Skocz do zawartości

Brohoof rekrutuje!


bobule

Recommended Posts

Ije9pXc.png

Brohoof to magazyn, który cały czas się rozwija. Dlatego też  poszukujemy ludzi, którzy razem z nami mogliby go współtworzyć. Oczywiście najlepiej jakbyście mieli odpowiednie doświadczenie, ale jeśli go nie macie, nic nie szkodzi. Brohoof jest dobrym miejscem na doszkolenie swoich umiejętności (warunkiem podstawowym jest jednak ich posiadanie, więc jeśli chcecie pisać recenzje, nie wiedząc czym jest recenzja, to mówię wam, idziecie złą drogą).  Koledzy z redakcji zawsze ocenią, zauważą błędy, czy wytkną literówki. Tak więc jeśli chcielibyście do nas dołączyć piszcie na adres [email protected]
 
Aktualnie poszukujemy:
- redaktorów,
- redaktorów muzycznych,
- recenzentów fanfików,
- korektorów,
- osobę, bądź osoby, do zarządzania naszym fanpage'm na fb.

Jakby natomiast znalazł się jakiś spec od DTP to już w ogóle byśmy skakali z radości aż pod chmury :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor poprawia teksty, szuka literówek, błędów ortograficznych etc. Czasami się zdarza, że jest błąd logiczny, bądź ktoś coś przekłamał (może nieświadomie) na to też korektor powinien zwracać uwagę, choć ostatecznie to moim zadaniem jest oceniać wartość merytoryczną tekstu.

 

Jeśli ktoś chce współtworzyć naszego fanpage'a to nie ma przebacz, ale musi mi napisać swoją wizję, co by tam konkretnego zamieszczał, jak często etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się, pod warunkiem, ze nie do pisania całego numeru. Nie mam doświadczenia, ale postaram się dobrze pisać. Z góry mówię, że jestem z tych słabo zbronifikowanych bronies i nie chodzę na ponymeety i nie kupuję kucyków, znam się trochę na informatyce i grach. Właściwie to mam DROBNE doświadczenie. Pisałem cotygodniowe recenzje gier, ale nikt nie czytał i to opuściłem ( link (ja to Mwarw) ).

Edytowano przez Arktala
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie uczę się w Technikum cyfrowych procesów graficznych i poligraficznych,  składania, łamania i pracy z tekstem, grafikami- w sumie full DTP, pracuję w InDesign'ie.
Mógłbym pomóc, jednak patrząc na możliwości przesyłania projektów, to klapa.
Jeżeli nie znajdzie się nikt mocniejszy pod względem transferu i komunikatywności, to jak najbardziej wchodzę.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Od czasu do czasu mogę napisać recenzję kilku gier do numeru. Musiałbym jednak znać deadline danego numeru.

O to mogę zadbać :D Nie miałbyś ochoty na recenzję Mega Pony? http://radioyay.net/2013/11/mega-pony-w-koncu-skonczone-i-dostepne-do-pobrania/

 


Nie mam doświadczenia, ale postaram się dobrze pisać. Z góry mówię, że jestem z tych słabo zbronifikowanych bronies i nie chodzę na ponymeety i nie kupuję kucyków, znam się trochę na informatyce i grach. Właściwie to mam DROBNE doświadczenie. Pisałem cotygodniowe recenzje gier, ale nikt nie czytał i to opuściłem ( link (ja to Mwarw) ).

