Skocz do zawartości

Opowiadanie z Waszymi OCkami


Cipher 618

Recommended Posts


Hah! Zabawny OC, którego miło się czytało. Myślę, że bardziej takowy szlachcic nadałby się do opowiadania z tagiem [Comedy], ale skoro uważasz, że i tu się nada.... Może jest coś, czego ja nie potrafię sobie wyobrazić.
 

 

Pamiętaj tylko że jest jeszcze tag [Random]. A to czy jest to postać komediowa czy nie, w moim 2986 Steps które jest śmiertelnie poważnym opowiadaniem grozy Dostoyevsky służy delikatnie jak Pinkie Pie, rozluźnia napięcie. No i zajmuje się chorą na trąd [spoiler-BLOKADA]. 

 

Skoro jestem przy okazji, to chciałbym wam w sumie polecić to opowiadanie, to w praktyce jest ponyfikacja i angielskie tłumaczenie opowiadania Andrzeja Pilipiuka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-3813-0-03362500-1381242672_thumb.pn

 

Imię:

Fantasy Spirit

 

Wiek:

19 lat

 

Płeć:

Klacz

 

Rasa:

Półkrwi kucyk nietoperz, półkrwi pegaz

 

Cutie Mark:

Rogaty hełm, za nim topór oburęczny obukopytny

 

Specjalny talent:

Pewnie spodziewacie się jakiejś mhrocznej zdolności... Rozczaruję was- specjalnym talentem Fantasy jest prawie wszystko co związane z fantasy. Konkretnie- LARP i cosplay. Ale też pisze nienajgorsze opowiadania- głównie dark, high i epic fantasy.

 

Miejsce zamieszkania:

Fillydelphia

 

Zawód:

Studiuje historię literatury w Akademii Fillydelphii [kolejna potencjalna przyszła bezrobotna]

 

 

Rodzina:

Matka- Shimmer Fly, ojciec Night Wing

 

Charakter:

Spokojna i uprzejma. Z pozoru cicha i wyobcowana. Jest leniwa i nie lubi rano wstawać. Obudź ją o 6 rano, a przestanie być miła. Przeciwnie, zapozna cię z paroma niepięknymi epitetami. Często i skutecznie marudzi. Ma bujną wyobraźnię. Uzależniona od dobrej literatury czasem olewa cały świat i ignoruje inne kucyki, z wypiekami na ganaszach, śledząc losy książkowych bohaterów. Nie umie pracować w zespole, jest skora do kłótni.

 

Marzenie życia:

Zostać sławną pisarką, dostać Kryształowego Podmieńca [nagroda za najlepsze opowiadanie roku].

 

Biografia:

Ojciec Fantasy służy w Nocnych Siłach Powietrznych Equestrii i pochodzi z Manelon [Avalon]. Pewnego dnia, podczas przepustki, poleciał wraz z kolegami do Fillydelphi w celach rozrywkowych [na klacze w rui i skosztować wina wytrawnego "Amarena" pojechali]. Poszli do klubu "Hot Celestia", gdzie Night Wing skosztował zbyt dużą dawkę "soczku wiśniowego" [a tak przynajmniej się potem tłumaczył żonie]. Pech chciał, że w tym samym miejscu koiła żale w kieliszku 24 letnia studentka prawa equestriańskiego- Shimmer Sky. Ona też za dużo wypiła. W każdym bądź razie wyobraźcie sobie minę klaczy pegaza, która rano obudziła się w hotelowym łóżku z zupełnie nieznanym sobie ogierem kucyka nietoperza. On miał minę zresztą podobną. Oboje skrępowani sytuacją, spytali się tylko o imiona, po czym postanowili zniknąć ze swojego życia.

Przez całe 4 miesiące Shimmer Fly udawała, że nic się nie stało. Nawet przekonała samą siebie. Jednak później zaczęła się źle czuć- mdłości, zawroty głowy, na dodatek przytyła. Dlatego poszła do lekarza i wyszło szydło z worka, a raczej macicy- klacz była w ciąży. Jak tylko się dowiedziała, to ruszyła na poszukiwanie ojca dziecka [najpierw zemdlała, a potem bluzgała na prawo i lewo, ale ten epizod pomińmy]. W końcu go odnalazła i dogadali się, co do wysokości alimentów. On dzieckiem zajmować się nie chciał, bo miał już żonę i czwórkę źrebiąt. 9 miesięcy po pamiętnej nocy na świat przyszła dziwna klaczka- Fantasy Spirit.

