Skocz do zawartości

Magiczne pudełko


Sajback Gray

Recommended Posts

 Ci, którzy widzieli już pierwsze dwa odcinki czwartego sezonu, z pewnością zastanawiają się czym jest tajemnicze pudełko, które Twilight otrzymała na końcu. Co może znajdować się w środku? Jakie moce drzemią w zawartości? Czym jest sześć kluczy, które mogą je otworzyć? Ten temat służy właśnie do próby odpowiedzenia na te i inne pytania związane z tajemniczym pudełkiem. Ja osobiście lekko boję się o zawartość tego pudełka. Jeszcze okaże się, że przez to co jest w środku Twilight będzie wyglądać jak Celestia! Mam nadzieję, że to tylko domysły i się tak nie stanie.

 

22ykoi.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pudełko to nowy i ciekawy sposób na urozmaicenie dotychczasowej fabuły, nie wiemy co się tam może znajdować a może dopiero dowiemy się pod koniec sezonu? Ciekawi mnie też w jaki sposób i jak będzie wyglądać to zbieranie kluczy o ile w ogóle takowe będzie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będą musiały zrozumieć, że dadzą sobie radę bez Elementów Harmonii. I każda z osobna będzie to odkrywała, a w nagrodę otrzyma klucz.

 

 Tak naprawdę, to one nie używają ich codziennie i raczej nie są im potrzebne do życia. Prawdopodobnie jednak faktycznie na końcu okaże się że mogą używać magii przyjaźni bez elementów. Taki morał przyjaźń to magia, oryginalne. te wynagradzanie to nie taki zły pomysł, ale wynagradzanie za zrozumienie że nie potrzebuję klejnotu, to średni pomysł. Pewnie będą stawać przed różnorakimi wyzwaniami dotyczącymi elementów które reprezentują. Np: Pinkie zrobi się smutna i będzie musiała rozbawić przyjaciół. Nagroda? Kluczyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pudełkiem wgl nie przejmuję. Biorąc pod uwagę jego wygląd i samo jego pojawienie się... coś z Cadance mi brakuje, bo wiadomo po znaczkach. Ale... Idea "bezużyteczności" symboli elementów jest tu wg mnie genialnym urozmaiceniem. Nie chcę marnować zbędnych bitów swojego ramu, skoro w przeciągu najbliższego półrocza sami mi to wytłumaczą, ale czekam na to wyjaśnienie z niecierpliwością. Wreszcie coś innego niż "magia" bo magia :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wynagradzanie to nie taki zły pomysł, ale wynagradzanie za zrozumienie że nie potrzebuję klejnotu, to średni pomysł. Pewnie będą stawać przed różnorakimi wyzwaniami dotyczącymi elementów które reprezentują. Np: Pinkie zrobi się smutna i będzie musiała rozbawić przyjaciół. Nagroda? Kluczyk.

Ale musisz zauważyć, że przez zrozumienie tego, że ,,Nie potrzebuję magicznego wisiorka z fajnym klejnotem, aby reprezentować Element Szczerości" to praktycznie to samo co ty napisałeś... Oczywiście na 100% będą musiały coś zrobić, żeby klucz zdobyć. I pewnie jako ostatnia klucz zdobędzie Twilight, bo reprezentuje najważniejszy element.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko o którym mówimy ma 6 otworów na klucze. Z tego łatwo można wywnioskować, że najprawdopodobniej każda z M6 zdobędzie w jakiś sposób jeden z kluczy. Co do samej zawartości pudełka, wątpię żeby dotyczyła ona tylko Twilight. Nasza nowa księżniczka najprawdopodobniej nie będzie wyglądać jak Celestia, przynajmniej przez jakiś czas. Cadance też przecież niema jeszcze takiej grzywy jak Celestia. Wygląd Tii i Luny to najpewniej wynik długiego życia. Wracając do pudełka, przepowiadam, że wewnątrz jest coś co zastąpi EoH, albo nasionko z którego wyrośnie drugie drzewo i zrodzi nowe elementy.

