Skocz do zawartości

Sugestie v2.0


Skysplit

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 618
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tam jest wszystko to i za mało miejsca na wpisanie tego w tagi. Powieść nie trzyma się jednorakiego klimatu gdyż jest przedstawiona w dość naturalny sposób. Gdy opublikuję trzeci i czwarty rozdział będzie wiadomo o co mi chodzi (dwa pierwsze są przepełnione rozpaczą, zaś dwa następnie promieniują wesołością). A tak korzystając z okazji. Na PW nie otrzymałem odpowiedzi czy otrzymam dostęp do działu dla osób pełnoletnich. Chyba nie sprawiam wrażenia dziecka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestie... A wiec w zwiazku z ostatnimi wydarzeniami (If you Know what i mean) proponuje utworzenie Off Topowego dzialu w ktorym userzy beda mogli wcielac sie w swoje ocki i rozmawiac na wszelkie tematy. Taka interakcja wielu oc. Pozwoli to zbudowac siec zaleznosci i przyjazni jakiej ostatnio na forum braklo. Jest to tez rozwiazanie na brak spamu w zapytajkach, w ktorych napewno zawita z czasem... Mysle ze moja propozycja jest adekwatna do sytuacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. jaką dokładnie masz wizję takiego działu tak w ogóle?

Wydaje mi sie ze najlepiej bylo by stworzyc cos w rodzaju czata. Miejce gdzie takie rzeczy jak pytanie "Idziesz do kina?" nie zostana uznane za spam a za kreowanie zaleznosci miedzy oc. Taki czat moglby byc odzwierciedleniem Ponyville gdzie kazdy kucyk moglby porozmawiac bez obach o bany i inne takie. Taka zaleznosc wytworzyla sie w zapytajkach jednak tam to jest zabronione. Wiec takie off topowe miejsce jest bardzo potrzebne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze najlepiej bylo by stworzyc cos w rodzaju czata. Miejce gdzie takie rzeczy jak pytanie "Idziesz do kina?" nie zostana uznane za spam a za kreowanie zaleznosci miedzy oc. Taki czat moglby byc odzwierciedleniem Ponyville gdzie kazdy kucyk moglby porozmawiac bez obach o bany i inne takie. Taka zaleznosc wytworzyla sie w zapytajkach jednak tam to jest zabronione. Wiec takie off topowe miejsce jest bardzo potrzebne...

Mamy chat, z którym były problemy i z tego co wiem obciąża serwer dość mocno. Sam pomysł jest specyficzny, ale na pewno znajdzie się wiele osób, które klimatu nie będą podtrzymywać. Dobrze by było jakbyś dał trochę więcej konkretów, jak to widzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dalej jest wizja chatu (nawet sam użyłeś tego słowa), nie tematu na forum.

powiedzmy wprost. Pamietacie znieslawione "Rozmówki"??? Chodzi mi o polaczenie wszystkich Rozmowek w jeden duzy wspolny temat do "Spamowania". Mysle ze taki dzial ma takie samo prawo bytu co "Syrenki"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ktoś gdzieś kiedyś pisał, że Normal można dawać też w sytuacji, w której niespecjalnie da się wyłonić najważniejsze tagi.

Nie wiem kto, ale źle powiedział - jeśli już to najlepiej zastosować wspominany tag Random.

Aggar: Original/Own Character, czyli postać wymyślona w 100% przez fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy chat' date=' z którym były problemy i z tego co wiem obciąża serwer dość mocno. Sam pomysł jest specyficzny, ale na pewno znajdzie się wiele osób, które klimatu nie będą podtrzymywać. Dobrze by było jakbyś dał trochę więcej konkretów, jak to widzisz.[/quote']

Arję... wręcz przeciwnie :D Przemyślę i obgadam założenie takiego czata, bo w istocie może podnieść faktyczny poziom "zapytaj [oc]".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestie są trochę zapchane, ale od sporego czasu nieaktywne, więc mam nadzieję, że moje pomysły zostaną zauważone.

