Skocz do zawartości

Biura Adaptacyjne [NZ][TCB][Crossover][Slice of Life]


Czy wypiłbyś eliksir ponifikacyjny?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wypiłbyś eliksir ponifikacyjny?



Recommended Posts

Celestia od dłuższego czasu obserwuje naszą rzeczywistość. Zauważywszy, że magia powoli z niej upływa przygotowuje misje ratunkową której celem jest wepchnięcie jak najwięcej magii do naszego świata, ale nie jest to takie banalne.
W naszym świecie magii jest za mało, żeby po prostu przeteleportować tu parę jednorożców, które naprawią sytuację, ponadto magia wciąż by uciekała i tym samym po jakimś czasie wrócilibyśmy do początkowego problemu. Wpadła więc na pomysł, by przerobić wszystkich chętnych ludzi w kuce, by oni sami, żyjąc w naszym wymiarze, mogli ratować sytuację.
Wpłynęła w snach na pewne osoby (Lauren Faust między innymi), by przygotowali drogę dla tej pomocy (MLP), a teraz zaczyna się całą checa z ponifikacją.
Wymaga to oczywiście ogromnych nakładów ludzi, dlatego wysyła pewnym wybranym osobom tzw. “źródłom” trochę eliksiru ponifikacyjnego wraz z listem dotyczącym tego, by przemieniali jak najwięcej osób. Gdy trochę osób ponifikuje się, wówczas będzie można przysłać kolejne partie eliksiru i pomoc z Equestrii.

 

 

 

 

Rozdział I
W pierwszym rozdziale pisarzami są:
Thar jako Paweł Dąbrowski
MaxyBlack jako Dawid Husarski
Giny jako Roger Woźniak
OjtamOjtam jako Kuba

Korektor - Sajkros

Rozdział II
W drugim rozdziale pisarzami są:
Thar jako Paweł Dąbrowski
MaxyBlack jako Dawid Husarski
Giny jako Roger Woźniak oraz Magda Woźniak
OjtamOjtam jako Kuba Pegaz
kubagaw2 jako Kuba Jednorożec (nieznajomy kuc z pierwszego rozdziału)

Korektor - Sajkros

Rozdział III
W trzecim rozdziale pisarzami są:
Thar jako Paweł Dąbrowski
MaxyBlack jako Dawid Husarski oraz Sandra Wysocka
Giny jako Roger Woźniak oraz Magda Woźniak
OjtamOjtam jako Kuba (Skaj)
kubagaw2 jako Kuba

Korektor - Sajkros

Rozdział IV
Thar jako Paweł Dąbrowski
MaxyBlack jako Dawid Husarski oraz Sandra Wysocka
Giny jako Roger Woźniak oraz Magda Woźniak
OjtamOjtam jako Kuba (Skaj)
kubagaw2 jako Kuba
Ghatorr jako Michał
Coy jako Fiodor
Enter jako Pomarańczowy pegaz

Korektor - Sajkros

Rozdział V
Thar jako Paweł Dąbrowski (Sunrise)
MaxyBlack jako Dawid Husarski (Storm) oraz Sandra Wysocka (Life)
Giny jako Roger Woźniak oraz Magda Woźniak (Dryad/ Dri)
OjtamOjtam jako Kuba (Skaj)
kubagaw2 jako Kuba (Frost)
Ghatorr jako Michał oraz Bogdan (Brownie)
Coy jako Fiodor/Alicja
Enter24 jako Andrzej

Korektor - Sajkros

Rozdział VI
Thar jako Paweł Dąbrowski (Sunrise)
MaxyBlack jako Dawid Husarski (Storm), Karolina Husarska oraz Sandra Wysocka (Life)
Giny jako Roger Woźniak oraz Magda Woźniak (Dryad/ Dri)
OjtamOjtam jako Kuba (Skaj)
kubagaw2 jako Kuba (Frost)
Ghatorr jako Michał oraz Bogdan (Brownie)
Coy jako Fiodor/Alicja
Enter24 jako Andrzej

Korektor - Sajkros


scenajezioro.png



http://img820.imageshack.us/img820/6578/skajistorm2.png




Rozdział VII
Thar jako Paweł Dąbrowski (Sunrise)
MaxyBlack jako Dawid Husarski (Storm), Karolina Husarska oraz Sandra Wysocka (Life)
Giny jako Roger Woźniak oraz Magda Woźniak (Dryad/ Dri)
OjtamOjtam jako Kuba (Skaj)
kubagaw2 jako Kuba (Frost)
Ghatorr jako Michał oraz Bogdan (Brownie)
Coy jako Fiodor/Alicja
Enter24 jako Andrzej (SteelWing)
ProPanek jako Sebastian
ReflexivoArco jako Piotr Łuczarski.

