Skocz do zawartości

Szatan przyjechał na Kucyku


Recommended Posts

Darwin, jedno pytanie - ilu takich księży widujesz na co dzień, nie licząc mediów? 

 

No więc nabrałem tych poglądów po pewnej mszy świętej na której normalny ksiądz z normalnej parafii w normalnym małym mieście opowiadał o zagrożeniach codziennego świata i o ukrytym szatanie (nie wprost). Poza tym na religii siostra zakonna nam opowiadała o tej propagandzie; ba, kiedyś opowiadała że ją Szatan na Halloween zaatakował... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No więc nabrałem tych poglądów po pewnej mszy świętej na której normalny ksiądz z normalnej parafii w normalnym małym mieście opowiadał o zagrożeniach codziennego świata i o ukrytym szatanie (nie wprost). Poza tym na religii siostra zakonna nam opowiadała o tej propagandzie; ba, kiedyś opowiadała że ją Szatan na Halloween zaatakował... 

Zatem należy ci współczuć okolicznych duchownych. Powtarzam - stanowisko pojedynczych osób, nawet jeśli dziwnym zrządzeniem losu zebrało się ich więcej na małym terenie, NIE JEST oficjalnym stanowiskiem instytucji, jaką reprezentują. Jakby było inaczej, to można by uznać każdego brony'ego za cloppera, nieprawda-ż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc nabrałem tych poglądów po pewnej mszy świętej na której normalny ksiądz z normalnej parafii w normalnym małym mieście opowiadał o zagrożeniach codziennego świata i o ukrytym szatanie (nie wprost). Poza tym na religii siostra zakonna nam opowiadała o tej propagandzie; ba, kiedyś opowiadała że ją Szatan na Halloween zaatakował...

Szatan wszystkich dzisiaj atakuje ,nie tylko w Helloween :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szatan wszystkich dzisiaj atakuje ,nie tylko w Helloween :D

piesek ją pogryzł, a był taki milutki, ktoś się na nią krzywo spojrzał, zobaczyła w oczach Szatana, a to wszystko dlatego że była przeciwna organizacji Halloweenowej imprezy w szkole. Każdy ma własny świat, poglądy, ale mi to i tak brzmiało fanatycznie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piesek ją pogryzł, a był taki milutki, ktoś się na nią krzywo spojrzał, zobaczyła w oczach Szatana, a to wszystko dlatego że była przeciwna organizacji Halloweenowej imprezy w szkole. Każdy ma własny świat, poglądy, ale mi to i tak brzmiało fanatycznie :D

 Też jestem przeciw Helloween, ale ostatnio Green Goblin się czasami wtedy panoszy i kradnie cukierki co jest dla mnie bardzo w porządku. Ale Jako Turoń wolę poprzebieranych kolędników pukających do drzwi :rainpriest:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Też jestem przeciw Helloween, ale ostatnio Green Goblin się czasami wtedy panoszy i kradnie cukierki co jest dla mnie bardzo w porządku. Ale Jako Turoń wolę poprzebieranych kolędników pukających do drzwi :rainpriest:

 Ja proponuję Nightmare Night, w końcu żaden gimbus, albo limbus i tak nie wie co to jest, a nie propaguje Szatana (bezpośrednio; to i tak błędne koło).  

Edytowano przez Darwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oceniać należy jakim kto jest człowiekiem, a nie jaką wyznaje religię.

 

Wiem, znam wielu dobrych i dobrze wykształconych wierzących ludzi którzy nie zachowują się tak, że mam ochotę dać im leki psychotropowe, ale to zwykle ludzie niepraktykujący. Dlatego ja ostro sprzeciwiam się samym instytucjom religijnym, ich wpływom na życie codzienne niezwiązanych z nimi ludzi i wielu pojedynczym dogmatom, a nie samym ludziom wierzącym. W kwestii ludzi sprzeciwiam się tym, którzy próbują szerzyć jakąś pseudonaukę (albo nawet jej brak), zabobony i jakąś dziwną "medycynę" opartą wyłącznie na wierzeniach dlatego, że w tym momencie to już nie dotyczy tylko ich, ale staje się niebezpieczne dla otoczenia.