1. W dziale z artami jest spory zamęt, za dużo. Tematy dochodzą i aktualizowane są w takim tempie, że wiele wątków zostaje po prostu pominiętych w biegu. Proponowałbym podzielenie działu z pracami, na mniejsze kategorie, jak:

  • Rysunki ręczne
  • Digital art
  • Sygnatury
Itp... Wtedy raz, że użytkownicy mają wygodniej, gdyż wchodzą w kategorię, która ich interesuje i z niej przeglądają dzieła, to dodatkowo twórcy na tym zyskują, bo łatwiej ich dostrzec. Jedna wada jest taka, że niektórzy będą potrzebować kilku wątków, gdyż tworzą w różnych kategoriach, ale myślę, że to drobnostka w porównaniu z zyskiem.

2. Przydałoby się wprowadzić trochę unikalności dla działów, w stylu patentu na pomysły. Dlaczego? Po prostu dobrze by było, gdyby osoby prowadzące dział popisały się kreatywnością i wymyśliły coś własnego. Wtedy każdy dział byłby unikalny, zabawy dłużej by żyły. Trochę to kiepsko wygląda, gdy np. System tworzy zabawę "Find a pet" i za tydzień mamy odpowiedniki tej zabawy we wszystkich działach... Wtedy zabawa łatwo się przejada, a dział autora traci zasłużone zainteresowanie.

Dodatkowo taka reguła zachęciłaby właścicieli działów do włożenia odrobiny serca i staranności przy zabawach, tak więc istnieje duża szansa, że byłyby znacznie większej jakości.

Wady? Hmm...

* " Nie każdy ma tyle pomysłów" - niechaj zatem skorzysta z pomocy, na forum mamy mnóstwo kreatywnych użytkowników, ba, poprawiłoby to interakcje. Nie chcesz żadnej pomocy, nie masz pomysłów, nie chce Ci się pokombinować, wniosek prosty - nie zależy Ci na Twoim dziale, ustąp miejsca komuś, kto włoży w to więcej serca.

* Mniej zabaw - zakaz kopiowania pozbawi nas mnóstwa zabaw. Ale czy na pewno? Pomyślmy...

Jakaś tam zabawa + ok. 5 odpowiedników = 6 zabaw, choć wszystkie tak na prawdę są różnymi wersjami jednej, gdyby nie było odpowiedników użytkownicy po prostu będą bawić się w tej jednej. Tak więc ilość nie jest wcale mniejsza, jedynie obejmuje mniej działów.

Natomiast zmiana ta może doprowadzić do takiej sytuacji:

Jakaś tam zabawa + inna zabawa + jeszcze inna... W sumie dajmy na to 4 zabawy, ale za to każda będzie inna i na swój sposób ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pierwsze mogę zrobić zaraz-teraz, bo to genialne jest...

Tak z tym drugim to nie wiem. Owszem, idea zacna, ale twórca, ojciec zabawy będzie nalegał, by to w jego dziale była ta zabawa. Do czego Zmierzam? Na tym forum było już prawie wszystko, co było w zabawach. Większość należy do Systema (Oh, stop it, System :lunaderp:), co za tym idzie, dział Flutterki będzie miał mnóstwo zabaw, podczas gdy gdzie indziej ich po prostu nie będzie mogło być.

Poza tym nie każdy lubi Fluttershy na tyle, by się wypowiadać akurat u niej. Może lubi zabawę, ale woli wersję dajmy na to Pinkie Pie? I co? Chcesz mu to odebrać?

To jest niestety kiepski pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do unikalności zabaw... zawsze można po prostu zapytać pomysłodawcę, a ten może ograniczać rozrost takich zabaw. Pojawia się jednak pytanie, gdzie zaczyna się tworzenie nowego rodzaju zabawy, a gdzie zaledwie zamiana "motylka" na "ciastko" w tytule i opisie tej zabawy.

Co do działy z artami no to racja, można by to jakoś podzielić. A propo dzielenia...

Wydaje mi się, że jak samym zabawom wydziela się osobny poddział w dziale, to ich popularność spada :/ Userom nie chce wejść się jedno kliknięcie dalej. A przecież dla nich to robimy. Czy nie będzie tak samo z artami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...