Skocz do zawartości

Biura Adaptacyjne [NZ][TCB][Crossover][Slice of Life]


Czy wypiłbyś eliksir ponifikacyjny?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wypiłbyś eliksir ponifikacyjny?



Recommended Posts

I co w związku z tym? Ja utożsamiam się z Celestią, Chrysalis i paroma OC. Ale wiem, że jestem inną osobą. Rozróżniam świat od fikcji.

 

Nie, ja nie mam problemu. Ja jestem bardzo szczęśliwą osobą, mam wspaniałe życie i jest mi dobrze. Zazwyczaj.

 

Chociaż nie... Mam PKS o 4.30. To jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli lubienie odzwierciedla ilość treści poświęconej postaci to Dawid jest wprost ubóstwiany :P

 

A tak serio to rzeczywiście główny wątek gdzieś zaginął w tle przywalony problemami Dawida, który ze wszystkich sił starał się wybić ponad szereg kucy którym "wyprano mózgi" - w końcu jakby wyglądał jak jeden z nich to by nie był widoczny. W szaleństwie jest metoda ;)

Sam "fik" jak słyszałem (Dołączyłem później) nie miał być publikowany i byś jedynym pisaniem for fun. Sam nie wiem czemu zostało upublicznione, oraz czemu ktoś to (podejrzewam pewną fanatyczną paczkę) nominował do Oskarów - co było solidnym zaskoczniem i przyznam szczerze, że ze zgrozą, bo wim, że ni jest wystarczająco dobre na to :v na takie oskary fik zdecydowanie powinien mieć jednego autora - ewentualnie kilku pod mantrą jednego będącego swego rodzaju MG narzucającego historię. 

 

 

Sam nie ukrywam, że PW i postać Steel Winga jest moim całkowitym, mniej-więcej udanym debiutem gdzie mogłem przynajmniej choć trochę skubnąć pisarskiego kunsztu oraz dowiedzieć się choć trochę co i jak. Mam nadzieję, że moje pierwsze wypociny aż tak bardzo nie popsuły ogółu tekstu :3 - choć jak widzę, wiele zepsuć się nie dało. Swoją drogą całość wolałem odbierać jako swoisty eksperyment "czy dam radę stworzyć coś co będzie pasowało do świata"

 

 

p.s. I tak Skaj najfajniejszy kucyk ;)

Edytowano przez enter24
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wiele osób napisało ostatnio komentarz, w tym temacie, ją również postanowiłem to zrobić, przejdźmy więc do rzecz.

Pracę Wspólną czytałem pierwszy raz dobry rok temu, i nie ukrywam, że wtedy z jakiegoś powodu lubiłem Dawida. Niestety moje dobre zdanie o tej postaci literackiej, spadło na łeb na szyję po drugim przeczytaniu, tak jak mniemanie o całym Fic'u. Nie będę teraz pisał obszernej analizy wszystkich błędów, gdyż zrobiła to już Cahan, oraz ponieważ jest dość późno kiedy to pisze. :P Stać mnie jednak na choć małe przybliżenie mej opini gawiedzi.

- Na sam początek ten człowiek/kuc którego tak polubiłem, okazał się po wtórnym przeczytaniu tekstu, małym złośnikiem,, który chce tylko zwrócić uwagę na swą niedole, a ciągłe powtórzenia słowa "iż" do przysłowiowego pożygu, nie działa na korzyść opowiadania.

- Drugą sprawą są opisy, z których nie dowiadujemy się kąpletnie NIC!

- Trzecia i ostatnią która kwestią która poruszę będzie... Strona techniczna, która to jest jedną z największych wad całej PW. Czasami miałem ochotę wydłubać sobie oczy, doslownie.

Podsumowując, po wtórnym przeczytaniu stwierdziłem, że mam dość, i zabrałem się za stare dobre CiH.

ps. Czytając poprzednie wypowiedzi przekonałem sie, że muszę podkreślić fakt iż me zastrzeżenia są skierowane WYŁĄCZNIE do postaci LITERACKIEJ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ocenianie Pracy Wspólnej jako opowiadania jest już nadinterpretacją. Nigdy nie miało to być opowiadanie, wielce ubolewam nad tym, że ktoś kiedyś takowym je nazwał. Była to sesja RPG w formie pisanej i nikt nigdy nie starał się zachować w niej głębszego sensu ani powagi, poprawiać błędów, czy dbać o składnię, ortografię lub przecinki. W trakcie tworzenia pojawiły się w niej liczne błędy i urwane wątki. Przepraszam wszystkich i każdego z osobna, którzy czytali Pracę Wspólną mając nadzieję na górnolotne doznania literackie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szczerze to ocenianie Pracy Wspólnej jako opowiadania jest już nadinterpretacją.