 

Dobra, tak naprawdę nie wiem. Nie jestem wróżką. Pudełko równie dobrze może być puste i sezon skończy się morałem, że nieważna jest zawartość pudełka ale przyjaźń która pozwoliła je otworzyć. Wcale by mnie to nie zaskoczyło.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pudełko równie dobrze może być puste i sezon skończy się morałem, że nieważna jest zawartość pudełka ale przyjaźń która pozwoliła je otworzyć. Wcale by mnie to nie zaskoczyło.

 

A to by było dobre.

 

Według mnie cel na cały sezon -> otworzenie pudełeczka. Jakaś genialna lekcja przyjaźni - kluczyk. Ale nie możemy zapominać że odcinków ponoć ma być więcej niż 6, więc może rozłożą to na podwójne - dwa odcinki dla każdej klaczy, dwa odcinki - klucz. Potem akcja potoczy się dalej w zależności co tam w środku będzie. Wątpię w nowe Elementy Harmonii - są te i te pozostaną - tak samo jak wątpię w teorię WhiteWarriora - bezsens kompletny, to się prędko nie zdarzy. Ogólnie mówiąc nie mamy pojęcia co tam będzie, ale z pewnością zawartość pudełka będzie miała wpływ na cały serial, a przynajmniej naszą szóstkę.

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że klucze mogą pochodzić od każdego elementu po jednym. I myślę że ostatnie odcinki będą o poszukiwaniu kluczy, bo w środku sezonu nie rozwiążą tajemnicy, a kilka pierwszych odcinków już wiemy jakie będą. Jak zwykle układam sobie w głowie coś w stylu odcinka o tym, ale nic mi nie wychodzi. :despair:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że co któryś odcinek jedna z naszych bohaterek otrzyma klucz. Jak? Możliwe, że np. Applejack powie prawdę (chociaż nie powinna albo cuś) i otrzyma kluczyk, Rarity coś komuś ofiaruje i otrzyma kluczyk. Albo... każda będzie musiała nauczyć kogoś tego co sama reprezentuje.

Co do samego pudełka... Myślę, że zawartość może nas zaskoczyć. Ba! Ośmielę się spekulować, że będzie tematem V sezonu(ach ta nadzieje, że będzie ;) ). Można snuć masę domysłów. Każdy może być prawdopodobny, ale nie musi. Zdaję się na twórców :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w pudełku? Kambodża powiedziałaby, że

gunwo

   :crazytwi:

 

Szczerze mówiąc, to mam problem z rozkminą. Po pierwsze, w tych dwóch odcinkach mamy furę detali, symboli i elementów fabularnych, które pojawiły się strasznie od czapy, ot tak "BUM! DRZEWO!". Koniec tłumaczeń "dlaczego drzewo". Dlatego to też może dosłownie cokolwiek, na przykład pielucha Celestii. No nie wiem, wszystko jest możliwe. Osobiście sądzę, że to będzie jakaś pamiątka po Discordzie, coś, co będzie bronią przeciwko niemu, o której on zapomniał lub nie sądził, że kucyki do tego dotrą. Teraz udaje, że panuje nad sytuacją. Nie docenia kucyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@White Warrior pomysł z chłopakami jest wspaniały. Taki prawdziwy wątek miłosny, pełen zdrad <3. Ale poważnie przydałby się jakiś wątek miłosny. W końcu w ich wieku to powinny mieć już jakieś ciągoty do płci przeciwnej lub tej samej. Bo 6 aseksualnych przyjaciółek- za małe prawdopodobieństwo  :ming:

 

Ja myślę, że nie będzie żadnych kluczy, że te dziurki są tylko symboliczne. Być może każda z Mane6 będzie musiała stworzyć swoją magię i w ten sposób pudełko się aktywuje i otrzymają over power moce, które je zalikornizują. Bo nowe drzewko- po co im nowe drzewko? Zresztą jak dla mnie to drzewko nie jest żywe, jest magicznym stojakiem na elementy, przez który prześwieca do Equestrii moc Harmonii. A symbole Słońca i Księżyca wcale nie muszą oznaczać konkretnie Tii i Luny, a np. cykl dobowy, który symbolizuje Harmonię świata [światło i ciemność].

