Skocz do zawartości

Czarodziejka z Księżyca


Rainbow :3

Recommended Posts

  • 3 months later...

Trzeba odnowić ten temat. W 2014 roku (prawdopodobnie 20 stycznia [nie pamiętam dokładnie]) rusza nowa seria z właśnie Sailor Moon. Będzie z odnowioną kreską i nie jestem pewien, ale będzie to chyba odnowienie tego jakże genialnego anime i pokazanie w świetle dzisiejszej kreski. Nie wiem jak wy, ale ja czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopowiem, że wydawnictwo JPF, które wydało mangę w Polsce, namyśla się nad wydaniem jej na nowo, w bodajże zbiorczych tomach, z poprawionym tłumaczeniem. Chętnych było sporo, więc mam nadzieję, że się zdecydują.  :starry:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Pegasis89

Te anime, mnie powaliło, od dziecka je uwielbiam, aż do tej pory! Opening, bardzo fajny i wpada w uszy, można słuchać na okrągło go. Szkoda tylko, że główna postać, zwłaszcza w pierwszych odcinkach, pierwszego sezonu, sprawia wrażenie ciut głupiej. Jednak mimo upływu już ładnych paru lat, to bajka ta nadal mi się podoba, jak i styl w jakim została narysowana. Gdyby leciała na jakimś kanale, to pewnie bym od nowa ją obejrzała :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To było moje pierwsze anime jakie obejrzałam w całości! Co prawda trochę przesłodzone względem mangi i w pewnym momencie miałam już dość powtarzającego się schematu, ale i tak bardzo dobrze wspominam moje odczucia związane z tą serią.

W mojej opinii pierwszy sezon był najlepszy ze względu różnorodność wątków i ciekawy shipping (Ami x Rio). Drugi mu nie dorównywał, ale i tak był świetny. W trzecim rozpoczął się problem właśnie z powodu powtarzającego się schematu. Niemniej jednak nie było to jeszcze uciążliwe i oglądałam go podekscytowana w związku z pomysłowym ciągiem wydarzeń i obecnością mojej ulubionej postaci - Sailor Saturn. Minusem była śmierć Sailor Pluto, do której bym nic nie miała, gdyby nie postanowiła w niewyjaśniony sposób zmartwychwstać w filmie S. Czwarty moim zdaniem był najgorszy, a zaczęło się coś dziać dopiero pod koniec. W piątym twórcy już się poprawili jestem tylko trochę zawiedziona, że sailor animametes w odróżnieniu od mangi były prawdziwymi czarodziejkami. Ostatnie 10 odcinków obejrzałam na raz i byłam bardzo zawiedziona, że to już koniec.

Mangę zaczęłam czytać, gdy byłam w trakcie oglądałam serii classic. była po prostu wspaniała pierwsza część najlepsza!(zresztą tak jak w anime) Każda kolejna była inna, ale nie zmieniała się jakość. Były po prostu dobre w inny sposób.

W mojej opinii gdyby kucyki były czarodziejkami było by tak: Twilight Sparkle-Mercury, Pinkie Pie-Chibi-Moon, Rarity-Neptune, Rainbow Dash-Uranus, Fluttershy-Saturn, Applejack-Jupiter, Carrot Top-Mars(manga), Trixie-Mars(Anime), Cadance-Venus, Derpy-Moon, Octavia-pluto, Apple Bloom-Pallas, Scootaloo-Juno, Babs Seed-Vesta, Sweetie Belle-Ceres, Doktor Whoves-Taksido, BonBon-Star Maker, Lyra-Star Healer, Vinyl-Star Fighter,Celestia-Queen Serenity, Luna-Kurai, Colgate-Aluminum Siren, NightMare Moon-Queen Beril

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też wypowiem w temacie, jako iż dzieciństwo spędziłem na oglądaniu i Dragon Balla i Sailor Moon. Słyszałem, że gdzieś w okolicach lata lub jesieni tego roku ma zostać nadany remake serii z bardziej nowoczesną grafiką. Powiem szczerze, że haram się tą informacją jak heretyk na stosie za czasów hiszpańskiej inkwizycji. Seria o Czarodziejce z księżyca była jedną z moich ulubionych serii anime, zanim wiedziałem jeszcze co to w ogóle jest anime :rainderp: po wielokroć wracałem do tych kilku serii również w późniejszych latach, kiedy dowiedziałem się co to jest anime.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale na prawdę tylko ja zauważyłam tak wielkie podobieństwo Crystal Empire do Crystal Tokio?

Nie mówiąc już o czarnym krysztale, którego używa zarówno Sombra jak i Phantom Śmierci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

To anime jest bardziej skierowane do dziewczyn, przynajmniej na początku. Kiedy zaczęli to powtarzać na TV4 i TV6, włączyłem z ciekawości, bo jako dzieciak bardzo lubiłem to oglądać. To jeden z tych seriali, które oglądam głównie dlatego, że pamiętam go z dzieciństwa, a nie dlatego, że mi się jakoś szczególnie podoba. Wtedy nie było podziału na bajki dla dziewczyn i chłopaków, oglądało się wszystko. Na początku, jak teraz ten serial oglądałem, to niezbyt mi się podobał - główna postać była strasznie rozwrzeszczana, ciągle tylko krzyczała, co trochę mnie denerwowało. Żarty średnie, czasem lepsze, czasem gorsze. Z czasem kolejne odcinki były jednak lepsze i w końcu przy którymś odcinku wróciły wspomnienia - pamiętałem każdą scenę i znowu się czułem jak 8-letni dzieciak. Poruszane są ciekawe tematy, pojawiają się ciekawe dialogi. Projekty niektórych potworów były bardzo pomysłowe. Mógłbym wymienić parę rzeczy, które mi trochę przeszkadzały w fabule, ale to raczej szczegóły. Ciągle te same animacje przemian, choć później trochę urozmaicone, zaczynały przynudzać. Miałem kiedyś kilka komiksów z Czarodziejką, ale nie wiem, co się z nimi stało.

Walka finałowa była bardzo fajnie zrobiona. Ta ogromna królowa Beryl, muzyka z intro podczas walki, pomoc duchów innych czarodziejek, te teksty: ,,Fool! There is nothing left to believe in this rotten world!". Niestety sama końcówka trochę rozczarowująca - wszyscy giną, a potem się odradzają i nic nie pamiętają. Wygląda na to, że czas się cofnął - ale skoro wszyscy się odrodzili, to Beryl chyba też? Animacja trochę mało płynna chwilami i trochę dziwne, że ten Takeshi różą pokonuje ataki każdego potwora.

Edytowano przez kamiledi15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

To było 1 anime w moim życiu , oglądałem je w TV.

2 anime było Shakgan no Shana.

Co do tej nowej wersji to jest coś takiego:

[HorribleSubs] Sailor Moon Crystal - 01 [1080p]

(8ep wyszło do tej pory)

W zasadzie jest to to samo co 1ep normalnego SM tylko z lepsza grafiką , rużniący się nie wiele od oryginału :)

Edytowano przez Xan_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...