Skocz do zawartości

Kryptologia [NZ][Sci-Fi][Conspiracy]


Verlax

Recommended Posts

Najpierw kilka słów wstępu.

 

Choć uwielbiałem filmy z pokroju Jamesa Bonda oraz książki w stylu Pamięci Absolutnej czy też Cyfrowej Twierdzy, jedno niestety nie ulega wątpliwości, absolutnie nie przedstawiają te dzieła jak wygląda służba szpiega lub też agenta. Marzyło mi się od dłuższego czasu napisanie opowiadania które podeszłoby do tego tematu w sposób nieco bardziej realistyczny, a na pewno znacznie bardziej oryginalny sposób niż wymienione powyżej dzieła. Przed Państwem pierwszy rozdział "Kryptologii", mojej próby interpretacji tegoż tematu.

 

Agent+pinkie.jpg

 

Jest rok 1032 Anno Celesis. Jest to czas ogólnoświatowego chaosu, gdzie każde państwo choć wojen nie prowadzi, jest w napiętych stosunkach z każdym sąsiadem. Na wschodzie, Carat Ursuacki zachowuje się co raz agresywniej w stosunku do Commonwealth. Na zachodzie, Stany Zjednoczone Gryfonii grożą interwencją w Arabii. Equestria po raz pierwszy od wielu lat jest w chłodnych relacjach ze swymi sąsiadami a Kryształowe Imperium jeszcze nigdy nie pełniło tak marginalnej roli.

 

Jednak relacje dyplomatyczne to jedno, w cieniu zaś toczy się zupełnie inny konflikt. Wywiady wszystkich państw jeszcze nigdy nie były tak aktywne, a spośród nich w przerażającym obliczu jawi się NSA, wywiad Gryfonii który zdaje się mieć nieskończone możliwości inwigilacji. Equestriańskie Służby Wywiadowcze nie mogą tego dłużej ignorować i rozpoczynają akcję o kryptonimie "Conservative", mającą powstrzymać wrogi wywiad raz na zawsze.

 

Prolog

Rozdział I

 

 

- Wszystkie imiona postaci, nazwy organizacji i nazwy państw jakie pojawiają się w opowiadaniu są całkowicie i kompletnie nieprzypadkowe.

- Nawiązania do rzeczywistych wydarzeń są również całkowicie nieprzypadkowe.

- Dziękuję bardzo Gandzii za korektę oraz Dolara84 za Pre-Reading. 

 

Miłego czytania.

 

- Verlax

Edytowano przez Dolar84
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeyup, Gandzia ma całkowitą rację. Nie znajdziecie tu strzelanin, dzikich pościgówy i kucykowych odpowiedników cycatych panienek (przynajmniej w pierwszym rozdziale, zobaczymy co autor dalej wymyśli), tylko żmudną dłubanię tych, którzy naprawdę stanowią o potędze wywiadów.

 

Niech powyższy opis Was nie zraża - czyta się to fenomenalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziełko dotyczące jednego z najważniejszych narzędzi służebnych polityki realnej, jakim jest działalność wywiadowcza?

Ten króciutki fragment zaintrygował mnie nad wyraz. Szczególnie podoba mnie się klimat, budowany przez odwołania się do jak najbardziej rzeczywistych praktyk i wydarzeń.

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy (i z miejsca ostrzegam, że najbardziej będzie mnie ciekawił wątek poboczny, jakim zapewne będzie sytuacja polityczna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry!

 

Ta jest, nowy rozdział Kryptologii jest gotowy! Nie jestem z niego aż tak bardzo dumny jak z prologu, nie mogłem się powstrzymać by trochę nie "uatrakcyjnić" akcji. Przy okazji z góry informuję że po pierwsze, Code Breaker nie będzie jedynym bohaterem opowiadania, a dwa, przypominam że wszystkie nawiązania są całkowicie nieprzypadkowe. Miłego czytania!

 

Rozdział I

 

Pozdrawiam

 

- Verlax

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odkopuję tego fika z czeluści działu.

 

Szkoda, że od prawie trzech lat nie pojawił się nowy rozdział. Opowiadanie jest naprawdę dobre i chciałbym więcej. W naszym fandomie jest wiele fanfików opisujących bitwy, a opowieści o działaniach zakulisowych, takich jak walki wywiadów, to rarytas. Kurczę, szkoda, by miał się zmarnować taki potencjał.

 

Jedyne wady to stosowanie myślników zamiast półpauz w zapisie dialogowym i brak justowania. Poza tym nic dodać, nic ująć.

 

Ocena: 9,5/10 :derp2:

 

Pozdrawiam i mimo wszystko czekam na dalszy ciąg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...