 

Swój znaczek żółta klacz zdobyła bardzo wcześnie. Nikt do końca nie wiedział jak się to stało. Podczas wycieczki szkolnej [a raczej przedszkolnej] odłączyła się od grupy i trafiła na Zjazd Miłośników Fantastyki Ponies and Dragons, gdzie jakiś dowcipniś przebrał ją w swój strój na cosplay gry Ponyim [skyrim]. Mała wczuła się w rolę i zaczęła udawać groźnego wojownika, co rozbawiło wszystkie zgromadzone kucyki tak bardzo, że stała się twarzą PaD 2018. To wtedy wyszedł jej znaczek. Wkrótce po tym odnalazła ją przerażona wychowawczyni.

 

Jej losy w szkole układały się różnie. Nie była jednak zbyt popularna, jako że Fillydelphię zamieszkują same pegazy, to taki dziwny kucyk jak ona stanowił obiekt złośliwych żartów, szturchnięć i drwin. Fantasy  bardzo to przeżywała. Na dodatek nauczyciele jej nie robili, bo zamiast uważać na lekcjach, to czytała książki. Wszystko zmieniło się jednego dnia- kiedy do szkoły przyszła nowa klaczka- Colorful Spring. Colorful Spring była pegazem kaleką, miała tylko jedno skrzydło.  Dzięki temu lepiej nadawała się na ofiarę niż Spirit. Trochę żałowała drugiej klaczy, jednak cieszyła się, że inni dali jej teraz spokój. Bojąc się, że sobie o niej przypomną, z ofiary zmieniła się w oprawcę. Też drwiła razem z innymi źrebiętami ze Spring, głównie po to, by przypodobać się grupie, by stać się taką samą jak inni. Jednak pewnego dnia Colorful nie pojawiła się już w szkole. Młoda klacz, nie dając już sobie rady z problemami, popełniła samobójstwo. Tragedia, której można było zapobiec. Tragedia, do której Fantasy Spirit się przyczyniła. Mówiła o tym cała Equestria, głośna sprawa. Większość uczniów nie przejęła się tym zbytnio, nie czuli się winni, ale nie Spirit. Koralowogrzywa czuła się okropnie. Postanowiła się zmienić i pomagać słabszym, choć to nie zawsze jest łatwe i wymaga pewnej odwagi. Być zawsze miłą dla innych kucyków i robić wszystko, by na przyszłość zapobiec takim wydarzeniom.

 

Po ukończeniu szkoły, na studiach, Fantasy zaczęła jeździć na LARPy i sama spróbowała się w pisaniu opowiadań i powieści. By być wierną swoim postanowieniom o pomocy innym kucykom, kucykom pogrążonych w depresji, gnębionych przez demony własnych umysłów, Spirit zaczęła pisać specjalną serię opowiadań i wysyłać ją potrzebującym. Dodatkowo zapisała się do Stowarzyszenia Wolontariatu na swojej uczelni, w którym jest aktywną działaczką.

 

Lubi:

-spać

-pisać

-czytać książki

-gry komputerowe

-LARP

-cosplay

 

I jeszcze trochę linków do zdjęć:

https://drive.google.com/file/d/0B8RUvNk2O3QeS2VtdHM4S2xnaDQ/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8RUvNk2O3QeSnliWnlVTUhLZHM/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8RUvNk2O3QedjFOZk11MzQycDQ/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8RUvNk2O3QeeE9xZmRQYUo5RlU/edit?usp=sharing

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Już odpowiadam. Jak najbardziej, ale mam delikatnie rzecz ujmując "dużo" rzeczy na głowie:

- Teksty dla Brohoofa
- Eventy świąteczne
- Opowiadania

Wydaje mi się, że najlepszym pomysłem będzie umieszczenie Waszych postaci w edycji świątecznej konkursu literackiego.