 

Btw. "zacofana Polska" ma się nijak do Stanów, gdzie ludzie nie dostają po równo podstawowego wykształcenia z przedmiotów ścisłych i humanistycznych, a wielu PUBLICZNYCH szkołach dozwolone jest nauczanie, że np. ewolucja jest nieprawdą. W wielu prywatnych szkołach katolickich uczą tak straszliwych bredni często szkodliwych dla samych uczniów (Teksas szczególnie), że nic tylko spalić budynek najlepiej razem z ideami. Obawiam się takiego świata i widzę, że wiele osób nadal walczy z inteligencją w straszny sposób. Dlatego i moja odpowiedź na ten bajzel jest tak stanowcza mimo, że już dokonuje się wiele zmian w Kościele.

 

Co do Islamu, to ci goście tyle razy próbowali wysadzić w powietrze moją rodzinę, że ciężko mi W OGÓLE coś z tego zaakceptować. Chyba, że spotkam kiedyś jakieś pojedyncze wybitne jednostki wyznające to, które nie będą chciały dźgnąć mnie sztyletem jak tylko się odwrócę. -.- Jestem z takiego regionu świata, gdzie z powodu religii ginie wielu ludzi, którzy nigdy nie zrobili nikomu nic złego- co sie dzieje z dziećmi, to już nie wspomnę.

 

To właśnie po zwiedzeniu i Ameryki (niby super nowoczesne wszystko),  i Polski i ...mojego "regionu" oraz porównaniu jak tam religia wpływa na życie ludzi i szkolnictwo uznałam, że będę aktywną kosmopolitką.

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dobrze pamiętam pierwszym księdzem,który widział szatana w MLP był natanek wywalili go z kościoła.Teraz inni to robią mam nadzieję że czeka ich to samo

Ale nie został odsunięty (nikt go nie wyrzucił) przez kucyki, tylko za całokształt działalności. Proponuję posłuchać jego wypowiedzi, w których otwarcie atakuje Kościół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Anekito

Odpowiem tylko na parę rzeczy, resztą zajmę się później. Widzę tutaj wielu zmanipulowanych.

 

Taa, ten to miał gadane. Mam nadzieję że Franciszek się zajmie resztom, jeden papież który wyłamuje się ze schematów..

 

Jaką "resztom"? I jaki "papież , który wyłamuje się ze schematów"? Co robi Franciszek? Jakie są schematy? Pisałeś również o "mafii Watykańskiej". Rozwiń to nieco.

Darwin, jedno pytanie - ilu takich księży widujesz na co dzień, nie licząc mediów? Podejrzewam, że mało. Ba, pewnie i w TV częściej oglądasz normalnych księży, którzy nie straszą szatanem w płatkach śniadaniowych - chyba że oglądasz telewizję pewnego toruńskiego duchownego, ale on i powiązani z nim ludzie mają zszarganą opinię i nie reprezentują stanowiska KK. Po drugie - jak już kiedyś wspominałem, głosy, że MLP jest satanistyczne, są raczej wyjątkiem niż regułą i NIE SĄ oficjalnym stanowiskiem Kościoła. Nieoficjalnym pewnie też nie. Ergo - twierdzenie, że wypowiedź jednego księdza jest stanowiskiem całego Kościoła, który w ten sposób miesza ludziom w głowach, jest błędne. Hipotezy, jakoby Kościół nie lubił samodzielnego myślenia i indoktrynuje wszystkich wokół, nie skomentuję.

To, że widać księży w TV, nic jeszcze nie znaczy. Wielu z nich jest po prostu "otumaniona", przytoczmy tutaj choćby O. Pawła Gużyńskiego(głoszącego dla Gazety Wyboczej, m.in.  że "W Kościele mamy przerost mentorstwa i nadużywanie języka potępienia. Maltretowanie kobiety i bite dzieci słyszą tylko, że osławiony gender jest zły. A gdzie realne przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet?"). Są i inni, jak dr Magdalena Ogórek, która coraz częściej w TV wypowiada się jako "ekspertka i historyk Kościoła". jej autorytarny ton, z jakim wypowiada się o Kościele, jest tylko owocem doświadczenia, jakiego nabyła, będąc szefową gabinetu politycznego Szefa Klubu SLD oraz specjalisty do spraw polityki medialnej w tymże Klubie. To tylko przykłady ludzi "związanych z Kościołem poprzez media", ale de facto, są oni tak zeń związani, jak pręt na dwóch końcach.

I tak, punkt dla Ciebie, Gandzia. Wypowiedzi pojedynczych księży nie są oficjalnym ani nieoficjalnym stanowiskiem Kościoła odnośnie MLP.

