Skocz do zawartości

ZoomPL

Sezon IV Odcinek III  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Sezon 4 Odcinek 3 Wrażenia

    • Świetny!
    • Dobre.. Ale spodziewałem się czegoś lepszego
    • Taki sobie Mogło byyćlepiej
    • Krótko mówiąc Do kitu.


Recommended Posts

Tutaj się podzielimy opinią na temat odcinku trzeciego Z sezony czwartego.
tutaj można go obejrzeć o godzinie 16:30
http://www.livestream.com/otakuascendedlive
 
Mi się naprawdę podobał :D
ale o jedną rzecz zahaczę mianowicie INTRO. Takie małe niedociągnięcie zauważcie że gdy Twi wychodzi z balonu nie ma skrzydeł ale później już je ma. Pewnie pojawi się to w "Everything wrong With..."

Edytowano przez Draques
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o 16.00 tylko 16.30

Proponuję to:

http://www.bronystate.net/theater/rainbow-dash/

Ktoś będzie na BS (ja tak).

pozdr

mój błąd :3

Dlaczego w tej ankiecie są tylko porównania do I i II odcinka?

 

Odcinek 3 bardzo mi się podobał, choć przewidywalny był. Miał jednak swój klimat, Zamek KS i związek fabularny z odcinkami poprzednimi.

Jeszcze nie było :3 hmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Recenzja (zawiera spoilery)

 

Obejrzałem i muszę powiedzieć, że jestem lekko zawiedziony. Miałem nadzieję, że to Sombra będzie grać na organach, a nie Pinkie. Wszystko grało na jego korzyść. Kucyk cienia, niewiarygodnie długie schody... . No trudno. A co odcinka, to ciekawy. Dość interesujący przypadek, że wszystkie znalazły się w tym samym miejscu. W pewnej chwili jednak domyśliłem się, kto pociąga za sznurki. Hasbro naprawdę wymyśliło ciekawe rozwiązanie braku listów do księżniczki. teraz zamiast listów będą wpisy z pamiętnika. W końcu coś trzeba było wymyślić, bo, wtedy to nie było, by to samo. Ciekawe czy zauważyliście ten obraz, który wisi w zamku i się patrzy? Jest taki sam jak ten z odcinka z tortem w pociągu. Przypadek? Skoro, to jest stary zamek księżniczek to skąd ten obraz? Może ten w pociągu to tylko retrospekcja, lecz kim była osoba na portrecie? Jakiś obraz trzeba było wystawić, a Hasbro nie chciało się wysilać. Można nazwać to kolejnym odcinkiem wyjaśniającym dalsze losy kucyków, czyli swoistym spoiwem do historii. Na początku widać jednak, że Twilight jest w bibliotece. Czy to oznacza, że będzie na stałe mieszkać w Ponyville? Pewnie tak. Koncepcja osób, które wybierają się do strasznego miejsca, a okazuje się, że nie ma się czego bać jest bardzo stara, tak samo, jak końcowe pokazanie kucyka cienia. Za oryginalność lekki minus. Plus, za to za fajną grę Pinkie na organach. Ogólnie odcinek nie był zły. Do pierwszych dwóch jednak mu daleko. Oceniam go na 6/10. Ale mimo wszystko miło mnie zaskoczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sajback 

Co do tego obrazka- ciekawi mnie strój kucy na obrazach. Wygląda na stosunkowo nowoczesny, za nowoczesny na "1000 lat temu". To raczej w przełożeniu na nasze jakiś romantyzm, a wygnanie NMM zawsze kojarzyłam ze średniowieczem bardziej. No i zastanawiający jest kucyk cienia oraz dlaczego te książki się nie rozsypały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy odcinek, jak na pierwszy odcinek nowego writera to niezły ;)

 

 

 


ale o jedną rzecz zahaczę mianowicie INTRO. Takie małe niedociągnięcie zauważcie że gdy Twi wychodzi z balonu nie ma skrzydeł ale później już je ma. Pewnie pojawi się to w "Everything wrong With..."

To scena gdy Twi trafiła do Ponyville pierwszy raz, więc dlaczego miała by mieć tam skrzydła? ; )

Edytowano przez Dashek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy odcinek, jak na pierwszy odcinek nowego writera to niezły ;)

 

 

 

To scena gdy Twi trafiła do Ponyville pierwszy raz, więc dlaczego miała by mieć tam skrzydła? ; )

ale trafiła tam za pomocą takiego jakby rydwanu... Albowiem możesz mieć rację :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły odcinek- 8/10.

Tak jak podejrzewałem, w odcinkach będą nawiązania do problemy głównej treści, jednak nie dowiadujemy się wiele na interesujący nas temat. Wiemy więcej na temat Celestii i Luny (pisały pamiętnik), założę się że M6 w zmian za pisane listy do Celestii, będą pisać pamiętnik (wplatany będzie motyw morału w pigułce). Zastanawia mnie czy ten Duch Cieni przypadkiem nie będzie przyszłym villanem M6? Co wy na to?!

Najlepsze z odcinka

 

pozdr

6be.png

 

No i najważniejsze!

Treść została usunięta.

