Skocz do zawartości

Sezon IV Ogólne wrażenia


ZoomPL

Sezon IV Premiera- Wrażenia  

141 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Sezon IV Premiera- Wrażenia



Recommended Posts

Jak powszechnie już wiadomo dziś o 16:00 miejsce miała premiera czwartego już sezonu My little pony Friendship is Magic.
Chciał bym aby ci którzy oglądali tą premierę podzielili się ogólnymi wrażeniami.

Moim zdaniem Sezon IV Zapowiada się naprawdę niesamowicie !
Interesujące jest to jak oni tą fabułę dalej poprowadzą  :D
Najbardziej podobały mi się teksty Discorda i ta scenka z wanną
ale nie no na serio? Elementy do tego były potrzebne? :D

zapraszam do pisania i udziału w ankiecie!

Edytowano przez ZoomPL
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Super! Super! Super! YeY!
Mega było, a fabuła super!

Discord dobry na końcu XD

Ogólnie WoW!

Jakby się ktoś pytał:

-Oglądałam na live.

-Po angielsku.

-Mało rozumiałam z dialogów (ali itak było YeY)

Na końcu była zapowiedz nowego odc. z kurczkiem :3

Zapowiada się nieźle....

Czekajmy na rozwój fabuły z drzewem harmoni- bo takowa będzie dalej ciągnięta :3

 

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania-zapewne niedługo pojawią się polskie napisy i wtedy też obejże :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z jednej strony to też sprawka Discorda. W końcu to on zasiał te pnącza   :5N9ul: 

Jeżeli chodzi o drzewo harmonii to zdaje mi się, że będzie ono odgrywać dużą rolę w IV sezonie.

 

Cóz prwada ,ale jak to powiedział, nie sądził, że Drzewo zablokuje jego Pędy Chaosu na tak długo. Według jego słów "Wykiełkowanie" miało nastąpić wcześniej

i ja też sądzę, że Drzewo będzie głównym, bohaterem IV Sezonu, a ściślej mówiąc "Mystery Box" z niego (skoro same elementy reprezentują cechy przyjaźni to klucze powinny reprezentować coś co pozwala daną cechę uaktywnić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe. Łuk fabularny dla koneserów. Tyle historii ile tam wpakowali było niesamowite. Moim zdaniem są to ważniejsze rzeczy od samego powstania Equestrii.
Ogólnie uważam ten za jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) łuków fabularnych w całego MLP:FiM jak dotychczas.
 
Najpierw trzy rzeczy, które mi się wizualnie spodobały:
- Cieniowanie w hali witrażów
- Najazd z kamerą na TS na końcu pierwszego odcinka
- Pierwszy rąbek historii

 

 

Ogólnie też łuk fabularny godny Discorda (po rozczarowującym odcinku z jego nawróceniem). Świetnie pokazano jego "metody" bez niepotrzebnego przesładzania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - podoba mi się to, że czwarta seria prawdopodobnie będzie miała podłoże fabularne. Tajemnicza szkatułka i sześć kluczy = materiał na co najmniej 6 odcinków :D . Może i pierwsze dwa odcinki nie zwaliły mnie z nóg w niesamowity sposób (zwłaszcza to okropne wydłużenie odcinka pod postacią "wygnania" fioletowego alicorna do Ponyville :v ), ale i tak jestem szalenie ciekaw jak wszystko się potoczy i (o ile to będzie możliwe) w każdą sobotę będę śledził poczynania księżniczki Twilight z jej przyjaciółkami i Spikiem :giggle: .

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki wprowadzające były według mnie średnie, jak na rozpoczęcie nowego sezonu, zobaczymy co będzie dalej :discord2: .

Powiedźcie co się nauczyliście z tego odcinka (co mogła Twi napisać do Celestii) :):

Droga Celestio, nauczyłam się, że zarzywanie obcych substancji psychotropowych/odurzających od czarnucha Zecory :zecora2: jest wporządku oraz pomaga mieć faze poznać przeszłość :)

Ważną rzeczą jest to, że M6 "straciły" klejnoty harmonii by ratować głupie drzewo (w zamian dostała zamkniętą skrzynie bez kluczy). Ba, sądzę nawet że to była zamierzony plan Discorda by zabezpieczyć się przed działaniem klejnotów, dzięki temu jest wmiarę bezpieczny :trogcord:

Najlepsze jest kwestia Celestii, która znowu dała ciała (0-4) i zrobiła kolejny test dla Twi (bo po co się angażować, najlepiej zwalić robotę na podkomendnego :trollface: ).

Księżniczka Twilight na Krula :rurkowiec: a Luna Gamer to Princess of the Night :forgiveme: .

Co Wy Nato? :)

PS. Czy umieszczanie fotek z Derpibooru jest tu do przyjęcia ;)

Zapóźno

tall.jpg


Co jest w skrzynce?!

