Skocz do zawartości

Szatan przyjechał na Kucyku


Recommended Posts

Jakiś czas temu przeglądając internety natknąłem się na pewien artykuł który relacjonował to jak pewien ksiądz miał ból dupy na kucyki. A dokładniej, na wywiadówce oznajmił rodzicom dzieci że kuce to zło wcielone, i temu podobne 'mądrości'. Na szczęście, miła pani psycholog uspokoiła rodziców że w kucykach nie czai się szatan.

Mnie natomiast, zastanowił fakt dlaczego w ogóle coś takiego się stało? Wiadomo, że ksiądz też czasami się może pomylić, i do wszystkiego przyczepić (pozdrawiam Turonia) ale to nie jest pierwsza taka akcja.

W jednej ze szkół zabroniono nosić rzeczy związane z Mlp bo to "propaguje wartości szatana, zachęca do okultyzmu i oddala młodzież od boga" czy jakoś tak.

A może tu chodzi o to że bajką dla dzieci zainteresowali się dorośli, i to tak bardzo niepokoi kościół katolicki, który i tak (nie okłamujmy się) krzywo patrzy na ludzi wychodzących poza normę (a przynajmniej takie jest moje odczucie)

Dlaczego kucyki są postrzegane jako zło wcielone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Temat był już wałkowany tutaj: http://mlppolska.pl/watek/7601-mlp-w-polskich-mediach/

 

Dlaczego kucyki są postrzegane jako zło wcielone?

Dlatego, że wszędzie znajdzie się jakiś idiota, który sobie coś ubzdura, więc dlaczego ktoś nie miałby wymyślić czegoś takiego? Cóż, duchowny też człowiek, a jak wiadomo są ludzie i parapety. A skąd się biorą tacy naśladowcy Natanka? Moim zdaniem po prostu chcą zwrócić na siebie uwagę, więc wymyślają takie głupoty, w które nawet sami pewnie nie wierzą.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co tym przejmować. Zależy na jakie osoby się trafi, jedni widzą tylko to co jest na zewnątrz a nie to co wewnątrz człowieka. Przytoczę cytat człowieka o którym większość ludzi mówiła że jest wyznawcą diabła. "Nie jestem wyznawcą diabła, nigdy nie byłem, nigdy nie będę, nigdy nie chciałem być. Gdybym był klownem, schodził bym ze sceny, zdejmował bym swą czerwoną perukę, mój czerwony nos, mój makijaż i byłbym zwykłym człowiekiem - tym właśnie jestem. To tylko gra aktorska." Jedni zrozumieli a inni dalej utrzymują się w swojej racji. Ja jakoś słucham metalu, oglądam "szatańskie" kucyki a jakoś nie jestem wyznawcą diabła, jestem wierzącym katolikiem i nic tego nie zmieni, a te głupoty to rozwiały też media bo na razie to ucichło i nie słyszy się o tym, chyba że ks. Kostrzewa dojdzie do wniosku że w książeczkach dzieci komunijnych należy w spisie grzechów dopisać "Czy oglądasz MLP. Jeśli tak to jak często" Głupota ludzi nie zna granic.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 Temat był już wałkowany tutaj:

Oraz tutaj: http://mlppolska.pl/watek/4518-szatan-przyjecha%C5%82-na-kucyku-pony-przeni%C3%B3s%C5%82-domine/

IMO takie negatywne opinie o MLP są wyrażane przez jednostki albo chcące za wszelką cenę zaistnieć, albo nadgorliwe i podchodzące do swojej misji zbyt poważnie. Nie ma się nimi co przejmować, bo akurat ta skrajność szybko zostanie wyśmiana i zapomniana.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dorzucę swoje pięć groszy. "My little pony - friendship is magic". No właśnie przyjaźń to magia. Chyba nie od dziś wiadomo, że Kościół przestrzega przed wszelką magią. A w tym serialu niemal spływa ona z ekranu. O ile w starych bajkach jakie pamiętam z dzieciństwa magia jest jakimś tam dopełnieniem do fabuły. Tu natomiast jest siłą napędową świata przedstawionego. Twilight poświęca swoje życie studiami nad magią, jest to praktycznie podstawowa jej umiejętność. w jednym odcinku używa czarnej magii. Nie wiem co myślał dany ksiądz (zakładam, że zapoznał się z treścią chociaż jednego odcinka). O ile bronies wiedzą, że jest to czysta fikcja o tyle nie ma pewności jak w swoim umyśle odbiera to kilkuletnia dziewczynka. Przynajmniej ja nie mam takich informacji. Może czasem warto zastanowić się co naprawdę ma na myśli ksiądz czy ktoś inny wyrażając swoje opinie. Nie zawsze muszą być zgodne z naszymi. Dlatego nie na miejscu jest pisanie o kimś idiota, itp. A podobno bronies to love&tolerance. Tyle ode mnie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół boi się, że ludzie poszukując sensu życia, dojdą do tego, że lepiej wyznawać najprostsze i najbardziej pozytywne wartości jak przyjaźń, niż wierzyć w archaiczny, zawiły system, którego z założenia nie można ogarnąć logiką.  Poza tym mi osobiście bardziej podobają się wartości prezentowane przez kucyki, niż te przez chrześcijan, a jeśli człowiek musi mieć autorytet, to zdecydowanie lepszym jest Celestia, niż Jezus (a tym bardziej inne religijne autorytety).  Choćby dla tego, że nikomu nie nakazuje w siebie bezkrytycznie wierzyć, ani nie narusza naszej prywatności.

