Skocz do zawartości

Odcinek 7: Bats!


Cahan

Bats!  

114 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na ile w skali 1-10 oceniasz ten odcinek

    • 10
      56
    • 9
      26
    • 8
      16
    • 7
      13
    • 6
      1
    • 5
      0
    • 4
      0
    • 3
      2
    • 2
      0
    • 1
      0


Recommended Posts

Nie dzieje się dobrze, jak na razie jest gorzej niż w moich najgorszych koszmarach. Hasbro robi sezon pod fanów, były pardoie znanych postaci i sytuacje mające wzbudzić śmiech tylko w tych kręgach... ale nie wychodzi to dla nich dobrze. Nie potrafią utrzymać tępa akcji i ten odcinek pokazał to chyba najlepiej, zaczęło się fajnie, potem kiedy Twilight rzuciła zaklęcie, myślałem że nastąpił koniec i czekałem na wymuszony morał...  DUN DUN DUNNNNNN, jeszcze nie koniec, teraz zamienimy flutershy w... WAMPIRA, będzie jeść jabłka, latać przed księżycem, zwisać z gałęzi i od czasu do czasu zapuszczać uszy! :evilshy: I tu jest problem, Hasbro ma nawet ciekawe pomysły, chce je wprowadzić do serialu ale czas antenowy nie pozwala ich w pełni realizować, przydał by się drógi film pełnometrzażowy(tym razem z kucykami).

 

A teraz coś co idealnie oddaje sens tego odcinka moimi oczami:

:rarityderp:
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie twoje zdanie i je szanuję, ale nie mogę się całkowicie zgodzić z tobą. Serial, a tym samym sprzedaż ich pierdołek dla dzieci w obecnej formie istnieje dzięki dzięki nam, ludziom przekraczającym w znacznym stopniu wiek docelowy. Oni to wiedzą i starają się aby popularność nie spadła poniżej pewnego poziomu, dlatego starają się wplatać w serial to co chcielibyśmy w nim zobaczyć, ale tak aby mieściło się to w ramach grupy docelowej. Tak aby wilk był syty i owca cała, a to nie jest łatwe i im będzie więcej sezonów tym będzie im trudniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek standardowo, link do odcinka z napisami:

http://www.dailymotion.com/video/x18zbc5

https://docs.google.com/file/d/0B83h_s6Bmjq7VlUzLVBPVTNhV00/edit

 

 

Dałam odcinkowi 10/10 po raz pierwszy od bardzo dawna, więc nawet się wypowiem :P

 

 

W sumie miało być 9.5/10, ale już podniosłam w górę. Pół punktu stracili tylko za piosenkę. Nie twierdzę, że była zła, była wręcz bardzo dobra, ale szczena nie opadała (a po tym co pokazali z niektórymi piosenkami w s3 wiem, że stać ich na takie i jeśli chodzi o piosenki Hasbro ma u mnie wysoko postawioną poprzeczkę). Po raz pierwszy w tym sezonie poczułam, że powracamy do starych klimatów. Podoba mi się rozwijanie fabuły z odcinka na odcinek, ale tego było póki co dość w s4. W zasadzie nie potrafię wymienić nic, co by mi się w tym odcinku nie podobało. Zachowania Mane 6 super (po raz drugi w tym sezonie podoba mi się jak pokazują Rarity, a choć nie jest ona u mnie wysoko w rankingu the best pony ever, to nie lubię jak to zawsze z niej robią tą najgorszą). Połączenie Fluttershy + wampir podoba mi się bardziej niż Flutterhulk, a sama akcja po prostu płynęła spokojnym i niewymuszonym tempem. Jeszcze zdanie do tych, co piszą, że serial jest robiony pod fandom - z tego co się orientuję twórcom scenariuszy odcinków nie wolno czytać opowiadań fandomowych (tak jak twórcom piosenek nie wolno słuchać fandomowej muzyki), więc choć i tak jakaś część fandomu do nich dotrze, to chyba tragedii nie będzie, a nawet jeśli, to nie wiem czy byłoby to aż takie złe (byle wszystko z umiarem).

