Skocz do zawartości

#1 12/2013 "MANEzette"


Dolar84

Recommended Posts

1 Numer Manezety przeczytany  i powiem tak jak na początek całkiem  nieźle z rzeczy kucykowych podoba mi się lista przebojów z muzyki Fandomowej i recenzja Pink Eeyes, zaś z tych nie kucykowych to Recenzja Sezonu Burzy Opowieści z wieży Zegarowej i Recenzja najnowszego albumu Turbo (Solar cydr dla ciebie, bo nie będę ukrywał dobrze oceniłeś ten album ), w sumie jedynym minusem jest spora ilość recenzji fanfików (nei to żeby były słabe, ale żeby je jednoznacznie ocenić potrzeba by 1 dnia labo 2, a kto ma na to czas), czasem zdarzały się dziwne literki w tekście, ale to raczej winna formatu niż przeoczenie (cóż pdF nie zbyt sobie radzi z polskimi znakami), ale ogółem oceniam numer na mocne 7/10      

Edytowano przez Komfiturka Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak tam z treścią (brak czasu) mogę powiedzieć, że tragedii niema, lecz:

-za dużo ficków

-czasem tekst zlewał się z obrazkiem

-niewygodny format

-kapkę za dużo artykułów niezwiązanych z kucykami

 

Wszystko inne, ok.

 

Mogę jeszcze dodać, iż występuje bliźniacze podobieństwo do Brohoofa, więc trochę dziwnym pomysłem jest tworzenie drugiej gazetki o wręcz identycznej zawartości. Jednak proszę was, abyście nie pisali do mnie całych stron wyjaśnień, że są pomiędzy tym spore różnice. Już ten temat wałkowałem.

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę duże skupienie na stronie pisarskiej fandomu. To daje MANEzette pewne tory, acz czemu ograniczać się do fanfików? Skoro już jesteśmy przy wymysłach fanów, rozwińmy to poza istniejące fanfiki, a przejdźmy do rzeczy bardziej... esencjalnych. Co przez to rozumiem? Cokolwiek, co przez to rozumiecie.

 

Poza tym, dałoby radę stworzyć magazyn w innej formie? Ta trochę laguje ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przypominam, felieton przedstawia prywatną opinię autora, można się z nią zgadzać bądź nie.

 

Ale ja się zgadzam, darling, tylko zdziwił mnie felieton o takiej tematyce w takim fanzinie.

 


W felietonie dotknąłem problematyki postępu złego, jako kontrowersyjny punkt odniesienia do przyszłej dyskusji o cały czas rozwijającym się świecie.

 

To, co się obecnie dzieje w Europie, jest kwestią głupoty, ślepoty i lewactwa, a nie postępu. Ale rozumiem, co chciałeś przekazać, szkoda tylko, że felieton jest taki krótki i tak pobieżnie porusza te tematy. Może to kwestia braku miejsca na dłuższy tekst... :unsuresb:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się zgadzam, darling, tylko zdziwił mnie felieton o takiej tematyce w takim fanzinie.

 

 

 

To, co się obecnie dzieje w Europie, jest kwestią głupoty, ślepoty i lewactwa, a nie postępu. Ale rozumiem, co chciałeś przekazać, szkoda tylko, że felieton jest taki krótki i tak pobieżnie porusza te tematy. Może to kwestia braku miejsca na dłuższy tekst... :unsuresb:

 

Jeśli chodzi o "dłuższe" teksty, to na razie kombinuję czy nie napisać czegoś w stylu polemiki dialogowej. Natomiast co do samego felietonu, niestety ale felieton to równo strona, po prostu było za mało miejsca bym mógł się bardziej rozpisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i jestem jak najbardziej na tak! To dopiero pierwszy numer a tak dobrze wyszedł! :twilight2:

 

Bardzo podobały mi się recenzje odcinków 4 sezonu których jeszcze nie oglądałem ponieważ czekam na dubbing a dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy przez co widzę że będzie warto je obejrzeć.

Przegląd muzyki fandomowej to strzał w dziesiątkę. Okej był też wywiad z Flyghtningiem którego muzyka zalega na moim dysku i artystyczny mix na końcu jest super. No i wreszcie dowiedziałem się czegoś o Twicane, ten felieton też na plus.