Chociaż w sumie nie tego się boi, bo tego po prostu nie widzi. Woli się doszukiwać w bajce dla dzieci okultyzmu ( a w sumie każda magia to okultyzm, więc księża mogą opluć właściwie każdą bajkę, w której widzą zagrożenie). Chociaż w sumie to każda krytyka od KRK jest reklamą, im bardziej będą starali się dzieciom to odebrać, tym więcej ludzi będzie to oglądać. Szczerze mówiąc zawsze się cieszę, jak coś o MLP z ust księży usłyszę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


(zakładam, że zapoznał się z treścią chociaż jednego odcinka)
Osobiście bym w to wątpił.


O ile bronies wiedzą, że jest to czysta fikcja o tyle nie ma pewności jak w swoim umyśle odbiera to kilkuletnia dziewczynka.
Aczkolwiek to chyba nie jest powód, by rzucać od razu okultyzmem i satanizmem w kolorową kreskówkę o kucykach. Z takim argumentem można by zakazać czegokolwiek, w końcu dziecko nigdy nie będzie patrzyć na świat identycznie, co dorosły.


Może czasem warto zastanowić się co naprawdę ma na myśli ksiądz czy ktoś inny wyrażając swoje opinie. Nie zawsze muszą być zgodne z naszymi. Dlatego nie na miejscu jest pisanie o kimś idiota, itp. A podobno bronies to love&tolerance. Tyle ode mnie.
Osobiście staram się być tolerancyjny i wyrozumiały dla poglądów innych, ale niestety mam pewne granice. Może faktycznie zbyt ostre słowo, ale cóż, po prostu jestem przeczulony na wszelkiego rodzaju bezpodstawną i przesadzoną krytykę i nagonkę, a właśnie takimi jest wspomniana w temacie krytyka MLP. Pozdrawiam i przepraszam, jeśli jakoś Cię uraziłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Littlepip

L&T mało kto bierze na poważnie, jest postrzegane jako "taka tam fraza bez większego znaczenia, do trollowania /b/ tardów"

 

Dodatkowo odnosząc się do postu Mon'a chciałbym powiedzieć, że się całkowicie z monsignore'm zgadzam.

Nie potrzebne nam są autorytety moralne i zawiłe systemy zakazów i nakazów, jak powiedział kiedyś pewien amerykański komik "try not to be a dick, if you will do this every day, you will be a good man"

Tak możnaby streścić wszystkie biblijne "zasady".

To dowodzi, że nie potrzebujemy religii, żeby stworzyć zdrowe społeczeństwo.

Może wystarczyłoby po prostu nie być fiutem?

Może po prostu wystarczyłoby być dobrym dla innych ludzi?

 

Ok, offtop...

Takie rzeczy były, są i będą.

Nie ma sensu rozwodzenie się nad wypowiedziami jaśnie oświeconych księży.

Anime też podobno jest wymysłem szatana...

Popatrz na mój avatar, popatrz na mnie, potem na siedzącego na koniu murzyna z old spice, potem znowu na mnie, widzisz psychopatę?

Ja też nie...

Edytowano przez Pan E
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kucyki są postrzegane jako zło wcielone?

 

Powiem tak temat tak zużyty jak cień do powiek :rarity: , zawsze część kleru będzie widzieć wszędzie diabła nawet tam gdzie go nie ma, Bogu tylko dziękować, że jest to mniejszość, niestety tacy ludzie muszą sie czasem odezwać, aby dać upust własnej frustracji i paranoi. Ja ze swojej strony powiem jedno ja nawet widzę w MLP FIM, pewne chrześcijańskie elementy, bowiem każdy odcinek można dokleić do pewnej zasady Dekalogu lub przypowieści biblij np odcinek Magic Duel kojarzy mi się z opowieścią o Szymonie Magu - :trixie:- Szymon Mag :twilight: - św.Piotr

