Skocz do zawartości

Ryski AppleDash


AppleDash

Recommended Posts

Piękny rysunek :3 Ucho jest tylko trochę grube. Zazdroszczę Ci własnego stylu.

Faktycznie użgo nie wyszło ;<

Nie lubię mojego stylu ; )

 

 

O Boziu, Boziu Piękniusi! *.* Jak wrócę do polski będę mogła dodać ten rysek do tematu OC? Uwzgledniajac autora , oczywiscie. Mam tam bardzo pusto i muszę jakoś zwiększyć odwiedzalnosc tematu :(

Oczywiście, że będziesz mogła :). Narysowałam to specjalnie dla Ciebie, więc możesz zrobić z tym bazgrołkiem co tylko chcesz <3

 

 

Patrząc na te wszystkie przepiękne arty...:

1336845717474.jpg

To zwykłe bazgroły : D

 

 

EDIT:

 

Pinkie Pie z znaczkiem

 

 

pinkie_pie_with_cm_by_dashiepl-d7mgat2.j

 

 

Speedpaint:

https://www.youtube.com/watch?v=wOysu48pGC8

Edytowano przez AppleDash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo ładne rysunki. Masz ciekawy, uroczy styl. Generalnie prace są miłe dla oka, trochę jednak kaleczysz anatomię - masz tendencję do dużych tyłków, bardzo wciętych "talii" (szczególnie kiepskie są te dużo wcięcia na grzbietach), wystających klat i przerośniętych uszu. Poza tym skróciłabym trochę twoje tułowia, zaś przednie kopyta osadziłabym troszeczkę bardziej z tyłu (a przynajmniej w najnowszym rysunku).

Także ten, poza tymi anatomicznymi mankamentami twoje rysunki są bardzo ładne - radosne i kolorowe :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Meh. O krytykę na samym początku się zazwyczaj nie prosi bo krytykujący może się przyczepić do wszystkiego. Popracuj, porysuj, przeucz się anatomii człowieka, to możemy pogadać. Do tego czasu moją jedyną radą jest nauka rysowania aktualnych ludzi, nie mangi i innego anime.

Edytowano przez Mrozny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh. O krytykę na samym początku się zazwyczaj nie prosi bo krytykujący może się przyczepić do wszystkiego. Popracuj, porysuj, przeucz się anatomii człowieka, to możemy pogadać. Do tego czasu moją jedyną radą jest nauka rysowania aktualnych ludzi, nie mangi i innego anime.

Ale... Ona nie rysuje ludzi. W całej tej galerii nie ma ani jednego człowieka. Na dA jest kilka - najnowszy sprzed 10 miesięcy, reszta starsza niż rok. Jednak w tej galerii są same kucyki (i trochę psów na początku) - co nikogo nie powinno dziwić zważywszy na to, że jesteśmy na forum poświęconemu kucykom. Pomijając już ten fakt pozostaje jeszcze kwestia tego, że może ktoś właśnie chce rysować w stylu mangowym a nie realistycznym? Może się tak zdarzyć. Rozumiem, rozwijanie się, poszerzanie horyzontów etc., ale ktoś może po prostu chcieć rysować mangi i rozwijać się w tym kierunku, a nie innym. Osobiście mangę klasyfikowałabym jakoś coś zupełnie odrębnego od realistycznych ludzi i rysowanie jednego nie koniecznie musi bardzo pomóc w rysowaniu drugiego.

