Skocz do zawartości

Kucykowo-Figurkowa giełda


Recommended Posts

Powtórzyła Ci się bindbagowa figurka, którą już masz?

A może chciałbyś inne figurki w zamian za swoje?

Poszukujesz jakiejś figurki, której nie ma już w sklepach?

Napisz! :rd6:

 

Temat służący do wymiany figurkami pomiedzy użykownikami!

Coś w stylu 'kucykowej giełdy'. :fluttershy4:

 

Piszcie jakie figurki macie na oddanie/wymianę/sprzedaż, a napewno znajdą się tłumy które chętnie przygarną Twoją figurkę :pinkie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie lepiej by było gdyby powstał cały dział ,,Giełda'' który dzielił by się na Kupię/Sprzedam/Zamienię. Bo w jednym temacie będzie totalny chaos. Ale oczywiście jest jeden mały haczyk: A co jak sprzedający/kupujący nie dotrzyma swojej części umowy tzn. nie wyśle pieniędzy/figurki. Do kogo  polecą skargi ?

Edytowano przez WilkU
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia ktoś pomyślał, pokombinował i stworzył allegro. Ktoś inny nieodpłatną wymianę gier - gametrade. Wszystko zależy od człowieka. 

 

###############

 

Jakby co to proponuję AJ neon (dziura w ogonie, była breloczkiem... nadal może nim być, wedle życzenia) + Soarin za (najlepiej Fluttershy, byle nie fala 7) lub inne propozycje. Co do Soarina. Tak jest napisane na karcie z BB. Podobno Hasbro się pomyliło i to ktoś inny z ekipy WB.

 

 Zasady wymiany:

 

-Koperta bąbelkowa

-Polecony priorytet (proszę o wysłanie zdjęcia potwierdzenia nadania. Prawie każdy telefon ma aparat)

-PEŁEN adres na PW (Imię, nazwisko, ulica etc)

 

Na wyraźne życzenie wysyłam ekonomicznym, ale wówczas nie odpowiadam za ewentualne problemy. Dzięki listowi poleconemu można śledzić drogę przesyłki. W przypadku ekonomicznej nie ma takiej możliwości. 

 

INFO - PW

 

#############

 

A co do tematu - może się przydać. Można wpisywać na pierwszej stronie, na zasadzie

 

Pozytywy: (alfabetycznie)

user a - 2

user b - 8

 

Negatywne:

 

user z - 1

 

Po udanej wymianie obowiązkowo należy wymienić się w postach opiniami. W pierwszym poście - lista (w spoilerze)

Wg. mnie lepiej by było gdyby powstał cały dział ,,Giełda'' który dzielił by się na Kupię/Sprzedam/Zamienię. Bo w jednym temacie będzie totalny chaos. Ale oczywiście jest jeden mały haczyk: A co jak sprzedający/kupujący nie dotrzyma swojej części umowy tzn. nie wyśle pieniędzy/figurki. Do kogo  polecą skargi ?

Sam mam konto na Allegro. Jeżeli ktoś obawia się oszustwa mogę wystawić przedmiot, a ta osoba go "kupi". Jeśli zrobi mnie w konia... "Allegro! Wiecie co z nim zrobić?"

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej byłoby zrobić cos w styly 'czarnej listy' w pierwszym poście wypisując osoby, które się z umowy nie wywiązały.

 

 

A co do tematu: mam Rainbow Dash McDonaldową na wymianę za figurkę z BurgerKinga, dwa blindbagi lub czesalnego kucyka. :derpfly:

Mam też na wymianę blindbagową Lunę - wymienię na figurkę z BK lub dwa inne BB.

Edytowano przez Shenti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję rozwiązanie z innego forum:
- osobny dział "marketplace"

- każda osoba, która chce coś sprzedać/wymienić się/kupić może założyć temat (1 temat na osobę); w treści tematu pisze się na początku WTS/DS (want to sell/direct sale - chcę sprzedać), WTT/DT (wymiana), WTB (kupię), a później co chcemy (ogólnie)

- informacje o tym co sprzedajemy/kupujemy/wymieniamy są w pierwszym poście

- jest osobny pod-dział z opiniami dla użytkowników (1 user = 1 temat z opiniami)

 

Do tej pory działa to bez zarzutu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy ktoś chce coś sprzedać musi szukać po tematach czy ktoś tego nie chce?