Bardzo drobne. Tzn jeśli chcesz podjąć wyzwanie (actimela Brohoofa) to po pierwsze tekst musiałby być dłuższy. Spróbuj coś o objętości kartki A4 napisać, a potem mi to wyślij na maila. Zobaczymy co da się z tym zrobić. Możesz oczywiście załączyć do dokumentu grafiki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mogę zadbać :D Nie miałbyś ochoty na recenzję Mega Pony? http://radioyay.net/2013/11/mega-pony-w-koncu-skonczone-i-dostepne-do-pobrania/

 

NIENAWIDZĘ Mega Mana ze względu na jego chory poziom trudności, ale w wersji MLP? Chętnie się pomęczę. Oj... ile to ja straciłem nerwów na podróbce Pegasusa komunistą będąc... to znaczy tuż po komunii. (podróbka podróbki NESa  :confused:  - trudno opisać słowami co to robiło z TV) 

 

Edit. Sprawdzę co to jest. Jeśli będzie za mało to dorzucę coś jeszcze z Equestria Gaming. Aha wolałbym pisać normalnie tzn bez żadnego wzoru, bo później wychodzą jakieś cyrki. Można tak?

 

Edit 2. Co do fanpage'a. Słyszeliście o ponyhoofie? To taka skórka na Facebooka, która całkowicie odmienia jego wygląd. Bez problemów działa na Chrome (sam używam). Nie wiem czy do innych nie trzeba instalować wtyczki. Ale fajnie wygląda animowane tło z RD śpiącą pod wpisami (są też inne postaci: Trixie, Zecora, Discord - uwaga, wprowadza prawdziwy chaos, CMC, Księżniczki...) Wada - zmienia język FB ma angielski. 

 

A czego wymaga fanpage? Niewiele. Moim zdaniem oficjalnych zapowiedzi nowych odcinków, nowych kawałków najbardziej znanych artystów, świetnych artów z DA i kilku newsów (bez spoilerów). Można też utworzyć album z komiksami i nie zwracać uwagi na teksty typu "to stare jak internet" - w końcu nie każdy go widział. Aha. Trzeba dawać linki do komiksów bo FB nie potrafi powiększać zdjęć. Do tego linki z ciekawymi opowiadaniami i uwaga - info o samym numerze (ewentualnie jakaś zapowiedź tekstów, choć to ryzykowne)  :pinkie3:  

 

Mój ponyhoof i podstrona My Little Pony Media

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A czego wymaga fanpage? Niewiele. Moim zdaniem oficjalnych zapowiedzi nowych odcinków, nowych kawałków najbardziej znanych artystów, świetnych artów z DA i kilku newsów (bez spoilerów). Można też utworzyć album z komiksami i nie zwracać uwagi na teksty typu "to stare jak internet" - w końcu nie każdy go widział. Aha. Trzeba dawać linki do komiksów bo FB nie potrafi powiększać zdjęć. Do tego linki z ciekawymi opowiadaniami i uwaga - info o samym numerze (ewentualnie jakaś zapowiedź tekstów, choć to ryzykowne)

No to zakres obowiązków już mamy, pytanie, kto by się podjął takiego zadania?

 


Aha wolałbym pisać normalnie tzn bez żadnego wzoru, bo później wychodzą jakieś cyrki. Można tak?

No wzór w założeniu ma pomagać, żebyś jak piszesz widział, czy jak wstawisz arty to tekst ma 4 strony, czy może jest pusta przestrzeń na pół strony (czego wolelibyśmy uniknąć). Choć jeśli to są recenzje gier to nie widzę problemu, bo zawsze można gdzieś wcisnąć screen z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakres obowiązków już mamy, pytanie, kto by się podjął takiego zadania?

