Skocz do zawartości

Fani kucykuf, a enneagram


  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest twój ty psychologiczny

    • 1 - Perfekcjonista
    • 2 - Dawca
      0
    • 3 - Zdobywca
    • 4 - Indywidualista
    • 5 - Obserwator
    • 6 - Lojalista
    • 7 - Entuzjasta
    • 8 - Szef
    • 9 - Rozjemca
      0


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Od niedawna gryzie mnie pewien temat, jakie jest myślenie bronies? Czemu akurat wy daliście szanse tej bajce? Może to od czegoś zależy? Dla tego też zwracam się do was z prośbą o wypełnienie testu znajdującego się na tej stronie. W tym wątku możecie dzielić się wynikami z innymi oraz napisać, czy zgadzacie się z definicją waszego typu.

Link do komentarza

Cześć wszystkim!

Od niedawna gryzie mnie pewien temat, jakie jest myślenie bronies? Czemu akurat wy daliście szanse tej bajce? Może to od czegoś zależy? Dla tego też zwracam się do was z prośbą o wypełnienie testu znajdującego się na tej stronie. W tym wątku możecie dzielić się wynikami z innymi oraz napisać, czy zgadzacie się z definicją waszego typu.

 

Z tego samego powodu dla którego lubię pomidorową. Bo przypadła mi do gustu. Co do testu:

Mój wynik to: 5w4 Obrazoburca (Obserwator)

O dziwo wiele rzeczy się zgadza

Link do komentarza

Kiedyś już były robione takie testy, ale jeśli cię to interesuje, to napiszę i tutaj.

 

Wyszło mi 1w9 - "idealista", czyli połączenie perfekcjonisty z rozjemcą. Przeczytałem sobie opis tego charakteru i częściowo się z tym zgadzam, a częściowo nie. Na pytania zadane w teście starałem się odpowiadać szczerze i zgodnie z prawdą, a w efekcie dostałem coś w czym nie do końca mogę się odnaleźć. Niemniej opis samej "jedynki" wydaje mi się bardziej akuratny niż opis "idealisty" - może to tędy droga.

Link do komentarza

Głupi ten test.

Większość pytań jest sprzecznych albo tendencyjnych i nie da się na nie odpowiedzieć.

 

Zresztą samo szufladkowanie nie ma sensu, każdy jest w jakim punkcie superpozycji tych wszystkich typów.
Wskazywanie jednego często nie tylko jest kłopotliwe ale też groźne.

Link do komentarza

Głupi ten test.

Większość pytań jest sprzecznych albo tendencyjnych i nie da się na nie odpowiedzieć.

 

Zresztą samo szufladkowanie nie ma sensu, każdy jest w jakim punkcie superpozycji tych wszystkich typów.

Wskazywanie jednego często nie tylko jest kłopotliwe ale też groźne.

Tutaj nie chodzi o to aby szufladkować, tylko aby usiąść i zastanowić się nad sobą, zrozumieć lepiej własne wnętrze. Kiedyś byłem nie zdrową czwórką ale tego nie dostrzegałem. Gdy zrozumiałem gdzie leżą moje problemy postanowiłem się z nich "wyleczyć". ku memu zaskoczeniu, udało się. Między innymi dzięki enneagramowi jestem dużo szczęśliwszy niż 3 lata temu :fluttershy5:

Dodatkowo pomogłem kilku osobom i znacznie polepszyłem nasze relacje bo zrozumiałem sposób ich myślenia. Pokazałem dwójce że doceniam to co dla mnie robi, a czwórce że mi na niej zależy. Sam test nie jest jakiś supermega ale definicje poszczególnych typów są naprawdę fajne

Niemniej opis samej "jedynki" wydaje mi się bardziej akuratny niż opis "idealisty" - może to tędy droga.

Właśnie pierwsza cyfra jest najistotniejsza, druga to tylko taki dodatek, można się obyć bez niej

Link do komentarza

Perfekcjoniści zwykle mają ten problem, że zawsze dążą do perfekcji, ale prawie żadennigdy do niej nie dochodzi. xD

Btw. rozbraja mnie jak dokładnie ennneagram opisuje relacje między różnymi typami ludzi i to jak z czasem wpływają oni na siebie. Sprawdziłam na całej swojej rodzinie i znajomych tam, gdzie dzieją się specyficzne rzeczy, które nie pasowałyby do innych par- wszystko jest tak dokładnie opisane, że to aż straszne. Mimo to, enneagram nie jest nawet blisko jakiegokolwiek profesjonalnego narzędzia do określania osobowości. Po prostu u mnie działa świetnie.

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza

Mi wyszło Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"


Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

 

Boję się ostatniego zdania, zwłaszcza, że dzisiaj mi sie śniła moja śmierć. T.T to mnie przejrzało na wylot. Jeden krótki akapit, to ja w pigułce. Aż sie siebie boję.

 

EDIT: Czy ten rodzaj 4 jest zdrowy, czy nie zdrowy?