Lub gdy ktoś chce coś kupić, musi szukac po innych tematach czy ktoś tego nie sprzedaje?

Trochę dużo roboty, a tak to wszystko jest w jednym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję rozwiązanie z innego forum:

- osobny dział "marketplace"

- każda osoba, która chce coś sprzedać/wymienić się/kupić może założyć temat (1 temat na osobę); w treści tematu pisze się na początku WTS/DS (want to sell/direct sale - chcę sprzedać), WTT/DT (wymiana), WTB (kupię), a później co chcemy (ogólnie)

- informacje o tym co sprzedajemy/kupujemy/wymieniamy są w pierwszym poście

- jest osobny pod-dział z opiniami dla użytkowników (1 user = 1 temat z opiniami)

 

Do tej pory działa to bez zarzutu :)

Wybacz, ale..."marketplace" ? - Kali mieć swój język polska, włócznia i trzy wołu :derp:

 

A mój car stoi na stricie. Idziemy na szoping? Podobno mają buty na sejlu.  Nie chcecie wiedzieć jak Polacy w USA nazywają innych Polaków używających anglicyzmów   :yHRvV:

 

Ale nie o tym chciałem.

 

######### 

 

Mam 180 pozytywów na Allegro, kilkadziesiąt na Gametrade oraz 36 na markolf (wymiana gier). Także doświadczenie w kupnie / sprzedaży / wymianie jest  :huhwha:

 

Moja propozycja jest taka. Dział "Giełda". Każdy użytkownik zakłada temat z odpowiednim tagiem na początku, na zasadzie:

 

[Wymienię] Qwerty

[Wymienię/Sprzedam] Qwerty

[sprzedam] Qwerty

[Oddam]

 

Po zakończonej transakcji proszę wykasować temat. 

 

Szczegóły wymian w postach / PW. Dla zachowania bezpieczeństwa proponuję robienie screenshotów rozmów (np ktoś zażyczył sobie wysłanie BB w zwykłej kopercie listem ekonomicznym - robicie zdjęcie przed wysyłką, ktoś biadoli że dostał Lego MLP? Macie dowód, że zmasakrowany BB to wina poczty). Druga sprawa. Unikniecie sytuacji typu: a on powiedział, że / a wcale, że nie prawda.

 

Dodatkowo proponuję założyć dwa podpięte wątki:

 

1. "Oceny"  Osoba wyznaczona do prowadzenia działu (mogę się tym zająć) będzie w miarę regularnie dodawać lub odejmować punkty (edytując pierwszy post). Być może administracja zgodzi się na używanie koloru (pozytyw - zielony, negatyw - czerwony) Użytkownicy będą oceniać się na wzajem w kolejnych postach, pisać o jakości wymiany. Użytkownik X pisze post:

 

Triste Cordis -  RD za AJ. Pozytyw (Dalsze szczegóły wedle życzenia)

 

Wada - prowadzący nie ma uprawnień do kasowania starych postów, a nie chcemy zadręczać administracji  :bemused: No chyba, że dadzą uprawnienia prowadzącemu)... co graniczy z cudem. 

 

Sam wygląd "tabeli" ocen wygląda tak:

 

Nick: [Pozytywny] [Neutralny] [Negatywny] Przykład:

 

Triste Cordis [1] [0] [0] 

 

2. Centrum Sporów - tutaj można "dyskutować" o nieudanych transakcjach. Żadnego bólu zadka, burzy obornika - twarde dowody (zdjęcia/ksero potwierdzenia nadania, screeny rozmów etc) "Ale ja wysłałem tylko nie mam aparatu" - ale numer potwierdzenia przepisać potrafisz?

 

Osoba, która będzie miała ujemną liczbę komentarzy zostanie wykluczona z giełdy. Wyjątek to -1. Zawsze na starcie może trafić się wpadka. 

