Skocz do zawartości

Kucyk orła nie pokona! [NZ][TCB][Comedy][Violence][Collab][Random]


Ghatorr

Porzeczki czy morele?  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co jest bardziej badassowe i zasługuje na użycie jako broń w ficu?

    • Dżem morelowy
      21
    • Dżem morelowy
      6
    • Dżem morelowy
      4
    • Dżem morelowy
      8
    • Dżem morelowy
      7
    • ... Dżem porzeczkowy (gratuluję, przez ciebie Ghatorr jest teraz smutny)
      69


Recommended Posts

Przyznaję, że z pewną obawą zajrzałem do tego opowiadania, głównie ze względu na pojawiające się tu i ówdzie negatywne głosy dot. twórczości Ghatorra... Jednak ciekawość i opinia Dolara, zasłyszana kawałek czasu temu, zaważyła nad przeczytaniem. I nie żałuję :fluttershy5:

 

Prolog jak to prolog, tylko wprowadza, więc nie będę marudziła na te przeskoki w czasie, z jednych wydarzeń do drugich, poczekam na rozwinięcie się całej akcji w dalszych rozdziałach. Żeby nie przedłużać: zostałem zainteresowany i pozytywnie zaskoczony, więc... czekam na więcej. :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia siódmego maja
Roku pamiętnego
Wykluła się Celestia
Z jajka magicznego
 
Ledwie nam tu przyszła
Skrzydła rozpostarła
I całej ludzkości
Skoczyła do gardła
 
Obwinia nas tutaj
Jak Piłat Chrystusa
Wolność od nas wszystkich
Wstawiła do lamusa
 
Kuce wciąż radziły
W końcu wymyśliły
No i ponifikację
W Polsce wprowadziły
 
Ludzie się buntują,
walkę podejmują
 te wszystkie kuce
Zaraz upolują
 
Hej wszyscy Polacy
Raz głowa do góry!
Razem pokruszymy
Bariery mury 
 
Siedzi Celestia na gałęzi
Postrzelili ją - i rzęzi
Więc już sprawa przesądzona
Kucyk orła nie pokona!

 

 

@Ghatorr z całym poważaniem wobec twojej twórczości ale najlepiej twój post skomentuje Pinkie : 

20131105174628uid.png

Edytowano przez Jochen black
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam twór nie urzekł, nie ważne, czy oczernia Cesię czy też nie, po prostu wydaje mi się ... nijaki... Jednak do negatywnego głosu o twórczość to tu nie ma co rozmawiać... Uprzedzenia do userów powinno się odłożyć na bok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO. JEST. PIĘKNE.

Powinno się stworzyć oddzielny tag, coś w stylu [Polacy i Kucyki]. Kocham ten typowo polski humor, a wam udało się przedstawić tutaj jego esencję :)

A że oczerniają Celkę? Litości, co w tym takiego złego? To tylko opowiadanie, i to komedia.

Czekam na wincyj!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, Jochenku, się nie liczysz za negatywną opinię tylko za hejtera bądź trolla, bardzo dziękuję. Gandzia może potwierdzić na przykładzie "Ingrata patrii".

 

Oczywiście , że mój głos nie jest równy twojemu czy innym pisarzom fandomu.  Jednak mnie jako czytelnikowi można chyba wyrazić opinię na temat tak kontrowersyjnego opowiadania. 

Rozumię , że duża część fandomu nie lubii Celestii, sam jej zresztą nie lubię. Ale gdyby tak postawić na miejsce Celestii... księżniczkę Lunę w tym opowiadaniu ? 

 

TO. JEST. PIĘKNE.

Powinno się stworzyć oddzielny tag, coś w stylu [Polacy i Kucyki]. Kocham ten typowo polski humor, a wam udało się przedstawić tutaj jego esencję :)

A że oczerniają Celkę? Litości, co w tym takiego złego? To tylko opowiadanie, i to komedia.

Czekam na wincyj!

 

Dobry humor zawsze jest wskazany... jednak należy znać granice : "Ludzie się buntują, walkę podejmują te wszystkie kuce zaraz upolują" , "Siedzi Celestia na gałęzi,postrzelili ją -i rzęzi, więc już sprawa przesądzona Kucyk orła nie pokona!".  

 

Rozumię , że duża część fandomu nie lubii Celestii, sam jej zresztą nie lubię. Ale gdyby tak postawić na miejsce Celestii... księżniczkę Lunę w tym opowiadaniu ? 

Edytowano przez Jochen black
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UK ma Tolkiena, my mamy was...

 

Zmasakrowanie Rzeszy w 3 tygodnie. Takie piękne ;_;

 

Zastanawia mnie tylko jedno: naziści na pewno mieli szpiegów, trudno było by te wszystkie zabawki utrzymać w tajemnicy :/

 

Tylko nie ważcie się tego porzucić, bo nie ręczę za siebie...