Poza tym AppleDash pierwsze rysunki wstawiła na to forum już jakieś 8 miesięcy temu i od tego czasu zrobiła spory postęp, także jeśli chodzi o anatomię - nie nazywałabym tego "samym początkiem". Ma słabe punkty i pokazanie jej ich może jej pomóc w ich wyeliminowaniu - nie wiem więc, czemu miałaby nie prosić o krytykę. Poza tym zawsze dobrze jest usłyszeć / przeczytać opinię innych na temat swoich rysunków, gdyż nikogo ani niczego to nie krzywdzi, a może przynieść pozytywne efekty (takie jak na przykład uświadomienie artyście jego błędów albo dodanie mu motywacji do pracy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... Ona nie rysuje ludzi. W całej tej galerii nie ma ani jednego człowieka. Na dA jest kilka - najnowszy sprzed 10 miesięcy, reszta starsza niż rok. Jednak w tej galerii są same kucyki (i trochę psów na początku) - co nikogo nie powinno dziwić zważywszy na to, że jesteśmy na forum poświęconemu kucykom. Pomijając już ten fakt pozostaje jeszcze kwestia tego, że może ktoś właśnie chce rysować w stylu mangowym a nie realistycznym? Może się tak zdarzyć. Rozumiem, rozwijanie się, poszerzanie horyzontów etc., ale ktoś może po prostu chcieć rysować mangi i rozwijać się w tym kierunku, a nie innym. Osobiście mangę klasyfikowałabym jakoś coś zupełnie odrębnego od realistycznych ludzi i rysowanie jednego nie koniecznie musi bardzo pomóc w rysowaniu drugiego.

Poza tym AppleDash pierwsze rysunki wstawiła na to forum już jakieś 8 miesięcy temu i od tego czasu zrobiła spory postęp, także jeśli chodzi o anatomię - nie nazywałabym tego "samym początkiem". Ma słabe punkty i pokazanie jej ich może jej pomóc w ich wyeliminowaniu - nie wiem więc, czemu miałaby nie prosić o krytykę. Poza tym zawsze dobrze jest usłyszeć / przeczytać opinię innych na temat swoich rysunków, gdyż nikogo ani niczego to nie krzywdzi, a może przynieść pozytywne efekty (takie jak na przykład uświadomienie artyście jego błędów albo dodanie mu motywacji do pracy).

"może ktoś właśnie chce rysować w stylu mangowym a nie realistycznym?"

 Aż mi się ciśnienie podniosło. Pozwól że wytłumaczę, bo widać że twoja wiedza na ten temat nie wychodzi poza wiedzę gimnazjalną. Aby rysować w jakimkolwiek stylu, należy najpierw zapoznać się z tym co się stylizuje. Styl jest tylko wyolbrzymieniem realizmu. Aby dobrze wyolbrzymiać(tworzyć styl i z niego korzystać) należy znać podstawy, czyli wcześniej wspomniany realizm. Jeśli nie zna się podstaw rysunki nie będą wychodzić jakością poza najciemniejszy kąt deviantarta.

Co do krytykowania. Można, oczywiście krytykować początkujących, lecz będzie się to mijało z celem. Do każdej z prac tutaj pokazanych mógłbym napisać 20-linijkową rantę mówiącą o błędach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam za to, że dawno tu nie zaglądałam, ale po prostu nie miałam takiej możliwości.

 

Bardzo ładne rysunki. Masz ciekawy, uroczy styl. Generalnie prace są miłe dla oka, trochę jednak kaleczysz anatomię - masz tendencję do dużych tyłków, bardzo wciętych "talii" (szczególnie kiepskie są te dużo wcięcia na grzbietach), wystających klat i przerośniętych uszu. Poza tym skróciłabym trochę twoje tułowia, zaś przednie kopyta osadziłabym troszeczkę bardziej z tyłu (a przynajmniej w najnowszym rysunku).

Także ten, poza tymi anatomicznymi mankamentami twoje rysunki są bardzo ładne - radosne i kolorowe :x

Dziękuję za rady. Cały czas próbuję znaleźć swój styl, ale chyba mi nie wychodzi xD.

 

Rysowanie ludzi realistycznych nie bardzo mnie obchodzi. Wolę rysować mangę, kuce i psy. Także przepraszam, ale nie zgłębiam technik i anatomii rysowania ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...