Skocz do zawartości

Light Novel - Lista polecanych


Spoiler Cat

Recommended Posts

Jak wiadomo anime nie na samej mandze stoi. Coraz częściej obserwuje się serie na podstawach jakichś powieści (ang. novel).

Przykładowymi anime na podstawie powieści są:

Sword Art Online, Accel World autorstwa Reki Kawahara

Baka to Test to Shoukanjuu

Date a Live

oraz wiele, uwierzcie mi na słowo, wiele innych.

Osobiście nie przeczytałem wiele tytułów od początku do końca. Więcej podziubałem (zacząłem czytać, ale coś mi nie pasowało i przestałem po połowie rozdziału). Więc lista nie będzie za długa (postaram się określić ile mniej więcej przeczytałem).

 

Nie owijając więcej w bawełnę, szczerze polecam:
Highschool DxD - Ichei Ishibumi (czekam na 16. tom po angielsku, a tomy 1-15 wliczając w to opowiadania poboczne, dwukrotnie)

Boku wa Tomodachi ga Sukanai - Yomi Hirasaka (przeczytałem pełne 8 tomów i podobnie jak w przpadku Hs DxD, czekam na kolejny po angielsku)

Date A Live - Tachibana Koushi (wybaczcie, ale tu tylko "dziubnąłem")

Infinite Stratos - Izuru Yumizuru (kończę drugi tom i stwierdzam, że czyta się lepiej, niż ogląda anime)

Sakurasou no Pet na Kanojo - Hajime Kamoshida (też dziubnąłem, ale w wolniejszym czasie przeczytam)

Sword Art Online - Reki Kawahara (jak wyżej)

Toaru Majutsu no Index - Kazuma Kamachi (połowa pierwszego tomu)

 

 

Jeżeli nie wiecie, gdzie szukać powieści mogę polecić serwis baka-tsuki. Sam tam czytam i mimo braku w polskich tłumaczeniach (słomiany zapał albo coś koło tego) po angielsku jest jak najbardziej ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem Zero no Tsukaima, ale wtedy nie dość że nie było jeszcze zakończone, to tłumaczenie było niepełne (teraz novelka jest już zakończona, a do kompletnego przetłumaczenia na angielski brakuje 2ch tomów z 20, więc jest blisko). Przeczytałem kilka tomów i chwilowo sobie odpuściłem, ale fajnie to wygląda, jest lepsze od anime (dużo wątków w anime jest zupełnie inaczej zrobione).

Później chciałem się wziąć za Shinsekai Yori, ale przetłumaczone jest dopiero w połowie, jeśli tłumaczenie będzie szło takim tempem jak dotychczas, to za jakiś rok będzie skończone.

No i Welcome to the NHK, 1 tom tylko, w całości po angielsku. Gdyby nie to, że teraz powtarzam sobie kilka książek na maturę ustną z polskiego (na pisemną też powinienem coś powtórzyć, ale znając mnie skończy się na streszczeniach) to już bym to pewnie skończył. Na pewno kiedyś to przeczytam, całość mam już na telefonie ;).

btw, w temacie o Golden Time napisałeś coś o Kizumonogatari. To jest już skończone i na angielski przełożone w pełni? Chętnie bym zobaczył, bo bardzo lubię całą serię.

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja polecam Utsuro no Hako to Zero no Maria - świetny LN psychologiczno-zagadkowy. Niestety tylko 1 tom jest po polsku, a słownictwo jest dość trudne. Obecnie jestem na 3 tomie i to co się tam dzieje nie da się w słowach opisać. Krótki opis ze strony, może kogoś zainteresuje:
 

Utsuro no Hako to Zero no Maria, lub Puste Pudełka i Zerowa Maria, opowiada złowieszczą historię o Kazukim Hoshino, który jest prawie szaleńczo przywiązany do swojego codziennego życia, oraz o jego antagonistce, Ayi Otonashi, która nagle przenosi się do jego klasy 13,118my raz. Majestatycznie ogłasza, że go "złamie", nie zwracając uwagi na osoby dookoła nich. To jest tylko początek tej mrocznej jazdy kolejką górską, która przeciwstawia tych dwoje przeciwko sobie, ludziom dookoła nich, a także temu, który może być bogiem. Czytaj dalej, by dowiedzieć się jak ich znajomosć powoli się zmienia i jak zmagają się przeciwko najbardziej podstawowym wartościom podczas ich walki z samym światem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Aktualnie czytam "Date a Live", zacząłem od piątego tomu (po anime) i kończę szósty. Co mogę powiedzieć?
Bardzo przyjemnie napisana, miejscami poprawiająca humor, czasami przyprawia czytelnika o "ból dupci", ale polecam.

Ilustracje są na wysokim poziomie a koncepcja piątego ducha jest genialna.

Oczywiście, muszę zwrócić na coś uwagę... 6 tom nie kończy akcji z piosenkarką, 7 już kończy... Ale... Mendy z baka-tsuki nie przetłumaczyły całego 7. tomu na angielski. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś znalazł cały 7 tom po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Niedawno wydana nowelka, ale zapowiadająca się wręcz epicko.

Ero Manga Sensei autorstwa Tsukasa Fushimi ilustrowana przez Hiro Kanzaki

link

 

Młody chłopak mieszkający ze swoją młodszą siostrą po śmierci rodziców, pisze nowele żeby utrzymać dom. Niby norma, ale siostra jest hikkikomori.

Rozszerzając nieco początek.

Ojciec Masamune Izumi'ego poślubił pewną wdowę. Owa wdowa miała córkę, która jak już napisałem, będącą hikkikomori (dla niewtajemniczonych, odludek, osoba zamykająca się w pokoju i nie wychodząca z niego... "lol, Kuoth"). Rodzenstwo się poznało, siostra zamknęła się w pokoju, a rodzice wyjechali na miesiąc miodowy. Niestety w podróży mieli wypadek, zmarli. Rodzeństwo mieszka samotnie, bez opiekunów (oficjalnie ktoś ich odwiedza, ale ani razu się nie stawił). Akcja nowelki zaczyna się (pi razy oko) rok po wypadku.

Jak potoczą się ich losy? Polecam przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...