Skocz do zawartości

Magiczne pudełko


Sajback Gray

Recommended Posts

Tak White Warrior, wiem. Jednak chodzi tu o ludzi, którzy widzą prawdę w tym twierdzeniu. Pewnie każde powiązanie z Biblią, byłoby przez nich komentowane w sposób "Co? To szatan przez nich przemawia i kradnie naszą Biblię, jak oni mogą satanisty jedne!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko że kucyki prawdopodbnież są zuem i wymysłem szatana. Więc po co szukać nawiązań do biblii XD.

To ja tym chorym fantakykom mam jedno do powiedzenia, że to Bóg wynalalzł Przyjaźń, bo zawarł ją najpierw z Izraelitami, a potem przez swego Syna  Jedynego, z całą ludzkością, wieć jeśli sądzą, że przyjaźń to dzeło Szatana to niech spojorzą we własne wnętrza wtedy odkryją brutalną prawdę, komu tak naprawdę służą i będą się tego bać

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, że po prostu zbiór kluczy i otwarcie pudełka po czym odebranie nagrody byłoby zbyt łatwą fabułą.. to będzie pewnie miało jakiś głębszy sens, nie jakiś dosłowny, że dosłownie 6 kluczy, może klucze będą coś innego reprezentowały, writerzy mają strasznie dużo możliwości co do tego pudełka, zobaczymy tylko czy te pomysły dobrze wykorzystają, oby ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria 1: Pudełko i szukanie kluczy, będzie, jak gala w pierwszym sezonie: kilka odcinków w różnym stopniu do tego nawiązuje, by skończyć wielkim finałem (niekoniecznie pozytywnym dla mane 6). W końcu 6 kluczy, 32 odcinki, przez cały sezon przewinie się 6 odcinków z tym związanych, a po za tym reszta będzie się różnić statusem Księżniczki Twilight Sparkle. Oczywiście finał może być dwuodcinkowcem.

 

teoria 2: Hasbro totalnie oleje to pudełko, ale bronies się tak obużą, że dowiemy się dopiero w piątym sezonie.

 

teoria 3: Hasbro wykupi od BBC prawa do "Doctor who", wejdzie nasz Doctor Whooves i otworzy skrzynkę sonicznym śrubokrętem. :rainpriest:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardziej przyziemne rozwiązanie zagadki:

Niedługo Hasbro wypuści szkatułkę w formie zabawki... Do której trzeba będzie dokupić sześć kluczy, każdy w komplecie z nową serią zabawek z mane6 :P

Co jak co, ale to co będzie w pudełku napewno znajdzie się na półkach naszych sklepów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie w tym pudełku jest tylko elementem układanki. W środku znajduje się jakaś wskazówka pod postacią listu, zaklęcia, książki a może nawet i innego klucza. Nie sądzę, aby w tej skrzyni znajdował się jakikolwiek "efekt końcowy". Zapewne owe znalezisko będzie takim jakby nowym rozdziałem 4 generacji, tak samo jak koronacja Twiligth na końcu trzeciego sezonu. Tak czy owak, zainteresowanie ową skrzyneczką jest ze strony fandomu dość nikłe. Ale co mnie to obchodzi. Czas pokaże, jakie sekrety kryje w sobie kryształowy kufer. W sumie, może w środku znajduje się serce Daviego Jonesa?

 

A co do kluczy, to żadnego pomysłu nie mam, lecz w środku sezonu spodziewam się jakiegoś poruszenia tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czemu dopiero po takim czasie nasiona Discorda zaczęły działać? Czyżby ktoś wiedział więcej o drzewie niż księżniczki i celowo uaktywnił nasiona aby pojawiła się ta "puszka pandory" i pozbyć się elementów harmonii(jednych z najsilniejszych artefaktów magicznych) mogących pokonać każdego. To jest dosyć logiczne. Teraz to M6 będą szukać kluczy, a jak już je odnajdą to ujawni się nam czarny charakter i wyjawi swój niecny plan i jego manipulacje(ostatni lub ostatnie dwa odcinki). Hmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i super, ale tak na logikę, czemu drzewo harmonii miałoby przekazać Twilight coś co stanowiłoby jakiekolwiek zagrożenie dla Equestrii? Samo takie stwierdzenie nasuwa pewną myśl, a co jeśli to właśnie te drzewo będzie antagonistą? Wyobrażacie sobie ekipę drwali   Mane 6 starających się ściąć symbol ładu w Equestrii? Bo ja w sumie, to nie za bardzo.