 

Każda z postaci zostanie wezwana do Canterlotu przez Lunę (Celestia jest zapatrzona w Mane6). Będziecie się spotykać po drodze ponieważ pochodzicie z różnych miejsc, a nie chcę nagle zmienić miejsc zamieszkania i wrzucić kupy kucyków do Ponyville. W jakiej kolejności? Zobaczymy. Ale na pewno nie wszyscy będą sobie ufać, ani siebie lubić. Kto wie czy nie pojawią się kłamstwa, spory czy kłótnie   :lie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moje to ostatni post na poprzedniej stronie, jakby ktoś nie widział :P Pytania — jak długie jest obecnie opowiadanie? Masz korektora? Czy po zakończeniu masz zamiar udostępnić fanfika na forum w dziale z opowiadaniami?

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się dołączam oto moje OC.

 

Imię: Grey Isana (Shadow Scar)

 

Rasa: Jednorożec-wampir

Płeć: Klacz

Wiek: 125 lat

Wygląd (+CM): Mino swego wieku jest piękną klaczą o białym umaszczeniu. Jej grzywa jest koloru czarnego, a jej oczy czerwone. Nosi na sobie ciemny, długi płaszcz z kapturem rzucającym głęboki cień na twarz. Jej znaczkiem na boku jest otwarta księga, (gdy nie była nieumarłą), z wydobywającym się zielonym dymem, a w nim czaszka (po przemianie)

Charakter: Spokojna, opanowana i ciekawska, lecz gdy poczuje głód krwi lub dusz, który przeciwieństwie do innych wampirów jest mniejszy, staje się złośliwą i nie mającą sumienia bestią. Krew i dusze wypija głównie z małych stworzeń, aby się nie zdradzić swej natury.

Historia:
(100 lat wcześniej)
Grey Isana spędziła dzieciństwo bez żadnych większych problemów. Urodziła się w Canterlocie w średnio zamożnej rodzinie szlacheckiej. Jej ojciec Pencil Sun był sławnym malarzem na dworze u księżniczek, natomiast jej matka Ace Wish uczyła magii na uniwersytecie Canterlonckim. W szkole była jedną z najlepszych uczennic, bowiem wykazywała najlepsze umiejętności magiczne. Wtedy też ukazał się jej Uroczy Znaczek. Koleżanek i kolegów nie miała za, wielu, ponieważ bardziej lubiła siedzieć nosem w książkach w publicznej bibliotece, w nich nauczyła się wielu zaklęć. W wieku dwudziestu pięciu postanowiła wyruszyć świat, aby się o nim dowiedzieć jak najwięcej. Pewnej nocy jak rozbiła mały obóz w lesie, usłyszała jakieś dziwne odgłosy dochodzące z krzaków. Postanowiła więc, ostrożnie sprawdzić źródło tych dźwięków, lecz gdy wsadziła głowę w krzaki ujrzała rannego kuca (przynajmniej tak myślała). Grey chcąc mu pomóc podeszła do niego i uchylając nad nim. Wtedy on ugryzł ją w szyję czyniąc ją wampirzycą, po czym straciła przytomność. Obudziła się po kilku minutach w jakieś nieznanej komnacie, myśląc, że zaraz może zginąć z kopyt potwora, wzięła leżący niedaleko ołowiany kołek i wbiła mu serce, tak zabijając go szybko. Po tym akcie postanowiła się rozejrzeć po budynku. Po kilku godzinach chodzenia po zamku, znalazła miejsce, gdzie mogła się uspokoić dokładnie mówiąc bibliotekę. Zajęła się czytaniem ksiąg, z których dowiedziała się, że potwór, który ją zaatakował był wampirem, wtedy ona zbladła, a jej kopyt opadła księga, którą trzymała. Była załamana, lecz tylko chwilę, bowiem uświadomiła sobie, że stała się nieśmiertelna i może spędzić wieczność na zgłębianie wiedzy. Szukając zamkowej bibliotece ksiąg magicznych znalazła księgę poświęconą nekromancji, zainteresowana zaczęła ją czytać. Z niej dowiedziała się jak wskrzeszać umarłych i zmusić ich do pełnienia woli maga. Na jej szczęście niedaleko od zamku był wielki cmentarz, na którym mogła ćwiczyć nowe zaklęcia. Po sześciu latach spędzonych na nauce magii nekromanckiej, postanowiła zregenerować własne siły udając się w stan letargu. W nieumarłym gronie znana jest, jako Shadow Scar.
(Aktualne czasy)
Po dziewięćdziesięciu latach spędzonych w stanie snu, obudziła się, przez kryształową kulę zobaczyła, co się zmieniło przez te kilkadziesiąt lat. Postanowiła w końcu wyjść z zamku, aby wyruszyć świat i zebrać więcej dusz, ale zanim wyruszyła zabrała z skarbca tajemny amulet pełniący funkcję więzienia dla dusz i latarni.
Shadow Scar objawiła się po przemianie Grey w wampira i jest jej mroczną naturą, która czasem przejmuję kontrolę nad ciałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum działo się tyle, że nie miałem czasu na nic. Dosłownie. Dodajcie do tego teksty dla brohoofa. Chcę rozpocząć prace ASAP, na spokojnie dobrać postaci etc. Aha i oczywiście, że wrzucę je do działu z opowiadaniami. Najprawdopodobniej po jednym rozdziale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Taki mały "update". 

