Mamy kolejne zaskoczenie (pociąg mi się niemożebnie kojarzył z Ekspresem do Hogwartu, za co wielki plus), kolejne pytania… ale akcja znowu w miejscu jakby stoi :P Na szczęście końcówka zdaje się obiecywać zmianę tej sytuacji od kolejnej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Olrun, Mist… tak bardzo szukałem, do czego to może być nawiązanie… A potem sobie przypomniałem, że ty masz przecież po prostu talent do wymyślania imion

A ja długą chwilę szukałam w pamięci, o czym mogłeś mówić, wspominając moje wymyślanie imion ;) Ale już sobie przypomniałam.

Olrun, Mist, Aud, Gudrun i Herwor to imiona pochodzące ze skandynawskich sag bądź podań. Najbardziej znane z nich jest chyba Gudrun, imię to nosiła żona Sigurda z Sagi Rodu Wolsungów. Pozostałe są raczej wspominane marginalnie gdzieś w zbiorach z mitologią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem nie zauważyłem nowego rozdziału?! Mój błąd :facehoof:

 

Do rzeczy:

Początek był... dziwny... Co najmniej dziwny... Zakładam, że się wyjaśni - wolę nie snuć swoich teorii spiskowych

:rdblink:

 

Dalej mamy już standardową fabułę... Nie licząc latającego pociągu :rainderp: Bosz... A ja przez ostatni tydzień najeździłem się pociągiem za wszystkie czasy, dobrze, że nie czytałem tego wcześniej, bo wczoraj w pociągu na meeta bym na zawał zszedł :lol:

 

 

"Chcesz, żebym się przemęczała. Foch forever."

Hm... Czemu mam zawsze porąbane skojarzenia? :rainderp:

 

Generalnie rozdział trochę bardziej randomowy, ale luźny i było parę śmiesznych sytuacji. Co tu powiedzieć więcej? Czekam na resztę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No, ciekawy rozdzialik, i do tego mocna końcówka (a niech cię za taki cliffhanger!). Bardzo mi się spodobało nawiązanie do mitologii nordyckiej poprzez Tomb Raidera xD Dobry patent.

 

Nie kojarzony przez Florę róg - czyżby Gjallarhorn? Tu się faktycznie szykuje coś mocnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, przyznaję się bez bicia, że chwilę trwało zanim mój mózg zaczął sobie układać co działo się wcześniej :D

Reszta przemyśleń:

Czy może istnieć "włoski kucyk"? Technicznie rzecz biorąc, one wszystkie są "equestriańskie", więc... Stop! Nie ma sensu tego zgłębiać, bo zaraz zejdzie na temat języka, jakim mówią etc. Tak, lepiej jak przyjmę sobie to "na wiarę", bo nie wszystko da się racjonalnie wyjaśnić i zrozumieć

:)

"Potem zjedzą nas napromieniowane zombie" Od razu skojarzyło mi się z "Hiperbolą", kiedy Dash i Flora oglądały "Czarnobyl: Reaktor Strachu" :lol:

"Opowiedz mi o swojej zegarofobii" - oczywiście, Flora wyciągnie informacje, tak, że nawet się nie zorientują. Czy ona nie ma jakiegoś krewnego pracującego w wywiadzie? :rd4:

"...bo grałam w Tomb Rider..." - no proszę, a podobno gry niczego nie uczą. Jak miło, że w fanfiku jest jednak prawda :rdblink:

Niestety, sądząc po dalszym fragmencie, to nie grały w Call of Duty itp., bo nauczyłyby się co zrobić z tym demonem :D Ale po co reagować jak ktoś napastuje przyjaciółkę, lepiej zaczekać, co jej zrobi, nie? :lol: Przepraszam, lubię docinać bohaterom :twiblush2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, można napisać, że już naprawdę coś się dzieje. Mamy także (chyba) najdłuższy rozdział, a wiązanie kucyków z mitologią skandynawską z pomocą Tomb Raidera oznacza... Ragnarök! A i tak długie przerwy między rozdziałami nie szkodzą. I tak będę mylił się w postaciach. Czekam na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze!

 


Czy może istnieć "włoski kucyk"?

Photo Finish ma na przykład niemiecki akcent, więc czemu by nie? xD

 


Od razu skojarzyło mi się z "Hiperbolą", kiedy Dash i Flora oglądały "Czarnobyl: Reaktor Strachu"

I bardzo dobrze ci się skojarzyło ;) Dorota najwyraźniej też oglądała ten film :P

 


no proszę, a podobno gry niczego nie uczą. Jak miło, że w fanfiku jest jednak prawda

Jest taka krótka historyjka związana z powstaniem tego rozdziału:

 

"- Hej, Ola, zrobisz coś dla mnie?

- Jasne.

- Odkąd mam tę grę, nie jestem w stanie zrobić nic twórczego. Zabierz mi ją i oddaj dopiero, kiedy napiszę przynajmniej dwa rozdziały mojego fanfika.

- Okej. Wyślij mi potem link, żebym mogła to zweryfikować."

 

Wniosek jest taki: gry może i czegoś uczą, ale nie zawsze pomagają nam to wykorzystać. Jeżeli komuś podobał się rozdział, to niech przekaże mi podziękowania dla Oli.

 


Niestety, sądząc po dalszym fragmencie, to nie grały w Call of Duty itp., bo nauczyłyby się co zrobić z tym demonem. Ale po co reagować jak ktoś napastuje przyjaciółkę, lepiej zaczekać, co jej zrobi, nie?

