Sajback Gray

Magiczne pudełko

Recommended Posts

owiem 7 w numerologii i Bibl

Tak. Tylko że kucyki prawdopodbnież są zuem i wymysłem szatana. Więc po co szukać nawiązań do biblii XD.

Podejrzewam, że gdyby zapytać Papieża Franciszka o nasz serial to pewnie odpowiedziałby, że to wspaniale iż taki serial łączy tyle ludzi w tak różnym wieku i gloryfikuje tak wspaniałą wartość jaką jest przyjaźń. Hmm... Ktoś kto ma twittera powinien o to zapytać.

• Upvote 1

Tak White Warrior, wiem. Jednak chodzi tu o ludzi, którzy widzą prawdę w tym twierdzeniu. Pewnie każde powiązanie z Biblią, byłoby przez nich komentowane w sposób "Co? To szatan przez nich przemawia i kradnie naszą Biblię, jak oni mogą satanisty jedne!".

Tak. Tylko że kucyki prawdopodbnież są zuem i wymysłem szatana. Więc po co szukać nawiązań do biblii XD.

To ja tym chorym fantakykom mam jedno do powiedzenia, że to Bóg wynalalzł Przyjaźń, bo zawarł ją najpierw z Izraelitami, a potem przez swego Syna  Jedynego, z całą ludzkością, wieć jeśli sądzą, że przyjaźń to dzeło Szatana to niech spojorzą we własne wnętrza wtedy odkryją brutalną prawdę, komu tak naprawdę służą i będą się tego bać

• Upvote 2

Tak sobie myślałem, że po prostu zbiór kluczy i otwarcie pudełka po czym odebranie nagrody byłoby zbyt łatwą fabułą.. to będzie pewnie miało jakiś głębszy sens, nie jakiś dosłowny, że dosłownie 6 kluczy, może klucze będą coś innego reprezentowały, writerzy mają strasznie dużo możliwości co do tego pudełka, zobaczymy tylko czy te pomysły dobrze wykorzystają, oby ;)

teoria 1: Pudełko i szukanie kluczy, będzie, jak gala w pierwszym sezonie: kilka odcinków w różnym stopniu do tego nawiązuje, by skończyć wielkim finałem (niekoniecznie pozytywnym dla mane 6). W końcu 6 kluczy, 32 odcinki, przez cały sezon przewinie się 6 odcinków z tym związanych, a po za tym reszta będzie się różnić statusem Księżniczki Twilight Sparkle. Oczywiście finał może być dwuodcinkowcem.

teoria 2: Hasbro totalnie oleje to pudełko, ale bronies się tak obużą, że dowiemy się dopiero w piątym sezonie.

teoria 3: Hasbro wykupi od BBC prawa do "Doctor who", wejdzie nasz Doctor Whooves i otworzy skrzynkę sonicznym śrubokrętem. :rainpriest:

teoria 2: Hasbro totalnie oleje to pudełko, ale bronies się tak obużą, że dowiemy się dopiero w piątym sezonie.

No jasne! Oburzą się. Pewnie to nie będzie, ale fajne teoria ;-)

Mam bardziej przyziemne rozwiązanie zagadki:

Niedługo Hasbro wypuści szkatułkę w formie zabawki... Do której trzeba będzie dokupić sześć kluczy, każdy w komplecie z nową serią zabawek z mane6 :P

• Upvote 2

Niedługo Hasbro wypuści szkatułkę w formie zabawki... Do której trzeba będzie dokupić sześć kluczy, każdy w komplecie z nową serią zabawek z mane6 :P

Dobry pomysł.

Co jak co, ale to co będzie w pudełku napewno znajdzie się na półkach naszych sklepów.

• Upvote 1

A to przypadek, że kluczy jest właśnie sześć. Tylko kto jest tą szóstką skoro Twilight jest alicornem, a reszta nie?

A może kluczę będą zbierać przez następne 6 sezonów?

A może Hasbro planuje zrobić film pełnometrażowy o pudełku?

No bo wiecie szkatułka jako zabawka? Na filmie by więcej zarobili, wprowadziliby nowe postacie, a z nich zrobiliby zabawki (dla dzieciaków) i jak w przypadku Equestria Girls film byłby tylko reklamą.

Edited by Dayan

Ja tam wiem, że to bardzo ważne i Twilight się tym strasznie przejmuje. Za bardzo.

No już od trzeciego odcinka. Ktoś miał rację pisząc, że szkatułka będzie się przewijała przez cały sezon.

A dla mnie w tym pudełku jest tylko elementem układanki. W środku znajduje się jakaś wskazówka pod postacią listu, zaklęcia, książki a może nawet i innego klucza. Nie sądzę, aby w tej skrzyni znajdował się jakikolwiek "efekt końcowy". Zapewne owe znalezisko będzie takim jakby nowym rozdziałem 4 generacji, tak samo jak koronacja Twiligth na końcu trzeciego sezonu. Tak czy owak, zainteresowanie ową skrzyneczką jest ze strony fandomu dość nikłe. Ale co mnie to obchodzi. Czas pokaże, jakie sekrety kryje w sobie kryształowy kufer. W sumie, może w środku znajduje się serce Daviego Jonesa?

A co do kluczy, to żadnego pomysłu nie mam, lecz w środku sezonu spodziewam się jakiegoś poruszenia tego tematu.

Pudełko pewnie jest czymś w rodzaju furtki dla hasbro. Dzięki niemu mają możliwość stworzenia 5 sezonu, jeśli będzie im się chciało.

Mnie ciekawi czemu dopiero po takim czasie nasiona Discorda zaczęły działać? Czyżby ktoś wiedział więcej o drzewie niż księżniczki i celowo uaktywnił nasiona aby pojawiła się ta "puszka pandory" i pozbyć się elementów harmonii(jednych z najsilniejszych artefaktów magicznych) mogących pokonać każdego. To jest dosyć logiczne. Teraz to M6 będą szukać kluczy, a jak już je odnajdą to ujawni się nam czarny charakter i wyjawi swój niecny plan i jego manipulacje(ostatni lub ostatnie dwa odcinki). Hmm...

Wydaje mi się, że tak długi wzrost tych nasion był spowodowany tym. Że drzewo harmonii miało jeszcze wystarczająco dużo magi, by je powstrzymywać przed rozrostem, ale w końcu ta magia się wyczerpała i te chwasty mogły spokojnie się rozrastać.

A mi się wydaje że tym pudle jest zamiennik elementów harmoni. To jest zbyt ważna rzecz dla fabuły serialu żeby sie jej pozbyć, ale dlaczego by jej nie zastąpić? Taki, prezencik od dzeffa :)

A co jak to ma coś wspólnego ze Starswilem Brodatym?

Widział/ przewidział/ przypuszczał? Jeśli stał się zły i naprawdę będzie głównym antagonistą w ostatnich odcinkach, to możliwa jest moja teoria.