Skocz do zawartości

Wektorowanie według Marcinka.


Marcinek

Recommended Posts

Cześć Wszystkim :rdhug: !

Mam teraz pełno wolnego czasu, więc się zastanawiałem czy nie wziąść się za ponowne wektorowanie (oczywiście bez kolorowania).

Tylko że moja praca będzie polegać na tym że będę wektorował te rysunki, które chcielibyście żeby były wektorowane. Będziecie tutaj wklejać linki (a najlepiej już gotowe rysunki ) a ja będę je wektorował. Jeśli będzie więcej czasu to także wrzucę kolorowe.

 

Jeśli podoba się wam pomysł to zapraszam do wysyłania prac. 

 

Oczywiście to było moje pierwsze wektorowanie:

 

Before:

hDbl8.png

 

After:

my_little_pony__pierwsza_praca_by_matusz

 

(tak, wiem, za jaskrawo-uczyłem się :P)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zasadnicza kwestia: ścinaj końce linii. w sensie, żeby linia która się kończy nie ucinała się nagle tylko zwężała się do zaostrzonego końca.
Poza tym radziłabym ci zacząć używać kolorów do wektorowania i wypełniać wektory. Osobiście uważam wypełnianie za jeden z najprostrzych etapów robienia wektora. Może nie jestem jakąś mistrzynią ponyscape'a, jednak kilka wektórków już zrobiłam i jakośtam się w tym orientuję. Jeśli zupełnie nie wiesz jak zabrać się za wypełnianie poszukaj jakichś tutoriali na yt. Mogę też spróbować coś ci powyjaśniać, jeśli byś chciał c;
+ Jeszcze jedna uwaga - wektory zapisuj w większym formacie (wiele grup wektorowych na dA nawet nie przyjmuje prac mniejszych niż 4000px).
Ten pierwszy rysunek, zielono-niebieski... To chyba nie jest wektor, mam rację?

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...