Ojć, nie bądź dla bohaterek taki surowy, coś tam zdziałać próbowały. Choć może faktycznie poszło by im lepiej, gdyby zagrały w Call of Duty xD

 


Cóż, można napisać, że już naprawdę coś się dzieje.

Zawsze mam problemy z wyczuciem, co jest "dzianiem się", a co nie. Generalnie najbardziej lubuję się w pisaniu dialogów i tworzeniu postaci, dlatego akcja czasami może faktycznie posuwać się za wolno, chociaż ja tego często nie dostrzegam i uważam, że dobrze jest ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photo Finish ma na przykład niemiecki akcent, więc czemu by nie? xD

Akcent jak najbardziej może być, ale zastanowiło mnie czy poprawne jest nazywanie tego "niemiecki kucyk" czy "włoski kucyk". Czyli nie neguję tutaj kreacji Effervescence, a jedynie wypowiedź Sylwii :)

 

Czemu wciąż dokuczam bohaterom? :rd4:

 

PS: A co do historyjki, to znam ten ból. "Pograć czy coś napisać, oto jest pytanie..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dziękuję, nie spodziewałam się, że ktoś odkopie ten temat ;)

Cóż, opowiadanie niestety od jakiegoś czasu stoi w miejscu. Jednakże skoro teraz wiem, że jeszcze nie zostało zapomniane, postaram się coś z tym zrobić. Trzymaj za mnie kciuki :D

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim odcinku...

W skrócie przypomnę ostatnie wydarzenia: Klara i Ida opuściły jadący pociąg, Sylwia i Effervescence postanowiły się po nie wrócić, a Lena, Flora i Dorota zostały same gdzieś w dziczy. W nocy zaatakował je blady demon, który prawie zabił Florę. Obecnie leży ona nieprzytomna, bardzo bliska śmierci z wychłodzenia.

 

Zauważyłam, że mam dziwne upodobanie do męczenia bohaterek. Już połowa z nich w trakcie trwania opowiadania przynajmniej raz straciła przytomność: Flora dwa razy, Dorota raz, Lena dwa razy... Cóż, dzisiaj do klubu dołącza kolejna osoba.

 

Przepraszam za długi czas oczekiwania. Nawet nie próbuję się tłumaczyć, dlaczego tak długo nic nie napisałam. Mam nadzieję, że mi wybaczycie :)

 

Rozdział VIII

Życzę miłej lektury i pozdrawiam wszystkich moich wytrwałych czytelników :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

Jakby mnie ktoś w środku nocy (dla mnie,w wakacje,noc trwa do 10 rano) obudził,to bym go co najmniej zaj...wywalił przez okno(Ida przynajmniej nie rozwaliłaby okna)-i ta stanowczość (chodź-nie-czemu-bo mi spokoju nie dacie-ale jak pójdziesz,to znajdziemy sposób,by dać ci spokój-ok)

Odpieranie lodu i ognia za pomocą rury?(Rura wielkiego paladyna +200 do wszystkich statystyk, +666 przeciwko demonom)

No i najważniejsze...co tak długo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sam nie mam za złe za rozdział o północy. Standardowo wybaczam za duuuużą przerwę (czemu tak długo?), rozdział wyśmienity (zadziwiająco krótki jak dla mnie), coś się dzieje, ale słabo (chyba nigdy nie będzie punktu kulminacyjnego). I dalej za nic nie pamiętam postaci. Niechaj Ci co upominali się o coś nowego też skomentują, a nie cicho są!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

Jakby mnie ktoś w środku nocy (dla mnie,w wakacje,noc trwa do 10 rano) obudził,to bym go co najmniej zaj...wywalił przez okno(Ida przynajmniej nie rozwaliłaby okna)-i ta stanowczość (chodź-nie-czemu-bo mi spokoju nie dacie-ale jak pójdziesz,to znajdziemy sposób,by dać ci spokój-ok)

Odpieranie lodu i ognia za pomocą rury?(Rura wielkiego paladyna +200 do wszystkich statystyk, +666 przeciwko demonom)

No i najważniejsze...co tak długo?

Idą by nikogo nie zabijała za taki drobiazg - ona jest opanowana i tylko Pinkie potrafi wyprowadzić ją z równowagi ;)

Klara nie broniła się rurą przed ogniem i lodem, ona jedynie odpychała nią napastnika, a ataków starała się unikać.

Tak długo ponieważ... (uwaga, uwaga nadciąga idiotyczna, ale prawdziwa wymówka) zapomniałam. Serio. A kiedy sobie przypomniałam, byłam leniwa. Za dwa tygodnie wracam z wyjazdu i biorę się za kolejny rozdział, obiecuję. Jak nie dotrzymam słowa, to proszę o spamienie na PW przypomnieniami, prośbami i groźbami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wiiiiiii !!!! nowy rozdział i wyszedł zaraz po tym jak wyjechałam :( . ale wróciłam i mogę go przeczytać!! Łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pinkie:

 

Przeczytałam jedyna myśl która mi się ciśnie to taka że było WSZPANIAŁE  :pinkie2: !!!! 

I z niecierpliwością czekam na kolejne :3 trzymaj tak dalej , a i ten tekst na końcu był świetnie dopasowany  :lunahug2: .

Edytowano przez Hedwiga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...