Skocz do zawartości

Tajemnicza Twilight Sparkle.


Gość

Recommended Posts

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego od czasu przybycia Twilight Sparkle do Equestrii Girls, nie było widać jej drugiej postaci jako człowiek? Skoro były wszystkie postacie z MLP to gdzie była Twilight?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, co ja mogę powiedzieć. Z tego co pamiętam, wyjaśnieniem była wypowiedź Pinkie. Było to coś w guście" Skądś cię znam, czy masz bliźniaczkę, która ma psa Spike'a i wyprowadziłą sie z miasta?". Co prawda nie przytoczyłem tego dosłownie, ale taka wypowiedż na pewno była.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to gdzieś pisałem:
Przejście przez portal powoduje usunięcie naszej alternatywnej wersji z czasoprzeszczeni, tak jak w "Doctor Who" wpadnięcie do szczeliny czasoprzeszczennej. Inaczej: Kazda osoba, która kiedykolwiek ma przejść przez portal NIGDY  się nie urodzi  w świecie docelowym danej podróży.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem alternatywna Twilight gdzieś sobie żyje w świecie EqG. W końcu Pinkie o niej wspominała. Nie wiemy jak duże jest to miasto, tamta Twilight może chodzić np. do innej szkoły, mieszkać w innym mieście, być chora. Możliwości jest multum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to gdzieś pisałem:

Przejście przez portal powoduje usunięcie naszej alternatywnej wersji z czasoprzeszczeni, tak jak w "Doctor Who" wpadnięcie do szczeliny czasoprzeszczennej. Inaczej: Kazda osoba, która kiedykolwiek ma przejść przez portal NIGDY  się nie urodzi  w świecie docelowym danej podróży.

 

Własnie dlatego nie rozumiem ideii podóży w czasie. Powoduje to rosnące w trybie geometrycznym paradoksy :)

Moim zdaniem alternatywna Twilight gdzieś sobie żyje w świecie EqG. W końcu Pinkie o niej wspominała. Nie wiemy jak duże jest to miasto, tamta Twilight może chodzić np. do innej szkoły, mieszkać w innym mieście, być chora. Możliwości jest multum.

Jak dla mnie twórcom nie chciało się wymyślić niczego mądrego, wiec dali, że "jest, ale jej nie ma".

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem alternatywna Twilight gdzieś sobie żyje w świecie EqG. W końcu Pinkie o niej wspominała. Nie wiemy jak duże jest to miasto, tamta Twilight może chodzić np. do innej szkoły, mieszkać w innym mieście, być chora. Możliwości jest multum.

Mi się wydaję, że to, że Pinkie o niej wspomniała dowodzi raczej jakiejś więzi między postaciami z tych światów. (może to stąd się bierze De ja vu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powiedzmy sobie szczerze, szukanie logiki w EQG to głupiego robota. Już samo to że zdaniem Celestii tylko Twilight Sparkle mogła się udać do alternatywnego świata jest dziwne.

Skąd niby księżniczka  mogła wiedzieć że akurat jej była uczennica nie napatoczy się po przejściu na swój odpowiednik w tamtym świecie? Przecież równie dobrze przez lustro mogło przejść całe mane 6. Oczywiście można to tłumaczyć tym że Celestia chciałą ograniczyć ryzyko, ale to i tak dość słaby argument . Przykład który przytoczyłem to tylko jedna z głupotek, a jest tego więcej, ale nie chce mi się rozpisywać.

Uważam że wyprowadzka alternatywnej Twilight to tylko pretekst do tego by "wytłumaczyć" to czemu tylko Twilight mogła się przenieść.

 

BTW: Czemu Sunset Shimmer nie ma swojego odpowiednika?

Edytowano przez Dear Princess Futurella
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiacie się, gdzie jest druga Twillight Spearkle... A ja uważam, że autorzy tej bajki nie myśleli nad tym. Poprostu bajka nie zawiera drugiej, bo autorzy tak chcieli. Powiedzmy szczerze, szukanie logiki w bajkach to nie za dobry pomysł. Jeszcze nas mózgi rozbolą... :rainderp:

Edytowano przez Mały Hehesz
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...


szukanie logiki w bajkach to nie za dobry pomysł.

No tak, ale w serialu aż takiego braku logiki nie widać, a tutaj w kinówce, jak by się tak zastanowić, jest tego naprawdę sporo... A szkoda, bo gdyby się postarać, wyszłoby może coś na miarę przygód bohaterek z serialu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz. Nadinterpretacja feudalizmu Equestrii i innych OP tematów to najlepsza zabawa!  :crazytwi:

Nie narzekam ja też lubię czasem pośmiać się z nielogicznej logiki bajek. Nie chcę wyjść na poważnego człowieka bo wierz mi we mnie nie ma powagi.  :crazytwi2:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Powiem tak. Podróże w czasie to tak naprawdę podróże między wymiarami. Podczas takich podróży nie można spotkać siebie samego chyba, że w innym wieku bo spotkanie tej samej siebie może spowodować załamanie się czasoprzestrzeni i wielkie kosmiczne bum! Myślę, że Celestia jako wielkie OP w serii o mocy niemal boskiej zadbała żeby Twillight nie spotkała siebie samej. Musiała wiedzieć o tym lustrze. Może sprawiła, że ludzka Twillight zwyczajnie nie zapisała się do szkoły, którą miała odwiedzić Twillight-kucyk? 

