Skocz do zawartości

Zapytaj stalkerów


Parabellum Edge

Recommended Posts

Sight: Nu? Słychać mnie... Barm... Szto e to... nie działa. Nu po co mi... e to złom!

Red: Czekaj. Słychać cię! Trochę szu..., ale da się roz... iać. Magister załatwił... łącze.

Sight: Durak! Jak tyś to... No teraz lepiej. Masz jakie pytania od kogo, a?

Red: Nie, nic. Już wysyłam sygnał. Myślisz, że odbiorą?

Sight: Szto nie odbiorą? E to je sprzęt zza półwiecza. Gnioca nie łamioca! A - To myśl technicznaja!

 

Sygnał: -.- ..- -.-. .   .-- .. . .-.. -.- .. . .---   --.. .. . -- ..   --- - ---   --. .-..- --- ...   --.. --- -. -.--   -.-. .... --- -.-..   -.. .-.. .-   .-. --.. .-.- -.. ..-     -. .. .   --..-. -.-- .--- . -- -.--   - ---   .--- . -.. -. .- -.-   --- -.. -.. -.-- -.-. .... .- -- -.--   --- -.. .--. --- .-- .. . -- -.--   -. .-   .-- .- ... --.. .   .--. -.-- - .- -. .. .-   -.. --- .-- .. . -.. --.. -.-. .. .   ... .. ..-..   .--. .-. .- .-- -.. -.--   -.- - ---. .-. .-.-   ... -.- .-. -.-- .-- .- .--- .-.-

 

Dekodowanie: [Początek transmisji] kuce wielkiej ziemi oto głos zony choć dla rządu nie żyjemy to jednak oddychamy odpowiemy na wasze pytania dowiedzcie się prawdy którą skrywają [Koniec transmisji]

 

Technikalia:

Witajcie. Oto razem we współpracy z Geralt of Poland prezentujemy wam temat z serii "zapytaj", w którym na wasze pytania odpowie dwóch samotników wiodących życie (bądź śmierć) w strefie skażenia - Red & Sight. Dział będzie tworzony równocześnie przez dwie osoby, lecz odpowiedzi będą udzielane w jednym poście moim, bądź współprowadzącego. Choć obaj opisujemy to samo uniwersum, to nasze strefy nieco się różnią i stąd mogą wynikać różnice między życiem Sight'a i Red'a. Sight jest stalkerem wprost ze znanej z serii gier Zony Czarnobylskiej. Jego przygody odbywają się na zachodnim brzegu rzeki Prypeć. Jakie abominacje przygotowała dla niego strefa śmierci? - Przekonacie się wkrótce z mego opowiadania. Red Shoehart natomiast jest jednym z bohaterów rozpoczętego przez Geralta cyklu opowiadań "S.T.A.L.K.E.R.: Cień Ponyville", przedstawiającego Zonę, która w wyniku nuklearno-magicznej katastrofy znalazła się w Equestrii. Oczywiście wpływ na komentarze do pytań ma także charakter bohaterów.

 

Czy znajdziecie w sobie dość odwagi, by pytać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Przez radio>

- O, to jeszcze działa? Wot, technologia... Czołem, bracia stalkerzy! Jak tam wasze stosunki z Wolnością i Powinnością? I po ile cydr w Zonie teraz chodzi, bo jestem akurat poza jej granicami i nie wiem, ile wziąć z powrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red: [kilka niewyraźnych dźwięków]... działa w ogóle? Zaraz... może coś trzeba nacisnąć? [seria trzasków, stłumione przekleństwa] Dobra, powinno już działać. Sight, słyszysz mnie?

Sight: Da, ja słyszu tiebia. Odiebrał coś, a?

Red: Tak, wygląda, że mam kilka pytań. Gotowy?

Sight: Nu, dawai, szto tam masz!

Red: No to zaczynamy...

 

Panda: Ha...lo.. Halo!? Haaalo!? A to już działa... No to... Macie jakieś schronienie przed groźnymi emisjami? I jakie ciekawe artefakty znalazł każdy z Was?

Sight: Nu z emisyji nigdy nie ponimat.. Środek dziczy, ili pola i konec. Ja dumayu o tym wprzód. Wszędzie e to tunel, stara derevnya i już mozhete oddychać. A! Artefakty... Nu ja videl w kałuży galarety świecący kak swit pieniądz. No został tam, bo obok buty chto byli. Biedak... Red - a vy?

 

Red: Taa, emisja to chyba najgorsze, co może spotkać na dalekiej wyprawie. Pamiętam, jak kiedyś szedłem przez środek pustego pola, kiedy się zaczęło. Zacząłem biec do przodu i w ostatniej chwili trafiłem na jakąś opuszczoną wioskę i wskoczyłem do piwnicy, ale i tak nachapałem się sporo promieniowania. Artefakty... Ostatnio znalazłem bardzo ładną "kulę ognistą", jak sobie po prostu leżała na środku starej ścieżki przez las. Może ktoś uciekał przed mutantem i ją zgubił?

