Skocz do zawartości

Szatan przyjechał na Kucyku


Recommended Posts

Wszyscy to nie, ale nie zapominaj, że Hitler miał swego czasu 90% poparcia społecznego. Dopiero jak dostał w tyłek na wojnie zaczęło mu spadać.

Bo Hitler debilem nie był i umiał manipulować społeczeństwem? Propaganda i tyle, my też ciągle padamy jej ofiarą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego magia jest zła? Dlaczego pochodzi od diabła? Czy dotyczy to np. magii leczniczej? Magii wspomagającej?

Nie deklaruję się jako bojówkarz moherowych beretów, ale tu muszę skontrować.  Magia lecznicza i wspomagająca istnieje jedynie w opowiadaniach fantasy, grach, filmach itd. Kościół nie powinien potępiać jej w powieściach, typu HP. (Ale trzeba przyznać, że mimo, ze HP nie nakłania do okultyzmu, to okultyzm jest tam silny [Ja sam nie mam nic przeciwko HP, tak nawiasem mówiąc.]). Kościół potępia paranie się magią w rzeczywistym świecie. Dlaczego jest zła? Bo otwiera Twoją duszę diabłu. I niech mnie tu nikt źle nie zrozumie: ja nie twierdzę, że takie wróżenie z kart dla jaj, albo Halloween  jest złe i czyni cię złym. Ale zagłębianie się w okultyzm, w głęboki okultyzm może być niebezpieczne. 

Uważam, że w większości przypadków niektórzy księża rzeczywiście przesadzają. Sam, jakby nie było, jestem fanem fantasy. Ale jedną rzeczą jest czytanie, granie itd. a konkretne działania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem w ogóle czemu ludzie oceniają rzeczy tak jak to powiedzą media.Tylko dlatego ludzie mają takie zdanie o bronies a nie inne bo  telewizji się nasłuchają głupot  :fluttercry2:  z FOX NEWS http://www.youtube.com/watch?v=PaMlwwYKBDA i ci właściciele stacji się dziwią,że im oglądalność spada i będą próbować wszystkiego żeby tylko ją zwiększyć jedyne co w miarę dobrze świadczącego o bronies słyszałem to audycja z radiowej trójki o ile można tak o niej powiedzieć że była "dobra" chociaż patrząc na cała reszte to chyba nie aż tak źle.

Edytowano przez pepeh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie było rozmów w tłoku o Bronies, bo to nas pogrąży całkowicie. A z drugiej strony niby media tak nakręcają, a zanim zacząłem interesować się tematem kucyków wszystkie te rewelacje skutecznie mnie omijały. Dopiero jak zacząłem zgłębiać temat, znalazłem ile złego się o tym mówi.

Edytowano przez Littlepip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak mam na myśli przede wszystkim magię wiccańską, która jest modlitwą do natury i wyklucz czynienie zła. Jakoś nie zauważyłam by mnie jakiś Szatan opętał, nawet jeśli istnieje, to nie odważyłby się :badass:.

A pod pojęciem okultyzm co się kryje? Bo spotkałam się zakonnicą według której uprawiając jogging, jogę, buddyzm, grając w Warcrafta, etc.- zostajesz "szatanistą" :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odniosę się w tej dyskusji do konkretnej wypowiedzi, albowiem ona mnie zainteresowała, a ponadto sądzę, że Ślimak dość dosadnie odpowiedział autorowi tego tematu na jego pytanie w drugim poście xD
 

Ale MLP FiM, ma troche z diableskości :P Nie chce mi się już wałkować tego tematu po raz enty, ale jest tam kilka rzeczy nie fair, np czemu liderka TS posiada najsilniejszy , czy przedstawiony jako najważniejszy element harmonii którym jest magia?(Magia wszelka, nie ważne czy biała, czy czarna pochodzi od diabła). do tego dochodzi ,gdzie nie gdzie symbolika niechrześcijańska np masońska, itd. czyli niby jest się do czegoś przyczepić,

Magia to najsilniejszy element, bo przyjaźń to magia .__. i nie chodzi tu o żadne machanie różdżkami (czy rogami akurat w tym przypadku xd) ani głupie zaklęcia w tej sali*, ale magię w sensie żywiołu... umm, nie wiem, jak to opisać - mówi się czasem o takich rzeczach, jak magia dzieciństwa, magia świąt, magia jakiegoś wydarzenia, nie? Tu raczej właśnie o taką magię chodzi, magię, jako coś niezwykłego, pięknego, nie pochodzącego z tego świata, nie dającego się złapać w zimne szpony nauki i dająca naszemu szaremu światu trochę... no, ten... magii! ^^