 

Tyle ode mnie, trzymajcie się ciepło Bronies i Pegasisters :)

Edytowano przez Mystheria
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że serial ma grupę docelową i muszą dostosowywać go pod nią, niestety próbując złapać dwie sroki za ogon niszczą to co dotychczas stworzyli. Nie mówię że dodawanie czegoś dla tej grupy nie docelowej jest złe, scena w kręgielni z postaciami z filmu "The Big Lebowski" w tle mi się podobała. Ale po co umieszczają żeczy które chcemy zobaczyć w serialu na pierwszym planie skoro oglądaliśmy go nawet przed tym(wiem że niektórym się to spodoba czy to z sentmentu do postaci czy świata przedstawionego), jak powiedziałeś:

aby wilk był syty i owca cała

 

Wilk już jest syty a owiec jest dwie. Chociaż, jak wcześniej wspomniałem, te pomysły Hasbro na nowe episody są ciekawe, ale pośpieszane. Nie widzę nic złego w podzieleniu episodów na dwie, w skrajnych przypadkach trzy części, wyszło by to nawet dla nich marketingowo lepiej, z Hobbitem działa.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wypowiem się. 

 

Odcinek mi się podobał, a dlaczego? 

 

1.Flutterbat wyszła słodko.

2.Częściowy zanik hipisowskiej natury Fluttershy. (tak... narzekanie na ulubionego kucyka... )

3.Dobra piosenka.

4.Losowe zachowanie Pinkie jest zawsze na plus.

5.Kurczę... nawet dobry motyw z tymi nietoperzami.

 

Ogólnie był super!

7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż odcinek obejrzany i powiem tak Kolejny dobry odcinek, dużo różowego humoru Vampshy ( moje marzenie się ziściło teraz tylko oczekuję Wereponies [Lycan Octavia ]) jedune co mi się nie podoba to wstawka  Spike'a zupełnie bez sensu wstawiona no i trochę :rd: alkoholiczka wkurza ale za to zakończenie mega te wampirze ząbki Flutterki zbiły mnie z tropu czyżby po raz pierwszy zaklęcie :twilight: nie zadziałało  w 100% ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie kumam osób zachwycających się ponad miarę tym odcinkiem. Wystawiają nad wyraz wysokie oceny 10/10, pomimo płytkich argumentów potwierdzjących wielkość tego odcinka. Zdwać by się mogło, że niektórym wydaje się jakby miał to być ostatni odcinek, dlatego dla zachęcenia ekipy MLP wystawia się wysokie oceny za każdy jakikolwiek wypuszczony episode. To co mnie dziwi to fakt, że nikt nie skomentował zakończenia, czyli morału tego odcinka, który przecież jest wręcz z tyłka wzięty. No ale ważne, że FS zamieniła się w nietoperka i była śliczniusia oraz była piosenka no wszystko było AWESOME, więc daję 10/10 (któryś raz z rzędu). No sorry, niektórzy uważają że odcinek 4 i 6 nie był taki "spoko", bo był za mało "kucykowy" to ten odcinek również. W tym odcinku naprawdę widzimy typową Flatterbitch, po raz kolejny zachwiania osobowościowe (od transformacji psychicznej do fizycznej), serio nią powinien się zająć jakiś specjalista (nie od zwierząt), więc Twi powinna wykazać się inicjatywą oraz nie robić znowu plamy z czarami (by nie było powtórki z finału 3 sezonu).

pozdr

Edytowano przez Fish
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Obejrzałem ten odcinek i wydaje mi się, że internet ma coraz większy wpływ na MLP ogólnie.

A Hasbro uwielbia się bawić Fluttershy i to co się z nią dzieje.

Nie zrozumiałem co powiedziała Pinkie w poprzednim odcinku, ale nie było to czasem "Brony Power!" ?

No cóż, jak coś jest dziwne to też zwraca sie na to większą uwagę.

Już mogę sobie ten spam na 4Chanie wyobrazić.

Pomysł na Fluttershy bycie wampirem pewnie wzięli z niektórych, lecz bardzo znanych OC zwanych VamPony.

Odcinek mi się bardzo spodobał.

Prawdziwy morderca czasu z zimną krwią. (OK może trochę za brutalnie to powiedziałem :flutterblush: )

10 / 10 

 

Oby tak dalej Haszyszbro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od długiego czasu wyszedł odcinek, który w żaden sposób nie był poganiany, powiedziałbym, że mi nawet się dłużył, ale z powodu zwrotów akcji nie nudził.

Może transformacja FS była trochę nieklimatyczna, zwłaszcza, że ledwo co przestała być Hulkiem, ale myślę, że znowu nie była aż tak przesadzona, i w sumie nawet w porządku.

Ogólna ocena 10/10, zwyczajny, relaksujący odcinek, wszystko miało ręce i nogi.

BTW: Zastanawiam się czy kombinezon Rarity i żółto-niebieski strach na wróble były nawiązaniami do Fallouta.

