Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Bezik

Golden Time

Recommended Posts

Ogląda ktoś Golden Time? Pozwolę sobie skopiować opis z Animezone.

Banri Tada, nowo przyjęty student prywatnej szkoły prawniczej w Tokio, po ceremonii rozpoczęcia roku akademickiego zgubił się w drodze na spotkanie organizacyjne pierwszego roku. Klucząc po budynku wpadł na innego zagubionego studenta, Mitsuo Yanagisawe, z którym z miejsca się zaprzyjaźnił. Kiedy w końcu cudem docierając do celu, widzą stojącą przed nimi piękną dziewczynę z bukietem róż. Mitsuo najpierw dostaje kwiatkami po twarzy by po chwili otrzymać wiązankę w bardziej cywilizowany sposób razem ze słowami “Gratulacje dla nowego studenta”. Stylowa, dobrze ubrana, perfekcyjna w każdym calu kobieta, która przed ceremonialnym odejściem wywijała Mitsuo kwiatkami przed nosem, to Kouko Kaga, jego przyjaciółka z dzieciństwa. Będąc jeszcze dziećmi dwójka ta przyrzekła sobie, że w przyszłości się pobiorą, spełniając tym samym swoje marzenie. Chłopak chcąc od niej uciec, w sekrecie postanowił przystąpić do egzaminów na tą prestiżową uczelnię, jednak plan spalił na panewce, ponieważ okazuje się, iż Kouko ścigając swojego “narzeczonego” także została na nią przyjęta!

Anime twórców Toradory (i całkiem do Toradory podobne - stylem, tematyką), najlepsze anime sezonu jesień/zima jakie widziałem. Do tej pory wyszło 10 odcinków z czego 9 znich oglądałem po 2-3 razy ;). Mają wyjść bodajże 24 odcinki. Kreska i muzyka na poziomie, ale jakoś specjalnie się nie wyróżniają (po prostu nie ma się do czego przyczepić, ending chyba najbardziej mi do gustu przypadł). Postacie są mega, choć niektóre mogą działać na nerwy (Kaga Kouko MY FRIEND~!), to jednak wszystkie mają swoje dobre strony i są fajnie zbudowane.

Krótko mówiąc, jest to komedio-romanso-dramat w stylu zbliżonym do Toradory.

Golden+Time+-+01+-+Large+10.jpg

Edited by Bezik

Owszem, ja oglądam. Jak zresztą prawie wszystkie tytuły w każdym sezonie.

Świetne anime. Bardzo rzadki gatunek w którym bohaterowie nie są uczniami szkoły średniej lub "junior high" (odpowiednik polskiego gimnazjum). Kreska i animacja są po prostu cudowne, można się rozpłynąć. Typowa komedia ze świetnymi bohaterami. Aczkolwiek scenarzyści popsuli ostatnio akcję z rozdzieleniem ducha Banriego od ciała i motywu "ten Banri - tamten Banri". Jednak bardzo lubię i ten tytuł jest na szczycie mojej osobistej listy tego sezonu.

Również oglądam, zaczyna się robić ciekawie... Niby fajne etc, ale dotyka mnie ten sam problem co w przypadku Highschool DxD (czekam na 16. tom po angielsku), IS'a (kończę drugi tom) i kizumonogatari (bardzo powoli tłumaczę trzeci rozdział, ale przeczytałem 5 rozdziałów). Wspomniane tytuły, podobnie jak i Golden Time powstaje na podstawie noweli. Czytał już ktoś Golden Time?

Edited by Kuoth

Również bardzo polecam to anime. Przyjemnie mi się ogląda, a nawet sądzę, iż jest lepsze (poważniejsze, lecz mniej zabawniejsze [póki co] od Sakuraosu no Pet no Kanojo lub Hentai Warawai [nie jest to pełna nazwa]. Anime są nawet tych samych twórców). Jedno z (moim zdaniem) najfajniejszych anime tego sezonu. Jeśli ktoś lubi Romanse itp, to jest to obowiązkowa "lektura".

Oglądam i z wielką radością przyjmuję wiadomość, że ma być 24 odcinków ( choć przy obecnym stanie rzeczy wątpiłem, że zmieszczą wszystko w 12, ale bałem się, że w połowie utną i "czekaj na drugi sezon").