Skocz do zawartości

bobule

Recommended Posts

W tym obszernym numerze znajdziecie relację z II Śląskiego Zorganizowanego Ponymeetu, a ponadto wywiad ze znanym twórcą fanfików – shortskirtsandexplosion. Natomiast o Radiu Yay opowie wam jego współtwórca, maker. Ponadto recenzje fanfików i publicystyka. Miłej lektury!

Link do strony -> http://brohoof.pl/2013/11/18/brohoof-10-18/

dnlZwAx.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie: Kto umieścił ten jednostronny, płaczliwy i cokolwiek żałosny artykuł o shippingach OC x kanon? Tak, nienawidzę tego typu shippinów, dlatego ja pisać artykułu o tym nie powinienem - ale tym bardziej nie powinien tego robić ktoś, kto jest nieszczęśliwie zakochany w Rarity (mówię o osobie, nie postaci). Litości...

 

Dużo materiału, artykuły ciekawe nawet... ale ta jedna rzecz ponownie utwierdziła mnie w fakcie, że wciąż iewacie problemy z dobieraniem osób to pisania artykułów (przypomnę artykuł bobula o clopperach).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko, bo rzadko, ale akurat teraz się zgadzam z Tarrem. Ten artykuł jest strasznie krótki, nieskładnie napisany i brak mu solidnych argumentów. Zamiast tego jest teoria o tym, że "być może gdzieś tam w jakimś świecie mój OC jest żonaty z Applejack i mają małe słodkie kucyki".

 

I nie, Barrfind, Twoja ponysona nie wystąpi w serialu. Przykro mi.

 

 

Ale oprócz tego numer czytało mi się przyjemnie i jestem pod naprawdę sporym wrażeniem jakości pisma. Chociaż moim zdaniem pismo powinno się skupić na kucykach, więc recenzje filmów bym wywalił, ale to kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zastrzeżeń Tarretha i Ślimaka. To jest felieton, czyli coś co pokazuje osobisty punkt widzenia jego autora zawarty w kilkunastu zdaniach. Nie musi być wielce rzeczowej argumentacj - wręcz przeciwnie, "ślizganie się" po powierzchni tematu jest jak najbardziej uzasadnione.

 

Można się nie zgadzać z punktem widzenia autora - w końcu od tego są felietony :D, ale jeżeli chodzi o jego formę to jest ona praktycznie bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewien błąd.

 

ukdl9hX.png

 

Powinno być ''nowy'' zamiast ''nowe''. Albo ''albumy'' zamiast ''album''.

Edytowano przez Tric
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale jeżeli chodzi o jego formę to jest ona praktycznie bez zarzutu.

 

"spełnić sobie marzenie"

"Skąd wiecie, że takie połączenie nie może być?"

"Na ogół są one klacz z klaczą"

 

Te zdania nie brzmią specjalnie poprawnie.

 


Nie musi być wielce rzeczowej argumentacj

 

Nie no, pewnie. Przytaczając felieton - shippingi OC x kanon nie są złe, ponieważ:

- autor spełnia swoje marzenie, shippując się z kochanym kucykiem :rainderp:

- nie mogę dać dowodu, że nie istnieje wszechświat, gdzie jakaś postać np. ożeniła się z Twilight

- tworzymy dla przyjemności tworzenia (*patrzy na stosy słabych OC*)

 

A ja jestem zły i mi się OC x kanon nie podoba, ponieważ:

- lubię hejcić, bo ranienie uczuć innych jest fajne

- nie mogę udowodnić, że to shippowanie OC z kimkolwiek jest niemożliwe

 

Ech. Shippowanie kogokolwiek z kimkolwiek jest możliwe, bo to CHOLERNE FIKCYJNE KOLOROWE GADAJĄCE OSIOŁKI, jakby ktoś nie zauważył. I nie chodzi o to, że ja nie cierpię łączenia OCeków i kanonicznych kuców, tylko o to, że felieton, w którym autor obrał sobie za zadanie przekonać mnie, czytelnika, że takie shippingi nie są złe i dlaczego takie nie są, nie spełnia swojego założenia poprzez to wszystko, o czym napisałem powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobul... cholera by Cię wzięła! Dwa razy Cię informowałem, że podałeś złego autora artykułu!

