Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kateky%C5%8D_Hitman_Reborn! <<<< Info na temat anime.

Kateikyoushi Hitman Reborn! to kolejna adaptacja niezwykle popularnej mangi ukazującej się w japoсskim Shonen Jumpie. Seria opowiada o Sawadzie Tsunayoshim – niezdarnym 13sto latku przez rуwieśnikуw nazywanym beznadziejny Tsuna. Okazuje się jednak, że nasz bohater zostaі wybrany na 10tego przywуdcę jednej z największych rodzin mafijnych – Vongoli, a do roli przyszіego bossa ma przygotować go wyglądający jak 5cio letnie dziecko domowy korepetytor – Reborn. Najciekawsze jest jednak to, iż trening polega na… strzelaniu do Tsuny specjalnym pociskiem ostatniej woli, ktуry wyzwala w bohaterze niesamowitą wręcz silę i determinację (a także rozrywa jego ubranie…).

Na obsadę skіada się niezwykle barwna grupka postaci – oprуcz w miarę rozsądnego (aczkolwiek początkowo tchуrzliwego), Tsuny mamy do czynienia z walczącym przy pomocy dynamitu Gokuderą Hayato z caіych siі starającym się zostać prawą ręką 10tego, uważającym wszystko za zabawę baseballistą Yamamoto Takeshim, ktуry podczas walki miecz zamienia na katanę, „extremalnym” bokserze Sasagawą Ryoheiem, niebezpiecznym i niezależnym Hibarim Kyoyą pobijającym oponentуw „na śmierć”, potrafiącym dzięki pewnej bazooce postarzeć się o 10 lat nieznośnym Lambo czy tajemniczej Chrome Dokuro parającej się iluzją. Poza postaciami walczącymi mamy do czynienia z rуwnie ciekawą grupą bohaterуw „wspierających”: mowa tu o obiekcie westchnieс Tsuny i jednocześnie siostrze Ryoheia - Kyoko, nadpobudliwej i zabawnej Haru pragnącej zostać żoną przyszіego szefa mafii, „wybuchowej” I-pin, niezwykle gościnnej matce Tsuny i wielu innych w tym także przeciwnikach. Nie można rуwnież zapomnieć o rozbrajającym Rebornie i innych arcobaleno (genialnych dzieciach na usіugach mafi). Początkowa faza anime (33 odcinki) to tzw. daily life arc (życie codzienne). W jej trakcie poznajemy wyżej wymienionych bohaterуw i obserwujemy absurdalne i niezwykle śmieszne ich przygody. Po nieco sielankowej początkowej fazie przychodzi czas na poważniejsze rozdziaіy jak Varia Arc (wojna o pierścienie potwierdzające przynależność do mafijnej rodziny) czy Future Arc (jak sama nazwa wskazuje akcja przenosi nas w przyszіość) i choć fabuіa w nich nie jest zbyt wyrafinowana to w trakcie mamy okazję podziwiać niezwykle ciekawe i widowiskowe walki. 

Oprawa techniczna jest dobra, ale nie powala: animacja i kreska są niezіe, lecz można by je bardziej dopieścić. Muzyka w openingach i endingach a także w trakcie trwania odcinkуw jest za to świetna.

Na koniec wypada wspomnieć, komu seria powinna przypaść do gustu: myślę, że w Rebornie znajdą coś dla siebie fani shonenуw zarуwno takich jak Bleach (świetne walki) jak i przypominających Gintamę (niebanalny humor). Polecam.               

Recenzja ściągnięta z anime-shiden.info

Trochę zdjęć, gifów i parodia :3

Gotujemy obiadek :trollface:

182605_p6amzlugcti8fxdby1nw4jsho05e2k7qr

Znajdzie się coś dla yaoistek :3

176560_be24zvflspycuq73nm5rak18idx6w0h9j

Rape Time :]

174613_z01782jgdm6bloi53tk4rpncyhsxfqawu

<<<<< Parodia KHR

Aktualnie widnieje na mojej liście do obejrzenia, kusi żeby zacząć, ale za cholere nie chce mi się zaczynać tasiemnca bo wszystkie inne anime pójdą na bok i czasu nie będzie (a i tak już mam mało czasu bo lvl w Elswordzie sam się nie wbije :I).

Wiesz, powiem ci tak. KHR jest tak dobry jak Fairy Tail czy Bleach < co prawda te niby 20 pierwszych odc jest nudne <chociaż dla mnie nie były>> to i tak warto obejrzeć. Obejrzałem całe i teraz nie wiem co z sobą zrobić bo nie ma dalej odc chociaż manga idzie dalej.  To anime zasługuje na 10/10. 

Edited by RedBalance12

Poprawa. Manga się już skończyła. Co do samego anime:
Dla mnie do był strzał w 10, KHR stało się moim ulubionym anime a Tsuna ulubionym bohaterem. Na dzień dzisiejszy obejrzałem całość 3 razy i raz przeczytałem całą mangę.
Czekam aż zekranizują wydarzenia z mangi, bo tam robi lepiej nawet niż w Future Arc. Co prawda manga jest dłuższa o "tylko" 2 arc'i ale i tak chciałbym całość zobaczyć w ruchu. Z ciekawostek - można zobaczyć kilka niespójności na początku anime. 
Jedną z nich jest na przykład płomień ostatniej woli (wow, to tak traci w polskim tłumaczeniu dla mnie) Ryohei'a : http://youtu.be/nFNlyeOAP14?t=14m49s
Jak można zobaczyć, jego płomień jest koloru płomienia nieba. Czym jest to spowodowane? Ano tym, że Reborn! na początku miał być tylko serią szkolną więc na początku autor nie zwracał zbytnio uwagi na takie szczegóły. 

Mała poprawka. Manga się też już skończyła. Co do samego anime:
Dla mnie do był strzał w 10, KHR stało się moim ulubionym anime a Tsuna ulubionym bohaterem. Na dzień dzisiejszy obejrzałem całość 3 razy i raz przeczytałem całą mangę.
Czekam aż zekranizują wydarzenia z mangi, bo tam robi lepiej nawet niż w Future Arc. Co prawda manga jest dłuższa o "tylko" 2 arc'i ale i tak chciałbym całość zobaczyć w ruchu. Z ciekawostek - można zobaczyć kilka niespójności na początku anime. 
Jedną z nich jest na przykład płomień ostatniej woli (wow, to tak traci w polskim tłumaczeniu dla mnie) Ryohei'a : http://youtu.be/nFNlyeOAP14?t=14m49s
Jak można zobaczyć, jego płomień jest koloru płomienia nieba. Czym jest to spowodowane? Ano tym, że Reborn! na początku miał być tylko serią szkolną więc na początku autor nie zwracał zbytnio uwagi na takie szczegóły.