Skocz do zawartości

Koniec z "Let's Play"?


Wizio

Recommended Posts

Witajcie. Youtube ogłosiło, ż od 1 stycznia mają zostać wprowadzone dość duże i niedobre zmiany... szególnie dla osób, które kręciły "Let's Playe". Youtube postanowiło wprowadzić surowe ocenianie, jeśli chodzi o materiały z gier. Osoby nie będą mogly zarabiać na LP oraz spora część studii wydawniczych postanowiło zakazać umieszczania materiałów z ich gier. Nawet jeśli firma pozwoli na umieszczanie filmów na YT, to nie będzie można na nich zarabiać oraz dozwolone będą filmy, które wyrażają opinię i ocenę na ten temat. Takie coś może oznaczać koniec LP, które ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o cały YT.

http://alloyseven.com/component/k2/item/115-monetize-gaming-videos

tutaj jest zamieszczona lista wydawców gier oraz ich wybory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT właśnie wbiło sobie ostatni gwóźdź do swej trumny - najbardziej dwa subskrybowane kanały na YouTube to kanały z grami, mianowicie PewDiePie i Smosh. Oczywiście nie licząc różnych wybryków YouTube'a typu "YouTube Spotlight", bo to nie jest prawdziwy kanał, tylko reklama serwisu. Czuję masowe protesty nie tylko gamerów, lecz też vlogerów i im podobnych, bo wszyscy trzymają się bardzo blisko siebie. Zapowiadam upadek YT do końca I połowy 2014, oczywiście jeśli te zmiany nie zostaną cofnięte.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouTube nie zniknie z sieci, tylko te wszystkie kanały oparte na pokazywaniu, jak ktoś w coś gra, będą mniej zarabiały i największą kasę będzie się trzepać na odsłonach teledysków.

 

A to, że jakieś tam firmy zabraniają pokazywania ich gierek, to oczywiście głupota, zwłaszcza, że to też jest jakaś forma reklamy - bo a nuż ktoś po zobaczeniu jakiejś gry się skusi i ją kupi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, ja kupowałem (i kupuję nadal) tylko gry, które wcześniej widziałem w akcji. I robi tak większość moich znajomych, więc argument jest dla mnie bez sensu.

Gameplay =/= Let's Play. Dajmy taki Portal - obejrzysz i trzeba czekać masę czasu, by zapomnieć rozwiązań zagadek. Edytowano przez Generalek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie oglądam tych czasopożeraczy. Po co patrzeć jak ktoś gra, kiedy samemu można pograć? Ale rozumiem niektórym się podoba. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale fakt że sporo odsłon z tego powodu mieli. :3
 

Edytowano przez FlutterFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza zachęta do kupna gry to wideo recenzja. Zabraniają ich? Strzelają sobie w łeb. Ich sprawa. Ludzie znajdą inny serwis na którym będą publikować filmy, a YT będzie mogło zmienić nazwę na AT - Advertisement Tube.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Cóż poradzić? Z tego co zrozumiałem, to jest wynik woli wydawców gier, a nie samego Youtube. Mimo iż nie popieram ostatnich zmian na tym serwisie (ba! mam serdecznie dość wpychania googlowskiego Facebooka), to w tym przypadku mam pewne zrozumienie. Poza tym tutaj bardziej chodzi o względy zarobkowe. Część wydawców po prostu nie chce, żeby ktoś zarabiał na ich produkcie.

Sam nie interesuję się tematyką "zagrajmerów". Raz na ruski rok obejrzę twory CDDZeo, więc dla mnie ta strata nie byłaby zbyt poważna. Możliwe, że nawet bym nie zauważył różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory istniał warunek - nie można zarabiać na treściach objętych prawem autorskim- w tym gier. Za darmo tak, ale nie za kasę.

 

Wydawcy gier nie chcą po prostu aby gracze słyszeli i widzieli jak marne są ich gry. A że niektórzy jechali po całej linii... to tylko dolało oliwy do ognia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Osobiście wieszczę koniec YT od czasu wprowadzenia Google +. Teraz tylko mnie upewniło, że koniec tego portalu jest bliski. Sądzę, że niedługo jakiś obrotny jegomość założy stronę podobną do dawnego YT, na której będzie można bez przeszkód publikować filmy.  To tylko kwestia czasu.

 

Osobiście na YT najczęściej oglądam właśnie let's play'e ze względu na komentarz twórcy materiału. Gdyby czegoś takiego zabronili, to moja współpraca z serwisem by się skończyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT to nie jedyny serwis. Używam YT do znajdowania muzyki (przed "interwencją" Hasbro miałem ich ok 300, sami mniejsi wydawcy podsyłali mi kawałki, mimo że ich nie subskrybowałem) Po drugie - wideorecenzje. Najlepszy sposób, aby przekonać się co w trawie... grze piszczy. Chcą być jak iTunes? Proszę bardzo. Świat ma to do siebie, że nie znosi pustych miejsc. Lukę wypełni ktoś inny. Przejrzą na oczy z ręką w nocniku. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...