Skocz do zawartości

Ile jeszcze bedzie sezonow My little pony?


Recommended Posts

Odpowiedź jest prosta. Dopóki Hasbro będzie miało z tego hajs.

 

To nie jest takie proste. Hajs może być, ale na zbyt niskim poziomie (dajmy na to wydajesz na produkcję 100 zł, płacą ci 110 zł, zarabiasz więc 10 zł, a odpowiedni poziom dla ciebie to byłby np. 150 zł, czyli 50 zł zarobek). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie mogą sobie pozwolić na skupianie się tylko na MLP, bo mają kasę z innych jeszcze marek, bo potem ucierpią na tym te właśnie inne marki MLP. A Hasbro inne marki ma dość mocne. 

 

Co jak co, ale myślenie typu "Mają kasę z Transformerów/Magicka itp., to będą robili nam serial!" jest błędne. Kasa jest inwestowana w różne sfery przedsiębiorstwa, nie tylko w serial dla małych dziewczynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie mogą sobie pozwolić na skupianie się tylko na MLP, bo mają kasę z innych jeszcze marek, bo potem ucierpią na tym te właśnie inne marki MLP. A Hasbro inne marki ma dość mocne. 

 

Co jak co, ale myślenie typu "Mają kasę z Transformerów/Magicka itp., to będą robili nam serial!" jest błędne. Kasa jest inwestowana w różne sfery przedsiębiorstwa, nie tylko w serial dla małych dziewczynek.

racja, nie mogą skupiać się tylko na MLP ale według mnie MLP jest jedną z tych marek, co przynoszą więcej hajsu więc wnioskowanie jest proste: dopóki tak się utrzyma będą też kolejne sezony, ale nikt nie wie ile ich będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle popełniacie generalnie jeden błąd - patrzycie na sprawę przez pryzmat Bronies, którzy Hasbro nic nie obchodzą. Ich obchodzą małe dziewczynki, które zadowolą się kilkoma sezonami i więcej nie potrzebują. I ich nie obchodzi za bardzo ani serial, ani kanał Hub - to jest doczepka jedynie. Ich obchodzą słupki sprzedaży samych zabawek. Stąd nie brałbym za 100% pewniaka tego, że sezon 4. lub ewentualnie 5. nie będzie tym ostatnim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat koniec pomysłów nie będzie problemem - obecne MLP i tak kopiuje motywy z innych seriali lub nawet poprzednich generacji MLP. Wystarczy je wziąć i opracować po swojemu i voila, nowy odcinek!

 

Posiadanie większości udziałów, czyli tzw. złotych akcji nie oznacza, że Hasbro jakoś obchodzi, co dzieje się na Hubie. To jest ino kwestia, że mogą Hub kontrolować i czerpać z tego najwięcej zysków ze wszystkich akcjonariuszy. Ale nie oznacza to na pewno, że Hub daje jakieś gigantyczne zyski. Takie gadanie to jedynie koloryzowanie sytuacji, by zrodzić sobie nadzieję na wieczność obecnej generacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki My Little Pony będzie najchętniej oglądaną kreskówką na Hub Network, dopóty będzie ona emitowana. Ostatnie wyniki ze startu czwartego sezonu dobitnie pokazały jaka jest flagowa marka i kto ma największy udział w zyskach z tego kanału. Żaden "brak pomysłów" nie jest zagrożeniem. Jak się skończą nowe lub schematy to zaczną wymyślać na siłę - tak jest zawsze. Wtedy niestety poleci to po jakości, a ona może zaważyć na oglądalności co suma sumarum sprowadzi się do zaniechania dalszej produkcji.

 

Trzeba po prostu rozdzielić Hasbro od Hub'a. Tak jak zauważył Linds, ich to mało obchodzi co się w tej stacji telewizyjnej dzieje. Dla nich to wyłącznie "prywatny blok reklamowy" dla zabawek. Hub zarabia samo na siebie, a Hasbro daje wyłącznie prawa do wszelakich nazw i wykorzystywania wizerunków. Stąd te 50% udziałów. Obsługą, ramówką i wszystkim innym związanym z nadawaniem nadal zajmuje się ekipa z Discovery Communications. Ta sama, która tworzyła Discovery Kids przed zmianą w 2010 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem MLP będzie miało jeszcze dwa lub trzy sezony poczym seria zostanie zakończona. Są firmy, które umieją zakonczyć nawet nalepszą serie i jej już nie wzowić. Tylko dlatego, że miał być promowny nowy produkt. I liczone, że będzie popularny jak pierwszy. U Hasbro narazie to nie grozi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz. Wskazujecie, że MLP:FiM jest najbardziej oglądaną produkcją na Hubie. I z góry zakładacie, że dzięki temu będą non stop nowe sezony MLP:FiM.