Dlatego teorię wedle której skrzynka może stanowić zagrożenie odrzucam.

Chyba że przyjąć że to właśnie Starswirl schował tę skrzynkę w drzewie, ale wtedy odpada moja teoria wedle której drzewo Harmonii jest nie tylko żywe, ale i samoświadome( rok 1043: Equestriański rząd przekazał drzewu Harmonii władzę nad systemami obrony państwa. 2012: Drzewo Harmonii osiąga samoświadomość :rainderp: )

W takim razie:

 

Wariant A.) Drzewo nie jest świadome, przez co Starswirl łatwo schował w nim skrzynkę w której zostało ukryte...

wariant a1. nic

wariant a2. coś bardzo złego( atomowy grzybek?)

W celu osłabienia Mane 6 lub/i odwrócenia ich uwagi.

 

Wariant B.) Drzewo jest świadome przez co Starswirl nie miał możliwości by umieścić w nim tę skrzynkę, gdyż ta cały czas tam była lub powstała po odzyskaniu mocy z elementów. W skrzyni znajduje/ją się...

wariant b1. Powietrze lub próżnia: zadanie ze skrzynką miało uświadomić Mane 6 że Harmonia nie odebrała im całkowicie mocy i dalej mogą bronić Equestrii.

wariant b2. Elementy Harmonii.

wariant b3. Harmonia! Tym razem w formie mniej zdrewniałej a bardziej kucowatej.

wariant b4. Half Life 4 ze wszystkimi DLC.

wariant b5. druga skrzynka, bo czemu nie?

wariant b6. Artefakt który pomoże zmasakrować/nawrócić Starswirl'a.

wariant b7. Mama Fluttershy, która okaże się cesarzową zaginionego, bananowego imperium.

 

Teraz inne pytanie: Czemu Starswirl przeszedł na ciemną stronę mocy? Może poddał się tej samej sile, której uległa Luna? Albo stał się na tyle pyszny, by sądzić że nada się na króla Equestrii? W pewnym stopniu tłumaczyło by to czemu chciał zostać alicornem (jakby samo w sobie nie było to powodem...) Co jeśli został przez to wygnany, ale przez swoje olbrzymie osiągnięcia na polu naukowym nie został ani wymazany z historii ani ukazany w niej jako przestępca? W takim wypadku mógłby chcieć się zemścić.

Oczywiście może się okazać że Starswirl wcale nie jest zły  tylko trochę pomylony a wręcz przeciwnie. Może to właśnie on pomoże pokonać nowego antagonistę albo i starego?

Bo czy mamy pewność że Discord dał się zresocjalizować? Nie mamy żadnej pewności.

 

No i to chyba tyle. Serdecznie pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Discord jest zresocjalizowany ? Myślę że tu już można uznać że jest. W końcu niema już elementów więc i niema dla niego zagrożenia więc gdyby chciał znów mógłby zacząć siać chaos

Ale może wiedzieć czegoś, czego my nie wiemy. Przykładowo może wiedzieć że powierniczki nie potrzebują elementów by użyć mocy Harmonii. Chociaż z drugiej strony to nawet one tego nie wiedzą, więc to mocno naciągana hipoteza. Innym powodem może być to że czeka na odpowiedni moment i to coś może mieć wspólnego ze skrzynką.

 

A ja bym powiedział , że nie jest. Czemu nie powiedział od razu o nasionach ?

Możliwe że miał nadzieję na to że powierniczki przegrają, dzięki czemu on obejmie władzę nad światem... lub po prostu był to jeden z jego pseudo zabawnych żartów albo nie chciało mu się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria: 

 Drzewo nie umierało nigdy, więc coś/ktoś musiało je do tego "skłonić". Żeby - tak jak powiedział WhiteWarrior- pozbyć się klejnotów. Możliwe jest że ten "czarny charakter" przemieni się w dobrego i dołączy do mane6, potem- mane7, bo on/ona będzie mieć dostep do kluczy...

ALBO:

  Jakiś kucyk przybiegnie do nich z pomocą o oddanie kluczy i przyłączy się do mane6, a potem ujawni się itd....

A tak a propo, dwa ostatnie odcinki muszą być też zwiazane z ich przemianą w księżniczki...Nie koniecznie, ale....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...