Edytowano przez Miloszu_xd
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że mój głos nie jest równy twojemu czy innym pisarzom fandomu. Jednak mnie jako czytelnikowi można chyba wyrazić opinię na temat tak kontrowersyjnego opowiadania.

Rozumię , że duża część fandomu nie lubii Celestii, sam jej zresztą nie lubię. Ale gdyby tak postawić na miejsce Celestii... księżniczkę Lunę w tym opowiadaniu ?

Dobry humor zawsze jest wskazany... jednak należy znać granice : "Ludzie się buntują, walkę podejmują te wszystkie kuce zaraz upolują" , "Siedzi Celestia na gałęzi,postrzelili ją -i rzęzi, więc już sprawa przesądzona Kucyk orła nie pokona!".

Rozumię , że duża część fandomu nie lubii Celestii, sam jej zresztą nie lubię. Ale gdyby tak postawić na miejsce Celestii... księżniczkę Lunę w tym opowiadaniu ?

Za trolla cię uznałem, z powodu sprawy Ingrata Patria i dopóki nie dasz mi powodu bym myślał inaczej, to zdania nie zmienię. Wiesz, pisanie 4 razy tej samej wiadomości w 4 różnych tematach 2 autorów kiepsko świadczy o takim komentującym.

A co do piosenki - w Biurach Adaptacyjnych Luna chyba nigdzie nie jest zła, tk raz. Po drugie, podstaw sobie pod "Celestia" "wrona" i skojarz z 1981.

Miloszu_xd - <3

Edytowano przez Ghatorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczywszy nazwę, jak i twórców fika od razu zabrałem się za czytanie.

Nawet nie zauważyłem, że skończył mi się tekst xd. Świetne się zapowiada, zostałem wciągnięty już przez sam tytuł :3. Więcej nie powiem, bo to tylko prolog. Poczekamy, przeżyjemy, zobaczymy co bydzie dalej. 

 

Autorów pozdrawiam serdecznie i życzę jak najmniej problemów związanych z tą pracą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tylko jedno... MARSZ DO STWORZENIA MASZYNY CZASU!!! Robimy powtórkę z waszej twórczości w rzeczywistości (chociaż biorąc pod uwagę teorię chaosu, że światy tworzą światy (a jest ich gdzieś 10^10^10 i tak jeszcze z 11 razy) to właśnie stworzyliście najbardziej (tu wstawić dobre słowo bo mi nic nie pasi) uniwersum wszechczasów) :D Twórzcie, twórzcie więcej, twórzcie do upadłego :)

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczywiście , że mój głos nie jest równy twojemu czy innym pisarzom fandomu.  Jednak mnie jako czytelnikowi można chyba wyrazić opinię na temat tak kontrowersyjnego opowiadania. 

Przepraszam, ale w jaki sposób to opowiadanie jest kontrowersyjne? Przedstawienie Celestii jako tej złej zdarza się często, a jakoś nie zauważyłem, byś czepiał się innych autorów.


Ty, Jochenku, się nie liczysz za negatywną opinię tylko za hejtera bądź trolla, bardzo dziękuję. Gandzia może potwierdzić na przykładzie "Ingrata patrii".

Potwierdzam. Jak można pomylić fanfikcje, pisane przez dwie różne osoby?


Powinno się stworzyć oddzielny tag, coś w stylu [Polacy i Kucyki].

Elitarny tag dla dwóch-trzech opowiadań? Popieram ideę!


Pojawiają się negatywne głosy w sprawie mojej twórczości?

Tak, jesteś oskarżany o świetny styl przez zazdrosnych autorów i o pisanie np. "z swoich" zamiast "ze swoich" przeze mnie. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[uwaga, w spoilerze sporo endekiej propagandy!]

Zamiast cofać się do lat trzydziestych i pomagać tym nieudacznikom z sanacji bohaterowie powinni udać się do największego polskiego dowódcy XX wieku - generała Tadeusza Rozwadowskiego, który już we wczesnych latach 20. postulował potrzebę stworzenia dziesięciu czteropułkowych brygad szybkiego reagowania wzmocnionych batalionami strzelców zmotoryzowanych, samochodami i pociągami pancernymi oraz lotnictwem. Generał przedstawił plan utworzenia dziesięciu pułków pancernych, dowodząc, że budżet jest w stanie podołać kosztom przeznaczonym na ich tworzenie.

Z współczesnym wsparciem strona rządowa z pewnością nie dopuściłaby do przejęcia władzy przez kabot... komedian... bandytę spod Bez.. no, towarzysza Ziuka.

Albo może jeszcze lepiej - cofnąć się do 1921 i przeprowadzić do końca wybór Maurycego Zamoyskiego (zwycięzcy 4 pierwszych tur), a nie tego nieszczęśnika Narutowicza na prezydenta. Potem Maurycy ogłosiłby się regentem, a w końcu królem Korony... Ech, marzenia...