 

NIE napisałem żadnego felietonu i nie życzę sobie, by wciskano gdzieś mój nick na siłę. Nie zgadzam się nawet w żadnym stopniu z autorem!

Bardzo przepraszam, ale jeśli takie błędy mają się pojawiać, to ja kończę z Brohoofem. Nie chcę, by kojarzono mnie z czymś, z czym nie mam nic wspólnego.

 

Wybaczcie mi ten mały wybuch, ale ta sytuacja wydaje mi się co najmniej nie na miejscu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, autorem felietonu jest Barrfind, a nie Baffling, tutaj wkradł się chochlik drukarski

więc recenzje filmów bym wywalił, ale to kwestia gustu.

recenzje filmów są w Brohoofie od jakiegoś czasu i jakoś nikt się nie skarżył. dodatkowo w tym numerze do tej rubryki pisała Salmonella więc zapewniam, że na prawdę warto ją przeczytać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, autorem felietonu jest Barrfind, a nie Baffling, tutaj wkradł się chochlik drukarski

NIE napisałem żadnego felietonu

 

A na SB jakie poruszenie się rozpętało. 

Cygnus, chowaj pięści, już nie musisz nikogo bić. :lol:

Edytowano przez Kruczek Van Dort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również poprę kolegę, że zgodnie z ideą felietonu, jego autor ma prawo napisać w nim dowolne swoje przemyślenia, nawet sortu "uważam, że jestem nowym wcieleniem Księżniczki Bugestii". My co najwyżej możemy się nie zgodzić z autorem i z nim polemizować, ale nie mammy prawa się czepiać, że felieton jest subiektywny. Obiektywny felieton to jakiś oksymoron.

 

Nie rozumiem, czemu się wszyscy o to tak obruszyli, jakby ich to osobiście ubodło :P To tylko felieton...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy do poruszenia, przyjemne i zdecydowanie niemiła. Zacznę od tej pierwszej.

 

Zdejmuję kapelusz, skłaniam głowę i dziękuję za trzy miejsca z dziesięciu na liście polskojęzycznych fanfików, zwłaszcza za zaszczyt pierwszej pozycji. Pisarza zawsze motywuje docenienie i robienie mu dobrej publiki, dlatego bardzo dziękuję Dolarowi za ten artykuł.

 

Tak się składa, że przykra sprawa jest dwuaspektowa. Widzę, że artykuł o shippowaniu OCków z postaciami kanonicznymi wywołał spore poruszenie. Felieton ten zasługuje na krótki komentarz z mojej strony, to jest właśnie aspekt pierwszy:

 

Autor próbuje tu wylansować tezę, że shippowanie OC z kanonicznymi postaciami nie jest niczym złym. Dla mnie problem nie leży w tym, co chce udowodnić, ale jak to robi. Seria retorycznych pytań, zbyt duże nasycenie emocji, odwołanie się do istnienia równoległego wszechświata... Błagam, nie ma większej zbrodni, niż walczyć o coś, czasem nawet słusznego, przy pomocy głupich i szkodliwych metod. A słowa "szukam tylko sprawiedliwości dla siebie i innych" są godne pożałowania. Nie ma ustawicznego zakazu napisania lub narysowania takiego shipa, a jeśli jest on zrobiony dobrze i z wyczuciem, może on uniknąć powszechnego potępienia. Sam jednak rozumiem ludzi, którzy mogą poczuć się nieprzyjemnie, gdy ktoś będzie rzucał całemu światu w twarz tępym shippem ze swoim nakreślonym na kolanach OCkiem (często z pikantnymi szczegółami), a wszelką krytykę z automatu uzna za hejt i dyskryminację.

