Skocz do zawartości

Harmony


Churchille

Recommended Posts

Imię: Harmony

Wiek: 20 lat

Rodzina: tata- Night Armor, mama- Day Magic, brat- Chaos

Wygląd: Harmony to żółty pegaz z niebiesko-białą grzywą i zielonymi oczami. Jej znaczek to serce przebite strzałą.

Charakter: miła, dobrze się uczy (szybko), trudno jej przychodzi zawieranie nowych przyjaźni, czasami nawet zbyt pewna siebie, nie lubi gdy ktoś jej przeszkadza, trochę władcza.

Historia: Harmony urodziła się w Los Pegasus i od źrebaka jak (prawie) każdy pegaz marzyła o wstąpieniu do Wonderbolts. Dlatego też bardzo dużo trenowała latanie. Marzyła o znaczku, ale to nie latanie było jej talentem. Kiedy miała 10 lat poleciała do Cloudsdale na zawody w lataniu i tam spotkała Derpy Hooves. Pewien kucyk był smutny, bo nikt go nie kochał. W czasie wolnym Harmony kupiła łuk i strzały. Jedną strałę zamoczyła w tęczy i wystrzeliła w stronę kuca i Derpy wtedy Derpy i kuc zakochali się w sobie, a Harmony zdobyła swój znaczek. Podczas podróży do Manehattanu spotkała kucyka, który twierdził że lata najszybciej na całym świecie. Harmony ścigała się z nim żeby pokazać, że nie jest najszybszy. Był remis. Kucyk smutny bez słowa odszedł, a Harmony była bardzo dumna. Nie wiedziała z czego, ale była.

Edytowano przez Hole Hooves
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm.. Pegaz? Uwielbiam pegazy.. Dlatego masz ode mnie plusa. Jednak jeśli chodzi o kolory, nie za bardzo mi przypadły.. ale to w końcu Twój OC, w którym przedstawiasz swój gust - właściwie, o to w tym chodzi.

 

Wszystko jest napisane zwięźle i krótko, z kilkoma niewielkimi błędami.. lecz jeśli chcesz, by Twój oryginalny charakter lepiej się prezentował niż aktualnie, napisz więcej informacji. Rozbuduj historię, dodaj więcej szczegółów itd.. Na razie, nie jest źle, ale też nie idealnie.

Dobra, trochę dorzucę do historii, ponieważ znalazłam kilka niejasności.

 

 

Las Pegasus

 

*Los Pegasus, jak już. Chyba, że to zwykła literówka. Tak, czy siak, popraw ten błąd, bo nie lubię jak niektórzy piszą "Las Pegasus", zamiast poprawnie..

 

 

pojechała do Cloudsdale na zawody w lataniu i tam spotkała Derpy Hooves.

 

Pojechała :rainderp: Huh, prędzej poleciała, ale tu już się doczepiłam. Kolejny OC spotyka Derpy, albo w szkole, albo na konkursie kulinarnym.. A tak szczerze, nie przepadam za OCkami, przyjaźniącymi/znającymi się z postaciami z serialu. Ale to nie jest jeszcze aż takie złe.. No dobra, dalej.

 

 

Jedną z nich zamoczyła w tęczy i wystrzeliła w stronę kuca i Derpy wtedy zakochali się oni, a Harmony zdobyła swój znaczek.

 

Chwila, chwila, chwila.. Co? Nie rozumiem tego zdania. Źle go sformowałaś. Popraw, bo przez to jedno zdanie, twa historia prezentuje się nie zbyt dobrze, a wręcz fatalnie.. Co zrozumiałam, czytając to zdanie? "Jedną ze strzał(czy tam łuków)zamoczyła w tęczy i.. wystrzeliła w stronę Derpy, po czym zakochała się w niej i zdobyła CM"? Moment.. W Derpy?! Dobra, gratuluję udanej orientacji seksualnej.

 

 

Podczas jednej z podróży po Equestrii spotkała kucyka, który twierdził że lata najszybciej na całym świecie.

 

Brakuje mi czegoś przed tym.. Jaka podróż? Co miała na celu? Kiedy/po czym to się stało? Mogłaś to zdanie przynajmniej zacząć pisać w innej linijce, albo dopisać coś przed nim. Można się trochę pogubić, bo jest nagła zmiana otoczenia, wraz z wydarzeniami.

