Skocz do zawartości

Co pijecie w domu?


Bezik

Recommended Posts

Mam dla was takie pytanie, bo ciekawy jestem jak to jest u innych ludzi. Co częściej pijecie? Kawę, herbatę, czy może coś innego? No i jak często?

 

U mnie to zależy od tego co robię, ale myślę że 2 herbaty na godzinę mi wychodzą, kawy za to w ogóle nie pijam. Moja mama mi mówi że to niezdrowo bo jak piję herbatę tak często to nie przyswajam prawie w ogóle żelaza.

Jak herbata, to tylko czarna, czasem zdaży się zielona, ale wszystkie owocowe i inne takie herbatki to jest samo zło.

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza

Zawsze wszystko słodzę dwoma łyżeczkami cukru (prócz wody i tego ostatniego :rainderp:)

Co piję

Herbatka miętowa albo lipowa.

Woda gazowana.

Kawa (sypana) z odrobiną mleka.

Cappuccino.

Rano obowiązkowo kawa, bez niej padłabym pewnie w drodze do szkoły.

Po powrocie do domu, no, zależy od dnia.

Link do komentarza

Herbata. Ogólnie zwykła, ewentualnie z cytryną, zimą z cytryną i imbirem. Tylko czasem trafi się coś oryginalnego (a jak już to głównie przysłane z Izraela). Swoją drogą nadal oczekuję dnia w którym pyszna ekologiczna herbata czekoladowa przywieziona przez krewnych z Niemiec w końcu mnie zabije. Nie ufam jej.

Rano często piję kakao - głównie ze względów praktycznych, po prostu nie trzeba czekać, aż ostygnie. Nie cierpię za to kawy, jakiejkolwiek, nie zdzierżę nawet niewinnego cukierka o tym smaku czy ciasta z jej dodatkiem.

Link do komentarza

Herbatka: zielona, lipowa, biała w kubku, a najczęściej to mocna zaparzona Saga słodzona 5 łyżkami stołowymi w termosie. Nie lubię chodzić w te i z powrotem wygodne to jest a może stać gorąca. Zrobiona wieczorem ciepła do rana. Do tego w ciągu tygodnia schodzi zgrzewka wody niezależnie od pory roki. Oczywiście latem więcej.

Edytowano przez Hoffner
Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Czyż to nie oczywiste?  :B6jwX:

sYVL3Fr.jpg?1

No dobra, tak szczerze to nie jest moje.  :TaTds:

 

Co tu dużo gadać, w 90% piję wodę. Pozostałe 10% to mleko i... domowej roboty "napój energetyczny", czyli rozpuszczony w wodzie miód (koniecznie naturalny!) z sokiem cytrynowym. 

Kawa mi nie smakuje, herbata dziwnie wpływa na mój układ pokarmowy, a z alkoholu całkowicie zrezygnowałem pół roku temu.

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Gość Skurwysyn

Non-Stop piję Ice-Tea. ( Najczęściej Nestea )

Kiedy piję? Jak tylko w grze padnę lub muszę czekać, bo coś się ładuje. ( Czyli... Klawiatura, schylam się po picie, duży łyk, z powrotem do klawiatury i znowu schylanie się itd. )
Dziennie piję ok. 1.5 l Ice-Tea.

 

Rano o 6:00 przed pójściem do szkoły zawsze piję herbatę. Nie wiem jaka, ale jest czerwona  :rainderp:

Jak się kończy Nestea to jestem 'zmuszony' pić Gazowany Sok Jabłkowy (Znany w Niemczech jako Apfelschorle )

 

Nie jestem zainteresowany, jeśli mowa o 'ekstrawaganckich' ( :rarityderp: ) napojach, którymi są kawa i alkohole.  :sjf1O:

Link do komentarza

Kubek termiczny, DUŻO cytryny i herbatka lipton. NIE zalewać wrzątkiem, nie słodzić. Odczekać dłuższą chwilę. Po ok minucie wyjmujecie herbatę, wyciskacie cytrynę, uzupełniacie brak wody... herbata na 2h.

 

A ile tego piję? Cóż. Rano - 0.5l, po obiedzie 0.5l, kolacja... taj zgadliście. I gdzieś pomiędzy posiłkami w małym kubku. Trochę tego jest. 

 

Coś jeszcze? A tak. "Mineral waser" Napoje gazowane a już w szczególności alkohol odpadają. A kawy nie lubię  :fluttershy5:  

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...