Skocz do zawartości

Zabawki [Oneshot][Slice of Life][Comedy]


Recommended Posts

Akurat tym razem wydaje Ci się źle :D

 

Opowiadanie jest zabawne, a na dodatek autor zdołał dosyć oklepany motyw przedstawić w taki sposób, że tchnęło od niego nowością.

 

Jedna sugestia - dodałbym tag Comedy, bo chociaż niekoniecznie tego chciałeś, to wyszedł Ci całkiem humorystyczny tekst.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanfick świetny. Leciutkie pióro. I nie rozumiem co według Elizabeth pasuje tutaj do MLS. Przecież nie ma żadnych szczególnych scen współżycia, a scena z Rainbow Dash, jest opisana bardziej jako zabawa widziana oczami dziecka. A opowiadanie, co piszę drugi raz jest za :yay: biste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Witam!

 

Nie mój humor, nie moje zabawki… jakkolwiek źle nie brzmi to w kontekście tego fanfika. Będzie więc krótko.

 

Cała konstrukcja fanfika oparta jest o sprośnym, jednoznacznym żarcie, związanym z odkryciem przez Sweetie Belle… zabawek… Rarity, i związanymi z tym komplikacjami.

 

Postacie są oddane, o dziwo, dobrze. Ze szczerą do bólu, chyba nawet przez u otwarte (by mocniej bolało), AJ na czele.

 

Technicznie standardowy zestaw. Brak myślników, brak wcięć.

 

Cóż, nawet nie wiem, jak ująć mój poziom głęboko sięgającego zniesmaczenia tym tekstem. Nie był to tekst dla mnie, ale zdaje sobie sprawę, że zapewne są osoby, którym bardziej ten humor przypadnie do gustu. Może muszę polecić ten fanfik Sunowi…

 

W każdym razie, pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zostałem przywołany przez Ziemniaka, zatem jestem. Jestem i powiem co ja o tym myślę. 

 

Otóż, to dobra, ciekawa i naprawde przyjemna komedia. Trochę inna niż się spodziewałem, gdy zacząłem czytać, ale i tak dobra. 
Sweetie Belle przypadkiem znajduje tytułowe „zabawki” swojej siostry. Troszkę jak w jednej scenie Winningverse, ale tu mamy cały fik oparty na nim. Chyba pierwszy raz taki widzę. Podoba mi się ten pomysł. 


No więc, Sweetie znajduje „zabawki”, po gryfickim napisie Toy wnioskuje, że to zabawki (podoba mi się ten pomysł, że Angielski to Gryficki). Jednak zanim zacznie próbować rozkminić jak się tym bawić, to wpada Rarity i psuje całą zabawę, nic przy tym nie mówiąc (ale pomaga Sweetie odrobić pracę domową, więc plus). 


Na tym etapie byłem trochę zawiedziony, bo liczyłem, że Sweetie będzie coś testować i zastanawiać się co to za cuda (Taka, „magiczna różdżka” wygląda trochę jak mikrofon). Jednak to nie był koniec, a dopiero początek. Dalej nie będę nic mówił, ale temat poprowadzony jest ciekawie, zabawnie i nawet z morałem. 

 

Postacie, jak już Ziemniak zauważył są bardzo serialowe. Ale to dobrze. To pasuje. Poza tym, ta serialowość została tu fajnie zbudowana i fajnie wykorzystana. A, przecież chcemy postacie, które mają coś wspólnego z rzeczywistością. 

 

Technicznie było ok. Widziałem kilka literówek, ale ogólnie jest spoko. Nic nie odrywa od lektury. 

 

Podsumowując, polecam ten fik, bo się całkiem ubawiłem, czytając perspektywę młodych i jeszcze niewinnych klaczek na niezbyt niewinne sprawy. Choć potencjał możnaby wykorzystać bardziej. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...