1d5.jpg

Dick in a box

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post Fisha po prostu pro xD Padłem. :ajawesome: (Chociaż komiksiowo trochę przegięte :v )

 

A co do sezonu, wstrzymywałem się, by obejrzeć z PL napisami, nie wchodziłem na połowę stron związanych z mlp żeby uniknąć spojlerów. Opłacało się :D

Pierwsze dwa odcinki nieziemsko mi się podobały, wykorzystali kilka ciekawych motywów, dali zalążek większej historii i rozpoczęli nowy sezon z przytupem. MOAR! :yay:

Edytowano przez Draques
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi naprawdę się podobało i mam nadzieję,że reszta też taka będzie :twilight: tylko na tłumaczenie trzeba czekać. 10/10 :twihug:

to może być interesujące jak poprowadzą tłumaczenie (chodzi o Dubbing) czy przyłożą się do tego czy będą kontynuować tą dziecinadę (bez obrazy) Po prostu Polski Dubbing nie jest doskonały ale tępić go też nie można bo w porównaniu z Greckim czy Rosyjskim ... Nawet chwalą go nie tylko Polacy. Dobra dobra nie potrzebnie się rozpisałem  :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się rewelacyjnie dzięki oglądaniu tego na Trójmiejskim meetcie Premierowym. Te wspólne emocje! :D

 

Odcinek miał pełno świetnych detali, elementów slice of life oraz kupę rzeczy wartych uwagi i wzruszających. rewelacyjne retrospekcje  Potwierdziło się kilka moich domysłów, wielki plus za scenę z Luną! Na taką czekaliśmy! No i Luna w openingu <3 NMM to był tylko sen/wizja!

 

Do tego fabuła teraz gna naprzód i mamy preteksty do nowych przygód, więc serialowi nie grozi zastój. Co więcej, to naprawdę grube posunięcie.

 

Ale...

Doscord w openingu? Discord głównym bohaterem? Discord tu, Discord tam... kurde... za dużo tego.To jakby mieć codziennie w domu tort na obiad. Too many Discords! Uwielbiam tę postać, ale ona, jak i pełno innych elementów to było jakby na siłę. Nie trzymały się logiki, sensu i miało się wrażenie, że to "od czapy, bo tak!". 

 

Tak więc bohaterowi zagrali świetnie, ale w filmie z kiepskim scenariuszem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia?  Cud, miód i orzeszki.

Cienie, bardziej mroczny klimat, bohaterki mniej Mary Sue, więcej przemocy- jak dla mnie na plus. No i Discord rozwala system. Ta piosenka i ta RD jako Shuterrfly, czy jakoś tak :twilight2: No i coś co uwielbiam, czyli historia kucy i księżniczki. Tak, ten sezon szykuje się na coś wspaniałego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia? cóż, myślę, że odcinek był naprawdę dobry, a nawet zaskakująco dobry, patrząc na wszystkie obawy, jakie się pojawiały przed premierą.

Jak dla mnie akcja trochę zbyt szybko biegła do przodu, ale cóż, limit czasowy robi swoje. Dlatego też cieszę się, że nie dali żadnego zapychacza w formie piosenki.

Jeśli chodzi o wspomniane zmiany w grafice serialu to na początku trochę trudno było mi się do tego przyzwyczaić, ale myślę, że to dobre posunięcie ze strony twórców.  

Co do Discorda, to na pewno pozytywnie zaskoczeni są ci, którzy narzekali na jego nawrócenie- w tym odcinku wypadł po prostu świetnie, taki, jaki być powinien.

No i cieszy mnie wprowadzenie dłuższego wątku fabularnego, czyli tajemniczej skrzyneczki.

Podsumowując: odcinek jako wstęp do 4 sezonu zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i jeśli pozostałe odcinki będą trzymały co najmniej tak samo wysoki poziom, to nie ma się czego obawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się, dla osoby która umieściła film z tłumaczeniem przesyłam duży wyraz wdzięczności! Zapowiada się ciekawie, teraz tylko czekać co tu będzie dalej^^ I ten Discord...niby 'zresocjalizowany' ale bądź nie bądź dalej pozostał sobą co jest dużym plusem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy - fabuła mnie wciągnęła, sporo zabawnych scen z discordem i parę dobrych pomysłów jak pokazanie walki luny vs celestia sprzed tysiące lat = bardzo dobry odcinek a z tym i udana premiera sezonu.

a tyle ludzi mówiło że to będzie porażka. co za głupoty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był dobry. Nawet bardzo. Ale nie niesamowity. Zabrakło mi nakreślonego morału. I w ogóle to wszystko przebiegło za łatwo - Elementy znowu załatwiają sprawę... Ale może to tylko pozory? No cóż, jestem zadowolony z odcinka, bo o ile III sezon rzucał podatny grunt jeśli chodzi o piosenki, to IV rzuca taki grunt pod fabułę (i ziarna Chaosu ~ dopisek Discorda). Poza tym... Discord wypadł nieźle. Zresztą, na nikim się tu nie zawiodłem. Fajnie było, oby tak dalej, bo ten sezon może być najlepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...