 

Zapominacie o jeszcze jednej opcji.

 

Opcji puszczania powtórek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z premierą 5 sezonu możnaby odczekać pół dłużej. Dlaczego? Z takich rzeczy jak gry, filmy i seriale wiem, że po pewnym czasie ciągłego robienia sequeli i nowych sezonów następuje spadek poziomu i zmęczenie materiału. Taka roczna przerwa może pozwoli Harbro na zgromadzenie pomysłów, stworzenie nowych, ciekawych postaci (czyli będą nowe zabawki = zysk), a przez rok przerwy mogą puszczać tak jak powiedział Linds powtórki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu czynników. Jako iż nie lubię ciągłego biadolenia, iż Hasbro myśli tylko o kasie, to pieniądze odgrywają tutaj zapewne znaczną role. Nie wiem, kiedy twórcą wysiądą fundusze; nie myślę o tym. Jednak sądzę, iż ich portfele będą pełne przez długi czas. W sumie, to przy ogromie pomysłów, to sezonów możemy się spodziewać wiele. Nikt chyba nie wie, ile. Zresztą, po jakimś 10 mogą wydać 5 generacje, która będzie się niewiele różnić. Dodajmy do tego wiele filmów i innych pierdół a uzyskamy dość dużą liczbę. Zresztą, możliwe jest, iż jakaś inna firma to wykupi, co daje nam ogrom nowych pomysłów.

 

MLP będzie trwać jeszcze długo. Jestem tego pewien, a przynajmniej opiewam w to wielką nadzieje. Lecz oby ilość nie przewyższyła jakość...

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, Hasbro i the Hub ma już za dość pieniędzy z ich wszystkich produkcji, a przez fandom ta kwota jest potrojona, więc również wątpię, żeby mieli szybko skończyć MLP, jedynie jakby fandom odszedł, ale w tą najbardziej wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, Hasbro i the Hub ma już za dość pieniędzy z ich wszystkich produkcji, a przez fandom ta kwota jest potrojona, więc również wątpię, żeby mieli szybko skończyć MLP, jedynie jakby fandom odszedł, ale w tą najbardziej wątpię.

Jak to ktoś to fajnie powiedział, Hasbro nie zabije kury która znosi złote jajka, sezonów ile będzie tego nie wiemy. Patrząc na nasz fandom to nawet jeśli skończą emitować serial to bronies i pegasis na własną rękę będą próbować robić kolejne odcinki albo coś pokroju Duble Rainboom.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden mały problem- grupa docelowa. Grupa docelowa z kucyków wyrasta. Oczywiście produkowane są stale kolejne małe dziewczynki. Jednak dla nich kucyki będą coraz bardziej passe, przeniosą swoje zainteresowanie na coś innego typu dajmy na to "Mary Sue podbija scenę". Wówczas zyski ze sprzedaży zabawek będą zbyt niskie. Większość bronies jednak nie ma potrzeby gromadzenia wszystkich możliwych kucykowych gadżetów- co innego koszulki, przypinki, 2-3 figurki ulubionych kucy... Ale to wszystko. Małe dziewczynki też raczej nie potrzebują 10 Pinkie Pie każda z innej serii- bo rodzice im nie kupią, kolejnego kuca do czesania, skoro mają już bardzo podobnego. W efekcie nastąpi nasycenie rynku. Jedynym ratunkiem będą nowe postacie- ale to nie poratuje MLP na długo.

 

Wówczas parę lat przerwy. I G5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że wszystko zależy od sprzedaży gadżetów i serialu (głównie dla TV i na DVD).

Jeśli bajka będzie się sprzedawać to MLP:FIM może mieć tyle sezonów jak moda na sukces .

Bo wiadomo jeśli będzie oglądalność to serial sam na siebie zarobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie przewidzieć ile będzie sezonów MLP. Możemy jedynie kierować się obserwacjami z innych seriali. Weźmy np. takie "Atomówki"- produkcja trwała 7 lat( od 1998 do 2005). Łącznie powstały 142 odcinki,( nie licząc odcinków specjalnych) czyli 6 serii.