Korektor - Sajkros

ROZDZIAŁ VIII 1/2





[...]
Brownie czuł, jak zapada w ciemność. Z każdą chwilą otoczenie robiło się coraz bardziej rozmazane. Odgłosy dochodziły do niego jak przez mur. Z każdą sekundą jego powieki ciążyły mu coraz bardziej i nawet rozpaczliwe krzyki Sandry nie potrafiły go wyrwać z tego stanu. Westchnął jeszcze cicho i zamknął oczy do końca. To był jego ostatni oddech, a serce przestało bić kilka sekund potem. Wreszcie miał spokój.
Pod jego powiekami pojawił się obraz Celestii. Uśmiechała się łagodnie i wyciągnęła kopytko. Spojrzał na nią, zdziwiony i nagle czymś rozgniewany, po czym odwrócił się i pomaszerował w ciemność...




[...]
Chłopak wygiął się do tyłu i spojrzał w sufit. Uniósł ręce i krzyknął na cały głos - Chwała niech będzie ludzkości!
- Całe życie poświęciłem ludzkości. Co ty zrobiłeś dla niej? - Michał wciąż się wahał. Jeśli on umrze... Zostanie mordercą.
- Zginę dla niej! Zaniosę wieści Słomiańskiemu! Niech wie! niech wie, że ON się narodził! - Wyrzucił po czym splunął kolejną porcją krwi na podłogę
- Kto się narodził? - Zniecierpliwił się wreszcie jednorożec.
- Ten który was zgładzi...
- Imię.
- Nikt nie zna jego imienia... On jest diabłem... Diabłem wcielonym...



[...]Tajemnicza postać chwyciła go za gardziel. Po jego ręce rozeszły się niewielkie wyładowania elektryczne. - Polityka nie da wam sukcesu. Kuce trzeba wybić. Możecie się bawić w polityczne pitu pitu, ale i tak koniec końców oni wam dorobią kopyta. Ofensywa, to klucz do zwycięstwa.[...]- W imię ludzkośc... Zgiń, przepadnij, bestio! - Krzyknął, strzelając przed siebie z poziomu ziemi, jednak nie trafił. Nie dlatego, że nie wycelował dobrze. Postać zniknęła.


- Doprawdy myślisz, że człowiek jest w stanie mnie zabić? To czego byłeś właśnie świadkiem to zdolność jaką odziedziczyłem po moim ojcu.




Kuc nabrał tchu.
- Sandra... Wyjdziesz za mnie?



- Nie można tak po prostu biegać i oblewać ludzi eliksirem! - Krzyknął.
- Czemu nie? - Zdziwił się. - To... Ponifikacja jak każda inna.... Ponifikacja dla Odnowy Ziemi!



KVWGM.png



Niebo nad okolicą gwałtownie pociemniało wypełniając się grubą powłoką czarnych chmur na chwilę by zabłysnąć dziesiątkami błyskawic rozchodzącymi się wśród obłoków rozświetlają całe pobojowisko. Wiatr znacznie się wzmógł. Chmury rozeszły się, zaczęły się obracać najpierw powoli by potem coraz wyraźniej zataczając krąg wokół pierścienia gdzie było widać jeszcze niebo, dokładnie nad placem.
Błyskawica śmignęła trafiając w pobliski budynek, kiedy piekło ponad głowami rozszalało się na dobre. Skaj umknął przed powstałym wirem uderzającym pomiędzy budynki prosto w pole bitwy. Nie spostrzegł, że pomarańczowy kuc niemal nie padł wykończony próbując zachować nad wszystkim kontrolę.



Thar jako Paweł Dąbrowski (Sunrise)
MaxyBlack jako Dawid Husarski (Storm), Karolina Husarska oraz Sandra Wysocka (Life)
Giny jako Roger Woźniak oraz Magda Woźniak (Dryad/ Dri)
OjtamOjtam jako Kuba (Skaj)
kubagaw2 jako Kuba (Frost)
Ghatorr jako Michał oraz Bogdan (Brownie)
Coy jako Fiodor/Alicja
Enter24 jako Andrzej (SteelWing)
ProPanek jako Sebastian
ReflexivoArco jako Piotr Łuczarski.




Korektor - Sajkros

 

 