Proste temat powinien wylądować w koszu

Edytowano przez Zandi
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszukują się szatana we wszystkim.
Może próbują odwrócić uwagę od wzrostu liczby pedofili wśród księży? SOUTH PARK PRAWDĘ WAM POWIE  :trollface: (Odcinek Red Hot Catolic Love, czy jakoś tak) Wszyscy księża to pedofile, którzy podlegają władzy Królowej Pająków, która pojawia się raz na jakiś czas w siedzibie w Watykanie. BRZMI LOGICZNIE

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszyscy księża to pedofile

Kruczku mój drogi bez generalizacji proszę nie wszyscy księża to pedofile, choć niestety faktem jest ,że mafia pedofilska w Kościele jest i jest dosyć silna. Znam 1 miłego księdza, który z takich durnot o których tu mowa by się śmiał (Raz nawet mnie przyłapał na tym jak na lekcji Religi u niego plumkałem w Hitmana i zamiast krzyczeć to się uśmiechnął i spytał się jak mi idze gra)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość łatwe pytanie.

 

Oczywiście dlatego że wszystkie te rzeczy, które są modne wśród młodzieży są (wg. kościoła) zagrożeniem  dla nich. Po prostu panikują że one  oddalają młodych ludzi od  kościoła i nie będzie od kogo garnąć grubych hajsów. 

 

 

Bo ludzie to kretyni. 

 

 

Tu się nie zgodzę. Księża dobrze kombinują. Np. taka rodzina pro-chrześcijańska gdy zobaczy że ksiądz opowiada te wszystkie bzdury, to zabroni swojemu dziecku to oglądać i zapewne będzie miało czystą drogę do kościoła i to on będzie  tą ''większą wartością''

Edytowano przez WilkU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale MLP FiM, ma troche z diableskości :P Nie chce mi się już wałkować tego tematu po raz enty, ale jest tam kilka rzeczy nie fair, np czemu liderka TS posiada najsilniejszy , czy przedstawiony jako najważniejszy element harmonii którym jest magia?(Magia wszelka, nie ważne czy biała, czy czarna pochodzi od diabła). do tego dochodzi ,gdzie nie gdzie symbolika niechrześcijańska np masońska, itd. czyli niby jest się do czegoś przyczepić, ALE: to zagrożenie duchowe może stanowić ok 0000.1% ,czyli tak samo jak jedi, czy inne. Nie każdy bowiem po obejrzeniu Star-warsów pójdzie do sekty Jedi, nie każdy po obejżeniu MLP trafi do sekty Alicorna. Zdarzyć się zdarza, ale jedno na kilkaset tysięcy. Miast MLP, powinni się przyczepić do Monster High, to jest dopiero diabelskość i to tego zabronić się emisji powinno. bo to jest perfidne i skierowane do najmłodszych widzów i to co to sobą propaguje to masakra... Ci księża źle nie chcą, tylko że czasami przedstawiają to w niekoniecznie dobry sposób. Bo np dla mnie jak jakiś 'mądry' ksiądz przedstawia coś o czym nie ma zielonego pojęcia i wmawia mi że to jest złe ,to cóż, do mnie to nie dociera, chyba że sam znam temat,ale to już moja własna ocena która nie czerpie niczego z ślepej oceny owego księdza. Np często widać to w Harrym Potterze. Wielu księży na swoich prelekcjach mówiło,że HP jest zły. I owszem więcej tam złego aniżeli dobrego, ale gdy spytam się już takiego ks wprost, :no dobrze, ks mówił że HP jest zły. miał ks może chociaż jedną książkę na ten temat w ręku? -nie. -acha.. -a może mi ks powiedzieć co dokładnie jest tam złego..? - ..yy magia?. Noi widać,że chłop niby chce dobrze, nieświadomych tutaj uświadomić, tyle że sam zostaje w nieświadomości. W HP bardziej złe niż samo w sobie propagowanie okultyzmu, jest przedstawienie czarodziei(czyli okultystów) jako kogoś lepszego niż zwykły niemagiczny 'pod-człowiek', nazwany jako 'mugol'. I ogólnie wszystko jest tam pogmatwane jak wszechstronne zacieranie granicy dobra i zła, np ten Dumbledor, pierwej przedstawiony jak dobry 'bóg ojciec', a w rzeczywistości oakzuje się być największą szują z nich wszystkich. troche dobra i w sobie HP ma, ale prawde mówiąc to chyba tylko i wyłącznie postać Hermiony :P
Tak więc, na teorii zagrożeń duchowych mogę powiedzieć ,że się troche znam, na MLP czy takim HP po obejrzeniu/przeczytaniu wszystkich książek też mogę powiedzieć że troche w temacie się orientuje ,oczywiście nie mówię o tym że ksieża powinni zapoznać się z całością bo nei widzę za bardzo księdza co siedziałby godzinami żeby obejrzeć takie całe MLP, ale z 3 odcinki co najmniej powinien, by móc wyraźnie palcem mi pokazać co tutaj jest nie tak i się więcej wypowiedzieć.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłem dzieckiem oglądaliśmy bajkę Gigi na Polonii 1. Chłopiec miał świra na punkcie białych majteczek Annny. Oczywiście ukazywano je w serialu wiele razy. Dlaczego wówczas nie czepiano się, że taka bajka szerzy zgorszenie wśród dzieci? A Tom i Jerry? Może zachęcić do robienia sobie krzywdy na wzajem. Skoro w bajce uderzenie młotkiem po łbie w niczym nie zaszkodziło... Media, księża i inni po prostu szukają rozgłosu. I go dostają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdy byłem dzieckiem oglądaliśmy bajkę Gigi na Polonii 1. Chłopiec miał świra na punkcie białych majteczek Annny. Oczywiście ukazywano je w serialu wiele razy. Dlaczego wówczas nie czepiano się, że taka bajka szerzy zgorszenie wśród dzieci? A Tom i Jerry? Może zachęcić do robienia sobie krzywdy na wzajem. Skoro w bajce uderzenie młotkiem po łbie w niczym nie zaszkodziło..