MLP:FIM - póki co produkcja trwa od 2010. Wyemitowano na razie 72 odcinki( nie licząc oczywiście "Equestria Girls" i produkcji fanowskich np. "Double Rainboom") i zakończono 3 sezony, 4 jest w trakcie emisji.

Wiem, że pewnie niektórzy powiedzą teraz: Co mają atomówki do kucyków? :ajunsure: Ano to, że atomówki cieszyły się kiedyś ogromną popularnością, tak samo tak teraz MLP. Jednak mimo to zakończono produkcje. Wszystko się kiedyś kończy. Kucyki również się kiedyś skończą... :fluttersad:  ( Tutaj kończą się spekulację na temat liczby sezonów, a zaczyna filozoficzne pierdzielenie)

Jednak pamiętajcie co osiągnęły te kucyki. Czego dokonał serial na kilkuletnich dziewczynek, czego nie udało się dokonać czemukolwiek innemu? Ludzie się dzięki niemu połączyli i zaczęli zrzeszać. Wielu, którzy nawet nie spodziewali się, że to umieją, zaczęło tworzyć niesamowite rzeczy  np. 

- Fanfiki - nie kojarzę niczego co miało by tyle opowiadań fanowskich( niektóre są po prostu jak napisane przez zawodowych pisarzy).

- Fanarty - wiele z nich to dzieła istne sztuki np. http://larest.deviantart.com/art/Your-nights-are-beautiful-406995129

 

Nie zapominajmy też o wszelkiej maści gadżetach, nie wspominając już o ponymettach, czy innych spotkaniach bronych.

To wszystko zawdzięczamy tylko serialowi i ludziom, dla których był on inspiracją. Gdyby wszyscy ludzie na świecie wzorowali się na bronych, świat byłby lepszy. :twilight2:

I pamiętajcie: Góry mogą runąć, mury skruszyć, rzeki wylać ale internet jest wieczny i wszystko co do niego trafia również staje się wieczne.  :rdblink:

Dziękuje Dobranoc.

goodnight_by_pridark-d69bwfg.jpg

 

PS: Ktoś przeczytał całość?( Szacun)

PSS: Szukam korektora do fanfika :3. Więcej informacji pod linkiem: http://mlppolska.pl/watek/8346-potrzebny-korektor/

Edytowano przez THEKOSZMAR77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet, że twórcy, writerzy i inni ludzie z ekipy Hasbro mają z nami kontakt i są totalnie za nami, więc widząc tak świetną i ogromną grupę twórczych ludzi na pewno stwierdzili, że warto to jeszcze pociągnąć ;) Jak z tego co wiem BronyCon miał ponad 7 tysięcy uczestników lub więcej i byli tam writerzy wraz z VA, więc.. nie myślcie o zakończeniu MLP ;P

Edytowano przez Dashek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet, że twórcy, writerzy i inni ludzie z ekipy Hasbro mają z nami kontakt i są totalnie za nami, więc widząc tak świetną i ogromną grupę twórczych ludzi na pewno stwierdzili, że warto to jeszcze pociągnąć ;) Jak z tego co wiem BronyCon miał ponad 7 tysięcy uczestników lub więcej i byli tam writerzy wraz z VA, więc.. nie myślcie o zakończeniu MLP ;P

Nie myślę o zakończeniu MLP, możesz być pewny ;)

Ale gdybym myślał, to powiedziałbym, że dostaniemy jeszcze max. dwa, trzy sezony. Tak mi podpowiada logiczne myślenie. Ale wierzę, że będziemy jeszcze mieć dziesiątki sezonów bo jeśli nie to będę płakać  :fluttersad: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdybym myślał, to powiedziałbym, że dostaniemy jeszcze max. dwa, trzy sezony. Tak mi podpowiada logiczne myślenie. Ale wierzę, że będziemy jeszcze mieć dziesiątki sezonów bo jeśli nie to będę płakać   

Patrząc na to teraz, gdyby zakończyli całkowicie emisję serialu i generację 4 założę się, że fandom nadal będzie trwał, a kucyki może wykupi jakaś inna firma patrząc na popularność? Writerzy wrócą.. albo Bronies sami coś wymyślą.. za dużo nas i mamy zbyt mądre głowy w fandomie, żeby nic nie wymyślili ;P

 

Lel Hub

64wgU.png

Edytowano przez Dashek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a kucyki może wykupi jakaś inna firma patrząc na popularność? Writerzy wrócą.. albo Bronies sami coś wymyślą.. za dużo nas i mamy zbyt mądre głowy w fandomie, żeby nic nie wymyślili ;P

1. Coś mi się zdaje że hasbro tak łatwo nie odda MLP FiM, ta seria przynosi im zysk jak chyba żadna inna, po za tym co miało by wykupić MLP ... Disney ? ( swoją drogą ciekawe co by z tego wyszło :D ).

