Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wytajcie drogiwe kucyki, przedstawiam wam dzisiaj mojego FF pt.: "Ostatni List Twilight". Miłego czytania.

 

https://docs.google.com/file/d/0B0K_1dHrXz-9eGw1Wk0zSU1TZUU/edit?usp=sharing

 

Ps. jeśli znacie kogoś kto mógł zająć się korektą, piszcie na pw :)

 

Dobra teraz poważnie, Mam poprawiony tekst przez Espre [Nick:Espra] oto i on

 

Ostatni List Twilight [poprawona]

 

Naprawdę bardzo jej za korektę dziękuję. :pinkie4:

 

 

Edytowano przez Dolar84
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta faktycznie by się przydała, bo błędów jednak jest dość sporo. Najbardziej rażące:
 

"Rarity nauczyła mnie szczodrość
Applejack nauczyła mnie uczciwość"
 
Um... brzmi to, jakbyś wrzucił angielski tekst w google translate i skopiował.
 
No i jeszcze "bul"... Rozumiem, że masz ambicje, by zostać w przyszłości prezydentem :yay:

 
Cierpisz też momentami na syndrom nadmiernie rozbudowanych zdań (nie wytykaj, aTOM, sam to masz). Jeśli chodzi o korektorów, to w dziale jest przypięty temat, w którym znajdują się ogłoszenia z tym związane.
 
Co do fabuły... cóż, typowy [sad], czytając miałem cały czas przed oczami właśnie "Summer Twilight". Wzruszyć mnie nie wzruszył jakoś specjalnie, podobnie jak właśnie "ST". Co nie znaczy, że fik jest zły, Luno broń! Akurat mnie wzięło na przeczytanie czegoś tego typu, a to opowiadanko było całkiem miłe pod tym względem (heh, miły [sad] jak ja lubię paradoksy). Zakończenie... dość ciekawe, znowu nieco inne od tych, z jakimi miałem okazję się spotkać w innych fikach. Szkoda, że cały efekt, jaki miał wywoływać fik został jednak znacznie zniwelowany przez właśnie stronę techniczną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie mogę w to uwierzyć, ale się rozpłakałem. Szczerze. jak przy "Children of the Night". Szczególnie mnie to dziwi, gdyż raczej fanfiki nie wywołują u mnie tego efektu. W dodatku trochę przeszkadzała tutaj prostota, brak opisów, skróty literackich no i banalność fabuły. Ale... 

 

Ten tekst to najlepszy dowód, że aby osiągnąć w 100% cel, czyli wywołać określone emocje u czytelnika, czasem wystarczy prostota i szczerość. Nie trzeba patetycznych eposów i niesłuchanie rozbudowanych epopei. Czasem wystarczy kilka lapidarnych zdań. Dlatego daję tutaj maksymalną ocenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry FanFic, zdecydowanie dobry. Rzadko czytam smutne historie, ale jakoś dzisiaj mnie wzięło na właśnie taką... Nie zawiodłem się. Historia ciekawa, oryginalna. Przedstawiona bez zbędnych eufemizmów. Do tego zakończona ładnie, bo pozytywnym zwrotem akcji. Tak trzymaj. Dobrze się odnalazłeś w temacie, wiedziałeś o czym piszesz i dobrze napisałeś. Jeden z lepszych [sad]ów, jakie czytałem. Wykonałeś kawał dobrej roboty, 8,5/10 ode mnie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
×
×
  • Utwórz nowe...