 

Jeszcze tu wrócę.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko na parę rzeczy, resztą zajmę się później. Widzę tutaj wielu zmanipulowanych.

Jaką "resztom"? I jaki "papież , który wyłamuje się ze schematów"? Co robi Franciszek? Jakie są schematy? Pisałeś również o "mafii Watykańskiej". Rozwiń to nieco.

[...]

Jeszcze tu wrócę.

Pozdrawiam.

W kościele dzieje się źle, nie można powiedzieć że to jest wyjątek ani stanowisko całego Kościoła, jednakże poprzednich królów Państwa Watykańskiego to nie bardzo interesowało... i to jest własnie ten schemat który Franciszek łamie. Zależy mu na odbudowaniu starych wartości religijnych. Reszta to wszyscy którzy zapomnieli o te wartości.... O ,,mafii Watykańskiej" sobie nie przypominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

W kościele dzieje się źle, nie można powiedzieć że to jest wyjątek ani stanowisko całego Kościoła, jednakże poprzednich królów Państwa Watykańskiego to nie bardzo interesowało... i to jest własnie ten schemat który Franciszek łamie. Zależy mu na odbudowaniu starych wartości religijnych. Reszta to wszyscy którzy zapomnieli o te wartości.... O ,,mafii Watykańskiej" sobie nie przypominam.

Zaraz, co?

 

Jan Paweł II, Benedykt XVI - oni nie zrobili nic, albo mieli Kościół w nosie? :ming:

Dowiedz się czegoś o kimś, tym bardziej, jak masz zamiar mu ubliżać.

 

I w kościele, czy w Kościele się źle dzieje? I co się złego dzieje? Oszustwa medialne i zmowa mediów, polityków i ideologii przepełnionych lewactwem, którzy chcą za wszelką cenę zdyskredytować Kościół, bo staje na przeszkodzie wolnego zabijania człowieka(czy to poprzez aborcję, czy eutanazję), staje w obronie Praw Człowieka i nie pozwala m.in. na jakiekolwiek prosperowanie genderyzmu? Te właśnie lewicowe media, dziennikarze, politycy - to jest całe Twoje spotkanie z Kościołem. Tylko, że w tym spotkaniu nie ma Kościoła, przedstawiona jest jego karykatura.

 

Nie ma "królów", są następcy świętego Piotra.

 

Wciąż nie wiem, co to jest w Twoich oczach ta cała "mafia watykańska". Wciąż to powtarzasz, ale chyba...nie.  Zanim przejdziemy do konkretów, napisz mi, co to w ogóle jest, co robią i czego chcą.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, co?

 

Jan Paweł II, Benedykt XVI - oni nie zrobili nic, albo mieli Kościół w nosie? :ming:

Dowiedz się czegoś o kimś, tym bardziej, jak masz zamiar mu ubliżać.

 

I w kościele, czy w Kościele się źle dzieje? I co się złego dzieje? Oszustwa medialne i zmowa mediów, polityków i ideologii przepełnionych lewactwem, którzy chcą za wszelką cenę zdyskredytować Kościół, bo staje na przeszkodzie wolnego zabijania człowieka(czy to poprzez aborcję, czy eutanazję), staje w obronie Praw Człowieka i nie pozwala m.in. na jakiekolwiek prosperowanie genderyzmu? Te właśnie lewicowe media, dziennikarze, politycy - to jest całe Twoje spotkanie z Kościołem. Tylko, że w tym spotkaniu nie ma Kościoła, przedstawiona jest jego karykatura.

 

Nie ma "królów", są następcy świętego Piotra.

 

Wciąż nie wiem, co to jest w Twoich oczach ta cała "mafia watykańska". Wciąż to powtarzasz, ale chyba...nie.  Zanim przejdziemy do konkretów, napisz mi, co to w ogóle jest, co robią i czego chcą.

 

Pozdrawiam.

Wypraszam sobie insynuacje że kogoś obrażam! Wyrażam jedynie swoje poglądy, które nabrałem stopniowo gdyż zostałem wychowany w katolickiej rodzinie. Jeśli nie widzisz co się dzieje to otwórz oczy! Masz prawo do swoich poglądów, nie bronie Ci tego, ale Ty zostaw moje poglądy w spokoju gdyż dodatkowo mnie w tym utwierdzasz..! Jeśli chodzi o ,,Mafię Watykańską" to przytocz pierwszy post w którym to napisałem. O poglądach się nie dyskutuje, zwłaszcza o religijnych gdyż tak możemy dyskutować w nieskończoność. (Gdybyśmy żyli w średniowieczu na pewno próbował byś mnie zabić..)  

