Skocz do zawartości

Anno Equestria: A Brief History of the Pony Nation [Z][PL][Slice of Life][Historia]


Dolar84

Recommended Posts

Przed Wami kolejne ze skrywanych w otchłaniach mojego dysku tłumaczeń. Tym razem jest to opowiadanie dosyć nietypowe - niby to kronika, niby podręcznik do historii. Autor przedstawia nam  w skrócie dwa tysiąclecia historii kucyków i co najważniejsze, robi to w sposób na tyle ciekawy, że pomimo przytłoczenia różnymi datami i nazwami, przyjemność z lektury jest wielka. Jeżeli ktoś chciałby przed przeczytanim dowiedzieć się dokładniej z czym przyjdzie mu się spotkać, to recenzja opowiadania znajduje się w pierwszy numerze "MANEzette".

 

Dosyć gadania - czas ujawniać zawartość:

 

Anno Equestria: A Brief History of the Pony Nation 

 

Przedmowa Tłumacza

 

Przedmowa Autora

 

Rozdział 1 - Equestriański Exodu s

 

Rozdział 2 - Tworzenie Narodu

 

Rozdział 3 - Zapiekłe Urazy*

 

Rozdział 4 - Poszerzanie Granic

 

Rozdział 5 - Pierwsza Wojna z Gryfami*

 

Rozdział 6 - Słabnąca Stolica*

 

Rozdział 7 - Zagubione Lata

 

Rozdział 8 - Pierwsza Diarchia

 

Rozdział 9 - Upadek Kryształowego Cesarstwa

 

Rozdział 10 - Kryzys Nightmare Moon

 

Rozdział 11 - Nowy Canterlot

 

Rozdział 12 - Odrodzenie Arystokracji*

 

Rozdział 13 - Czasy Rozumu*

 

Rodział 14 - Druga Wojna z Gryfami*

 

Rozdział 15 - Wiek Przygód*

 

Rozdział 16 - Industrializacja i Ekspansja

 

Rozdział 17 - Powrót Luny

 

I to by było na tyle. Życzę Wam przyjemnego przedzierania się, przez tajemnicę historii Equestrii, licząc że uraczyci mnie zdrową dawką komentarzy.

 

Do następnego tłumaczenia!

Edytowano przez Dolar84
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to podczas prereadingu i muszę powiedzieć, że jest to fic warty uwagi. Rozdziały są krótkie, ale interesujące. Niby kronika, ale autor zachował naprawdę miły oku styl, który wręcz zachęca do dalszego czytania i nim się obejrzycie, przeczytaliście wszystko.

 

Jak najbardziej polecam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem (czy też raczej próbowałem przeczytać) oryginał, jako że inną historyjkę autora powyższego fika kiedyś tłumaczyłem.

 

I cóż tu rzecz... nie porwało mnie. Mimo całego stylu, w jakim jest pisany ten tekst to NADAL jest dla mnie książka do historii. A za historią, delikatnie ujmując, nie przepadam. Fakt, czyta się nieźle, ale natłok dat i wydarzeń był dla mnie nieco za duży i po dwóch rozdziałach zapomniałem, co było w pierwszym. Taki już jestem dziwny.

 

Ale zachęcam innych do spróbowania, może akurat się spodoba. Tym bardziej, że to tłumaczenie Dolara, a to, że stoi na wysokim poziomie widać już nawet po tytułach rozdziałów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje kolejne dobre tłumaczenie ! Jak to zwykle bywa z twoimi przetłumaczonymi opowiadaniami jest po prostu wyśmienicie wybrany. Zawsze gdy napotkałam twoje tłumaczenie zabieram się do jego czytania z zainteresowaniem i ciekawością ,ten fanfic szczególnie mi się spodobał.Powiedz kiedy będziemy się mogli spodziewać kolejnego tłumaczenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili pracuję nad 9 rozdziałem "The Life and Times of Winning Pony". Kolejne plany obejmują drugi rozdział "Changes" no i dopisanie nieco treści w autorskich opowiadaniach. Oprócz tego powoli zaczynam skrobać tłumaczenie "Background Pony", więc projektów pobocznych na razie nie przewiduje. No, chyba że trafi się jakaś perełka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odkopywania fików ciąg dalszy.

 

Opowiadanie zdecydowanie warte przeczytania. Mimo, że jest to kronika, czyli de facto pismo naukowe, to nie jest ono napisane językiem ciężkim i trudnym do zrozumienia. Dzięki temu czyta się je lekko i przyjemnie. Historia Equestrii sama w sobie jest bardzo ciekawa. Fajne jest wyłapywanie nawiązań do historii naszego świata.

 

Tłumaczenie stoi na bardzo wysokim poziomie, nie wychwyciłem żadnych poważnych błędów. Kawał naprawdę dobrej roboty.

 

Ocena: 10/10 :salut:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...