Skocz do zawartości

Najbardziej Interesujący Kamień na Świecie [Oneshot][Comedy][Borsuk/Random][Slice of Life]


Niklas

Recommended Posts

dumb_rock_by_giantmosquito-d4ak1l3.png

 
 
 

Jak nie zamieścisz go jako osobnego opowiadania to będzie lanie :D


Piszę właśnie z szafy (nie, nie szafy Decadeda, to byłby koszmar), drżąc ze strachu i zamieszczam tego fica.

***

Krótka historia o tym, że nie jest łatwo być kamieniem. A zwłaszcza wtedy, gdy jest się Najwspanialszym, Najepikszym, Super Fantastycznym kawałkiem skały, jak nasz drogi, nieożywiowy (czy aby na pewno?) przyjaciel.

2 miejsce w IX edycji Konkursu Literackiego MLP Polska.
 

Najbardziej Interesujący Kamień na Świecie

 

***

Czujcie się zborsukowani:

nope-badger.gif

 

 

 

Epic: 5/10

Legendary: 5/50

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... odwołuję lanie :crazytwi:

 

Nie będę się rozpisywał, gdyż krótką recenzję tego opowiadania zamieściłem już w temacie z konkursem. Dodam jedną rzecz. Po przeczytaniu postanowiłem przyłożyć do niego wzór logicznego myślenia. To był błąd... jak to się czasami mówi - zostałem zborsukowany... totalnie. Moje logiczne myślenie zachowało się dokładnie tak jak zwierzak będący bohaterem tego gifa:

nope-badger.gif

 

Raz jeszcze bezwzględnie polecam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Gratulacje Mikołaju. Te opowiadanie właśnie znalazło się w mojej galerii sław, wśród takich dzieł jak "Airshipping is Magic", czy "...But The Kitchen Sink".

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niklas, jesteś królem opowiadań, to powinno mieć pierwsze miejsce! :lol: Wciąż nie mogę wyjść z podziwu, jak można napisać tak fajny i wciągający tekst... o kamieniu! I to w takiej ilości słów... Random...

 

Wielkie gratulacje! :brohoof:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Soon: głosowanie nad tagiem EPIC dla tego fica :rainderp:

 

Akurat jestem na tak. Powody? Znakomity przykład randomu, świetnie ukazane, że poziom opowiadania zależy od umiejętności autora. Do tego ciekawa treść, zupełnie niecodzienny pomysł i świetne jego przedstawienie. No i rozbrajające "dżentelskała" :lol:

 

Gdyby ktoś mi powiedział, że da się napisać ff o kamieniu, do tego [Comedy] i [Random], to bym się z nim zakładał, że nie. Przegrałbym, bo Ty tego dokonałeś.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPIC! EPIC! Żądam wyniesienia tego fic'a na wyżyny twórczości!

 

Aż nawet nie wiem, co dodać od siebie ;-; tutaj nic nie brakuje. Napisane tak pięknie, że się po prostu przelatuje przez niego i kończy na podłodze, tarzając się ze śmiechu.

Mnie najbardziej rozbroiła końcówka z Celestią, która pewnie przeżywa sobie teraz z Najbardziej Interesującym Kamieniem na Świecie upojne chwile :rainderp:

Tyle randomu w niecałych dwóch stronach :lunaderp:

Edytowano przez Lord Komisarz Amolek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powie tam ten fic to niezły chaos dla mózgu, jeśli myślisz zbyt logicznie to do niego nie podchodź, bo móżg wyleci ci bokiem, albo obróci sie do góry nogami, zaś dla mnie niezły fic był aha i wskazówka dla bohatera fika, niech nie rozkochuje w sobie klaczy to dłużej pożyje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrąca z równowagi, irytuje brakiem logiki. Zaciekawia niecodziennym przedstawieniem świata. Ocieka dziwactwem. Oszałamia. 

 

Jest krótki. Od strony technicznej nie mam mu nic do zarzucenia, czyta się łatwo, choć warto zostawić mózg w kącie. Dziwny zdaje mi się nagły przeskok między Pinkie a bójką klaczy. Czułem się, jakby ktoś wykasował mi tekst pomiędzy zdarzeniami. Nie jestem fanem randomów, a jeszcze mniej komedii, lecz w mojej opinii już za samo nietuzinkowe podejście do świata MLP tag EPIC należałby się temu opowiadaniu. Bo chyba od tej strony Equestrii jeszcze nie widzieliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu opowiadanie na tag Epic nie zasługuje. Do jego plusów należy bardzo przyjemny język, ale to nie wystarcza. Może jestem ponurym gościem i nie mam poczucia humoru, lecz to mnie zbytnio nie śmieszyło. Fakt, uśmiechnąłem się kilka razy. I tyle. Dobre opowiadanie, ale nie "epickie".

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Dobrze, przyjemnie napisane, brak błędów i... to tyle.

 

Nie rozumiem, o co cały ten hałas. W trakcie czytania fika ani razu nawet się nie uśmiechnąłem, mózg pozostał na swoim miejscu wciąż sprawny. Widywałem i słyszałem już dużo, dużo bardziej randomowe rzeczy, być może więc dlatego zwykła animizacja kamienia nie wydaje mi się niczym dziwnym :v Oceny nie wystawiam, bo nie ma nawet z czego. Owszem, widać kunszt i niezgorszy styl autora, ale nic poza tym.

 

Abstrahując już nawet od treści - przy takiej długości o tagu [epic] mowy być nie może.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetne opowiadanie!

Rozumiem że niektórym to nie przypadnie do gustu, bo nie mogą się rozstać bez mózgu (ja swój oddałam bardzo dawno temu)  :derpwalk: .

Opowiadanie warte uwagi, zaskakujące, ciekawe śmieszne(...).

Jednym słowem: Good!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...interesowały

go żywe istoty, jak ta kucyk, która

właśnie na niego zwróciła

uwagę..."

Od kiedy kucyk jest rodzaju żeńskiego? To w przeciwieństwie do pegaza czy jednorożca ma rodzaj żeński i nie trzeba pisać "kucyk zwróciła", bo można np. "klacz zwróciła". Pominę to, że jak masz już pisać rzeczownik w rodzaju męskim, to czarnymik też, bo "pegaz zobaczyła" nie brzmi dobrze.

Sama treść zaś świetna. Epic tu pasuje, co ten absurd staje się sztuką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy nie da się utworzyć żeńskiej formy tego słowa, a mnie z kolei (i nie tylko mnie) nie przekonuje takie nazywanie żeńskich postaci tak... po ogierzemu :P

Also, nie do końca się zgodzę z twoją myślą, bo to sugeruje, że klaczą nie można nazwa jednorożca czy pegaza, co jest nieprawdą :P

 

I wiesz, czemu tak też używam? By nie pisać wciąż słowa "klacz" - to by dopiero źle wyglądało xd

 

 

 


bo "pegaz zobaczyła" nie brzmi dobrze.

 

Tak samo jak dla mnie źle brzmi "pegaz zobaczył", gdy mowa o klaczy.

 

 

 


to czarnymik też

 

Nie bardzo rozumiem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...