Najszybciej na całym świecie.. Meh, dziwnie to brzmi. Przypominają mi się kreskówki i dzieciństwo, kiedy mówiło się "Jestem najlepsza na całym świecie". Hehe

 

 

Harmony ścigała się z nim żeby pokazać że nie jest najszybszy. Był remis. Kucyk smutny odszedł, a Harmony była bardzo dumna. Nie wiedziała z czego, ale była.

 

Przed "że", stawia się przecinek. Ale wydaje mi się, że to i tak szczegół. Kucyk smutny odszedł.. Wychodzi na to, że od początku był smutny. Lepiej by to brzmiało np. "Kucyk, ze smutkiem na twarzy, odszedł bez słowa". Radziłabym Ci bardziej rozwinąć i zmienić większość zdań, by brzmiało to nieco ciekawiej i bardziej zachęcająco.

_______

 

Ogólnie OC nie jest zły, po prostu potrzebuje kilka poprawek i tyle.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje podejście jest zadziwiające, Cuddly mówi ci żebyś dopracowała opis i do rozwinęłą.

A ty robisz zapytajkę...

 

Nie wiem o co chodzi, prawdopodobnie twój stan umysłu pozwala ci słyszeć tylko pochwały, ale jeżeli chcesz, żeby ktoś się zainteresował twoim kulawym OC-kiem to musisz rozwinąć wypowiedź. Zrozum, ludzie lubią OC których opis jest tak długi, że nie chce im się go czytać, a jednocześnie tak ciekawy, że jednak to robią. Twój nie jest ani długi ani ciekawy, popraw to FFS chyba, że napisałaś to dla "jajcufff" albo z nudów.

 

A nie, nie. To nie byłam ja, tylko Aretra. Ale rzeczywiście trzeba poprawić~Cuddly

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

:facehoof:

 

 

Ten OC potrzebuje jeszcze poprawek. Niektóre błędy które wymieniła Aretra już poprawiłaś, ale żeby ta postać była w porządku, musisz ją jeszcze dopracować. Proponowałabym rozbudować historię. 

I nie rozumiem jednej rzeczy tutaj, jak szczała zamoczona w tęczy mogła spowodować że dwa kuce zakochały się w sobie? Czy Cadence jest wyjątkowa bo może łączyć ze sobą dwa kucyki? Nie! Teraz wiemy że może to zrobić każdy kuc za pomocą szczały i tęczy.

Popracuj nad tym OC jeszcze trochę, a może wyjdzie z tego coś fajnego.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rany...ile jesze oc ocenię negatywnie ;____;

-Nie za bardzo rozumiem jaki ma talent....

-Brak podanego wyglądu

-Powiązania z kucykami z serailu

-Yeah, bo każdy pegaz mieszka w Cloudsdale....

 

Aż mnie serce boli że każde kolejne oc oceniam niemal tak samo, aż odnoszę wrażenie że są wstawione przez jedną osobę ;___;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też zrozumiałam, że zakochała się w Derpy, a potem, że strzeliła w Derpy i to Derpetta się w kimś zakochała.  

Ale nie wiem jaki to talent. Może do uwodzenia Derpy czymś innym niż muffinkami?   

 

Kolorki nie najlepiej ze sobą współpracują (według mnie)   

Oc nie najlepszą ma tą historię swoją, biedna oc...Ale cóż jaki twórca taki kuc.   

(co ? czy ja coś mówiłam? nie...  :lie: )

 

No wez.

A was proszę o brak off topu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsardas piszę posta... kryć się

 

Historia wydaję mi się za krótka, O co chodzi w części z CM? strzeliła w kuca i Derpy zakochała się w kim? Na czym polega ten talent, nie widzę wyjaśnienie, ale to tylko czepianie.

 

Historia jest trochę za krótka, kolory nie zbyt pasują do siebie, ale to twój ocek ja się nie wtrącam. W jednym momencie było coś że była dumna nie wie z czego, no chyba z tego że był remis?

 

Koniec... możecie wychodzić z kryjówki.

Edytowano przez Bananowy M.xsardas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...