 

Rzecz jasna to tylko spekulacje. Autorzy filmu zapewne nie chcieli sobie komplikować sprawy i nawet się nad tym nie głowili  :aj3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam na myśli, że to nie Celestia człowiek, a Celestia z regularnego serialu dopilnowała żeby Twillight się nie zapisała. Jak? Nie wiem, może podrzuciła jej myśl o innej szkole? 

Ale co prawda to prawda, nikt tam się nie zdziwił nową uczennicą, która na domiar złego nawet nie chodziła na zajęcia. Do tego jeszcze ta nieznana nikomu, tajemnicza uczennica wygrała konkurs na królową jesieni czy co to tam było. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Moja teoria, polega na tym, że ciało Human Twilight weszło w posiadanie Pony Twilight. Mózg Human został "zamknięty" podobnie jak wspomnienia. Ta pony wprowadzila się do jej ciała, biorąc ze sobą swój mózg i wspomnienia. Human Twilight składała zapewne papiery do nowej szkoły, więc Pony mogła tam dojść w każdej chwili.

Jedynym błędem, jest brak bibliotekarki i zero nadzoru w szkole. Ale to już sprawa Hasbro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jak wyżej. Wygląda na to, że Twillight z ludzkiego świata nie przyjaźni się z resztą i nawet nie chodzi do tamtej szkoły. Śmiem nawet twierdzić, że jest od nich starsza i szkołę ukończyła co by tłumaczyło jej ubranie jak z laboratorium i całą tę planszę na ścianie. Założę się, że jest jakimś naukowcem! Jeśli nie z zawodu to z siebie samej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Wygląda na to, że Twillight z ludzkiego świata nie przyjaźni się z resztą i nawet nie chodzi do tamtej szkoły. Śmiem nawet twierdzić, że jest od nich starsza i szkołę ukończyła co by tłumaczyło jej ubranie jak z laboratorium i całą tę planszę na ścianie. Założę się, że jest jakimś naukowcem! Jeśli nie z zawodu to z siebie samej. 

Czy jest starsza i skończyła szkołę tego nie wiemy, wiemy tylko że ma laboratorium, jakie miała w Equestrii (sezon 1, odcinek 15, tam robi jakieś badania na Pinkie).

Powiedzmy, że z charakteru postacie z jednego i drugiego świata są takie samie. Jak wiemy, z początku Twilight (z Equestrii) uważała, że przyjaźń nie jest jej do niczego potrzebna, a nauka jest ważniejsza. Skoro Twilight (z alternatywnego świata) nie poznała przyjaźni, to chyba jasne co robi w tej swojej piwnicy - czyta książki!

 

A teraz tak nawiązując do pierwszych odcinków MLP:

Twilight ze świata ludzi: "Spike! Coś złego dzieje się w tej szkole!"

Twilight ze świata kucyków: "Spike! Stanie się coś strasznego, Nightmare Moon ucieknie z księżyca!"

Skoro jedna Twilight Sparkle musiała zaprzyjaźnić się by powstrzymać niebezpieczeństwo, druga będzie musiała zrobić to samo by znaleźć odpowiedzi na swoje pytania (czyli "Co złego dzieje się w szkole?").

Ciekawe co się stanie gdy obie się spotkają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy jest starsza i skończyła szkołę tego nie wiemy

 

Że tego nie wiemy to wiem, ale taka jest moja teoria. Według mnie Twillight stoi na wyższym poziomie niż pozostała..w sumie szóstka i uważam, że jest starsza. Czy mam rację okaże się jak wyjdzie film. 

 


Ciekawe co się stanie gdy obie się spotkają...

 

Według praw fizyki powinno dojść do zetknięcia dwóch rzeczywistości i wielkiego kosmicznego BUM!, ale to raczej nie w stylu MLP więc ciekawe, ciekawe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...


A teraz tak nawiązując do pierwszych odcinków MLP:

Twilight ze świata ludzi: "Spike! Coś złego dzieje się w tej szkole!"

Twilight ze świata kucyków: "Spike! Stanie się coś strasznego, Nightmare Moon ucieknie z księżyca!"

Skoro jedna Twilight Sparkle musiała zaprzyjaźnić się by powstrzymać niebezpieczeństwo, druga będzie musiała zrobić to samo by znaleźć odpowiedzi na swoje pytania (czyli "Co złego dzieje się w szkole?").

Mi też to przyszło do głowy, bo brzmi w sumie logicznie.
Może Twilight-kucyk zobaczy w odpowiedniej chwili Twilight-człowieka i schowa się, zanim tamta ją dostrzeże i będzie działać z ukrycia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...