Skocz do zawartości

Squat [Z][Violence][Slice of Life][Political]


Zena92

Recommended Posts

Banned from For Glorous Eqestria
 

Witam, mam zaszczyt przedstawić wam fanfika wspólnie napisanego przeze mnie i MgrKuNę . Będzie mowa o poglądach i ideologiach politycznych (szczególnie tych lewicowych). Więcej informacji jest zawarte w przedmowie. Życzymy przyjemnej lektury. 

PS. Fanfik może być trochę kontrowersyjny. Jak ktoś jest wrażliwy na ideologie polityczne, szczególnie te lewicowe niech się nie zabiera za czytanie. Pozdrawiamy.

 

180px-CircleN.svg.png

 

Squat

 

 

 

 


Musiałem usunąć i założyć temat jeszcze raz bo inaczej nie dało sie tagów dodać

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Szukając jakiś zagubionych w otchłani zapomnienia ficów, natrafiłem na to opowiadanie które od razu zaintrygowało mnie swoim tytułem. Jako zapalony kapitalista i libertarianin wybuchnąłem w duchu diabolicznym śmiechem gdy przeczytałem, że będzie kontrowersyjnie i politycznie. No i zabrałem się do lektury. Może zacznę od strony technicznej, bo to pójdzie łatwo. Błędów raczej nie wyłapałem, czasem tylko przecinek czy inna drobnostka. Tak więc w tej kwestii wszystko w porządku. Opowiadanie czyta się gładko, zgrabne dialogi i opisy. Tu również nie mam nic do zarzucenia.  A co do fabuły... Uch, takiej nachalnej propagandy to dawno nie czytałem. Oczywiście nie chodzi mi o to, że fic ma jakieś tam ideologiczne przesłanie, ale już od samego początku świat przedstawiony zostaje podzielony na tych dobrych i złych. Gdzie ci drudzy biją, mordują, łamią prawo, korupcja, zło, nacjonalizm i portret Celestii w pokoju. Przy iście mesjańskiej postawie tych pierwszych. No dobrze, może taki zamysł autora, świat nie musi być szarobury, można oprzeć opowiadanie na dość ostrych kontrastach. No ale gdy nacjonaliści zabijają jednego z anarchokomunistów, a ci w odwecie torturują (cytując) "stłamszonego, nic nie wartego śmiecia" to wszystko w porządku i mu się należało. No i z jaką arogancją odnosi się potem główny bohater w sądzie wobec uczestniczki tych zdarzeń. I pomyśleć że to on promował przyjaźń i tolerancję. Straszne. Tak więc za takie przerysowane, bezrefleksyjne podejście do tematu minus. Podoba mi się forma opowiadania, we w miarę krótkim tekście zawarto dość szeroki przedział czasowy, a czytając niemal się tego nie zauważa. Fajne jest też ponyfikowanie różnych skrótów czy zdarzeń z naszego świata. Gdyby tylko nie pchać czytelnikowi do gardła garściami chamskiej reklamy anarchokomunizmu to byłoby to naprawdę dobre, przyjemne opowiadanie. 
 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Co ja czytam o tej godzinie>

Będzie w punktach bo łatwiej mi tak pisać i myśleć:

-Miałem siebie za liberała ,lecz po przeczytaniu tego fica chyba bliżej mi do gości zamawiających po pięć piw (przynajmniej według przesłania fica)

-Za propagandę należy się złoty Goebbels 

-Obnoszenie się z poglądami i krytyka: Co myśli normalny[ no tak,moje poglądy są w mniejszości więc się dostosuję]  Co myśli chory popieprz[ JA JESTEM NORMALNY I NALEŻY MI SIĘ WSZYSTKO WY ZACOFANE FASZYSTY]

-Śmierć symbolem czegośtam itp.. Mesjanizm wyszedł z użycia wraz z zakończeniem romantyzmu

-,,Myślę, że powinniśmy przyjąć naszą nazwę. Jesteśmy antysystemowi, antyfaszystowscy"...za...dużo...lewactwa

-zabili naszego=źle , pojmaliśmy,torturowaliśmy itd. naszego przeciwnika=dobrze (kali kraść dobrze, kaliemu ukraść źle)

-przeniesienie rzeczywistego sporu (anitfa vs ONR/NOP) na fica. Nikt tego nie zabrania, ale w tej formie to bardziej przypomina radziecką propagandę niż twórczość wolnego autora

-podsumuję to tak ,,moja prawda jest najmojsza"

-I jeszcze ci świadkowie...tu już bez komentarza

 

To chyba wszystko. Błędów technicznych nie znalazłem ale nie skupiałem się nawet na ich szukaniu.

 

 

 

A teraz przepraszam, wracam do bycia ,,faszystą".

Edytowano przez Saper9
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...