Skocz do zawartości

Dyskusja na temat "Magia uliczna, sztuczki, mydlenie oczu, wszechzajedwabistość"


Kruczek

Recommended Posts

Po świecie pełza wiele wynaturzeń, pokazywanie ich publicznie np pani z rogami albo nieprzeciętnie mały człowiek to norma w przydrożnych cyrkach. Jednak jest coś lepszego od pokazu dziwadeł, mianowicie MAGICY.
Pokrętne sztuczki, mające na celu wprowadzenie widza w błąd, ewentualnie zachwyt. Nie jest to oczywiście nasza kochana magia przyjaźni ( :forgiveme: ) ale pewien rodzaj mydlenia oczu.
Ale do rzeczy, co wy sądzicie o takich magikach, a może również znacie jakieś magiczne sztuczki?
Osobiście bardzo podoba mi się program pewnego magika o pseudonimie Dynamo.
dynamo.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od niedawna zaczęłam oglądać magika Dynamo i powiem wam, że to jest jedyny magik

któremu byłabym w stanie uwierzyć i zlajkować na twarzoksiążce :derp6:

Osobiście nie przepadam za magikami ponieważ większość z nich to zazwyczaj oszuści

którzy chcą wyciągnąć od innych pieniądze.

Jeśli chodzi o sztuczkę która najbardziej mi się podobała to jest to trick z użyciem butelki i smartphone'a :)

Edytowano przez Insomnia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magików fajnie się ogląda, ale nie wierzę, że ich magia jest prawdziwa. Jednak mam dla nich szacunek za to, że chcieli poświęcić swój czas i energię na naukę sztuczek.

Pamiętam, że swego czasu oglądnęłam parę odcinków programu "Mindfreak - Iluzjonista Criss Angel". Sztuczki ok, tylko facet dziwny.

Jeżeli was to interesuje, powstał film o magikach (na podstawie książki), z Christianem Bale'm i Hugh Jackmanem w rolach głównych - "Prestiż".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dziwne, można zauważyć na filmie jak po nie których sztuczkach jest zmęczony, jak oddycha, to wiele wysiłku i energii go kosztuje. Jakby do końca sam tego nie robił, czasem to mnie ciarki przechodzą. Jak patrzy komuś w oczy to dziwne ruchy wykonuje, podobnie jak z chodzeniem po wodzie, lub sztuczką przy aktorkach ma wyciągnięte ręce i tu nie chodzi o równowagę, możliwe o koncentracje i wyciągnięcie skądś energii. Na Discovery można oglądać jego wyczyny, po za tym sam Dynamo to zmęczony człowiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, w tytule jest napisane "magia uliczna"... Pierwsza myśl? Napiszę o Dynamo, pewnie nikt o nie pomyślał... Lol, nope :ming:

Wracając do tematu - moją ulubioną sztuczką wyżej wymienionego Brytyjczyka było słynne zniknięcie z lotniska w... Gdzieś :rainderp: Wiem tylko, że było na Discovery. W ogóle oprócz Dynamo lubię też Davida Copperfielda... Ah, pamiętam jak przypieli go do stołu, nad którym było zawieszone ostrze... Jak pięknie krew wytrysła, gdy nie zdążył :crazytwi: Ale i tak po chwili zaczął ruszać palcami u stóp, a gdy zdjęli mu skarpetki i go połaskotali, zaczął się śmiać jak obłąkany, mimo "braku" połączenia nóg z tułowiem :crazy: No i był jeszcze Magik w Masce z Polsatu, który pokazywał triki magiczne "od kuchni".

Osobiście uważam, że są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom. Specjalnie "Dziady" wziąłem z półki, żeby dokładnie przepisać tłumaczenie Mickiewicza - chociaż ono i tak jest nieprecyzyjne. Powiem wam, że niektóre sztuczki magików mnie intrygują. Wiele jest prostych do wytłumaczenia, ale... Są i takie, których pojąć nie potrafię :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Do magików nic nie mam, lubię patrzeć jak oszukują mój mózg i oczy. Dynamo z chęcią oglądam, ponieważ to nie jest takie zwykłe zamydlanie oczu, to jest niesamowite i niewytłumaczalne wariactwo :rainderp:Jest lepszym magikiem od Trixie, ale przecież nie napiszę tego w dziale Trixie Uwielbiam oglądać go i jego sztuczki, szczególnie kiedy czasami mam minę jak ci ludzie, których ''czaruje''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Według mnie ta "Magia" to po prostu Iluzja.

Prawdziwe? - Nope

Choć oglądanie jak taki magik wykonuje sztuczkę jest naprawdę FUN FUN FUN  :pinkie:

 

Potem to rozkminianie "Wow jak on to zrobił?!"

 

Osobiście polecam Val Valentino. (Masked Magician)

Jego "Program" polegał na wykonaniu sztuczki, a następnie pod sam koniec pokazanie jak ta sztuczka została wykonana (Gdzie jest haczyk  :rainderp: )

 

the-masked-magician.jpgmasked-magician.jpgThe+Masked+Magician+-+Valentino.jpg

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Everlong

Taka magia to zdecydowanie iluzja. To jest niemożliwe, by ktoś posiadał takie umiejętności. I czemu akurat oni, a nie ja? :c

Osobiście uwielbiam oglądać sztuczki Crissa Angela w "Mindfreak" i czasami aż chciałoby się wiedzieć, jak on to tworzy. Kurde, spadł z dużej wysokości zamknięty w wielkim podełku i jak pudełko roztrzaskało się o ziemię, nagle pojawił się zupełnie gdzie indziej. Powiedzcie mi, jak??

Mimo to, że sama nie znajduję logicznego wyjaśnienia tych wszystkich zdolności, wciąż nie wierzę, by była to magia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość ChrisEggII

Powiem szczerze, że Dynamo jest jednym z czynników, przez które przestałem ufać dla stacji Discovery. Przez cały czas mam wrażenie, że ci przypadkowi przechodnie w rzeczywistości są wynajętymi aktorami, którzy tylko udają, że nie widzą linek, czy innych wihajstrów umożliwiających wykonywanie tych niesamowitych sztuczek. Dodatkowo jego mocną stroną jest perspektywa, która ogranicza się do tego, co widać na ekranie telewizora. Nie wiem czy w rzeczywistości wygląda to na żywo tak samo niesamowicie.

Jest jeszcze jedna osobistość telewizyjna, która wybitnie mnie drażni: Darren Brown. Co prawda jego programy są bardzo rozbudowane, a "sztuczki" przypominają cały spektakl. Problem w tym, że tutaj już dosadnie pokazane jest, że to zwykłe oszustwo. Chociażby odcinek "Apokalipsa" (do znalezienia na YouTubie).  Nie wierzę, że koleś który przez kilka dni był obtoczony kamerami i nie zauważył żadnej z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę osobiście w coś takiego, ale lubię oglądać programy o iluzjonistach. :3 Dynamo jak dla mnie najlepszy. Nie mogę ogarnąć jak on to wszystko robi. ;_; Criss Angel też jest fajny. Kiedyś bardzo lubiłam oglądać jego program, ale przestałam, kiedy zjadł żywą mysz. :rainderp: Jak byłam mała to oglądałam też Davida Copperfielda. W programie tego iluzjonisty w masce, Val Valentino, czy jak on się tam nazywał pokazywali wszystkie triki itd. Też był fajny. Ogólnie programy tego typu są spoko, kiedy nie ma nic fajnego w telewizji a mi się nudzi. :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...