Skocz do zawartości

Sugestie v2.0


Skysplit

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 618
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W związku z założeniem Domku Na Drzewie mam pytanko: czy kiedykolwiek rozważano założenie działu Spike'a. Podobnie jak CMC występuje w większości odcinków, zostały mu też poświęcone trzy epizody MLP. ("Dragon's Quest" , "Secret of my Excess " i "Owl's Well That Ends Well"). Jest niczym R2-D2, podnosi poziom całego serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma Spike do Twilight? Co prawda Spike jest jej asystentem, jednak wydaję mi się, że to trochę absurdalne. Równie dobrze avatarowi Celestii może nie podobać się dział Twilight, albo opiekunowi działu Applejack to że w Domku Na Drzewie przesiaduje Applebloom, a przedstawiciel Rarity marszczyłby nos na Sweetie Belle (no bo mi eventy psuje!). To zupełnie inne postacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi bardziej o to, że Spike jest mało popularny. To tak jak... erm... Depry. Derpy ma bardzo słaby udział w serialu, jej postać jest budowana na fandomie. Za to Spike jest raczej mało popularny. Co byś zrobił w jego dziale - jakie zabawy itp? Zapytaj Spike'a można w każdej chwili powtórzyć jako event w dziale Twi, jedynie pamiętnik byłby niczego sobie, ale też można go wprowadzić do działu Twi. Ee... to tylko moje, skromne zdanie. ^^'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, widzę że jestem na straconej pozycji :octcry:. Rzeczywiście jak się nad tym głębiej zastanowić to poza zabawą "Zostań asystentem" do głowy przychodzą mi tylko standardowe pomysły (pytania, historie, pamiętniki itp.), jednak sądzę że CMC nie mają wiele więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom Kirara miala sporo argumentów przeciw powstaniu tego dzialu.

raczej dwa, że mało popularny, oraz, że za dużo roboty (i pewnie że nie pasuje do koncepcji działu Twi :P)

ja proponuję zebrać podpisy, jak będzie 20 userów, za, to można zrobić (jako poddział u Twi) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej dwa, że mało popularny, oraz, że za dużo roboty (i pewnie że nie pasuje do koncepcji działu Twi :P)

ja proponuję zebrać podpisy, jak będzie 20 userów, za, to można zrobić (jako poddział u Twi) :P

Wybacz ale co z tego, że uzbierze się 20 głosów jak i tak to powinno zależeć to od Avatara/Administatora/Kogo tam jeszcze. Userzy będą chcieli dział a dana osoba nie ma pomysłów jak się za niego zabrać. Kolejnego moderatora potrzeba jeszcze? Nie narzekam na to, że i tak sporo nas w ekipie, ale tym sposobem gdyby zrobić poddział każdej postaci np Trixie, Gilda, Fancy Pants (bo mieli spory udział w swoich odcinkach) to różowych by latało po forum.

Ja osobiście nie wiem co tam dla Spike'a miałoby być. Pamiętnik, zapytaj i... co jeszcze? Chyba, żeby go budować na wzór fandomu co daje więcej możliwości - ale to Yay już wyjaśniła.

@down

Jeden odcinek to prawda mieli. Epizodycznie wystąpił 3 razy czyli rzecz jasna o wiele częściej niż wymienione przeze mnie postacie + pojawienie się w paru odcinkach. Jednak o ile u CMC jest rzeczywiście sporo pomysłów na prowadzenie działu - u Spike jest niemalże nie ma - chyba, że ktoś tu ładnie przedstawi propozycje co takowego mogłoby być - można nad tym wtedy pomyśleć.

Co nie zmienia faktu, że to jednak od sił wyższych zależy ta decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trixie, Gilda, Fancy Pants (bo mieli spory udział w swoich odcinkach) to różowych by latało po forum.

Trixie - 1 odcinek, Gilda - 1, Fancy Pants - 1 ( i to epizodycznie.). Spike występował jednak o wiele częściej, tak więc problem mnóstwa Avatarów odpada. (I tak ich trochę jest - oficjalnych i nieoficjalnych.)

Edit:

Co się zaś tyczy tematów, to dajcie mi jeden dzień, może coś wymyślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy temat musi być od razu taki rozchwytywany? Może być średnio lubiany, a pomysły mogą zależeć od userów... osobiście wydaje mi się, że lepiej mieć trochę więcej działów niż słuchać pytań dlaczego ich nie ma... Jak dział umrze to trudno, niedługo nowy sezon nowe pomysły.


Proponuję żeby stworzyć jakiś słownik słów zakazanych na SB, bo dochodzi czasem do tego, że słowa o identycznym pochodzeniu, zdrobnienia brzydszych słów są w jednym wypadku upominane a w drugim nie... więc albo ustalmy, że zakazujemy nawet "kurczę" albo ustalmy granicę, taka "ajdija" :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica "ajdija" istnieje bo źle się czyta takowe wypowiedzi. Dis is soł konfjuzing. Natomiast co do słowniczka SB: raczej powinno się się wiedzieć co tam jest dopuszczalne a co nie. "Dupa" to nie jest aż takie wulgarne słowo aczkolwiek nie powinno się tego używać w nadmiarze. Sam trochę przeklinam jednak na forum tego nie pokazuje ( potrafię się wstrzymać). Prywatnie do kogoś to możecie jak chceta zwracać, ale na publiku jednak kulturki trochę : >. Ale ustalenie granic nie jest złym pomysłem. Chociaż samemu to się powinno wiedzieć co można a co nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ecape -- to różnie bywa. Mamy niezły przekrój wiekowy na forum (od młodych nastolatków po dorosłych) i w każdej grupie wiekowej inny slang jest uważany za dopuszczalny. Czasami soczyste przekleństwo samo się pchnie pod klawisze w ramach podkreślenia konkretnych faktów lub zdarzeń (chociaż racją jest, że każdy ma w końcu kontrolę nad własnymi członkami i potrafi oprzeć się pokusie.) Generalnie dopisanie paragrafu czy dwóch na temat kultury SB nikomu nie zaszkodzi, a skompilowanie listy słów które są dopuszczalne zostawi niewiele miejsca na wolne interpretacje i wykręcanie się przed warnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Porter -> Chodzi ci o takie pluginy/wtyczki do forum które automatycznie wyszukują przekleństwo i zamieniają na ****? Widziałem to gdzieś (chyba w jakiejś grze dla dzieci), nie wiem czy takie coś jest też na forum, trzeba było by się spytać administratorów. Edit: Wiem gdzie to widziałem, ma czacie interi, nie mogłem przez to wpisać Fluttershy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...