Cóż. Najgorsza sprawa to te wszystkie informacje o meetach. Jest ich trochę (zaraz będzie płacz "a nie napisaliście o naszym"). Gdyby nie one mógłbym się tego podjąć. Warto by wrzucić skórkę ponyhoof (ta z RD wygląda najlepiej). Podzielić galerię na kategorię: komiksy, arty, wektory (mogą się przydać do sygnatur czy avatarów). Publikować tylko te, na które autorzy wyrazili zgodę (DA). Angielski nie byłby aż taką przeszkodą. Co za różnica czy kliknie się "lubię to" czy "brohoof".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogłabym być drobnym korektorem. Nie lubię się chwalić, ale jestem dobra z ortografii, interpunkcji i innych takich. Nie patrz na wiek, jak chcesz to wyślij mi jakiś tekst na próbę do poprawienia. I tak wiem, że dzieci do pracy nie biorą ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Najgorsza sprawa to te wszystkie informacje o meetach. Jest ich trochę (zaraz będzie płacz "a nie napisaliście o naszym"). Gdyby nie one mógłbym się tego podjąć. Warto by wrzucić skórkę ponyhoof (ta z RD wygląda najlepiej). Podzielić galerię na kategorię: komiksy, arty, wektory (mogą się przydać do sygnatur czy avatarów). Publikować tylko te, na które autorzy wyrazili zgodę (DA). Angielski nie byłby aż taką przeszkodą. Co za różnica czy kliknie się "lubię to" czy "brohoof".

O meetach to ja informuję na fanpage'u Bronies Polska :) Dlatego ważne jest żeby informacje raczej się nie powielały, bo by to nie miało sensu.

Skórka ponyhoofa działa na takiej zasadzie, że widzi ją tylko osoba, która ustawiła ją sobie na prywatnym koncie, inaczej się nie da. Bawienie się w galerie dla mnie też jest odrobinę bez sensu. Z resztą coś takiego działa na Bronies Polska i jak dla mnie wrzucanie samych szkiców bez podania autora jest co najmniej dyskusyjne.

 

 

Ja mogłabym być drobnym korektorem. Nie lubię się chwalić, ale jestem dobra z ortografii, interpunkcji i innych takich. Nie patrz na wiek, jak chcesz to wyślij mi jakiś tekst na próbę do poprawienia. I tak wiem, że dzieci do pracy nie biorą ;P

W takim razie podeślij mi na pw swojego maila, choć ostrzegam, że szanse masz raczej nie za duże :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie chcę Was zniechęcać, ale pisanie recenzji gier to parszywa robota. Trafi się szajs w który musicie grać, a później rzetelnie opisać biorąc pod uwagę wiele czynników takich jak szeroko pojęta grywalność, sterowanie, fakt że jest to gra fanowska, oprawę audio/video, błędy a do tego podsumowanie tego wszystkiego. Co gorsza większość gier jest przeciętna, a nie ma nic gorszego niż pisanie o przeciętnej grze. 

 

Ale próbujcie sił bo warto. Nie ma to jak satysfakcja przy artykule. A kto wie czy pewnego dnia fragment Waszej recenzji nie znajdzie się na pudełku gry? :)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłabym pisać recenzje fanficów, ponieważ czytam ich bardzo dużo [zresztą nie tylko fanficów], jestem w stanie przeczytać wszystko i ocenić obiektywnie- zawsze potrafię znaleźć wady i zalety jakiegoś dzieła.

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chodzi o gry o MLP, chętnie spróbuję.

To spróbuj :) Ja niestety nie jestem na bierząco z kucykowymi grami, ale Triste Cordis pewnie Ci pomoże jak coś. Ewentualnie zawsze czeka na swoją recenzję Mega Pony :)

 


Mogłabym pisać recenzje fanfików i odcinków,gier nie ma problemu!

W takim razie napisz coś, a potem podeślij do nas, zobaczymy, ocenimy i przyjmiemy Cię jeśli tekst spełni nasze oczekiwania :)

Tutaj daję link do wcześniej zrecenzowanych fanfików w Brohoofie -> http://mlppolska.pl/watek/1625-lista-fanfik%C3%B3w-kt%C3%B3rych-recenzje-mo%C5%BCecie-przeczyta%C4%87-w-brohoofie/

 

Na pozostałe maile już poszły odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za recenzję MegaPony biorę się od jutra. Dzisiaj jeszcze spróbuję się pomęczyć (to odpowiednie słowo). Do kącika filmowego okazjonalnie mogę napisać recenzję jakiegoś dobrego filmu: Aliens (wersja reżyserska), Gorączka, Leon Zawodowiec... jest ich trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...