Skocz do zawartości

Harcerstwo!


Camed

Recommended Posts

Cześć! Nie wiem ilu mamy tu harcerzy (prócz mnie :P ) więc postanowiłem zacząć temat.

Coś o moim szczepie:

8SDS "Szemkel" (8 szczep drużyn specjalnościowych) pod patronatem Cichociemnych.

Strona na fejsie: 8SDS

Jesteśmy podzieleni na 2 drużny, Awangardę i Pożogę. Specjalizacja Awangardy, to lotnictwo i spadochroniarstwo. Jakie są w niej

zastępy. Tego nie powiem, bo poprostu nie wiem, gdyż należę do Pożogi. Nasza specjalizacja to obronność. Jesteśmy podzieleni na 2 zastępy, mianowicie "Łunę" i "Dywersję". Specjalizacja Łuny to terenówka, ja należę natomiast do Dywersji, gdzie specjalizujemy się w Linówce.

Tymczasowo jestem jeszcze bez krzyża i ile dziesiątek miesięcy mnie jeszcze od niego dzieli? Tego nie wiem.

Teraz JA wymuszam na WAS abyście coś tu napisali. CZUWAJ!

  • +1 1
Link do komentarza

O proszę,właśnie się zastanawiałam czy na forum nie ma kogoś z ZHP-u.

To Czuwaj !

Jestem  harcerką z 4-go żółtego szczepu  harcerskiego w Jaworznie od zucha,a teraz małymi kroczkami wybieram się do drużyny wędrowniczej(chociaż powinnam już dawno w niej być).

Mlp poznałam właśnie na obozie harcerskim w Orzyszu(2012) przez Tamarę (również harcerkę i założycielkę zastępu Equestria). Razem należymy do 14 JDSH "Leśni Ludzie"

Pozdrawiam wszystkich harcerzy i harcerki.

 

Ps:Fajnie by było zorganizować jakiegoś zbiorowego meeta harcerskiego.

Link do komentarza
  • 4 months later...

Czuwaj!
No coś ostatnio się tu nic nie dzieje... to ja zarzucę coś nowego :D
A więc tak jestem Harcerzem już jakieś 2 lata, no i co tu mogę więcej dodać..? Niedawno miałeś przyrzeczenie i jestem z tego uber dumny.
Należę do 17 drużyny Obronnej ZDOH, jesteśmy także drużyną sztandarową, tu jest niedawno co stworzona strona drużyny: https://www.facebook.com/17ZODH?ref=profile

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Czuwaj
Jestem już 10 lat
Zaczęło się od "wilków" w 5GDH potem wilki się rozpadły a ja przeniosłem się naturalnie do Żubrów.
potem chyba 2006 drużynowy pojechał na miesięcy parę miodowych do ameryki południowej a że nie było komu przejąć to zostaliśmy przekazani do 143 GDH
tam prawie ogłosiliśmy zastępem niepodległość:P Potem dawny drużynowy 5 odtworzył wędrowników
Potem 5GDH się odrodziła i nawet przez rok prowadziłem zastęp "Wilki"  
następnie wróciłem do wędrowników którzy się w sumie rozpadają a ja rozglądam się za Zuchami :)

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Czuwaj! 62 Kaliska drużyna harcerzy starszych "Brzoza" ^^ w harcerstwie siedzę od zuchów, i tak mi zostało ;) w naszej drużynie są 4 zastępy -2 męskie i 2 żeńskie, z każdej płci jeden hs a drugi w. ^^ ja jestem w ostrężynach, czyli żeńskim hs ^^ <ciekawostka> jak nasz drużynosy woła hsów? HASHASHASHASHAS :P

Edytowano przez Mei
Link do komentarza
  • 2 months later...

Czuwaj!

Pierwszego lipca br. wyjechałem na obóz do Szklanej Huty. Obóz uważam za udany i to bardzo. Czemu? Dostałen tzw. Szczepówkę która jest bardzo rzadka w moim szczepie, aczkolwiek wciąż nie udało mi się zdobyć beretu. W 8SDS mamy swego rodzaju tradycję Biegu po beret. Mamy na nim takie rzeczy jak szyfry, topografia, fizolka, linówka, wiedza o ZHP etc. W większości drużyn u mnie w szczepie nie jest trudno o barwy (84BDL Awangarda; 45BDH Cado; BDH na próbie Solum), moja to wyjątek (40BDsH Pożoga). Mamy tzw. bieg ognia, gdzie przy zwycięstwie zyskujemy barwy. Ogólnie u mnie w szczepie ceremonia Przyrzeczenia jest trochę zdetronizowana na rzecz tych oto wyzwań.

Jak jest u was? Ja wciąż czekam na krzyż i następne biegi :)

Edytowano przez Camed
Link do komentarza

Czuwaj! Z tej strony harcerka starsza z 15 DH im. Marii Konopnickiej, hufiec Ziemi Ostrzeszowskiej im. sm Szarych Szeregów ^^

A co do przyrzeczenia... U nas nie ma z tego powodu jakichś cudów, wianków, wodotrysków, za to też jest bieg z zadaniami (szuka się kartek (Slender normalnie :ming:) i zaznacza ich położenie na mapie. Do każdej jest zadanie, np. wyznaczenie azymutu, założenie OP1 (kombinezon przeciwko broni przeciwchemicznej), bieg w masce przeciwgazowej z gaśnicą lub apteczką, chodzenie na szczudłach etc. + pytania co do wiedzy o ZHP. Przy moim przyrzeczeniu pomagała Drużyna Wędrownicza "Wataha" - świetni ludzie, nawiasem mówiąc :P Ale jak już mówiłam - żadnych "cudów" podczas samego przyrzeczenia nie było. Tylko świecowisko :rainderp:

Link do komentarza
  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...