Opowiadania na podstawie wyżej wymienionego fica


W cieniu bohatera



Rozmowy z kanału IRC

Dzień z chatu pisarzy

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co was tak ten Dawid denerwuje ?! Chłopak ma ciężki okres w życiu! @ProPanek Sprawa wygląda tak iż mamy obecnie ośmiu pisarzy, ustaliliśmy iż max będzie 10. Więc zrobimy tak. Jest jeszcze jeden chętny, a znając życie sporo osób jeszcze się zgłosi. Podam ci link do najnowszego rozdziału na pw. Wejdź i tam popiszemy sobie. Jeśli nam się spodobasz to cię weźmiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc czekam na wiadomość od ciebie. Nie martw się nie jestem słaby w takim pisaniu (tak myślę). Sam się zdziwiłem jak parę osób nie skumało mojego fica za pierwszym razem, więc nie pisze (chyba) zbyt prostym językiem ani strasznie trudnym. A zresztą jak zawsze się rozpisuje... zawsze tak mam chociaż to pewnie zaleta pisarza :D @edit Niestety dzisiaj mam czas do 18 niezbyt długo, więc jakby co to jutro możemy się jakoś zgadać. Wątpię żebym był jeszcze dzisiaj, napisze jakby co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przyszłość Dawida z tego miejsca/rozdziału jest oczywista.Chłopak trochę( :lol: ) się powkurza,powk*** ludzi,podepresuje się,ale i tak się pogodzi z tym,że jest kucem.Błagam,zróbcie coś,by to nie było takie oczywiste zakończenie,już lepiej jak zostanie np. wyrzutkiem,wygnańcem albo zwariuje( :rainderp: ) wszystko lepsze niż tak oczywiste zakończenie. A propos,świetne opowiadanie,tylko tak dalej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba w drugim rozdziale (czytam na telefonie) i było parę extra scen, jak uderzenie w drzewo czy tekst z metaforami (Dajcie mi chwilę... Nie, miałeś czas to wolałeś bawić się w metafory xD Genialne). jaram się i biorę dziś w nocy za resztę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enter nie narzekaj. Rozdział VII ciekawie się zapowiada, jednak póki nie wydamy VI nic raczej nie zaczniemy pisać. A rozdział już prawie skończony...proszę wszystkich fanów o cierpliwość. Ponad to informuję iż została włączona funkcja komentowania we wszystkich rozdziałach. Jeśli znajdziecie literówkę lub błąd ortograficzny proszę o zgłoszenie tego. W ten sposób pomożecie nam przeredagować całego fica i przyśpieszyć wydanie go na FGE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONKURS NA OKŁÓADKĘ FICA

Serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na okładkę. Fic bardzo się rozwinął i uznaliśmy iż przydało by się zając szatą graficzną. Bez zbędnych ceregieli.
Okładka ma przedstawiać tematykę opowiadania, może to być jakaś scena lub coś co ogólnie zachęci do czytania (jednak ma się zgadzać z treścią opowiadania, nie chcę widzieć Bibera na okładce czy czegoś w tym stylu. )

ZASADY

Sposób wykonania dowolny. Możecie rysować odręcznie, myszką, na tablecie, malować pędzlem i farbami, pastelami itp. To już wasz wybór.
Wszelkiego rodzaju karykatury mające na celu robienie sobie jaj są ignorowane.
Proszę, jednak o zachowanie powagi i nie wysyłanie prac rodem z przedszkola.
Najlepsza praca zostanie okładką naszego opowiadania a nick lub prawdziwe imię twórcy będzie świadczyło o jego wkładzie w tą opowieść.

Wszystkie prace proszę o wysyłanie na adres email. [email protected] lub na pw na forum.

Termin trwania konkursu 30 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone 1 lipca


Ogłoszenie

Poszukujemy osoby chętnej do korekty całego opowiadania. Trzeba usunąć wszelkie błędy ortograficzne oraz interpunkcyjne. Chętnych proszę o kontak na adres email [email protected] lub PW lub numer GG 22691735
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam cię za słowo/kopyto/cokolwiek....

Trudno za kopyto, w końcu Maks nie jest kucem. Dawid też nie, przynajmniej mentalnie. Zapewniam, będzie jeszcze wiele ciekawych rzeczy w kolejnych rozdziałach. Ciekawe, czy pobijemy długością Fallout: Equestria...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxyBlack- Ja w sumie, to nawet Dawida polubiłem. Jedna z ciekawszych postaci, tyle że można ująć że zrobili go nie dość że w konia to jeszcze na szaro :P A poważnie, ciekawią mnie jego umiejętności a dokładniej czarne błyskawice. jako całość Dawid przypomina mi trochę pewną koszmarną klacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxyBlack- Ja w sumie, to nawet Dawida polubiłem. Jedna z ciekawszych postaci, tyle że można ująć że zrobili go nie dość że w konia to jeszcze na szaro :P

A poważnie, ciekawią mnie jego umiejętności a dokładniej czarne błyskawice. jako całość Dawid przypomina mi trochę pewną koszmarną klacz.

Sprawa z błyskawicami wygląda tak iż:

Jak Sandra sama stwierdziła błyskawice określają stan emocjonalny Dawida.

Czerwona oznacza gniew i chęć mordu.

Czarna to czysta nienawiść. Jest to póki co najpotężniejszy typ jego energii, jednak używa ich tylko w chwili gdy nienawiść wręcz kipi z niego. Błyskawica jest wtedy jedynym sposobem jej ujścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...