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

Wypraszam sobie insynuacje że kogoś obrażam! Wyrażam jedynie swoje poglądy, które nabrałem stopniowo gdyż zostałem wychowany w katolickiej rodzinie. Jeśli nie widzisz co się dzieje to otwórz oczy! Masz prawo do swoich poglądów, nie bronie Ci tego, ale Ty zostaw moje poglądy w spokoju gdyż dodatkowo mnie w tym utwierdzasz..! Jeśli chodzi o ,,Mafię Watykańską" to przytocz pierwszy post w którym to napisałem. O poglądach się nie dyskutuje, zwłaszcza o religijnych gdyż tak możemy dyskutować w nieskończoność. (Gdybyśmy żyli w średniowieczu na pewno próbował byś mnie zabić..)  

Kolejne uprzedzenie do chrześcijan, którzy mieliby być krwiożerczymi bestiami. Otóż, nie. Nie próbowałbym Cię zabić. Jakkolwiek żałośnie to zdanie nie wygląda w Twoich oczach, jest prawdziwe.

 

Insynuacje? Jeśli się więc z tym nie zgadzasz, to w takim razie Twe słowa są aroganckie i ignoranckie, a nie ubliżają.

 

Wychowany w "katolickiej rodzinie"? Nie owijajmy w bawełnę, większość ludzi chodzi do kościoła(a nie na spotkanie z Bogiem), bo "chodzili rodzice, jakoś tak się przyjęło i wypada i w ogóle cośtam". Nie pisząc już o "wierzących niepraktykujących" - to ludzie, którzy boją się przyznać do własnej, wyrażonej w pewien sposób, negacji Boga. A jeśli zostałeś wychowany w rodzinie "wierzących praktykujących", to skąd takie uprzedzenia, jakobym miał usiłować Cię zabić, jeśli byłoby to średniowiecze?

 

"Jeśli nie widzisz co się dzieje to otwórz oczy! Masz prawo do swoich poglądów, nie bronie Ci tego, ale Ty zostaw moje poglądy w spokoju gdyż dodatkowo mnie w tym utwierdzasz..!"

Mam zostawić Twoje ładne kłamstwa w spokoju, bo jak zacznę pisać, jak jest, czarno na białym, to będziesz jeszcze bardziej przekonany do kłamstw?

Wiesz, jeśli jesteś tak uczulony na prawdę(no umówmy się, zmowa medialna, lewaccy politycy, lobby gejowskie oraz genderyzm fałszują wszystko(lub jakiekolwiek zło potęgują, dodają naklejkę "Tak się dzieje w Kościele" i ludzie czytają. I, co smutne, niektórzy w to wierzą.), dostajesz piany w ustach, drgawek na widok krzyża czy prawdy o Kościele( i kto tu musi otworzyć oczy?) to takie coś się fachowo nazywa "opętanie" w języku egzorcystów.

 

A skoro o religii się nie dyskutuje(już chcesz mi uciec?), to po co w ogóle jakieś posty w tym temacie? I to po takich słowach "O poglądach się nie dyskutuje, zwłaszcza o religijnych gdyż tak możemy dyskutować w nieskończoność" . Skoro jesteś przekonany, że tak jest, to niepotrzebnie tutaj wchodzisz, dla Ciebie to tylko nerwy i strata czasu.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co musi myśleć osoba dla której Kościół to zło. Nie wystarczy posłuchać jednego księdza, żeby mieć osąd na katolicyzm, a już na pewno nie na wiarę. Jak czytam wypowiedzi jakim mrocznym średniowieczem jest Kościół to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Owszem ma swoje konserwatywne zasady, ale czy to źle? W epoce wszelkiej rozwiązłości jest potrzebny taki konserwatyzm.A to czy komuś się to podoba czy nie jest jego indywidualną sprawą. Tylko po co na prawo o lewo krzyczeń jakim to złem jest Kościół. Chyba tylko po to, żeby zwrócić uwagę na siebie.