BTW2:

-Zjadałam kucyki?

-Oczywiście...

Edytowano przez fallout152
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek genialny. Nie wierzyłem, że mogą mi się podobać role Dashie i Pinkie, ale w tym odcinku one były zwyczajnie śmieszne. Zresztą, ogólnie w tym sezonie coraz mniej mnie irytują. Sam pomysł owocowych wampirów i wysysania jabłek też mnie rozbroił. Co można wyróżnić...

+ Dashie i jej nieudana próba zostania Drama Queen - śmiechłem mocno, dziwne, że nikt o tym nie wspomniał

+ Dashie cydroholiczka

+ FRUIT BAT ROUND UP FRUIT BAT ROUND UP

+ bardzo dobra piosenka, na razie najlepsza w sezonie jak dla mnie

+ trochę więcej AJ

Minus? Jeden. Odcinek zapowiadał się, że będzie poświęcony AJ, co mnie cieszyło, ale wyszło jak zwykle na to, że reszta M6 (poza Twi, która też zupełnie nic nie pokazała) go jej ukradła. Może AJ faktycznie jest tak mało interesującym kucykiem i została już całkiem wyczerpana w poprzednich sezonach? :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy oceniam nowo nadchodzące odcinki, ale ten okazał się całkiem godny mojej oceny. Po odcinku, byłam pozytywnie zaskoczona.. Oczywiście, biorąc pod uwagę poprzedni, była to spora poprawa ze strony Hasbro. Przyznam, że nie spodziewałam się Flutterbats..To był spory szok. Na początku można było spodziewać się dalszej akcji, ale kuc wampir? Kompletnie nie spodziewałam się tego. Tak jak ktoś wcześniej tu napisał, jedynej rzeczy, jakiej się na początku spodziewałam była powtórzona akcja z bodajże 1 sezonu - co mnie osobiście zniechęciło do dalszego oglądania odcinka.

I oczywiście, jak to ktoś wymyślił RD "Cydroholiczka", tak to również plus z mojej strony. Piosenka spoko, klimatyczna, pasująca do akcji. A co do końcówki.. Czyżby ciąg dalszy nastąpił? Hasbro chce zatrzymać w nas w niepewności? Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może AJ faktycznie jest tak mało interesującym kucykiem i została już całkiem wyczerpana w poprzednich sezonach?

 

A ile można robić odcinków o background pony? :v

 

Also, który to już raz Dashie szaleje w odcinku? :rainderp: Ale Cider Drama była niezła. Kuce-alkoholicy = canon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był fajny i oryginalny, na początku myślałam, że to znowu odcinek typowo "Applejack'owy", ale okazał się fajniejszy.

Ale denerwuje mnie to, ze ostatnio robią takie rzeczy FS... chyba też dlatego jest moją najmniej lubianą postacią.

Flutterbitch, Murdershy (gala), teraz 2 odcinki pod rząd takiego typu - Flutterhulk i Flutterbat, no ile można!

Teraz FS nie sprawia wrażenia takiej... chichej, spokojnej i w ogóle.

Nawet, jak to sprawiło zaklęcie, to było bardzo dziwne i płytkie.

I te wampiry były jakieś dziwne, co to za wampir, który zamiast krwi pije sobie soczek z jabłka?

I te gagi mnie wkurzają, potem ludzie mają pretensję i Hasbro nie wie, co zrobić. Już 3 odcinki w tym sezonie z takim czymś.

Morał też wyjęty z tyłka, "szanować zdanie przyjaciół", no ile takich rzeczy było to nie wiem.

Oceniam na 7.

Edytowano przez Hidoi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWESOME 10/10, znowu ?!

Jeśli ten odcinek jest taki super to niech ktoś mnie przekona lub przynajmniej logicznie wytłumaczy sensowność konkluzji tego odcinka (tak jak wcześniej pisałem).

TEN ODCINEK NIC ISTOTNEGO NIE WNOSI DO SERIALU (by dawać tak wysokie oceny) !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym odcinku moim zdaniem zachowanie Fluttershy było dość dziwne. Używając spojrzenia i zaklęcia na nietoperkach skazała całą kolonie na śmierć głodową. Od razu skojarzyła mi się pewna akcja z Australii gdzie mieli problem w parkach z pewnymi torbaczami podobnymi do wiewiórek. Lecz zamiast je przesiedlić czy coś to owiązali drzewa metalowymi pierścieniami by owe Pałanki nie mogły po wejść z powrotem na swoje drzewa. Czyli jednocześnie równało się to śmiercią głodową lub rozszarpaniem przez psy.

