Skocz do zawartości

Problemy komputerowe


Lunar12

Recommended Posts

Witam, mam pewien dziwaczny problem natury informatycznej i bardzo liczę na pomoc kogoś bardziej obeznanego w tym temacie bo sam jestem zielony :D

 

Od początku: mam na kompie dwa systemy operacyjne Windows XP, jeden się coś zepsuł i trzeba było instalować od nowa, a że miałem obawy co do usuwania pierwszego systemu to poprostu doinstalowało się drugi :lunaderp: . Teraz ten pierwszy w ogóle nie chce się odpalić (na początku komputer zawsze pyta który system odpalić i jak wybiorę ten pierwszy to się wiesza). Ale do rzeczy. Mam na tym pierwszym systemie jakieś dane, które chciałbym odzyskać. Niestety włączyłem jakąś blokadę folderów użytkownika w panelu sterowania i gdy chcę wejść do katalogu C:\Documents and Settings\Użytkownik (wejść do plików usera ze starego systemu przez nowy system) to wyskakuje mi komunikat "Odmowa dostępu".

 

I teraz moje pytanie jest następujące: Czy da się jakość tą blokadę obejść/wyłączyć/whatever żeby mieć dostęp do tych pliów uwięzionych folderach zablokowanego użytkownika tamtego systemu?

 

Będe niezmiernie wdzięczny za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przenieść do działu "Nauka i technologia".

Teraz sposoby:

1. Spróbuj użyć Unlocker'a. Prosty program, sam łatwo ogarniesz.

2. Jeśli unlockerem nie pójdzie, wypal na płytce Ubuntu. Zmień w BIOS'ie kolejnośc bootowania na napęd CD/DVD i wyjdź potwierdzając zmiany. Gdy "będziesz w Ubuntu", wybierz język polski i kliknij "Wypróbuj Ubuntu", nie instaluj. Znajdź dysk na którym jest zapisany twój katalog (nic nie usuwaj!, niektórych partycji (dysków) prawdopodobnie nigdy nie widziałeś, ale nie rób z nimi nic. Są wymagane do poprawnego wstawania Windowsa. Tak, chodzi mi o bootmanager (partycja System Reserved)). Skopiuj te pliki do wybranej przez Ciebie lokalizacji, wyłącz komputer. Włącz i zmień ustawienia w BIOS'ie na bootowanie z dysku, i ciesz się plikami ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak profilaktycznie przygotuj sobie na płytkę bootowalnego linuxa, choćby wspomnianego wyżej Ubuntu lub Knoppix (oba posiadam i szczerze polecam jako live DVD). W razie większych awarii zdziałasz więcej tam, gdzie Unlocker nie wystarczy. Przy wyborze live CD i DVD staraj się wybierać DVD, zawiera często dodatkowe oprogramowanie usprawniające pracę.

Edytowano przez osa21c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę do tematu.

Dzisiaj odkopałem starego kompa (7 letniego) i nie mogę uruchomić.

Kiedy podłączyłem go do prądu i odpaliłem go na sekundę uruchomiła mi się kontrolka Power i dysku z wszystkimi wiatrakami i się wyłącza, kiedy próbowałem go ponownie uruchomić to samo.

Jóź 2 lata temu zaczął mi on świrować, z dyskami najpierw sypną mi się Seagate 250 GB sata2 , potem miałem tez Seagate 120 GB ATA, i to samo po 4 miesiącach mi się uszkodził, raz pokazywał mi przy instalacji Win XP 30gb,raz 100. Natomiast kiedy chciałem zainstalować Win XP to przy kopiowaniu plików instalacyjnych pasek stanu się zawieszał i nic się dalej już nie działo.. Nie wiem co mu może być, podejrzewam płyt główna.

 

Oto jego Parametry:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+

Płyta Gigabyte GA M 61SME

Ram: DDR2 2*512

Dysk teraz Seagate 120 GB ATA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje że sprzedam ten komputer dorzucę  monitor LCD Asus i głośniki. Może z 400zł za ten zestaw wezmę.

Teraz myślę raczej kupić używanego laptopa , mój koleszka kupił Toshibę satelite  z prockiem intela core 2 duo za 350zł tylko z pęknięta matrycą lecz obraz się wyświetla tylko w rogu są martwe piksele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tani komputer z NTT który nabyłem pod koniec 2007r, teraz nie wiem czy jest w ogóle sens go robić, ponieważ mam do wymiany dysk, co prawda mogle dać drugą płytę ale zakup używki ( nowej do Athlona chyba już nie dostanę) jak dal mnie nie ma sensu , a zakup nowej i przy okazji procka to wydatek min 350zł + nowe ramy bo na DDR 2 nowych płyt nie widziałem to + 150zł. Parę dni temu liczyłem koszta i mi wyszło ok 500zł, a za to kupie używanego laptopa z miarę dobrymi parametrami.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jóź chyba wiem w czym jest ból.

Pytałem się sora od informatycznego przedmiotu zawodowego i powiedział mi że może być zasilacz sypnięty, że na kondensorach nie daje wystarczająco dużo mocy.

Na weekend wezmę zasilacz od koleszki i sprawdzę jak będzie to samo to znaczy że płyta jest dead.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci doradził profesor ze szkoły. Przyczyna leży najprawdopodobniej w zasilaczu.To, że Ci się sypały poprzednie dyski też mogło być tym spowodowane. Niedostatek mocy szkodzi równie mocno (jak nie bardziej) niż nadmiar mocy. Spróbuj sobie skołować od kolegi czy znajomego zasilacz do sprawdzenia. Wydaje mi się, że 400W będzie w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...