2. Że dużo nas to zgadzam się, liczba nadal rośnie powoli lecz stanowczo, co do tych mądrych głów to ja mam wątpliwości. Zgadzam się są w naszym fandomie naprawdę zdolne osoby, które robią coś wspaniałego, ale nie zapomnijmy że mamy też ciemną, złą stronę z R34 na czele.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Coś mi się zdaje że hasbro tak łatwo nie odda MLP FiM, ta seria przynosi im zysk jak chyba żadna inna, po za tym co miało by wykupić MLP ... Disney ? ( swoją drogą ciekawe co by z tego wyszło ).

Hmm, jak by Hasbro rzuciło projekt MLP i jakaś firma chciała by to wykupić, też mieliby duuży zysk, ale z drugiej strony patrząc, że chcą wykupić, mogli by jednak przywrócić projekt do życia, więc z każdej strony wyszlibyśmy dobrze.

 

 

2. Że dużo nas to zgadzam się, liczba nadal rośnie powoli lecz stanowczo, co do tych mądrych głów to ja mam wątpliwości. Zgadzam się są w naszym fandomie naprawdę zdolne osoby, które robią coś wspaniałego, ale nie zapomnijmy że mamy też ciemną, złą stronę z R34 na czele. 

Na razie i myślę, że to dobrze liczbę trollów i idiotów przewyższa liczba artystów, muzyków i tak dalej, co do r34 to też znajdziesz niektóre świetne arty, to też zalicza się do sztuki (chyba, że jakiś bez sensu narysowany w paincie) Artystów mamy dużo, lecz większość z nich to artyści r34, którzy na pewno by sobie poradzili świetnie z normalnymi artami, lecz tego nie robią, a przykro, ale i tak rysunki, piosenki tworzone przez fanów ciągle napływają w internecie jest już ich na pewno więcej niż kilkaset milionów. Po prostu ten fandom jest tak strasznie twórczy, że wszędzie gdzie nie spojrzysz to jakiś art z kucykiem, lub artykuł o nas (najwięcej za granicami bo w Polsce kto może na to liczyć)

Edytowano przez Dashek
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak by Hasbro rzuciło projekt MLP i jakaś firma chciała by to wykupić, też mieliby duuży zysk, ale z drugiej strony patrząc, że chcą wykupić, mogli by jednak przywrócić projekt do życia, więc z każdej strony wyszlibyśmy dobrze.

 

 

Na razie i myślę, że to dobrze liczbę trollów i idiotów przewyższa liczba artystów, muzyków i tak dalej, co do r34 to też znajdziesz niektóre świetne arty, to też zalicza się do sztuki (chyba, że jakiś bez sensu narysowany w paincie) Artystów mamy dużo, lecz większość z nich to artyści r34, którzy na pewno by sobie poradzili świetnie z normalnymi artami, lecz tego nie robią, a przykro, ale i tak rysunki, piosenki tworzone przez fanów ciągle napływają w internecie jest już ich na pewno więcej niż kilkaset milionów. Po prostu ten fandom jest tak strasznie twórczy, że wszędzie gdzie nie spojrzysz to jakiś art z kucykiem, lub artykuł o nas (najwięcej za granicami bo w Polsce kto może na to liczyć)

1. Owszem mieli by spory zysk ale jednorazowy, fundusze mają to do siebie że lubią topniec i co w tedy zrobili by jakąś inną serie ale chyba nie odniosła by już takiego sukcesy jak MLP, innymi słowy śpimy jak narazie spokojnie

 

2. Co do R34 za dużo dzieł sztuki to ja nie widziałem ale wszystko przede mną. Nasz fandom jest twórczy, doświadczyłem to w dniu premiery nowego odcinka 4 sezonu "Bats" ledwo kilka godzin minęło a już mamy całkiem ciekawe arty no i oczywiście R34. Artykuły o nas to już inna, ciekawa droga, nie czytałem ich za dużo ale większośc mówi o nas niezbyt przychylnie, jesteśmy dziwnym zjawiskiem :D   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...