 

pozdr :)

 

Obrazki dodajemy w spoilerach. ~Draques

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pomimo że widziałem odcinek przy wycieku obejrzałem go jeszcze raz więc odcinek jest zabawny jak dla mnie szybko się domyśliłem że to Pinkie skoro wszystkie tam były to i ona gdzieś musiała tam być nie jest to tak dobry odcinek jak dwa pierwsze odcinki ale nie jest zły jak dla mnie 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że sama fabuła odcinka nie była taka świetna, ale reszta była znakomita, reakcje flutter, rari były świetne a zakończenie zagadkowe, też nie powinniśmy surowo oceniać, bo to pierwszy odcinek nowego writera ;P Ale dla mnie ten odcinek nadawał się na sezon czwarty, animacja i cuteness postaci również :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/10. Ryłam ze śmiechu pod koniec... Fluttershy próbuje wyciągnąć Angela a AJ jeszcze skacze na tą przewaloną kolumnę :lol: albo wyrąbanie się na ziemi RD i AJ, i jeszcze ta Pinkie w dzwonie. Nie no, humor świetny. Przynajmniej mnie zadowala. Podoba mi się pomysł z pamiętnikami. O! Swoją drogą to wróciła mordka AJ z "Look Before You Sleep". Też fajnie. Spodziewałam się tylko czegoś więcej jeśli chodzi o tego "Pony of Shadows". Przydałaby się piosenka

(Ciągle edytuję gdy coś mi się przypomina... ._.)

Edytowano przez RainbowDash123456789
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiła mnie scena w korytarzu z RD i AJ, gdzie RD powiedziała 'aj, nie musisz mnie obejmować' i zrobiła te swoje oczy :D Przysięgam, oni to robią celowo.
Dużo zabawnych scen, nadrabiajacych fabułe która nie powalała, ale nie zawsze przecież musi. 
Na minus brak piosenki, to zawsze bedzie dla mnie minus, jak dobry odcinek by nie był.
Na plus że twi wróciła do ponyville, a nie kisi sie cały czas w canterlocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę mieszane uczucia. Jako całość było cudownie, ale ta scena, w której Flaterka myślała, że jaj króliczek został rozgnieciony była dość smutna, najpierw się z tego śmiałem, ale jak się zastanowić to chyba najbardziej dołująca scena w całym MLP. I jeszcze ta AJ, która tak po chamsku skała po tym co zostało z Angela... 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że odcinek trochę mnie rozczarował. Zazwyczaj nie narzekam na przewidywalność, ale tym razem naprawdę aż kuło w oczy. Niewiele zabawnych scen, za to motyw przewodni widziany już w kilkudziesięciu innych kreskówkach...

 

Ale jako człowiek dobrej woli, znalazłem też plusy :) Lekko mroczny klimacik został całkiem nieźle oddany. Dowiadujemy się czegoś o przeszłości Luny, Celestii i ich zamku, a to zawsze fajna sprawa. Mamy pewne powiązanie fabularne z odcinkiem pilotowym, co również cieszy. Rozbawiła mnie scena, w której Pinkie "testuje" szkolny dzwonek :) No i sama końcówka, kiedy widzimy cień tajemniczej postaci... Nowy antagonista, a może duch Starswirla bądź innego kuca z przeszłości? Na 90% dowiemy się w przyszłości, więc jest na co czekać :)

 

Ocena końcowa? 6.5/10. Niestety, dość słabo. Ale cóż, zdarza się.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałam, i powiem tak:

Śmiechowy ten odcinek  :pinkie3:

Ogółem, chyba najśmieszniejszy ze wszystkich. Sama idea chodzenia po opuszczonym starym zamku, to jak się nawzajem straszyły... Przezabawne!

Sporo rzeczy było do przewidzenia, ale i tak oglądanie tego było na prawdę wielką frajdą.

Najbardziej zaciekawił mnie wątek dziennika Celestii i mam szczerą nadzieję że serial rozwinie ten wątek, tak samo jak Kucyka Cieni. Po prostu, szkoda by było to zmarnować.

Edytowano przez Nimfadora Enigma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinek nawet w miare dobry ;D troszke mnie znudzil i zarazem rozsmieszyl :D   i nie wiem czy tu pisac czy nie ale jak ktos zauwazy/wyczyta ze jest jakis wyciek odcinka TO NIECH TO ZATRZYMA DLA SIEBIE bo ja wole czekac w przekonaniu ze co sobote sa odcinki a nie ze juz w srode na necie byl ;p ogladasz a potem co . . . ta swiadomosc ze nastepny bedzie za 1.5tyg :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało się zauważyć już po pierwszych dwóch odcinkach Hasbro wzięło się porządniej za fabułę (Która nadal ma spore luki, ale jednak jest).
Motyw tego zamku i paru sytuacji był już przerabiany w niektórych kreskówkach (Dajmy na to Scooby Doo :rainderp: )
Ogólnie pozytywnie, ciekawa akcja z Shy i niby Angelem w gruzach. Końcówka też całkiem ciekawa, pomijając morał, który nie przypadł mi jakoś do gustu.
Ogólna ocena 8/10 i z przyjemnością obejrzę jeszcze raz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...