 

Też to oglądałem i nijak mi to nie zaszkodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie powtórzę słowa, które słyszałem tysiące razy: "Kościół nie ma nic wspólnego z Bogiem". Z początku obronię, że są tam negowane chrześcijańskie święto (Boże Narodzenie >> wigilia serdeczności). Teraz pogrążę to usprawiedliwienie mówiąc, że tak naprawdę chodzi TYLKO o magię. Nie będę generalizować księdzów, gdyż uważanie kogoś za pedofila/maniaka tylko ze względu na sutannę jest jak generalizowanie jako spamera/gimbusa, tylko ze względu na broniacwo. Gdyż te czarne owce psują obraz całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie będę generalizować księdzów, gdyż uważanie kogoś za pedofila/maniaka tylko ze względu na sutannę jest jak generalizowanie jako spamera/gimbusa, tylko ze względu na broniacwo. Gdyż te czarne owce psują obraz całości.
Masz 100% racji. Największą szkodą jest to, że właśnie te czarne owce są najbardziej widoczne a ich działania najbardziej rozdmuchane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypowiedziach w/w księdza ukazywane są grimdarki z fandomu.

 

Ogółem mówiąc, nawiązań do magii i symboliki w MLP jest całkiem sporo. A tego Kościół nie lubi. Oczywiście, żaden ksiądz nie nawiąże do symboliki w serialu, ale będzie jeździć po reprezentacji Halloween i grimdarkach oraz feminizmie w kreskówce. A powody do hejtowania MLP przez środowiska chrześcijańskie są zupełnie inne. [/thread]

Edytowano przez Kouta Sekiryou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko napędza pieniądz. Media wywęszyły, że takie sprawy wzbudzają zainteresowanie i wykorzystują to na potęgę. Nie zajmują się sprawami, które są widoczne gołym okiem, ale wyszukują właśnie sytuacje typu np. ksiądz-pedofil. O niekompetencji rządu się nie mówi. Mówi się za to o mamie Madzi. 

Tego typu artykuły ukazują ciemnotę 'niektórych' duchownych. Takich ja na przykład ks. Natanek. Owszem, kler popełnia błędy, ale obwinianie Kościoła za całe zło jest... krótko mówiąc lupie i śmieszne. Przede wszystkim to też zwykli ludzie. A generalizowanie wszystkich duchownych jako i pedofilów na podstawie kilku księży to taj jakby powiedzieć, ze wszyscy Niemcy to naziści, wszyscy czarnoskórzy to złodzieje.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem mówiąc, nawiązań do magii i symboliki w MLP jest całkiem sporo. A tego Kościół nie lubi. Oczywiście, żaden ksiądz nie nawiąże do symboliki w serialu, ale będzie jeździć po reprezentacji Halloween i grimdarkach oraz feminizmie w kreskówce. A powody do hejtowania MLP przez środowiska chrześcijańskie są zupełnie inne. [/thread]

Tak z ciekawości- co jest złego według Kościoła w feminizmie? Pytam szczerze, jako niezorientowany innowierca.

A księża, którzy wszędzie widzą "szatanistów" powinni udać się na jakąś terapię. Bo takie życie w ciągłym stresie, to chyba niefajne jest. MLP promuje dobre wartości- przyjaźń, lojalność, uczciwość, etc. Dlaczego mało który ksiądz zwraca na to uwagę? A w HP to przypominam, że główni bohaterowie chcieli chronić tych niemagicznych ludzi i promowali wiele dobrych wartości.

A dlaczego magia jest zła? Dlaczego pochodzi od diabła? Czy dotyczy to np. magii leczniczej? Magii wspomagającej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...