Skocz do zawartości

Twilight Eats a Book [PL][Oneshot][Comedy][Random]


aTOM

Recommended Posts

Ci, co mnie znają wiedzą, jak bardzo lubuję się w idiotycznych komediach. Poniżej macie kolejny skutek tej niezdrowej dla mojego mózgu fascynacji.

 

autor: adcoon

prereading/korekta: JeT.Wro, Jacek Hożejowski

Opis: Twilight wtranżala książki małe i duże, naprawdę trzeba coś dodawać?

 

Twilight Szamie Książkę

 

Twilight Eats a Book

Edytowano przez Dolar84
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane

 

Co do jakości tłumaczenia wypowiadać się praktycznie nie muszę - jest taka jak zwykle, czyli górna granica stanów wysokich.

 

Co do treści, to stwierdzam, iż jest to opowiadanie terapeutyczne. Idealnie poprawia kiepski lub fatalny humor, a radosna neuroza Twilight jest idealnym balsamem na depresję. aTOM jak zwykle wybrał do przetłumaczenia perełkę. Bezwzględnie polecam!

 

PS: Idę zakąsić słownikiem w cynamonie.

 

PPS: Gdyby tylko nie to "ona"....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajecznica  czytelnika

Potrzebne: 5 jajek, jedna duża cebula, wydrukowane opowiadanie.

Sposób przygotowania:

Opowiadanie suszysz na grzejniku. Kroisz drobno cebulkę. Wysuszony i pokruszony papier wrzucasz razem z cebulką na patelnię i dusisz razem. Po pięciu minutach dodajesz jajka i przygotowujesz jak normalną jajecznicę. Smacznego!

 

Nie wiem, co napisać więcej. Niech to, że napisałem taki przepis będzie najlepszym wskaźnikiem mojego zadowolenia. Z pewnością pominąłbym, gdyby zostało w języku Szekspira. Dzięki tobie przeczytałem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PPS: Gdyby tylko nie to "ona"....

 

Osobiście nie uważam, żeby aż tak bardzo kłuło to w oczy, niemniej poprawiłem. A do słownika bardziej polecam cukier-puder ;)

 


Jajecznica  czytelnika

 

Już nie mogę się śniadania doczekać, w końcu stare notatki ze studiów się na coś przydadzą :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ciekawy tekst... smakowity wręcz, jednak ekran chyba jest zbyt ciężkostrawny, żeby zaryzykować :v W zamian opędzluję sobie książkę z Diagnostyki. Zeszłoroczne wydanie, jeszcze świeża :D

 

Ale wracając do tematu: opowiadanie ciekawe, randomowe i klimatyczne, aż sam nie wiem co więcej dodać? Mi się podobało:D

Rep i podziękowania za tłumaczenie :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Taa, przeglądałem dział w poszukiwaniu czegoś lekkiego i krótkiego, bo za jakiś czas wychodzę i nie chciałem się wczuwać za mocno. Bo to aż boli, się odrywać od czegoś dobrego. Anyway, przeglądałem sobie fiki, no i znalazłem tego sygnowanego nickiem aTOMa. O jakość nie musiałem się martwić, ale... czy przypadnie mi do gustu książka... emm, znaczy, opowiadanie o Twalot szamiącej książki? 

 

TAK! :v

 

Wręcz wzorcowy przykład randomowej komedii. Weź znaną postać, uczyń ją głodną, a lodówkę pozostaw pustą, no i patrz, co zrobi. Któż by pomyślał, że nasza młoda księżniczka zasmakuje w literaturze... dosłownie? No ale z resztą, co byłoby gorsze: zjedzenie książki, czy też wyrzucenie jej, co też miała uczynić? A tak przynajmniej ma pomysł na obiad i zrewolucjonizowanie equestriańskiej kuchni :rainderp:

 

Dzięki, aTOM, za tego fica. Zdecydowanie było warto go poczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, ten tekst jest piękny. Wzorcowy random. Nieźle się uśmiałem. Ahh... tyle książek do zjedzenia, literatura piękna, podręczniki, zeszyty, notatki, nawet kalkami nie pogardzę. :derp2: Cóż, jestem nieco przerażony pomysłami, które się w mojej główce narodziły. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Cóż.. nie jestem zbytnio wielkim fanem ficów, ale ten mnie zaciekawił przez nazwę. To pomyślałem, że wbiję i sobie przeczytam, opłacało się ;p Fic zdecydowanie poprawia humor w gorszych dniach, niektóre momenty mnie rozwaliły osobiście :lunaderp: Naprawdę genialny random/komedia. Aż zarobiłeś w ten sposób punkt reputacji z mej strony.