Innymi słowy, twoja definicja magii jest strasznie okaleczona przez jakieś uprzedzenia, wujek Szatan nie ma na nią monopolu, zwłaszcza, iż np. termin biała magia odnosił się m.in. do zielarstwa, albowiem często magią zwało się to, czego się nie rozumie... nie, czekaj! Dalej tak jest, dziś okultyzm nazywają magią i upatrują się tam przywoływania diabła i cóż, może i tak jest, ale może po prostu za tym pluszowym czartem kryją się naturalne mechanizmy, których nauka jeszcze nie opisała...

A i nie wiem, co złego w niechrześcijańskich symboli zjawianiu się w serialu... Equestria nie jest chrześcijańskim państwem, aby opływała w takowe symbole, fajnie, jeśli się takie zjawiają, ale nie dziwne, że można spotkać wszelakie inne w tym masońskie. Czytając Cię mam wrażenie, że traktujesz je jako poniekąd źródła zła...

Proszę, powiedz mi, co jest np. z tym nie tak? - 180pxsquarecompassessvg.png o_0


 

ALE: to zagrożenie duchowe może stanowić ok 0000.1% ,czyli tak samo jak jedi, czy inne. Nie każdy bowiem po obejrzeniu Star-warsów pójdzie do sekty Jedi, nie każdy po obejżeniu MLP trafi do sekty Alicorna. Zdarzyć się zdarza, ale jedno na kilkaset tysięcy. Miast MLP, powinni się przyczepić do Monster High, to jest dopiero diabelskość i to tego zabronić się emisji powinno. bo to jest perfidne i skierowane do najmłodszych widzów i to co to sobą propaguje to masakra...

Yyy? Zabronić emisji MH? Za to, co sobą tam propaguje, tak? ^^ O zobacz, dokładnie to samo chcieli zrobić z MLP! (i HellKitty) xD Ale twierdzisz z drugiej strony, że MLP ma tylko 0.1% zagrożenia, podczas gdy opowiadasz się za zbanowaniem MH? Wiesz, jakby nie było, akurat MH nie ma swojej sekty xD może to jednak oni mieli rację i MLP powinno dostać łatkę +16... a może wszyscy się mylicie i nie ma sensu niczego z anteny zdejmować ;P
 

Ci księża źle nie chcą, tylko że czasami przedstawiają to w niekoniecznie dobry sposób.

Jak to się mówił, dobrymi chęciami Piekło jest wybrukowane xD Jeśli chcą się przysłużyć dobrej sprawie, niech nauczą się milczeć, a nie jeszcze bardziej kompromitują Kościół, chyba że bardzo im zależy na otrzymaniu utrzymaniu (bo tak KK jest obecnie coraz bardziej postrzegany) łatki ostoi ignorancji i aby już nikt nie zaprzątał sobie głowy, co ta instytucja ma do powiedzenia...
 

W HP bardziej złe niż samo w sobie propagowanie okultyzmu, jest przedstawienie czarodziei(czyli okultystów) jako kogoś lepszego niż zwykły niemagiczny 'pod-człowiek', nazwany jako 'mugol'.

W HP czarodzieje nie są przedstawieni jako ktoś lepszy od mugoli .__. Lord Volcio tak uważa, ale on jest tak jakby Schwarzcharakterem x) i rasistą btw. (zupełnie jakby sam był czystej krwi, hipokryta) xP ale faktycznie czarodzieje mogą sprawiać wrażenie 20% cooler, ale to wynika bardziej z natury magii... no bo czyż nie fajnie móc sobie o każdej porze dnia i nocy wyczarować sobie tort! *-* Tak, taka magia jest faktycznie awesome! Ino w prawdziwym okultyzmie przywołują tylko jakieś duchy i demony, nic co ma coś wspólnego z ciastem .__.
 