Inna sprawa że poboczny wątek jak opozycja endecka odnajduje się w nowej sytuacji byłby nad wyraz ciekawy...

Cóż, mnie osobiście antycelestialność (nie tylko w TCB) drażni niezmiernie, gdyż jest to dla mnie wyraz, przepraszam za wyrażenie, demokratycznej i antymonarchicznej propagandy. Rozumiem jednak, że ten fanfik ma charakter humorystyczny, toteż nie podnoszę tego zarzutu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że w polskiej świadomości jednak bardziej rozpowszechniony jest obraz Marszałka jako tego, który bronił Polski przed bolszewikami, zwycięzcy spod Warszawy etcetera. Również i okres rządów sanacji jest lepiej znany, niż radosna niestabilność rządów sprzed przewrotu majowego.

Poza tym opowiadanie ma traktować nie o tym, jak Polacy ingerują w proces historyczny dla zabawy/samej chęci naprawienia losów ojczyzny, ale i po to, by lepiej przygotować kraj na przybycie kucyków - a do wojny chyba łatwiej przygotować kraj rządzony przez oficerów, nieprawda-ż?


Albo może jeszcze lepiej - cofnąć się do 1921 i przeprowadzić do końca wybór Maurycego Zamoyskiego (zwycięzcy 4 pierwszych tur), a nie tego nieszczęśnika Narutowicza na prezydenta.

Co złego było w Narutowiczu?


Potem Maurycy ogłosiłby się regentem, a w końcu królem Korony... Ech, marzenia...

Nie bronię napisania stosownego kontropowiadania.

Na koniec chciałbym zauważyć, że sanacyjni oficerowie byli wdzięczniejszym tematem na komedię niż problemy polityki wewnętrznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jochen Black

Bardzo zburzę Twój światopogląd, jeśli powiem, że to właśnie Twoje komentarze podbudowały moją ciekawość dot. twórczości Ghatorra? Obawy również, jednak zastanawiałem się, co jest w tych FF takiego, żeby zasłużyły sobie na taką opinię? A co powiesz na to, że być może Twoje opinie przysporzyły Ghatorrowi nowego czytelnika? Mózg rozj... wiadomo co.

 

Co do reszty komentarzy: wy to tak na serio wszystko bierzecie? Całą politykę, przedstawianie poszczególnych postaci w takim czy innym świetle? Dajcie spokój... piszemy sobie opowiadania oparte na uniwersum stworzonym dla kilkuletnich dziewczynek...

 

 
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do reszty komentarzy: wy to tak na serio wszystko bierzecie? Całą politykę, przedstawianie poszczególnych postaci w takim czy innym świetle? Dajcie spokój... piszemy sobie opowiadania oparte na uniwersum stworzonym dla kilkuletnich dziewczynek...

 

A dlaczego nie brać tego na poważnie? Przecież to daje absolutnie gigantyczne możliwości, no i może odpowiedzieć na pytanie "co by było gdyby?" (i stworzyć milion innych pytań, ale w tym tkwi sama radość). A ze uniwersum takie a nie inne? To tym bardziej w niczym nie przeszkadza.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaach, to rozumiem, Jochenowi chodzi o to, by mi nagnać nowych czytelników :3

 

I tak, z reguły bierzemy rzeczy serio .-. traktuję uniwersum MLP jak zwykły, normalny świat fantasy, korzystając z faktu że jest to "uniwersum dla kilkuletnich dziewczynek" tylko wtedy gdy wymaga tego fic, np. przy ficach komediowych mogę olać, dajmy na to, kwestie ustrojowe, polityczne, takie tam. Nie uczyniłbym tego jednak ni pierona w "Prześnionym Koszmarze". Nie po to zastanawiałem się tam nad drzewem genealogicznym Sombry (nie za dużo, ale potrzebowałem klarownej sytuacji by móc opisać początek jego panowania) by uznać, że traktuję to zbyt poważnie .-. .

 

No, a wszystko co bym sam napisał Marquise'owi Fancypantsowi napisała już moja urocza asysten... mój wierny towarzysz Gandzia :I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a wszystko co bym sam napisał Marquise'owi Fancypantsowi napisała już moja urocza asysten... mój wierny towarzysz Gandzia :I

 

Coś mnie ominęło? :v

 

A z tym poważnym traktowaniem, miałem na myśli takie, nieco spięte podejście do tego jak kto przedstawił daną postać w swoim FF. Jego wizja, jego pomysł. Owszem, uniwersum MLP daje gigantyczne możliwości na tworzenie czegokolwiek, ale jak dla mnie, trochę więcej luzu w niektórych kwestiach, wcale by nie zaszkodziło :v. Ale to tylko moje zdanie :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...