Czy w takim razie te shippy są złe? Z automaty nie, tak samo jak same z siebie nie będą dobre. Jeśli tylko coś się nie narzuca, nie niszczy subtelnego ducha serialu i pozostaje w granicach dobrego smaku, takie zjawiska są jak najbardziej akceptowalne. Dodam też, że mam serdecznie dość w tym fandomie tego, że wszyscy czują się dyskryminowani. Przykro mi, ale żyjemy w społeczeństwie, w którym niektórzy wyznają takie wartości, a niektórzy inne. Miejsce też uszanowanie dla tych, którzy nie przejawiają zainteresowania i zachwytu Waszymi dziełami, bo mają do tego pełne prawo.

 

Druga rzecz jest moim zdaniem karygodna i szczerze godna potępienia. Znam Bafflinga i świetnie orientuję się w jego poglądach, dlatego wiem, jak bardzo mogło mu się nie spodobać jakiekolwiek powiązanie jego osoby z takim artykułem, nawet jeśli z perspektywy nie znającego go obserwatora będzie to nic takiego, z jego strony już zawsze pozostanie niesmak, ponieważ część osób będzie kojarzyć go z poglądami zupełnie przeciwnymi, niż sam wyznaje, być może w ten sposób wyrobią sobie o nim opinię, absolutnie niezgodną z rzeczywistością. Nawet jeśli jego reputacja nie ucierpiała, mogło się tak stać w jego własnym mniemaniu

Dlatego apeluję o odrobinę rozsądku, ponieważ pewne nieodpowiedzialne zagrywki mogą wywołać więcej szkody, niż mogłoby się komuś wydawać. Gdyby ktoś podpisał artykuł promujący na przykład walkę o prawa cloperów moim nickiem, leciałyby wulgaryzmy z mojej strony, obok nich ciężkie przedmioty, które znalazły się w zasięgu moich rąk. Czym prędzej to zedytujcie i na przyszłość uważajcie z końcową wersją.

 

Pozdrawiam!

 

PS: Uważam, że po podpisaniu felietonu nickiem prawdziwego autora, będzie on cennym dodatkiem do Brohoofa, od tylko po to, by mieć się z czym nie zgadzać.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no ciekawy numer nawrt jeden artykuł zainspirował mnie do zrobienia maskotki mojego regionu c prawda to ponycratorski badziew, ale może mozę jakiś artysta brony mieszkający w Dąbrowie Górniczej lub okolicach zrobi to lepiej

http://ziomal1987.deviantart.com/art/Kanclerz-Oak-Bassin-Von-Kohle-Eisenhutte-Baldy-411403793?ga_submit_new=10%253A1383521952     

Zagłębiacy nie geśi też kucyki lubią w końcu

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć się w top 10 ficów. Taka duma <3 

Są dwie możliwości, albo udajesz kretyna chcąc się dowartościować i wycinasz najważniejsze fragmenty. Albo serio masz coś nie teges z rozumem.

 

W Najnowszym Brohoofie jest Artykuł "Top 10 Polskich FF według Dolara", a ty celowo spamisz na każdym portalu , że twój ff jest jednym z najlepszych  co jest kłamstwem. To, że Dolar uznał twój ff za tak dobry by znaleźć się w JEGO top 10, nie znaczy, że twoje opowiadanie jest w top 10 w oczach wszystkich Bronies. Jak jakiś Random napisze, że twój ff jest najlepszy to odwalisz paradę? Serio, albo masz niskie poczucie wartości i martwisz się, że nikt nie lubi twojego ff dlatego spamisz ta informacją gdzie się da zatajając najważniejszy fragment, albo sam juz nie wiem co ci jest...

Edytowano przez MaxyBlack
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie mało ciekawego stuffu dla mnie. Przeleciałem wzrokiem przez relacje.

 

Za to wciągnął mnie artykuł Spidiego o trójmiejskim fandomie - myślę, że seria artykułów opisująca lokalne fandomy to bardzo dobry pomysł. Pozwala to na naprostowanie, może nawet na wyeliminowanie pewnych stereotypów, które panują obecnie w fandomie jak "Tribrony chlejusy", czy "Warszawa Gimbaza". Jeżeli ta seria artykułów ma być kontynuowana, to chętnie pomogę przy tworzeniu ewentualnego artykułu o warszawskim fandomie. 