I ogólnie wszystko jest tam pogmatwane jak wszechstronne zacieranie granicy dobra i zła, np ten Dumbledor, pierwej przedstawiony jak dobry 'bóg ojciec', a w rzeczywistości oakzuje się być największą szują z nich wszystkich. troche dobra i w sobie HP ma, ale prawde mówiąc to chyba tylko i wyłącznie postać Hermiony :P

Wszystko pogmatwane? To się zwie zwroty akcji xP ale rozumiem, że wolisz bardziej liniowe powieści... a Hermiona jest spoko x)
 

Tak więc, na teorii zagrożeń duchowych mogę powiedzieć ,że się troche znam, na MLP czy takim HP po obejrzeniu/przeczytaniu wszystkich książek też mogę powiedzieć że troche w temacie się orientuje ,oczywiście nie mówię o tym że ksieża powinni zapoznać się z całością bo nei widzę za bardzo księdza co siedziałby godzinami żeby obejrzeć takie całe MLP, ale z 3 odcinki co najmniej powinien, by móc wyraźnie palcem mi pokazać co tutaj jest nie tak i się więcej wypowiedzieć.

Tu się nie zgodzę, lepiej, aby przestudiowali wpierw materiał od deski do deski, nim zaczną rzucać w stronę czegoś jakieś ciężkie oskarżenia, to jedyny sposób gwarantujący uniknięcie kolejnej kompromitacji! Zresztą... czyż li wśród księży nie ma żadnych bronych czy fanów czterookiego czarodzieja? ^^ Wątpię... x)

 

*-tu aż musiałem sparafrazować Snape'a! xD

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo Dżizas. Znów widzę ten nagłówek, chyba już kiedyś był taki temat, ale nie pamiętam xd. Aczkolwiek jak już było powiedziane, wypowiadają się na temat którego nie rozumieją i wychodzą takie kwiatki. Złą stroną tego jest, że naczytają się tego panie w beretach i potem chodzą zaciężne oddziały mocherków i herezji szukają. Inną zabawną sprawą jest prezentacja pokazywana obecnie w polskich szkołach na religiach o odbieraniu dzieciom dzieciństwa. Kucyki też się tam znalazły ( przez gore głównie). Widziałem ją i mówię wam, ubaw po pachy. :rainderp:

Edytowano przez Nikern
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak mam na myśli przede wszystkim magię wiccańską, która jest modlitwą do natury i wyklucz czynienie zła. Jakoś nie zauważyłam by mnie jakiś Szatan opętał, nawet jeśli istnieje, to nie odważyłby się :badass:.

A pod pojęciem okultyzm co się kryje? Bo spotkałam się zakonnicą według której uprawiając jogging, jogę, buddyzm, grając w Warcrafta, etc.- zostajesz "szatanistą" :lol:

Cóż, przyznam, ze nie wiedziałem, że jest coś takiego. Nie znam się za dobrze na tego typu rzeczach. Nie, że trzymam się z daleka, bo "szatan mnie opęta". Jakoś... no nigdy się tak bardzo nie zagłębiałem. 

A co do zakonnicy... No co ja mogę zrobić, oprócz śmiania się razem z Tobą? Jeżeli wg niej buddyzm powoduje opętanie... to równie dobrze powoduje je judaizm, islam, hinduizm, ateizm itp. To właśnie to, o czym mówiłem. Nawiedzeni duchowni, którzy psują opinię całej reszcie. Za takich mogę tylko przepraszać i się wstydzić. 

A co do Szatana... No widzę, że mamy tu twardą zawodniczkę  :aj5:

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak- nie jesteś od przepraszania i wstydzenia się. Odpowiada i wstydzi się tylko za swoje błędy, nie za cudze :rdblink:. A to, że to jest wyjątek, a nie reguła to wiem, bo paru fajnych ludzi, wśród duchownych katolickich też znam. Ale tacy "nawiedzeni" mocno psują im opinię, więc w interesie samego Kościoła powinno być zrobienie z nimi jakiegoś porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo tego hejtu na duchownych. Są  księża którym absolutnie nawet by do głowy nie przyszło, by szukać w MLP czy nawet tym nieszczęsnym Monster High jakichkolwiek nawiązań do treści zakazanych/negowanych przez kościół katolicki( tak swoją drogą, to ponoć nasza piękna Polska to kraj świecki :ming: ). Oczywiście prócz nich znajdziemy też takich widzących wszędzie zło, potrafiących odnaleźć nawet w postaci odkurzacza z teletubisiów  wzorzec psychologiczny antychrysta. Swoją drogą jak działają media chyba nie muszę nikomu tłumaczyć. Nikt przecież nie będzie pisał wypowiedzi pokroju " miła, nikomu nie szkodząca bajka" bo ludzie takich rzeczy czytać nie lubią, o wiele lepiej sprzeda się " i wtedy Nightmare Moon obracała nim jak wskazówkami zegara! " a nawet jeśli się nie sprzeda, to przynajmniej ludzie będą o tym mówić.