Jedynie szkoda, że było to dość krótkie.. następnym minusem są literówki, lecz ich było malutko strasznie.

 

Zatwierdzam Twoją pracę. Teraz zaś biorę jakieś książki i robię eksperyment *śmieje się*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Na początku myślałem, że to będzie jakiś smęt(nie wiedziałem, że to komedia bo wszedłem z linku) jednak czytałem dalej bo styl pisania był podobny do mojego. I nie wiem. Może jestem chory, albo za bardzo doszukuje się ukrytych przesłań, ale ja tu widzę dwie różne historie.

 

To wszystko mi wygląda jak analogia erotycznej przygody.

Zaczynając od początku.

1.Zaprezentowany typowy dzień Twilight. = Pokazanie rutyny życia jakiejś dziewczyny.

2.Twilight zastanawia się jak można jeść książkę. To przecież okropne. = Dziewczyna zastanawia się jak dziewczyna może być... z inną dziewczyną. Przecież to nie do pomyślenia.

3.Jednak się skusiła tylko by spróbować. = Dziewczyna spróbowała(np pocałowała dziewczynę) tak, żeby się upewnić, że to głupie.

4.Stwierdziła, że to chore i jak ona to mogła zrobić. = Dziewczyna nie dowierza jak mogła zrobić coś takiego.

5.Twilight spróbowała jeszcze raz, dla pewności. = Dziewczyna znów się skusiła.

6.Spodobało się jej. = Dziewczynie spodobało się to.

7.Zaczęła eksperymentować. = Dziewczyna postanowiła wypróbować różne... pozycje i dziewczyny.

8.Zastanawia się nad tym co byłoby najlepsze. = Sprawdza co ja najbardziej kręci.

9.Nie wszystkie eksperymenty jej wychodzą. = Nie wszystko było takie jak sobie wymarzyła.

10.Próbuje wciągnąć w to przyjaciółki. = Proponuje zabawę przyjaciółkom.

11.Przyjaciółki nie uważają tego za dobry pomysł. = Przyjaciółki są nastawione sceptycznie.

12.W końcu któreś się skusiło. = Któraś przyjaciółka uległa pokusie.

13.Reszta dołączyła i im się to spodobało. = Reszta przyjaciółek spróbowała i widziały, że było to dobre.

 

Ta komedyjka równie dobrze mogłaby być opowiastką dla dzieci pokazującą sposób powstawania i rozprzestrzeniania się homoseksualizmu w dzisiejszym społeczeństwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może jestem chory, albo za bardzo doszukuje się ukrytych przesłań, ale ja tu widzę dwie różne historie.

Wydało się! Teraz mi go przeniosą do MLS i tam go będą czytać clopowcy!

 

A tak na serio, jestem przekonany, że tekst jest jednak jedynie bzdurną komedią bez żadnych ukrytych przesłań... niemniej gratuluję wyobraźni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, jestem przekonany, że tekst jest jednak jedynie bzdurną komedią bez żadnych ukrytych przesłań... niemniej gratuluję wyobraźni ;)

 

 

Ostatnio wszędzie widzę hardcorowe nawiązania. Np początek 5 sezonu od razu skojarzył mi się z nazistowską anty utopią. Równość, albo pranie mózgu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam!

 

Mamy tu do czynienia z bardzo niekonwencjonalnym pomysłem na komedie. I o dziwo, to wypaliło.

 

Technicznie, jak zwykle, nie ma myślników. Styl jest mocno neutralny, nie przeszkadza ale i nie kreuje klimatu.

 

Chyba najważniejsza jest tu historyjka. Ot, Twi siedzi do późno, przeglądając swoje zbiory biblioteczne. Siedzi tak długo, aż staje się głodna. I wpada na, mocno nietypowy jak na nią, pomysł. Ot, postanawia spróbować zjeść, mocną zniszczoną by nie było, książkę. O dziwo, pcha ten eksperyment dalej; co jeśli by zrobić dania w oparciu o zniszczone książki?

 

Bardzo szybko to eskaluje. Reakcje przyjaciółek Twi są bezbłędne. Sama Twi też daje radę, choć nie wiem, czy zdołałaby się przełamać do zjedzenia książki.

 

Opowiadanie nawet zdołało mnie, raz bo raz, ale rozśmieszyć, właśnie reakcjami przyjaciółek Twi. Daje dto nawet radę, czyta się przyjemnie i nie jest długie. Polecam.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...