 

Będę musiał wybrać część postaci jako głównych bohaterów. Otrzymają oni listy od Księżniczki Luny, która na miejsce spotkania wyznaczy Ponyville. Wraz ze Spikiem ekipa wyruszy na poszukiwanie "czegośtam" (muszę wymyślić czego... może jakieś propozycje?) Oczywiście nikt nie powiedział, że otrzymacie takie same listy :fluttershy6:  I swoją drogą... nieufny "kucyk" w paski noszący broń? Do tego kilka nazbyt ciekawskich kucyków pytających o umaszczenie tajemniczej postaci...

 

Ot taka wersja "alpha"

 

Poza tym jeśli macie jakieś pomysły to dawajcie :fluttershy3:  

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tajemnice naszych OC?

To też. Czy na fabułę, czy czego mają szukać, czy gdzie się mają udać etc... Jeśli chodzi o tajemnice Waszych OC to wolałbym wymyślić je sam opierając się o wygląd czy charakter. W końcu zaznaczyłem, że mogę zmieniać to i owo :)

 

Może zaginionego złotego banana :P, a tak na serio, ma to być coś normalnego czy jedziem po mistycyźmie?

Cokolwiek. "Shylitude Jones i Tajemnica Kryształowego Banana?" xD

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moja OC tam będzie, w każdym razie ona już ma tajemnicę i mam teorię właśnie, że tylko Luna mogłaby to z łatwością zauważyć, bo prawdopodobnie nie będzie mogła dostać się do snów BQ, jako że nie jest ona kucykiem.

Hm... czego Luna mogłaby od nas chcieć? ...zamiast poszukiwania przedmiotów przyszedł mi do głowy pomysł z Luną, która podejrzewa gryfy o szykowanie ataku na Equestrię bo coś tam, ale Celestia jej nie wierzy i zlewa to, więc Luna organizuje swój mały oddział infiltracyjny, aby zebrali dowody i przy okazji zdobyli coś tam u gryfów. :3

Pewnie nie o to ci chodziło, ale to mi przyszło do głowy jako pierwsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szukajmy czegoś a'la przenośna wyrocznia? Jedno pytanie - jedna odpowiedź? Albo jakiś wykrywacz kłamstw w stylu lustro prawdy?

 

 

Nie wiem czy moja OC tam będzie, w każdym razie ona już ma tajemnicę i mam teorię właśnie, że tylko Luna mogłaby to z łatwością zauważyć, bo prawdopodobnie nie będzie mogła dostać się do snów BQ, jako że nie jest ona kucykiem.

Hm... czego Luna mogłaby od nas chcieć? ...zamiast poszukiwania przedmiotów przyszedł mi do głowy pomysł z Luną, która podejrzewa gryfy o szykowanie ataku na Equestrię bo coś tam, ale Celestia jej nie wierzy i zlewa to, więc Luna organizuje swój mały oddział infiltracyjny, aby zebrali dowody i przy okazji zdobyli coś tam u gryfów. :3

Pewnie nie o to ci chodziło, ale to mi przyszło do głowy jako pierwsze.

Wasze pomysły można połączyć w jeden. Hmm... Element Prawdy? A może elementy? Tylko co by się na niego składało? (nie żeby od razu 6, na pewno szczerość) Ten kto go nosi nie potrafi kłamać. Niestety kryształ reprezentujący go został rozbity na X fragmentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...