No i jeśli wam tak księża przeszkadzają, to przecież nikt was w kościele na siłę nie trzyma. Odchodzisz i tyle ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Bo teorytycznie we wszystkim można się doszukać czegoś złego. 

Poza tym, to jest Polska. A przekonałem się o tym kiedy starsza pani w berecie trzasnęła mnie laską w kolano w tramwaju i skrytykowała, że jestem ubrany na czarno - cytuję, "Jesteś ubrany w czerń, bezbożniku". Inna sprawa, że przez następne kilka dni miałem z tego niezły ubaw.

 

Czekam na kogoś, kto ogłosi, że internet został stworzony przez szatana.

Edytowano przez Rainbow Wave
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kościół przyczepia się do wszystkiego po kolei. Krytykuje za politykę, postawy społeczne filozofię ,, nju ejcz", a sam narzuca ludziom własną i ściśle ustaloną interpretacje Słowa Bożego, najwyraźniej nie lubi jak samodzielnie myślimy. Przypomnijmy że Kościół też nie jest taki święty jakim się ogłasza, czy to nie pod jego patronatem ,, Chrystianizowano Europę" w krucjatach, czy palono czarownice...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół przyczepia się do wszystkiego po kolei. Krytykuje za politykę, postawy społeczne filozofię ,, nju ejcz", a sam narzuca ludziom własną i ściśle ustaloną interpretacje Słowa Bożego, najwyraźniej nie lubi jak samodzielnie myślimy. Przypomnijmy że Kościół też nie jest taki święty jakim się ogłasza, czy to nie pod jego patronatem ,, Chrystianizowano Europę" w krucjatach, czy palono czarownice...

Po pierwsze KK nie wypowiedział się na temat kucyków. Tu chodzi raczej o pojedyncze głosy, a każdy ma swoje zdanie na różne tematy. Rozumiesz  :sjf1O:  :stare:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłam księża potrafią przyczepić się już do absolutnie wszystkiego i wszędzie doszukują się szatanów, ponieważ religie chrześcijańska opiera się na strachu i utrzymywaniu ludzi z dala od wszystkiego, co nowe i pozytywne, a ostatnio coraz więcej ludu idzie po rozum do głowy i księża już nie mają jak manipulować. Dlatego coraz częściej uderzają w rzeczy, które zabobonni rodzice mogą kontrolować u swoich dzieci- w ten sposób starsze głąby są utrzymywane w strachu przed "szatanami", a młodsze biedaki są zmuszane bycia bliżej Kościoła, żeby uniknąć "zagrożeń duchowych".

Zakładam, że intencje ludzi ostrzegających przed MLP i podobnymi rzeczami są dobre, tylko ci ludzie są już tak wyprani z mózgu, że sami wierzą w to co mówią. Tacy ludzie są w sumie bardziej niebezpieczni od ludzi świadomych swojej głupoty czy złych uczynków. >.>

 


Czekam na kogoś, kto ogłosi, że internet został stworzony przez szatana.

 

A to nie Szatan stworzył?!?! :rainpriest:

Edytowano przez Burning Question
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze KK nie wypowiedział się na temat kucyków. Tu chodzi raczej o pojedyncze głosy, a każdy ma swoje zdanie na różne tematy. Rozumiesz  :sjf1O:  :stare:

Nie, nie rozumiesz. Moim zdaniem Kościół nie lubi jak samodzielnie myślimy, to zwykła indoktrynacja. Jego reputacja słabnie więc szuka czegoś co może nam pokazać że szatan jest we wszystkim i że właśnie do Kościoła powinniśmy się uciekać po ,,ratunek". ,,Szatan jest w MLP, HK, MH, w bajkach dla dzieci, wpajają Szatana dzieciom; Skandal! Trzeba to nagłośnić i napiętnować żeby nam nowego pokolenia nie zepsuł". Co nas psuje? Łatwo jest oceniać nie znając realiów tych bajek, oddziaływań na społeczeństwo. Czyż nie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darwin, jedno pytanie - ilu takich księży widujesz na co dzień, nie licząc mediów? Podejrzewam, że mało. Ba, pewnie i w TV częściej oglądasz normalnych księży, którzy nie straszą szatanem w płatkach śniadaniowych - chyba że oglądasz telewizję pewnego toruńskiego duchownego, ale on i powiązani z nim ludzie mają zszarganą opinię i nie reprezentują stanowiska KK. Po drugie - jak już kiedyś wspominałem, głosy, że MLP jest satanistyczne, są raczej wyjątkiem niż regułą i NIE SĄ oficjalnym stanowiskiem Kościoła. Nieoficjalnym pewnie też nie. Ergo - twierdzenie, że wypowiedź jednego księdza jest stanowiskiem całego Kościoła, który w ten sposób miesza ludziom w głowach, jest błędne. Hipotezy, jakoby Kościół nie lubił samodzielnego myślenia i indoktrynuje wszystkich wokół, nie skomentuję.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh... Jakoś są księża normalni i jest ich więcej niż nienormalnych.