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną teorię. Gdy Twilight wypiła ten cały napój widziała księżniczki przy drzewie harmonii. Celestia powiedziała wtedy, że nawet bez elementów będzie ono mogło panować nad tym co rośnie w Everfree. Być może to drzewo jest tak stare jak equestria? W takim wypadku może to, że ten las jest poza jurysdykcją kucyków jest właśnie to co znajduje się w tym pudełku? Jakaś zła siła lub coś w tym rodzaju. A drzewo blokowało jego negatywne działanie. Może czekało na moment, gdy pojawi się ktoś komu będzie mogło przekazać pieczę nad owym "złem" w pudełku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 zamków = 6 kluczy = 6 bohaterek = 6 odcinków = po jednym odcinku dla każdej z mane6 :D . Obstawiam, że Twilight dostanie jako ostatnia, gdzieś w ostatnich odcinkach, domyślam się, że otworzą ją w finale, tak jak przez 3 sezon Twilight była przygotowywana na alicorna (... bo one chyba istnieją, nie?).

Edytowano przez ToffiLove
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną teorię. Gdy Twilight wypiła ten cały napój widziała księżniczki przy drzewie harmonii. Celestia powiedziała wtedy, że nawet bez elementów będzie ono mogło panować nad tym co rośnie w Everfree. Być może to drzewo jest tak stare jak equestria? W takim wypadku może to, że ten las jest poza jurysdykcją kucyków jest właśnie to co znajduje się w tym pudełku? Jakaś zła siła lub coś w tym rodzaju. A drzewo blokowało jego negatywne działanie. Może czekało na moment, gdy pojawi się ktoś komu będzie mogło przekazać pieczę nad owym "złem" w pudełku?

 

ale bez elementów chyba było słabsze, więc teraz jak je ma z powrotem to nie powinno go oddawać, kiedy Mane6 nie mają żadnej silniejszej broni!

Edytowano przez Nessie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Omega ciekawa teroria. Ale mnie zastanawia jedno- to drzewo rośnie niedaleko starego zamku Celestii i Luny. Wątpię by ówczesna stolica Equestrii znajdowała się w środku dzikiego, niebezpiecznego lasu [zwłaszcza, że w retrospekcji wygląda na normalne miasto]. Raczej spaczenie nastąpiło później. Najprawdopodobniej przez Discorda. Co oznaczałoby, że drzewo osłabło, albo stało się coś innego, o czym nie wiemy.

Edytowano przez Cahan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bez elementów chyba było słabsze, więc teraz jak je ma z powrotem to nie powinno go oddawać, kiedy Mane6 nie mają żadnej silniejszej broni!

O to chodzi. Klucze mogłyby być czym w rodzaju.... kurde jak to powiedzieć XD

Chodzi o to, że klucze najpewniej reprezentują mine6. Gdy wkładają klucze do pudełka byłoby to coś w rodzaju łańcucha. Razem byłyby jak kłódka dla tego "zła". Zamknięte tak długo dopóki pomiędzy mine6 panuje harmonia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi. Klucze mogłyby być czym w rodzaju.... kurde jak to powiedzieć XD

Chodzi o to, że klucze najpewniej reprezentują mine6. Gdy wkładają klucze do pudełka byłoby to coś w rodzaju łańcucha. Razem byłyby jak kłódka dla tego "zła". Zamknięte tak długo dopóki pomiędzy mine6 panuje harmonia.

a czy ono już nie jest Zamknięte?

 

Ich misja, chyba będzie mieć na celu otwarcie go, i poznanie jego tajemnicy! Tak przynajmniej jest więcej materiału na odcinki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram teorię Cava'y, (trzeci post) właśnie te kluczę mogą odkrywać, dostawać ucząc się o przyjaźni i rozwiązuj nowe zagadki lub pokonując zło i antagonistów, po zebraniu wszystkich kluczy odkrycie tajemnicy.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...