Skocz do zawartości

Rozpracuj Pinkamenę - dyskusja


Lemuur

Recommended Posts

Oj koniecznie i to jak najszybciej :D Napisałeś że dla najlepszych detektywow czeka wyroznienie, tylko jakie? :D Nie ważne, ja jestem łasy na każdego typu odznaczenia, wyróżnienia (acziwmenty :D) wiec będę się starał by takowe zdobyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amolek, mam nadzieję, że tu zaglądasz. Pisałeś, że grywasz w podobne gry, możesz powiedzieć coś więcej? Szukam właśnie czegoś takiego, by z kumplami pograć, ale za mało informacji mam xD.

A może ktoś z tutaj obecnych wie coś o takich grach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W harcerstwie mamy podobną grę, tylko że gra się w nią nie pisząc, ale mówiąc i robiąc. Mianowicie zwie się Mafia. Wszyscy gracze siadają w kółku. GM wybiera zabójcę i detektywa uderzając ich (przeważnie) raz - zabójca, dwa - detektyw. Czasami jak jest więcej osób, można dodawać różne funkcję (ale o tym napiszę później w poście). Tak, więc GM mówi: "Miasto idzie spać" i w tym czasie wszyscy śpią, mówi: "Budzi się zabójca i wybiera ofiarę" i tak robi zabójca, potem: "Zabójca idzie spać, budzi się detektyw i wybiera osobę, której tożsamość chciałby poznać", po słowach: "Zabójca idzie spać", osoba, która zabija zamyka oczy, a detektyw budzi się gdy słyszy: "Budzi się detektyw", wskazuje osobę, a GM pokazuje mu czy wybrana osoba jest dobra czy zła. Potem: "Miasto budzi się" i po pobudce, ginie osoba, którą wybrał złodziej i jest ona (ofiara) ujawniona wszystkim graczom. Całe miasto osądza, kto może być zabójcą i przedstawia dowody. Na koniec jest głosowanie i kto ma najwięcej głosów idzie do pudła (czyli nie żyje) i "Miasto idzie spać"... Gra kończy się gdy:

1 Zabójca pójdzie do więzienia

2 Zabójca zabije całe miasto

Funkcje:

- Zabójca (Zabija :P)

- Detektyw (Poznaje tożsamości)

Dodatkowe funkcję (można powymyślać, swoje fajne funkcję :P):

- Lekarz (Przez noc chroni jedną osobę), w sumie to jest taka najbardziej potrzebna dodatkowa funkcja.

- Barman (opija jedną osobą, jeżeli daną osobą będzie zabójca, trafia on w jakiegoś randoma)

Resztę (mam nadzieję) będzieMY wymyślać. Może być kilka zabójców, detektywów, jak i lekarzy czy barmanów.

Jeżeli Lemi miałby ochotę mógłby poprowadzić coś tego typu tylko, że przez forum :P

Funkcyjni piszą do GMa (który może mógłby się zmieniać) na PW, a GM pisze w temacie np.

"Zginął Vandal." (lub) "Dzisiaj w nocy (a btw. pory dnia mogłyby się zmieniać, tak jak są na prawdę w życiu) o 23:48 poprzez zamordowanie nożem znaleziono w kuchni martwego Vandala."

By detektyw poznał tożsamość, GM najzwyczajniej w świecie mu odpisuje na PW.

A jeżeli lekarz kogoś ochroni, to GM pisze:

"Vandal miał być już martwy, ale dzięki szybkiej interwencji lekarza, który stał nieopodal i usłyszał krzyki, Vandal przeżył."

Tu liczy się logiczne myślenie, jak i dedukcja. Co wy na taki pomysł i co na to sam Lemi?

Mafia! <3

Znam tą zabawę! :D W szkole w to graliśmy na lekcjach xD. Ale imo przez forum coś takiego nie ma sensu... Traci sporo uroku, bo przecież znaczenie ma także kontakt wzrokowy, mimika, słyszane szmery etc. Za to na zlocie jak najbardziej można się pobawić! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry tego typu, czuli pytania na Tak lub Nie, to polecam "Czarne Historie" Holgera Böscha. Aktualnie jest 5 zestawów (ja mam tylko pierwszy, ale dokupię przed zjazdem w Kutnie to będzie można pograć :D ) + 2 dodatkowe. W każdym zestawie jest 50 różnych kart. Na jednej stornie jest zakończenia historii, czyli coś dla wszystkich. Z drugiej strony jest opis jak doszło do tego finału i jest to strona tylko dla Mistrza Tajemnicy (jego funkcją gracze się wymieniają). MT zapoznaje się z historią, po czym odczytuje finał graczom. Gracze mogą zadawać pytania, na które można odpowiedzieć Tak lub Nie. MT może dać graczom jakąś wskazówkę, jeżeli będą mieli jakiś duży problem. Powiem szczerze, że grając w to po raz pierwszy rzadko kiedy rozwiązaliśmy zagadkę bez wskazówek lub poddania się. Czarne Historie, czasami stanowią wyzwanie, czasem są podobne do różnych historyjek. Wadą gry jest to, że jeśli raz rozegra się daną historię, to nie można w nią grać ponownie. Każdy następny MT bierze (lub losuje, tak też można spróbować) inna kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cluedo... no cóż to podobna gra do Mafii raczej... chociaż nie jestem pewien bo nigdy w coś takowego nie grałem.

Dołączona grafika

Tak to się prezentuje.

No więc do rzeczy w grze tej gracze wcielają się w detektywów i mają za cel odkrycie kto jest zabójcą, czym zabił i gdzie zabił. Przy tym podając argumenty. Również nieoficjalnie można też podawać do tego wszystkiego motyw.

Mankament tej gry jest taki, że czasami jest kompletnie nielogiczna... no i często wychodzą mi samobójstwa.'

Dlatego tak mi się z tym skojarzyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...