A co do tematu kucyków i szatana. Oglądanie tych tęczowych koników w żaden sposób nie wpłynęło na mój stan duchowy. Więc chyba jest to kolejne rozdmuchanie w stylu jaki ten Kościół jest...

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpisałem w google ''kucyki i dorośli ludzie'' i oto efekt :http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=8&t=21789

Zastanawia mnie co w głowie takich ludzi się dzieje. 

Pan "bert04" z tego forum napisał coś pięknego:

"Nie wiem, co jest bardziej tragiczne. Dorośli faceci, którzy oglądają takie bajki i fascynują się nimi. Czy dorośli faceci, katolicy, którzy czują się zagrożeni w wierze przez małe różowe kucyki."

 

I... taka prawda. Jeśli wiesz, w Kogo wierzysz i w co wierzysz, żadna kreskówka o kucykach tego nie zmieni.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zmowa medialna, lewaccy politycy, lobby gejowskie oraz genderyzm fałszują wszystko(lub jakiekolwiek zło potęgują, dodają naklejkę "Tak się dzieje w Kościele"

 

Pozwolę sobie rozciągnąć temat na kilka punktów

 

1 Zmowa medialna

Ta, teorie spiskowe, najlepiej jest wszystko nazwać zmową/spiskiem etc.

Masz na to jakieś dowody jeśli można zapytać, na tą zmowę medialną która wszystko fałszuje i szykanuje KK?

 

2 Lobby gejowskie

Chodzi ci oczywiście o osławione Gejowskie lobby na najwyższych szczeblach Watykanu którego istnienie podobno potwierdził papież?

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gejowskie-lobby-na-najwyzszych-szczeblach-watykanu-papiez-potwierdza/k62vh

Jeżeli tak to nie jest chyba błędem twierdzenie, że tak się dzieje w Kościele przecież sławni "gejowscy spiskowcy/konspiratorzy (whatever, nie wiem jak to nazwać)" działają w Watykanie nieprawdaż?

 

3 Genderyzm

Wytłumaczysz mi łaskawie czym jest ten genderyzm, przeglądałem wiele artykułów na ten temat i nie znalazłem żadnego klarownego wytłumaczenia tego czym ten "dżenderyzm" czy "ideologia gender" tak właściwie jest. Wydziałem tylko dużo rzucania kałem w stronę polityków i powtarzania jakiś bzdur o ubieraniu chłopców w sukienki i o "neomarksistowskiej masturbacji przedszkolaków".

 

 

 

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiesz, jeśli jesteś tak uczulony na prawdę(no umówmy się, zmowa medialna, lewaccy politycy, lobby gejowskie oraz genderyzm fałszują wszystko(lub jakiekolwiek zło potęgują, dodają naklejkę "Tak się dzieje w Kościele" i ludzie czytają. I, co smutne, niektórzy w to wierzą.),

Taa, dopiszcie jeszcze że to wina Tuska, oczywiście w zmowie z Putinem. Bo przecież za całe zło tego świata odpowiadają Rosjanie i ich ,,agenci''...

 

A wracając do tematu zgadzam się z niektórymi że nie można jednego księdza stawiać za cały głos kościoła.

To że jeden ksiądz szuka na siłę szatana gdziekolwiek, zapewne by zdobyć 5 minut sławy, nie znaczy że reszta księży podziela jego opinie.

Tylko problem polega na tym że kosciół uwielbia takie sprawy zamiatać pod dywan, albo wręcz popierać.

Tak jak było z pedofilami w kościele. Jeśli jeden ksiądz jest pedofilem, to powinien być przez resztę od razu potepiony i jak najszybciej usuniety z szeregów kościoła. A tu wychodzi taki arcybiskup i mówi że to nie wina księdza, tylko ,,rodziców, bo w tym domu nie było miłości''. No to na te słowa się nóż w kieszeni otwiera....

 

I tutaj jest to samo. Zamiast powiedzieć przez pozostałych księży ,,ten ksiądz jest chory psychicznie i nie powinien wypowiadać się w mediach'' , nie robi się z tym nic, bo ,,może się zatuszuje''.

 

A co do gender o którym wspomniałeś powinieneś się z tym wywiadem zapoznać

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,15280600,Ksiadz_z_KUL_o_gender__Nieprecyzyjni_biskupi__niedouczeni.html

I jeśli ten ksiądz tego nie krytykuje, to znaczy że jest gorszy? Mi się tak nie wydaje...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...