 

Sam odcinek był dość dobrze wykonany lecz nie rewelacyjny. Nie zalicza się do mojej czołówki, ale nie wszystkie odcinki muszą być świetne, bo co to wtedy byłaby za czołówka...

 

1 zaleta zamiany Shy w wampirka to szybsza nauka języka owego "ssaka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWESOME 10/10, znowu ?!

Jeśli ten odcinek jest taki super to niech ktoś mnie przekona lub przynajmniej logicznie wytłumaczy sensowność konkluzji tego odcinka (tak jak wcześniej pisałem).

TEN ODCINEK NIC ISTOTNEGO NIE WNOSI DO SERIALU (by dawać tak wysokie oceny) !!!

 

Dlatego też Ty nie dałeś wysokiej oceny. Inni dali bo się podobał, bo był zaskakujący i po prostu zabawny. Każdy ma prawo do swojego zdania i nikt nie ma obowiązku tłumaczyć się z tego.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlatego też Ty nie dałeś wysokiej oceny. Inni dali bo się podobał, bo był zaskakujący i po prostu zabawny. Każdy ma prawo do swojego zdania i nikt nie ma obowiązku tłumaczyć się z tego.

Nie dałem, bo miałem powód, ponieważ na to nie zasłużył (nie będę ponownie spisywał czemu- wrócić do moich poprzednich postów). "Zaskakujący i po prostu zabawny" też był odcinek Flight to the Finish, jednak nie zyskał takiego poklasku jak inne (był najsłabszy, ponieważ nie był interesujący oraz błyskotliwy jak reszta). W takim razie dawajmy wszystkim po 10, ponieważ ja tak chcę. Ludzie to jest forum a na nim się dyskutuje, dlatego za każdy swój wpis się odpowiada (jak podczas każdej konwersacji), więc każdy powinien się liczyć z reprymendami z zewnątrz na temat swojego zdania, jeśli jest pewien to powinien ich bronić (podejmować dialog, a nie milczeć- po to jest forum). To są podstawy podstaw- jak to mówił klasyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Świetny odcinek. PP znów była detektywem : P.  Piosenka wpadała w ucho, a po niej rozwinęła się ciekawa akcja. Odcinek był zaskakujący, Flutterbat ( :x) fajny, kieł na końcu zagadkowy, a RD pragnąca cydru zabawna. Wszystko ułożyło się w ładną całość i powstał odcinek godny uznania. Oby było ich więcej. 10/10

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem, bo miałem powód, ponieważ na to nie zasłużył (nie będę ponownie spisywał czemu- wrócić do moich poprzednich postów). "Zaskakujący i po prostu zabawny" też był odcinek Flight to the Finish, jednak nie zyskał takiego poklasku jak inne (był najsłabszy, ponieważ nie był interesujący oraz błyskotliwy jak reszta). W takim razie dawajmy wszystkim po 10, ponieważ ja tak chcę. Ludzie to jest forum a na nim się dyskutuje, dlatego za każdy swój wpis się odpowiada (jak podczas każdej konwersacji), więc każdy powinien się liczyć z reprymendami z zewnątrz na temat swojego zdania, jeśli jest pewien to powinien ich bronić (podejmować dialog, a nie milczeć- po to jest forum). To są podstawy podstaw- jak to mówił klasyk.

Ale przecież wszyscy piszą czym im tak się spodobał ten odcinek. Widać dla nich to wystarcza by dać 10, tobie to nie wystarcza, no ok. Każdy ma swoją ocenę. Ty byś pewnie chciał, żeby wszyscy podzielali twoje zdania. No ale tak nie jest. Im się spodobało na 10, podali rzeczy jakie im się spodobały i według nich te rzeczy wutarczą na taką a nie inna ocenę.

Mam pewną propozycję, sporządźmy przed 2014 r. ankietę dotyczącą najlepszego odcinka tego roku, wtedy zobaczymy który rzeczywiście odcinek jest najlepszy (każdy po jeden głosie).

Dobry pomysł. Ciekawy jestem który by się okazał najlepszym.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Odcinek bardzo fajny, ale strasznie irytuje mnie ta mania na cydr, nazwijcie to jak chcecie, ale chyba mam do tego uraz.
No i ta Flutterka, Hasbro się na nią uwzięło. Boję się pomyśleć co jeszcze.

 

odc... nie był zły, ale nie idealny, chyba się poddam... "Bezpieczna siódemka" ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...