> Wylądowało w dziale opowiadań.

> W pierwszym poście Praca Wspólna została nazwana "ficem".

> Maxy określa autorów mianem pisarzy.

> Cytat z pewnego forum:

 

 

Dział poświęcony FanFicowi Biura Adaptacyjne

> Zostało nominowane do FANFIKOWYCH Oskarów, nikt z autorów nie zaprotestował.

Ergo: BA:PW jest fanfikiem. Skoro jest to zapis sesji RPG, to wypadałoby go przed publikacją chociaż poprawić...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wylądowało w dziale opowiadań.

> W pierwszym poście Praca Wspólna została nazwana "ficem".

> Maxy określa autorów mianem pisarzy.

> Cytat z pewnego forum:

> Zostało nominowane do FANFIKOWYCH Oskarów, nikt z autorów nie zaprotestował.

Ergo: BA:PW jest fanfikiem. Skoro jest to zapis sesji RPG, to wypadałoby go przed publikacją chociaż poprawić...

 

Hm biję ukłony przed twoją bezbłędną logiką o Gandzio i pędzę do księgarń przekładać Star Wars z SF do literatury faktu.

A teraz serio, to, że na jakiejś stronce gdzieś w necie ktoś powie, że Praca Wspólna to nie opowiadanie, a historyczny, realny zapis wydarzeń, to niestety rzeczywistości to nie zmieni i żadne podpieranie się zdaniem, że "Skoro jest w dziale <<Prawda>> to musi być prawdą!" nie zda tu rezultatu.

Może i wypadałoby go poprawić, przeredagować, zamknąć niedomknięte wątki, ale zrozumieć trzeba, że w sesji RPG czegoś takiego się nie robi, po prostu. To, że ktoś uważa to za "opowiadanie" nie czyni z tego opowiadania. Wciąż jest to sesja RPG i wciąż posiada i posiadać będzie wszelkie tego wady i zalety, głównie wady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest sesja RPG, to co to robi w TYM dziale?

Do Fanfikowych Oskarów zostało nominowane jako FANFIK i ja to tak potraktowałam, ponieważ jest to konkurs opowiadań, a nie sesji RPG.'

 

Naprawdę, nic do tego jako do sesji nie mam. Ale kazano mi to oceniać jako fanfika, co uważam za ogromną pomyłkę nie osób nominujących, a osoby, która zamieściła ten tekst jako opowiadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A teraz serio, to, że na jakiejś stronce gdzieś w necie ktoś powie, że Praca Wspólna to nie opowiadanie, a historyczny, realny zapis wydarzeń, to niestety rzeczywistości to nie zmieni i żadne podpieranie się zdaniem, że "Skoro jest w dziale <> to musi być prawdą!" nie zda tu rezultatu.

Gorzej, jak tym kimś okazuje się autor Pracy Wspólnej. I BTW, nawet zapis sesji można przełożyć na język opowiadań, co w tym konkretnym wypadku nie wyszło. Skoro to zapis sesji, to czemu nikt z autorów nie protestował, gdy zostało nominowane?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gandzia - O nominacji dowiedziałem się dopiero gdy było już nominowane i czytane więc pozostało mi tylko wspomnieć kolejnym - Ojtam jak i sam Maxy sami byli zdziwieni, że jest nominowane więc nie ukrywam, część się dowiedziała poniewczasie. 

Jak wspominałeś, da się zrobić RPG na opowieść, czytałem kilka książek, które wydawały się przełożone właśnie z czyjegoś RPG'a, ale wtedy pisanie wygląda zgoła inaczej niż tutaj. Chociażby jest MG/Wodzirej/<Inne, równie fajne określenie>, który powinien odpowiadać za spójność wątku fabularnego, logikę, sens, świat przedstawiony itp. tak by to miało ręce i nogi a przy tym on raczej ustala zasady co gracz może, a co nie. *

PW akurat było przeciwieństwem. Bez ustalenia jak ma wyglądać ratowanie świata, bez ustalenia co postaci mogą - nie mogą** oraz chociażby planu co ma być w kolejnym rozdziale i co powinien zawierać - były potem próby zawarcia tego i te rozdziały uważam za jedne z lepszych, ale głównie każdy robił co chciał.

 

Co do pytania Cahan - nie wiem. Myślę, że można przyrównać to do wspomnianego przez Thara położenia "dzieła" na złą półkę. Tak tutaj ktoś przyjemnego, kameralnego RPG uznał za dzieło wystarczająco dobre by je opublikować - nie wiem czy za zgodą/obojętnością/niechęcią reszty czy nie. Nie było mnie wtedy. Tak czy inaczej znalazło się tutaj i nie było żadnych protestów w tej sprawie (a przynajmniej o żadnych nie słyszałem).