 

Dużo było o fanfikach, dla mnie trochę za dużo bo nie czytam, ale z drugiej strony te recenzje mnie co raz bardziej do tego zachęcają.

Na plus jeszcze przejrzystość bez zbędnych wodotrysków.

 

Co mi się nie podobało to trochę za duża ilość rzeczy nie związanych z kucykami.

 

Podsumowując jestem mega zaskoczony i zadowolony zarazem. Zważywszy na to że to dopiero pierwszy numer a już jest dobrze!

 

Życzę powodzenia w tworzeniu następnego numeru, już nie mogę się doczekać! :giggle:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzane. Tak, przejrzane, bo żaden artykuł mnie nie zainteresował. Jestem dość wybrednym czytelnikiem. 

 

Na początku szata graficzna do artykułów mnie uderzała - zwłaszcza, że teksty niektóre nie były idealnie dopasowane do ramek (przykład - pierwszy tekst Dolara). Ale im dalej przeglądałem, tym podobało mi się coraz bardziej. 

Okładka - dół zawalony, góra zaś niemalże pusta. Przerzuciłbym tam nr magazynu i to niekoniecznie w takiej wielkości. 

 

Wielki plus za zaznaczenie praw Hasbro :v

 

Pomyślałbym nad innym stylem do spisu treści - np. kropki/myślniki na początku każdej pozycji. Plus starajcie się nie robić podziału słów na sylaby - wiem, że to jest dozwolone w jęz. polskim, ale jednak dla mnie to nie wygląda jakoś profesjonalnie. Zwłaszcza jak to zestawić z czcionką tytułów działów w spisie. 

 

Nie pojmuję sensu istnienia recenzji odcinków, gdy odcinki są obejrzane w ciągu 2-3 dni przez wszystkich podczas, gdy recenzja ukazuje się dużo później. Zgaduję, że są osoby, które czytają recenzję dla poznania spojrzenia na odcinek z innego punktu widzenia. Ja do takich osób nie należę - jak czytam recenzję to czegoś, czego jeszcze nie znam, by wiedzieć na co się szykuję. 

 

W ogłoszeniu o naborze kilka błędów - brak znaku zapytania na końcu pytania, oraz "MENAzette" zamiast "MANEzette". 

Plus nie muszę patrzeć w creditsy itd., by wiedzieć, kto zrobił logo. To idzie mega wyczuć i nie po stylu, a po kolorach i OC. Z jednej strony fajnie - ta osoba to moja siostra fandomowa, ale z drugiej strony myślę, że gazeta fandomowa dla każdego powinna mieć albo OC niczyje, albo własne, a nie czyjeś. Mnie to jakoś bardzo nie przeszkadza, ale wiem, że wcześniej, czy później to wywoła jakieś problemy. Jak nie Manezettowi, to autorce. I boję się tego szczerze mówiąc. 

 

Nie wiem czemu, ale jestem na tak. 

 

EDIT: Przypomniało mi się to, co mi się spodobało - pisanie o fanfickach porzuconych/niedokończonych. Jestem ciekaw, co się znajdzie tam w późniejszych numerach.

Edytowano przez Linds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwało to trochę dłużej niż zakładałem, ale w końcu jest. Oto obiecane wydanie pierwszego numeru w formacie ePub.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/e1tz39ec0oxcqfa/001.epub

 

Zaobserwowałem też bardzo ciekawą rzecz. Mimo że sam plik w budowie jest bardzo prosty w budowie, to niektóre czytniki nie są wstanie poprawnie wyświetlić jego formatowania.

Tekst powinien być wyjustowany  z wcięciem pierwszej linii na 7% i mieć podzielone wyrazy. Jeżeli tak nie ma to znaczy że czytnik lub program nawal. Dajcie znać na jeżeli pojawią się takie problemy. Te co ja wyłapałem to Moon Reader na Androida i przeglądarka na stronie Google Play Books miała dziwne problemy z grafiką.

 

A teraz biorę się za czytanie. W końcu się dowiem co tak naprawdę składałem :)

Edytowano przez macter4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...