Skocz do zawartości

[Projekt] Gra Flash.


Cartoon Tiger

Recommended Posts

Witam,

Tak więc na sam początek, napiszę co mi dokładnie chodzi po głowie. Z góry zapowiadam, że zbytnio nie potrzebuje do tego projektu pomocy, ale za to chciał bym przeczytać kilka zdać co wy na ten temat myślicie i czy opłaca się w takie coś ogólnie inwestować wolny czas.

Ostatnio zakończyłem studia i posiadam trochę więcej czasu na wolny projekt. O co mianowicie chodzi.
Chodzi o to, co waszym zdaniem przyjęło by się w fandomie, wybierając pomiędzy grą we flashu lub na androida oraz fanowską animacją MlP:FiM. Tak wiem co się dzieje najczęściej z grami, ale to da się obejść.

Co do projektu gry:

Aktualizacja 27-11-2013.

Chcieliście szybki szkic to macie XD wchodzicie na własną odpowiedzialność (rysunek jest tworzony na szybko :P) Poprawicie sobie chociaż humor. Oczywiście we flashu będzie o niebo lepiej.

yd6a.jpg



Główni bohaterowie to OCki, styl wycięty z final fantasy, zarazem małe nawiązania do oryginalnego serialu.
W zależności od popularności projektu, była by to gra na chwilę lub na dłuższy czas.

Jeśli zaś chodzi o animacje:

Z tego co wiem, chyba nikt nie zakazuje tworzyć fanowskich produkcji? No chyba, że opuściłem jakiś większy przekręt i stanowi to moją głęboką niewiedzę w tych tematach.


Po przeczytaniu tego wyżej, zapewne powiecie, że szkoda na to czasu lub projekt zostanie szybko opuszczony, ale mam ogromne chęci na stworzenie czegoś, co by miało chociaż trwać pięć minut, a zostało by w pamięci na długo. Czasochłonność w obu przypadkach jest praktycznie taka sama. Trzeba się sporo nasiedzieć nad animacjami postaci, dlatego wiem w co się pakuje i na co mnie stać. Co do mojej osoby, hmm. Nie wiem czy każdemu podchodzi mój styl, praktycznie zaczynał bym od zera - z wyjątkiem mojej bazy, już gotowych wektorów.
 
Dlatego jeśli możecie, poprosił bym o wzięcie udziału w ankiecie, jak i napisaniu co ogólnie o takich rzeczach sądzicie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą odpowiedz. ~ Cartoon Tiger

Edytowano przez Cartoon Tiger
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja albo nawet krótkometrażowy filmik (tak jak mówiłeś 5 min.). Z grą napotkasz się na duże problemy. Animacja albo film mogła by powędrować też na YT  :rarityexcited:

Edytowano przez Zappter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra w stylu starego Cutures 2 tylko z pucykami :lunaderp:

Ehh marzenia...

 

Animacja :)

Grałeś w Cutures? Chodziło ci chyba o Cultures. Bracie!  :rarityhug:  Najbardziej wspominam "8 Cud Świata." Ahh, klasyka. Wracając do tematu. Animacja będzie najlepsza.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antagonistycznie do powyższych postów, jestem za grą. Animacji i grafik jest sporo. Dużo. No może bardzo dużo. A ile mamy gier? Ok - kilka jest. Jednak skoro ma dużo chęci i samozaparcia, to czemu nie? Jeśli większość ma zamiar robić sam, to są mniejsze szanse na upadek projektu. Dodatkowo udaną (z założenia) grę, doceni duża liczba osób, na dłuższy czas, aniżeli animację. Plus tego taki, że ludzie będą mogli wspólnie wymieniać się ewemtualnymi sposobami na grę etc., a nie tylko samymi wrażeniami. Zresztą ostateczna decyzja nie jest w moim polu. Dodam, że wolę grę, nie twierdzę jednak, że druga opcja byłaby gorsza. Wręcz przeciwnie nawet. Tylko czemu nie zrobić z tego wyzwania, po którym możemy odczuć większą satysfakcję? Ok.

Powyższy tekst ma charakter perswazyjny. Miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc, zależy co z tego wyjdzie.. i to brzmi ciekawie i to. nie mam pojęcia po której stronie się wypowiedzieć. Z grami nie mam za bardzo do czynienia ,a przede wszystkim w ich tworzeniu, z animacją mam nieco większe doświadczenie, tutaj jak się coś zrobi to cos będzie ,za to z grą nigdy nie wiadomo co wyniknie.. Po za tym nie mam obrazu jaki charakter gry by to miał być,to miała by być jakaś platformówka czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jak już coś, była by przykładowym RPG opartym w dużej mierze na mojej ulubionej gierce FF VII. Kto w to grał wie o co chodzi.