 

<Przez radio>

- O, to jeszcze działa? Wot, technologia... Czołem, bracia stalkerzy! Jak tam wasze stosunki z Wolnością i Powinnością?

Red: Akurat ja rzadko ich spotykam. Do Wolności nic nie mam, są nawet podobni do nas, wolnych stalkerów, tylko czasem jak dla mnie za wielcy luzacy. A za Powinnością nie przepadam, to ich świrowanie na punkcie niszczenia Zony i chronienia przed nią świata... No i podobno kręcą jakieś interesy z wojskiem. A ty Sight wspominałeś, że u ciebie też są takie stalkerskie organizacje.

 

Sight: Ja tam ikh unikam. Nigdy ne znayu co oni uvidel. Svabodniki serdeczni... No przy dolgovskich soldatach bezpieczna....

 

I po ile cydr w Zonie teraz chodzi, bo jestem akurat poza jej granicami i nie wiem, ile wziąć z powrotem.

Sight: Łot wydumał mecyje burżuj. Nu woda bratan. WODA. Cydr... [smieje się cicho] Smeshnoy...

 

Red: Od czasu katastrofy Elektrowni w Ponyville w całej Equestrii jest problem z cydrem, w końcu ile tego robili w tych okolicach... A teraz to nawet jak gdzieś urosną w Zonie jakieś jabłka to nie nadają się do niczego. Czasem nasz barman ciągnie z zewnątrz beczułkę, czy dwie, ale to tylko na specjalne okazje.

 

Macie przyjaciół?

Red: Jest paru stalkerów, których trochę lepiej znam i się z nimi kumpluję, ale nikogo nie nazwałbym przyjacielem. Tutaj całkowicie ufać możesz tylko sobie. I lepiej się do nikogo nie przywiązywać, nigdy nie wiesz, kto z wyprawy wróci, a kto nie.

 

Sight: To osobista kazhdogo. Tu, w Zonie... Net... Najniebezbieczniejszy tu est net mutantov ili anomalie, tylko drugoy kucyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Skurwysyn

<lekkie zakłócenia>

Wi...tam was...

Co myślicie o tym... Może tak przejdziemy się do Mózgozwęglacza?  :rainderp:

Słyszałem, że tam fajne rasy piesków są. Przecież każdy kocha Spełniacz Życzeń, hm?  :rd11:

A właśnie, A propos...

Zbliża się do was emisj---kszzzzzzz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red: No... Coś tu jest... Słyszysz to?

Sight: Da... Nu głośniej dawaj!

 

Jaki typ broni sobie cenicie ? (strzelba, snajperka itp.)

 

Red: Ja tam zagrożenie wolę trzymać na dystans. Zdarzyło mi się kiedyś zdobyć całkiem niezłą wojskową snajperkę. Ale to już jest dłuższa opowieść...

Sight: Tu w Zonu niebezpiecenstwa ne udivit vas z dalieka. Kak uvidit - E to z bliska! A z bliska luchshiky chroni strzelbu!

 

<lekkie zakłócenia>

Wi...tam was...

Co myślicie o tym... Może tak przejdziemy się do Mózgozwęglacza?  :rainderp:

Słyszałem, że tam fajne rasy piesków są. Przecież każdy kocha Spełniacz Życzeń, hm?  :rd11:

A właśnie, A propos...

Zbliża się do was emisj---kszzzzzzz....

 

Red: Jeśli ktoś chce zmienić się w bezmózgie zombie, to szerokiej drogi. Ale łatwiej i szybciej po prostu wyjść na zewnątrz podczas pierwszej lepszej emisji.

Sight: Nigdy w tym żiwanije! E to samobicjie! A Manalit? Lozh! Ale dieti Manalita żit... Hmmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Początek Transmisji]

 

*lekki szum, zakłócenia* -Systemy sprawdzone. *brzęczenie.* wszystko zielone. Wbiłem się na linie? Halo? Jest tam kto? *znowu szum.* Słychać mnie? Dawno nie przebijałem się przez linie między wymiarami. To jest częstotliwość Ghz 0.24? *Szum* Dobra. Jestem Blazing Heart. Postanowiłem was zapytać.

1. Macie tam Prypeć? *szum*

2. Każdy z was ma jakąś specjalizacje w konkretnej broni? Czy raczej każdy strzela tym co akurat znalazł.

3. Co to do diabła znaczy? ,,A Manalit? Lozh! Ale dieti Manalita żit"

 

[Koniec Transmisji]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...