Podsumowując idąc logiką Gandzi - jak jest w dziale opowiadań, to na pewno jest to opowiadanie. Nawet jeśli ma formę RPG/komiksu/artykułu.

 

 

* A przynajmniej tak mi się wydaje, że jest

**(chociażby twarde postawienie tego na samym początku pozwoliło by uniknąć dążenie do OP - drobne ustępstwa mogły by być, ale nie bezproblemowy teleport/skrajne zjawiska pogodowe wedle woli/zamrożenie wilków jednym z pierwszych zaklęć/kontrola roślinności itp.)

Edytowano przez enter24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat do merytorycznej dyskusji o opowiadaniu. Powyższa dyskusja jest merytoryczna, ponieważ dotyczy samego opowiadania, dlatego nie widzę powodu by ją zakończyć.

 

Jeszcze jedna rzecz Maxy - Twój najnowszy post jest poniżej jakiegokolwiek poziomu i pokazuje, że nie potrafisz kulturalnie odpowiedzieć na krytykę i podniesione zarzuty. Twoje zachowanie jest absolutnie karygodne i nie życzę sobie więcej tego typu postów. Jeżeli nie potrafisz odpowiadać kulturalnie, to zgodnie z własną radą odłacz sobie internet i zamilcz. 

 

Każdy twój następny tego typu post będzie natychmiast usuwany i dodatkowo karany warnem. Kultura obowiązuje wszystkich bez wyjatku,a ja mam już dosyć Twojego zachowania.

 

Edit: Polemikę zostaw lepiej tym, którzy umieją w nią wchodzić - Tarr i Enter jakoś potrafią wyrazić swoje zdanie i kontrargumentować z zachowaniem kultury i uprzejmości i nie widzę, żeby sprawiało im to problem.

 

Edit2: Post został usunięty za wiedzą i zgodą jego autora.

Edytowano przez Dolar84
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularność Pracy Wspólnej jest zjawiskiem, którego nigdy do końca nie zrozumiem. Szczerze mówiąc nawet nie mam zamiaru próbować. Naprawdę się biję w piersi, że nie zareagowałem, kiedy to było... ahem... publikowane. Po prostu było nam to obojętne, a jak komuś się to chciało czytać, tym lepiej dla nas (a gorzej dla niego :P ). Pod tym względem koniec tematu dla mnie.

Co do recenzji Cahana, biorę ją na klatę, bo się z nią zgadzam (jeśli traktować PW jako fanfik)...

...ale na gacie Celestii, nie oskarżajcie nas o to, że ktoś to nominował do tych fanfikowych oskarów, bo odnoszę wrażenie, że to jest głównym problemem części osób. PW jest na tym forum już koło dwóch lat i dotąd nikt nie miał problemu z umiejscowieniem tematu z linkami do naszych wypocin. Miałem wrażenie że godzimy się na pewną umowność w tej kwestii, no ale widocznie myliłem się ._.

Ale i tak was wszystkich kocham <3 Szczególnie Entera, ale nie mówcie mu tego :3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja tam nie ogarniam o co właściwie jest teraz kłótnia. Dochodzę do wniosku, że chcecie wywalić PW nie tylko z Oskarów , ale i z działu FF.

 

Maxy, ja to widzę tak. Jak mówiłem, jeszcze nie czytałem Pracy Wspólnej, ale z tego co słyszałem od ludzi, zarówno chwalących jak i krytykujących, to znaczna część tekstu wygląda niczym sfabularyzowany opis sesji RPG. No i co z tego? Nie ma obowiązku, żeby opowiadanie wyglądało tak a nie inaczej. Niektórzy piszą wierszami, inni wrzucają gigantyczne rozdziały, jeszcze inni po kilka stron naraz, dlaczego więc nie zamieścić czegoś takiego jak zapis sesji? Można, jak najbardziej.

 

Wydaje mi się, iż sprzeczka wybuchła raczej o to, iż niektórzy autorzy jak Tharr uznali, że traktowanie tego jako klasycznego "opowiadania" nie jest najlepszym pomysłem, na co podniosła się kontra, iż skoro jest w dziale i zostało nominowane do oskarów to jest de facto opowiadaniem. No i się potoczyło dalej.

 

Tak więc jeżeli chodzi o wyrzucenie z działu FF to takiej opcji nie widzę, bo cholera niby za co? Co zaś do opinii, żeby wycofać ją z oskarów - każdy jest do swojej opinii uprawniony, ale jeżeli PW nie łamie regulaminu oskarów (a nie łamie w żaden sposób, skoro mamy w składzie już osoby, które to przeczytały i nie zgłaszały żadnych sprzeciwów) to na pewno nie zostanie z tychże oskarów wyrzucone. I tyle. Jeżeli jako autorzy zdecydujeci się z jakiegokolwiek powodu je wycofać, to jest to tylko i wyłącznie Wasz wybór i Wasza decyzja.