 

Max oczekiwania na przesyłkę to 14 dni roboczych (pn-pt) Takie zasady poczty. Mając potwierdzenie nadania można złożyć skargę. Zwykły list przepada jak kamień w wodę.

 

Oczywiście Giełda powinna powstać w dziale Offtopic aby nie nabijać postów. 

 

To chyba wszystko. Jakby co, dopiszę się do tej ściany tekstu  :fluttershy3: 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale..."marketplace" ? - Kali mieć swój język polska, włócznia i trzy wołu :derp:

 

A mój car stoi na stricie. Idziemy na szoping? Podobno mają buty na sejlu.  Nie chcecie wiedzieć jak Polacy w USA nazywają innych Polaków używających anglicyzmów   :yHRvV:

 

 

A widzisz coś takiego ładnego ( " " ) co się nazywa cudzysłowem? To co w środku to cytat - na wspomnianym forum tak się dział akurat nazywa - nie moja wina. Osobiście nie lubię tego typu wstawek. 

 

 

 

A gdy ktoś chce coś sprzedać musi szukać po tematach czy ktoś tego nie chce?

Lub gdy ktoś chce coś kupić, musi szukac po innych tematach czy ktoś tego nie sprzedaje?

Trochę dużo roboty, a tak to wszystko jest w jednym temacie.

 

W jednym temacie, ale za to szybko zniknie. Może być, ale co z opiniami? Imo opinie w pierwszym poście to pomysł nietrafiony

Edytowano przez ZłyKrólik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek to nazwiecie - to powinien być dział cały dział. W offtopie. Większy porządek, przejrzystość etc. Ja dałem swoją propozycję ze szczegółami. Na innym forum jest podobna i działa bezbłędnie od lat. Czekam na Wasze propozycje. Jeśli coś ustalimy poprosimy administrację o zgodę.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Na Facebooku oraz paru forach sprzedałam oraz zakupiłam już kilkadziesiąt różnych rzeczy, od drobnostek typu brelok, po większe rzeczy, typu kilkanaście tomów mangi i nigdy nie było problemu. A z tego co widzę, sporo osób jest obecna na meetach/konwentach/etc., więc problem z zaufaniem powinien być tym mniejszy.
Jednak dodatkowy dział na tego typu rzeczy byłby niegłupi, podpisuję się wszystkimi łapami pod propozycją Triste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

To ja chętna jestem do interesów. Shoeshine z 6 serii potrzebuję. W domu mam ze 30 sztuk dubli, myślę, że coś na wymianę Ci spasuje.

Mam Shoeshine na sprzedaż. Pokaż co masz do wymiany, to może mnie cos zainteresuje :P

 

Mam pytanie. Dałoby radę załatwić zestaw princess Twilight, Daring Do? I jaki ewentualny koszt?

Póki co jest epicko drogi, 60zł za sam zestaw + pewnie policzą sobie miljony za wysyłkę. Rozejrzę się za tańszym i dam znać, jak cos znajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Posiadam na wymianę z pierwszej serii - 11 Fizzypop, 12 Flower Wishes, 17 Cherry Spices, 18 Sweetie Swirl

z serii drugiej 8 Blossomforth i 11 Tealove

Coconut Cream i Beachberry

z czwartej brokatowej - 1 Applejack, 2 Fluttershy, 7 Pinkie Pie, 13 TSparkle, 18 metaliczny Applejack, 24 metaliczny PPie

 

i takie cudeńko

 

http://imageshack.com/a/img34/1522/4akb.jpg

 

najchętniej na kucyki z drugiej i trzeciej fali, bo mam niekompletne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam na wymianę Applejack z zestawu podstawowego (do czesania) z Lily Blossom. Kucyk jest zapakowany, nietknięty. 

Interesuje mnie Fluttershy i backgroundy. Ewentualnie może być Rainbow Dash lub jeśli macie inne propozycje, chętnie wysłucham. 

 

Na życzenie mogę dodać zdjęcie. W tej chwili nie chce mi się robić. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...