Skocz do zawartości

Kucyk orła nie pokona! [NZ][TCB][Comedy][Violence][Collab][Random]


Ghatorr

Porzeczki czy morele?  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co jest bardziej badassowe i zasługuje na użycie jako broń w ficu?

    • Dżem morelowy
      21
    • Dżem morelowy
      6
    • Dżem morelowy
      4
    • Dżem morelowy
      8
    • Dżem morelowy
      7
    • ... Dżem porzeczkowy (gratuluję, przez ciebie Ghatorr jest teraz smutny)
      69


Recommended Posts

13.06.2015 at 10:43 plx napisał:

Piękne. To jest piękne.

 

Nawet więcej. Jest to sztuka. Sztuka ponad sztuki. Najprawdziwsza wspaniałość i piękno uchwycone za pomocą fanfika. Genialności tego utworu nie da się wyrazić słowami.

 

<3

Wincyj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry temat. Poza tym nawet jeżeli masz... zdecydowane poglądy na temat jakieś opcji politycznej to należy jeszcze zwracać uwagę na to jak się je wyraża. Obelgi, takie jak wyżej nie są mile widziane. I zanim zaczniesz - nie obchodzi mnie, że na "innych forach" tak można. Jeżeli chcesz dalej wypowiadać się w tym dziale to popracuj nad uprzejmością i kulturą wypowiedzi. Jeżeli tego nie zrobisz to zwyczajnie odetnę Ci do niego dostęp, bo mam już tego serdecznie dosyć.

 

A wystarczyłoby poprzestać na "A ja sanacji nie znoszę" i nie byłoby problemu. Mniej obelg, a wszystko będzie w porządku. A o poglądach politycznych możesz porozmawiać z ludźmi przez PW. Lub na SB w odpowiednim pokoju. Plus czasami tego typu dyskusje toczą się w różnych tematach rozsianych po Wymiarze Discorda. Tam jest miejsce na wymienianie się takimi poglądami i to nieraz w formie zbliżonej do tej zaprezentowanej powyżej (co mi się nie podoba, ale się w to nie wtrącam). Zapraszam do uczestnictwa w tamtejszych dyskusjach.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czytam poniższą książkę i pierwszym skojarzeniem był właśnie "Kucyk orła...":

 

Spoiler

wieniawa.thumb.jpg.42e3b12438b68ddfa8253

 

Stawiam, że prawa autorskie do postaci Spitfire były jedyną przeszkodą, przez którą nie ma jej z generałem na okładce.

 

 

 

Obrazki w tym dziale chowamy w spoiler. Warn.~Dolar84

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
25.06.2016 at 10:57 Ghatorr napisał:

Tak planujemy. Niestety, posiadamy tempo przeciętnego leniwca i mamy inne obowiązki, więc się to odrobinę przeciąga.

Odrobinę.

no to zapowiada się ciekawie.... ;) ten fick przypomina mi ciągle serie ,,www,, Marcina Ciszewskiego w Uber chumorystycznym wydaniu... :D 

więc... Ruszcie dupe do pisania bo ludziska czekają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

Tak planujemy. Niestety, posiadamy tempo przeciętnego leniwca i mamy inne obowiązki, więc się to odrobinę przeciąga.

Odrobinę.

 

Chodziło chyba o

Spoiler

"tempo rozwoju gospodarki w kraju socjalistycznym"

 

Edytowano przez White Hood
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ok, pora tu w końcu zostawić opinię. Zaczynamy.

 

TO JEST GENIALNE!!!

 

Cały czas tarzałem się ze śmiechu. Mamy tu pokręconą, ale wciągającą fabułę, przyprawioną zabawnymi żartami i nawiązaniami. Całości dopełniają wyraziści bohaterowie z Wieniawą na czele.

 

Tylko tyle i aż tyle. Żadnych błędów czy zgrzytów nie zauważyłem, bo musiałem łapać oddech ze śmiechu. To trzeba po prostu przeczytać.

 

Ocena: 9/11 :derp6:

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne rozdziały. Przy okazji przypominam, że to opowiadanie będzie omawiane w Klubie Konesera Polskiego Fanfika w piątek od godz. 20. Zapraszamy!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Mam wobec tego opowiadania mieszane uczucia. Z jednej strony ma sporo zalet: niebanalny pomysł na fabułę, przewrotny zamysł na pokonanie Celestii, cudne pomysły na broń (sterowany przy pomocy konsoli mech bojowy…) czy mój ulubiony fragment, czyli najprawdziwszy gramatyczny nazista. Jak można wywnioskować z obecności Gandzi wśród autorów, opowiadanie cechuje się bardzo dobrą formą, nic dziwnego nie wybija czytelnika z lektury.

Z drugiej jednak strony jest rzecz, która nie tyle jest wadą, co mnie osobiście nie podeszła – polityka. W przeciwieństwie do niektórych z moich poprzedników nie mam zarzutów wobec poglądów politycznych autorów, wręcz przeciwnie – nie mam żadnej opinii, ponieważ wykorzystanych w fiku postaci historycznych w większości po prostu nie znam. Oczywiście świadczy to o mojej ignorancji i nie jest wadą opowiadania, jednak nie pozwalało mi w pełni się nim cieszyć, co znacząco utrudnia ocenę. Jestem świadoma tego, że przegapiłam sporą część nawiązań zarówno do historii, jak i do kultury popularnej, niestety w obecnej sytuacji nic na to nie poradzę. Humor, choć momentami świetny, chwilami trochę też męczył. Przyznam, że nie jestem fanką „śmiesznych sytuacji” pt. wszyscy się upili, nie pamiętają, co się stało i szukają wody po ogórkach. Niektóre sceny w fiku były jak dla mnie zbyt randomowe (na przykład lot do Rzymu), jednak trudno mi formalnie stawiać taki zarzut fanfikowi z tagiem [random]. Dlatego też ostatecznie oceniam opowiadanie jako dobre, jednak należące do kategorii tych dzieł, które z powodów osobistych/subiektywnych mnie nie zachwyciły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Łoooł... Jan nas tu dawno nie było... Według moich (niedokładnych) wyliczeń, poprzedni rozdział ukazał się w maju 2015 roku, więc trochę (ale tylko troszkę) sobie poczekaliście. Ale bez obaw, bo oto jest – nowy rozdział KONPa! Akurat na stulecie niepodległości! Jednocześnie przepraszamy za opóźnienie i obiecujemy, że na dwusetną rocznicę niepodległości wyrobimy się wcześniej.

Jednocześnie przepraszamy za lekką suchość dowcipów w tym rozdziale, ocenianą przez ekspertów na 1 Saharę.

 

Spoiler

jak-si-nazywa-trzyletnia-przerwa-w-wydaw

 

Rozdział III

Edytowano przez Gandzia
  • +1 1
  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...