 

Ze swojej strony chciałbym jedynie prosić o zostawienie PW w oskarach, choćby dla radości ludzi, którzy uznali je za tak dobre, że zasłużyło na nominacje - to pokazuje. że wiernych czytelników zdobyliście i oni docenili Waszą pracę (Jeszcze dodatkowo, bo wielkość tego tematu świadczy o tym dosyć... dobitnie :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajdę w ciążę z rosiczką

Wyobraźnio, czemu mi to robisz ;_;

Co do samego fanfika - jak dla mnie cierpi on przede wszystkim na brak nadzoru kogoś, kto ukróciłby kłótnie, które przez większość czasu trwania PW trzymają fabułę w miejscu, zredukował zapędy poszczególnych autorów do robienia OP postaci, no i faktycznie przytemperował niekończące się smuty Dawida. Na MLK na jednym z paneli fanfikowych była spora dyskusja o collabach i ogólnie doszliśmy do wniosku, że jeśli mają sens, to tylko, jeśli mają swojego (używając terminologii erpegowej) Mistrza Gry, który przynajmniej w ogólnym zarysie zdaje sobie sprawę, w którą stronę fabuła powinna zmierzać. Tu tego zabrakło.

No cóż, nie wiem, czy BA:PW jest do odratowania, ale nawet jeśli nie, życzę powodzenia przy następnych próbach.

Edytowano przez psoras
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będę z wami szczery, zasypujecie mnie spamem. Już 5 osób w tym tygodniu błagało mnie abyśmy zaczęli dalej to pisać.

Ludzie dajcie mi żyć! ;-;

 

Ale serio./ Rozumiem ile dla was to znaczy. Dziś przepraszałem Lazarusa za to, że doprowadziłem pracę wspólną do tego stopnia. Błagałem abyśmy to kontynuowali., ale nie ma raczej szans. Chłopaki teraz studiują. Lazarus nie ma czasu na własne ff, a ja bez nich jestem nikim. Jestem bardzo za tym aby to Lazarus dyktował jak ma lecieć fabuła, ale ja nie dam rady oderwać go od innych rzeczy. Wiadomo, że studia maja priorytet.

 

Wiec proszę, przestańcie mnie zasypywać tymi błaganiami, bo mnie to naprawdę boli. Całą winę biorę na siebie, a wy mi nie pomagacie. Co mam zrobić abyście przestali mnie dobijać za to co zrobiłem ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiec proszę, przestańcie mnie zasypywać tymi błaganiami, bo mnie to naprawdę boli. Całą winę biorę na siebie, a wy mi nie pomagacie. Co mam zrobić abyście przestali mnie dobijać za to co zrobiłem ?!

 

Przestań płakać i weź to na klatę? 

 

No, przyznaję - pracę wspólną czytałem i niekończące się żale Dawidka aż się prosiły nawet wtedy o porządny kopniak i ukrócenie. Ale trudno, stało się - na to chyba pomógłby tylko porządny rewrite. Niemniej PW ma swój urok - mnóstwo wątków, dobrze oddane postacie, wartka akcja, humor no i deluxe ;) Gdy czytałem fik rok temu, wciągał jak ośmiornica - nie wiem, czy teraz ten wynik by się powtórzył. W większości zachowałem z fika dobre wspomnienia. Nie ja jeden najwyraźniej, bo w końcu BA dostało nominacje. 

 

Max - nie powiem ci "nie łam się, wszystko będzie dobrze". Nie pogłaskam cię po głowie, ale dam przysłowiowego kopa. Moje wsparcie? Oto ono - niech inni nie widzą, jak się gniesz, ale jak wstajesz. PW jest do uratowania, potrzeba tylko czasu i dobrych chęci. No i najlepiej kogoś, kto powstrzymałby Dawidka ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Max - nie powiem ci "nie łam się, wszystko będzie dobrze". Nie pogłaskam cię po głowie, ale dam przysłowiowego kopa. Moje wsparcie? Oto ono - niech inni nie widzą, jak się gniesz, ale jak wstajesz. PW jest do uratowania, potrzeba tylko czasu i dobrych chęci. No i najlepiej kogoś, kto powstrzymałby Dawidka

 

Ja chce to kontynuować. Obecnie nikt poza mną nie ma wolnego czasu. Myślę, że chyba wezmę wszystko na siebie. Ograniczę Dawida oraz postaram się go "Stworzyć od nowa". Wiem, ze zrobiłem wielki błąd z jego nastawieniem i chce aby był inny. Prawdopodobnie dojdzie do czegoś co zmieni jego do tego stopnia aby był bardziej podobny do mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...