Edytowano przez Celly.
Link do komentarza

Zestawienia tych odpowiedzi są nielogiczne. Dajesz 2 odpowiedzi, gdzie często z żadną się nie zgadzam a nie mogę pominąć. Ogólnie brzmi jakbyśmy z założenia mieli jakies problemy z socjalizacją :D Czyli bardzo ukierunkowane pytania. Np pytanie: 
 

 

  1. Odkryłem, że ludzkie problemy biorą się gdy ludzie:
    A) nie są wystarczająco opiekuńczy dla innych
    B) nie potrafią się wyluzować i cieszyć się życiem
    Według mnie biorą się z czegoś zupełnie innego, nie mam takiej opcji, co mam zaznaczyć? Nie uważam ani jednej ani drugiej odpowiedzi za moją. 
     
  2. Kiedy natrafię na problem, którego sam nie potrafię rozwiązać mam tendencję do:
    A) odkładania decyzji na później w celu przeanalizowania problemu w przyszłości
    B) zwrócenia się do innych ludzi po poradę i wsparcie.
    Tutaj też. W takiej sytuacji działam pochopnie na zasadzie "rzutu moneta". 
     
  3. Generalnie ludzie:
    A) chcą dobrze, ale w rzeczywistości mnie nie rozumieją
    B) są niekonsekwentni i nie zawsze mnie wspierają
    Mam pełne wsparcie, ludzie są wręcz zbyt natarczywi w stosunku do mnie bo dobrze się rozumiemy i nie dla wszystkich znajduję czas. Co powinnam zaznaczyć?
     
  4. Czasami niepokoi mnie, gdy:
    A) ludzie nie doceniają co dla nich zrobiłem
    B) ludzie ignorują moją własną pracę i osiągnięcia
    Nigdy nie zdążyło mi się nic z tych rzeczy. Zawsze jestem w centrum uwagi i muszę wyznaczać przestrzeń dla siebie aby złapać w spokoju oddech od grupy. Wszyscy sa wdzięczni itp - co w takiej sytuacji?
     
  5. Inni ludzie postrzegają mnie jako osobę:
    A) która odniosła sukces i jest godna podziwu
    B) niezwykłą i oryginalną
    Oby dwie to na środku? a jeśli ktoś by się hipotetycznie nie czuł żadnym z tych?


    I tak dalej... co w takiej sytuacji?
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

4w3. czyli Arystokrata. I tekst akurat trafia w sedno. Zrobiłem sobie ten test, bo czemu nie? Uwielbiam psychotesty. Fajna przy nich jest zabawa.

 

A oto treść 4w3 jakby ktoś chciał, bo 4w5 się już trafiło.

 

Czwórka ze skrzydłem trzy: 4w3 - "Arystokrata"

Czwórka ze skrzydłem 3 może czasami wyglądać jak siódemka. Może być towarzyska i posiadać duże poczucie humoru. Chce być kreatywna i potrzebna światu. Posiada intuicję, jest ambitna, może mieć dużą wyobraźnię i być bardzo utalentowana. Niektóre ubierają się bardzo wyzywająco i kolorowo, aby wyróżnić się z tłumu.
Gdy 4w3 jest w stresie, często się zachowuje inaczej publicznie, a inaczej prywatnie. Może np. nie ujawniać publicznie, wśród znajomych, żadnych swoich uczuć, a następnie iść do domu i samemu bardzo przeżywać np. fakt życia w samotności. Może też np. być bardzo rozrywkowa i sumienna w pracy i jednocześnie być nieszczęśliwa prywatnie z powodów problemów miłosnych. Przywiązuje uwagę do tego jak wygląda, czuje się źle z powodu niedostatków urody. Stara się podkreślić poczucie wyjątkowości przez kontrowersyjny sposób ubierania się. Często okazuje zły gust. Chętnie przedstawia siebie innym jako osoba romantyczna. Jest zmienna w uczuciach. Gdy uzna, że jej partner jest zbyt nudny, często fantazjuje na temat czarujących i przebojowych nieznajomych. Cele stara się osiągać poprzez zazdrość, zemstę lub potrzebę dowiedzenia innym, że są w błędzie.



Słynne czwórki ze skrzydłem trzy: Kate Bush, Julio Iglesias, John Malkovich, Nick Nolte, Edith Piaf, Paul Simon, Fryderyk Szopen, Prince.

Link do komentarza

Kolejny włóczęga ; )

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.

W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Zgadza się wszystko prócz tego, że nie znajduję szczególnie dużej ilości znaczeń dla różnych zdarzeń, bo humanista ze mnie żaden. Artysta też żaden. :)

PS. Jestem jak Johny Depp!

PPS. Ktoś mówił, że to ostatnie zdanie go przeraża. U mnie ono się zgadza ;_;

Link do komentarza
  • 4 weeks later...


PPS. Ktoś mówił, że to ostatnie zdanie go przeraża. U mnie ono się zgadza ;_;

Nie ma tego złego. Czwóreczki zadziwiająco rzadko boją się swojej śmierci :yay: . Na forum był jeszcze taki fajny temat, w którym można było się dowiedzieć, czy jest się zdrową 4. Niestety, forum się posypało więc na razie linka nie dam.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...