Skocz do zawartości

Magiczne pudełko


Sajback Gray

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Oj, wczoraj całym meetem nad tym kminiliśmy. Co my tu mamy:
-jedna ze ścianek jest inna (dolna część tego 26-ścianu)

-na dole mamy trzy sekwencje różnych kluczy/dziurek od klucza/zapadek, o identycznych piórach, ale różnych trzonkach - okrągłym, czworokątym i tójkątnym

-Twilight obrysowała jedną z dziurek, wyszczególniła ją

-wpisała w skrzynkę w okrąg, w trójkąt i w sześcian

-rozpisała siatkę

-na górze narysowała ośmioramienną gwiazdkę

-mamy narysowane tylko 3 dziurki, a powinno być ich 6. Błąd w animacji?

 

To wszystko pokrywa się z widokiem skrzynki z 2 odcinka. Mamy też potwierdzenie, że Ttwilight poważnie do tego podchodzi i jej tekst z Castle-mane'i nie był przypadkowy.

 

Wynikają z tego dwie rzeczy:

-kiedy fabuła dojdzie do rozwiązania tajemnicy skrzynki, Twilight powinna mieć coś do powiedzenia w tej sprawie

-twórcy nas zapewne czymś zaskoczą, skoro dają nam takie poszlaki. Zauważmy, że koronacja Twilight w sezonie 3 też była zapowiedziana kilkoma znakami.

 

sss_zps3a223f17.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie skrzynka ma tylko 3 otwory, w sumie było gdzieś pokazane, że jest ich 6? Na kartce z papirusu są 3 kombinacje tych trzech kluczy. Trzy wersje kolejności otwierania?

Zważając na to, że są po trzy takie same klucze i są w różnej kolejności można by tak uznać. Biorąc także pod uwagę, że mamy trzy klucze i nie wygląda, jakby miało być ich więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640px-Luna_%27six_locks%2C_six_keys%27_S

W dodatku Celestia (czy tam Luna) wyraźnie mówi, że jest 6 zamków i 6 kluczy. A co do tych planów w domu Twilight, to te wszystkie strzałeczki i opisy są tylko po to, by ten schemat był bardziej "schematowy". To, że do jednego z klucz jest jakiś przypis nie ma żadnego przełożenia na dalszy los tej skrzynki i klucz do nich. Animatorzy mieli stworzyć schemat i go stworzyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia jak Pinkie włoży swój klucz (plastikowego kurczaka) do jednej z dziurek :D
Ale na poważnie może chodzi o to, że poza samym włożeniem kluczy trzeba zrobić coś jeszcze i po to są te różne kombinacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przedmioty mogą być potrzebne do zdobycia właściwych kluczy, a ta kartka przedstawia 3 różne kombinacje 3 ukazanych dziurek. 

 

Talar: jak dla mnie twórcy nie zrobili tego wszystkiego przypadkiem. Za dużo wysiłku, a wcześniej nie miewali w zwyczaju robić takich fabularnych spoilerów. Przypomnę sugestie o Twilicornie. Były bardzo mętne, a tutaj mamy dosłowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przedmioty mogą być potrzebne do zdobycia właściwych kluczy, a ta kartka przedstawia 3 różne kombinacje 3 ukazanych dziurek. 

 

Talar: jak dla mnie twórcy nie zrobili tego wszystkiego przypadkiem. Za dużo wysiłku, a wcześniej nie miewali w zwyczaju robić takich fabularnych spoilerów. Przypomnę sugestie o Twilicornie. Były bardzo mętne, a tutaj mamy dosłowne.

 

Mi się tam wydaję, że to raczej ma na celu przedstawić, że Twilight mocno angażuje się w sprawie znalezienia skrzynki. Wiesz, jest dużo nabazgrane, to znaczy, że praca wre. Zresztą, nie zdziwiłbym się, gdyby twórcy siedzieli teraz w biurze i śmiali się z tych, co tworzą teorie spiskowe typu "Ta dziurka od klucza jest o 2 piksele nierówna, więc..." itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z tymi kluczami to może być tak jak z tym zaklęciem zmieniającym mane6 w zefirki.
Twi popatrzy sie na klucze wypali coś typu "Ostatnio czytałam o zmienianiu kształtów przedmiotów" coś tam poczaruje i po 2 sek będą 3 klucze pasujące do 6 dziur naraz  :crazytwi3: 

A tak na serio to może być tak że jak wszystkie klucze będą razem to zamienią się w te właściwe lub znikną a skrzynia sie otworzy. Poza tym kto powiedział że ta skrzynia musi sie otwierać jak każda inna? W krainie kolorowych kucyków wszystko jest możliwe.

A ten schemat po dłuższej analizie niema dla mnie sensu.

Ale twórcy nam zrobili zagadkę  :5N9ul:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ale będą jaja jak się okaże, że ten rysunek ostatecznie nic nie wniesie do sprawy. I w ogóle ludzie już dostają świra odnośnie tego pudełka...

 

Ja wam powiem tak: jak całą Mane 6 będzie mieć swe przedmioty, to przemienią się one magicznie w klucze. Stawiam 10 bitsów że tak będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Pewnie to nie będzie rzecz materialna, tylko... no nie wiem. Pinkie, Rarity i Rainbow miały swoje odcinki z tęczowymi znakami. Rarity dostała bonelessa, Rainbow odznakę od Spitfire, a Rarity szpulkę z tęczową nicią. Jestem prawie pewna, że to jest związane z tym pudełkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...