Dodałem obrazek XD szkoda gadać o jego jakości, ale w 5 min lepszego nie zrobię. Wersja flashowa była by o 100% lepsza. Ale chwilowo widzę, że większość woli animację. Zobaczymy jak to dalej się potoczy.

Edytowano przez Cartoon Tiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Głosuję na grę. Tym bardziej że gra w stylu starych finali (w pełnym 2D) wydaje się całkiem możliwa do realizacji dla jednej osoby ;) A obrazek zły nie jest, jak napisałeś że to szkic tworzony na szybko to spodziewałem się czegoś dużo gorszego. btw, FF7 to moja ulubiona gra :D

 

EDIT:

Temat mi się pojawił na dole ("Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych...") i nie zauważyłem daty ostatniego posta :f Projekt jest jeszcze aktualny?

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest aktualny. Obecnie pracuje nad animacją postaci. Chcę zrobić wstępnie dwa projekty, co jednak zabiera mi trochę czasu. Ostatnio też padł mi komputer. Dodatkowo dochodzi mi mój dział, a pora przed świętami przyniosła więcej pracy w domu.

Proszę o cierpliwość.

Edytowano przez Cartoon Tiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Po wielu dniach myślenia, podjąłem decyzję.  Niestety z ankiety nic nie wynikało, zdania były mocno podzielone. Po rozmowie z kilkoma osobami, postanowiłem wybrać jeden projekt, który będę kontynuował aż do jego zamknięcia. Tym projektem jest gra na bazie OC, nie powinno być z tym problemów. Hasbro, chyba raczej nie może zamknąć projektu, o ile nie będę używać ich flagowych postaci.  Jeśli jednak będę w błędzie, zapłacę za to tylko swoją ciężką pracą.

 

Mam już rozplanowaną historię, oraz plan co do gry i jej wyglądu. Posiadam w pełni uformowane dwie główne postacie, zostaje tylko ostania (głównie chodzi o jej wygląd -pegaz). Przede mną sporo pracy, jednak nie zamierzam porzucić tego projektu. Będę starał się informować was na bieżąco, o ile zostanie dodane coś nowego lub zmienione.

 

Aktualnie skupiłem się teraz na wyglądzie pola bitwy. Niestety praca dwu zmianowa, nie pozwala mi szybko pracować, mam jeszcze inne obowiązki. Mogę tylko obiecać, że praca nabierze teraz tępa. W wolnych chwilach, staram się dodatkowo stworzyć, miły dla ucha utwór przygrywający w tle.

 

Postać została wklejona do prototypu pola walki. Macie już częściowy spoiler wyglądu, pierwszej z trzech głównych bohaterek. Gdy tylko zostanie zakończona plansza, postaram was szybko o tym poinformować.

6gtd.png

http://imageshack.com/a/img833/3932/3mdso.jpg

 

Jeśli macie jakieś pomysły, proszę podzielcie się nimi.

Edytowano przez Cartoon Tiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze że się zdecydowałeś. W końcu zaczniesz coś robić :D Nie mogę się doczekać efektów pracy. A jakbym miał coś zaproponować to jako np. bossa taką jedną postać. Chyba wiesz o kogo mi chodzi  :sjf1O:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne prace zakończone. W tym miesiącu, powinienem zrobić podstawowy ruch postaci, jak i dodam kolejnego bohatera. Postaram się powoli programować. Jednak nic więcej nie obiecuje.

Kolejny screen. Mile widziane sugestie i pomysły (to tylko początek!).

 

Prowizoryczny wygląd. Może komuś już się spodoba? XD

 

tjjs.png

Edytowano przez Cartoon Tiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od ostatniego posta minął ponad miesiąc. Praca daje mi ostro w kość, ale staram się aby ten projekt nie umarł. Z góry przepraszam wszystkich tych, którzy śledzą ten temat.

Kolejny screen z powstającej gry.

Dodano:

- nowego bohatera imieniem Nova,

- ikonki postaci z dostępnym życiem, maną oraz paskiem specjalnym.

1yfh.png

Powoli wszystko dostaje ręce i nogi. Będę próbował stworzyć grywalną wersję, byście mogli zobaczyć na jakiej zasadzie będzie działać.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Cartoon Tiger
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Jeśli chodzi o mój projekt, jest jak najbardziej aktywny. Kukiełki bohaterek są gotowe, potrzeba mi teraz trochę więcej czasu, aby wszystko dostało ręce i nogi.

Nie chcę Was zniechęcać, lecz w chwili obecnej, muszę wykonać kilka innych projektów, a chodzi tutaj o dwie strony internetowe.

 

Gdy tylko się z nimi uporam, zaraz wracam do mojego projektu. Wtedy będę informował już o wszystkim na bieżąco.

 

Mogę tylko dodać ostatni test animacji bohaterek. Na dalsze kroki i poprawy trzeba poczekać. link

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Cartoon Tiger
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...