Btw, to mi przypomina, że miałem udostępnić prezentację z prelekcji "Historia warszawskiego fandomu" z III Warszawskiego Ponymeetu. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć się w top 10 ficów. Taka duma <3 

Popieram zdanie Maxego... 

Czytałem twoje opowiadanie Lazarus, trzeba się zgodzić jest dobrze napisane jednak nie uznał bym go za opowiadanie popularne.  

Co do treści opowiadania... nie ulega wątpliwości iż przemyca w sobie pewną ideologię.  Jest ona dobrze "wpleciona" w tekst ,jednak osoba nieco starsza z łatwością ją zauważy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Victoriatusie postaramy się w następnym numerze o lepsze recenzje - a może sam zechciałbyś jakąś skrobnąć, jeżeli masz przeczytane dobre opowiadania i uważasz, że warto byłoby zapoznać z nimi innych?

 

Co do top10 - wyraźnie zaznaczyłem, że to lista subiektywna - każdy ma inny gust i to co się podoba jednym, nie musi odpowiadać innym, takie życie. Ghattor się ucieszył, że znalazł się i liście, no i świetnie - miałem nadzieję, że sprawię wymienionym autorom przyjemność i zdołam nieco rozreklamować ich opowiadania. Żałuję, że wyniknęły z tego takie... nieprzyjemności - gdybym to przewidział pewnie bym się nie zdecydował na opublikowanie rzeczonej listy.

 

Z innej beczki - jeżeli ktoś chciałby opublikować swoją listę ulubionych opowiadań, to nie widzę przeszkód - przyjmiemy każdy tekst, a pozwoli to na rozpropagowanie opowiadań, które dana osoba uznaje za najlepsze i z pewnością ucieszy ich autorów. W końcu piszą dla czytelników - niech więc czytelnicy mają okazję wypowiedzieć się o tych opowiadaniach i docenić ich wysiłki.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Victoriatusie postaramy się w następnym numerze o lepsze recenzje - a może sam zechciałbyś jakąś skrobnąć, jeżeli masz przeczytane dobre opowiadania i uważasz, że warto byłoby zapoznać z nimi innych?

 

Nigdy w życiu ;) Umiejętności brak, oczytany nie jestem... Absolutne zero. Właściwie to dzięki tym recenzjom i podobnym wgl coś czytam fandomowego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - jeżeli ktoś chciałby opublikować swoją listę ulubionych opowiadań, to nie widzę przeszkód - przyjmiemy każdy tekst, a pozwoli to na rozpropagowanie opowiadań, które dana osoba uznaje za najlepsze i z pewnością ucieszy ich autorów. W końcu piszą dla czytelników - niech więc czytelnicy mają okazję wypowiedzieć się o tych opowiadaniach i docenić ich wysiłki.

mlfw3063-challenge_accepted_rarity.jpg

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości, albo udajesz kretyna chcąc się dowartościować i wycinasz najważniejsze fragmenty. Albo serio masz coś nie teges z rozumem.

 

W Najnowszym Brohoofie jest Artykuł "Top 10 Polskich FF według Dolara", a ty celowo spamisz na każdym portalu , że twój ff jest jednym z najlepszych  co jest kłamstwem. To, że Dolar uznał twój ff za tak dobry by znaleźć się w JEGO top 10, nie znaczy, że twoje opowiadanie jest w top 10 w oczach wszystkich Bronies. Jak jakiś Random napisze, że twój ff jest najlepszy to odwalisz paradę? Serio, albo masz niskie poczucie wartości i martwisz się, że nikt nie lubi twojego ff dlatego spamisz ta informacją gdzie się da zatajając najważniejszy fragment, albo sam juz nie wiem co ci jest...

 

Maxy, ale kiedy "Lazarus" jest najlepszym polskim ficem i nie mówię tylko o TCB, ale o całkoształcie fandomu. Fakt, że znalazł się na 6 miejscu to moim zdaniem poczwarz, która krwi wymaga (oczywiście tradycyjnie szablą, koniecznie polską). Moim zdaniem również pierwsze miejsce to za mało dla tego doskonałego dzieła. I mówię to całkowicie szczerze <3.

Edytowano przez Thar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...