Weź z ulicy dresa ateistę i biznesmana ateistę- różnica w zachowaniu i kulturze osobistej jest. W poglądach też.

Kościół nie będzie straszył szatanem w kucach, bo nikt nie weźmie go na poważnie i straci odbiorców, proste :P?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kościół nie lubi jak samodzielnie myślimy, to zwykła indoktrynacja.

To jest więcej niż twoje zdanie czy hipoteza. Na tym przecież opiera się ta religia, a u muzułman to jeszcze aktualne, bo nie przeszli w ogóle rewolucji kulturowej tak, jak Europejczycy (dzięki ateistom btw.). U nich publikacja większości prac naukowych może być karana śmiercią. Niby dlaczego pierwszą zasadą satanizmu jest zachęcanie do samodzielnego, krytycznego myślenia? :hBB25:

Jednak nie masz racji, że Kościół jako instytucja popiera te brednie. Procentowo to rzeczywiście są tylko pojedyncze głosy mocno nagłaśniane przez niektóre media. Kościół zajmuje się o wiele poważniejszymi sprawami, a nie gnojeniem chwilowych trendów wśród dzieciarni. Mimo to, jak opowiadam znajomym zza granicy, że tu ktoś w ogóle był na tyle stuknięty, zeby wpaść na podobne pomysły, to nie wiedzą śmiać się czy płakać. To jest na tym samym poziomie, co ta akcja z nagonką Fox News na Mass Effecta. XD

Edytowano przez Burning Question
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burning Question, większość religii się na tym opiera. A w obecnym KK przynajmniej widać obecnie tendencję do zmniejszenia skali indoktrynacji. Tolerancja do innowierców wzrosła- kiedy większość duchownych dowiaduje się co wyznaję, to przyjmuje to na spokojnie, z uśmiechem, a jeszcze 100 lat temu pewnie bym na stosie skończyła :P. Kościół przestaje się narzucać, zaczyna dawać prawo do wolnego wyboru. Religia w szkołach, czy rekolekcje niestety dalej są, ale to może się za jakiś czas zmienić. Nowy papież wydaje się być w porządku i już zabrał się za porządki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście bardzo pobłażliwi. Według mnie "zmniejszanie skali indokrynacji" nie z własnej woli/ rozsądku/ sumienia jest tyle warte, co nic. To tylko wynik nacisków ze strony społeczeństwa i o każą taką zmianę trzeba się tłuc latami- współcześnie przynajmniej idzie to dość szybko, a ostatnio to w ogóle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burning- to jest religia. Dla mnie i zapewne dla Ciebie religia obca, więc pod pewnym względem wroga. Jak większość religii. Czy same jej założenia są złe? Nie, nie są. Wiele z nich jest sensownych, z częścią zgodzić się nie mogę, wiele bym dodała. Ma też swoje zalety- np. Caritas.

Ale nie wiem, co jeszcze Kościół Katolicki może zrobić? Już zabrał się za swoich pedofilów i "ojców ekonomów". Sprawy idą ku dobremu, "mafia watykańska" chyli się ku końcowi. Fakt, czasem gadają głupoty, ale mniejsze niż jeszcze parę lat temu. Nie w głowie im podżeganie do linczów i siłowe nawracanie niewiernych.

 

A tych co widzą szatana w Hello Kitty i MLP to nie zdziwię się jeśli ekskomunikują.

 

Może mam takie podejście, bo duchowni w mojej okolicy są w porządku. W mojej szkole jest zakonnik, który ma kumpli w Kazachstanie. Odwiedzają się, etc. Faceci wyznają Islam. I co? Można- można. Bo oceniać należy jakim kto jest człowiekiem, a nie jaką wyznaje religię. I całe szczęście również KK zaczyna dzisiaj do tego dążyć. Niestety niektóre mohery i inni przeżarci indoktrynacją natankowatokreacjonistyczną tego nie widzą. Ale to się dzieje głównie w zacofanej Polsce...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...