Skocz do zawartości

Odcinek 7: Bats!


Cahan

Bats!  

114 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na ile w skali 1-10 oceniasz ten odcinek

    • 10
      56
    • 9
      26
    • 8
      16
    • 7
      13
    • 6
      1
    • 5
      0
    • 4
      0
    • 3
      2
    • 2
      0
    • 1
      0


Recommended Posts


Ty byś pewnie chciał, żeby wszyscy podzielali twoje zdania.

Jeśli jest sporządzone sensownie oraz analogiczne do sytuacji, to czemu nie. Ponieważ to jest wręcz irytujące jak ktoś daje najwyższą ocenę za jakieś miałkie coś tam np. Flatterbat, lecz w kolejny odcinku spodoba się kolejna rzecz na 10 itd. Taka osoba jest niezdecydowana lub nie ma swojej miary wartości, dlatego dla mnie taka opinia oraz ocena jest mało wiarygodna, lecz co ja tam wiem.

Zróbmy ankietę to się wszystko wyjaśni!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i ta Flutterka, Hasbro się na nią uwzięło. Boję się pomyśleć co jeszcze.

 

No tak, z Fluttershy robią już nie wiadomo co, Hulk, wampir... Co dalej? Wilkołak? Drzewo? Zamiast nieśmiałej, dobrodusznej FS robią z niej jakieś potwory  :P


Zróbmy ankietę to się wszystko wyjaśni!

 

Popieram.

 

Jak dla mnie to odcinek był dobry, lepszy na pewno od Power Ponies czy Daring Do. Podobała mi się piosenka, miała swój klimat, z czymś mi się kojarzy ale nie mogę skojarzyć z czym :P Rainbow jako maniaczka cydru też mi się podobało, to samo Pinkie Pie w tym odcinku dla była niezła, poprawiła mi humor. Jednak motyw z Flutterbat mi się nie podobał, jak nie hulka z niej robią to wampira... Szkoda, wolałbym zwykłą nieśmiałą, życzliwą Flutter a nie robienie z niej nie wiadomo czego. No i morał na końcu, no taki jakiś wyciągnięty na siłę w porównaniu z poprzednimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak dla mnie to odcinek był dobry, lepszy na pewno od Power Ponies czy Daring Do.

U mnie jest wręcz odwrotnie.


No i morał na końcu, no taki jakiś wyciągnięty na siłę w porównaniu z poprzednimi.

No właśnie morał jest po prostu z tyłka wzięty (by szanować zdanie każdej osoby), a samo rozwiązanie tego problemu jest niedorzeczne (Twi się nie spisała).


Szkoda, wolałbym zwykłą nieśmiałą, życzliwą Flutter a nie robienie z niej nie wiadomo czego.

Ja również, lecz na tym polega rozwijanie charakteru (raz lepiej raz gorzej).

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja również, lecz na tym polega rozwijanie charakteru (raz lepiej raz gorzej).

 

Oczywiście rozwijanie charakteru jest potrzebne (chciałbym, żeby FS stała się choć odrobinkę odważniejsza i pewniejsza siebie), ale robienie z Flutter wampirów i hulków mnie po prostu denerwuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie odcinek był lepszy niż Daring Don't i Flight to the Finish, mimo że Dash znowu zaczęła nam świrować, tym razem na cydr :P Alkoholiczka jedna.

 

W sumie nawet nie wiem, co spowodowało, że akurat cenię ten odcinek dużo bardziej niż te dwa wymienione. Znaczy... w pierwszym wkurzał mnie fangirlzm Dash, z mojej perspektywy wyglądało to na bardzo niezdrowy syndrom fana, coś na pograniczu stalkingu.

 

A drugi to znowu DT i SS, których nie znoszę. Ale cóż, czego się spodziewać po klaczkach, których znaczkiem jest odpowiednio tiara i srebrna łyżka? :P

 

I cóż, spodziewałem się odcinka AJ-centrycznego z Shy w roli drugoplanowej, a tymczasem otrzymaliśmy całą szóstkę. W sumie wyszło nawet na korzyść. Żadna z postaci mnie nie irytowała. No, może poza cydroholizmem Dash (OLABOGA! NIE MA CYDRU! ZABIJCIE MNIE! ALBO NIE! IDĘ POCIĄĆ SIĘ CHMURĄ!). Rarity była dla mnie całkowicie neutralna, a nawet rozbawiła mnie jej przeglądanie się w jabłku, no i jabłko na jej rogu :rainderp:

 

Pinkie była Pinkie i po raz kolejny rozwala system, czy to swoją krótką piosenką Fruit Bat Wrap Up, czy to trzymaniem latarki z pomocą kosmyka :rainderp: No, niby jej zachowanie nie powinno mnie dziwić, a jednak...

 

Dash już wspomniałem, wkurzał mnie jej cydroholizm, AJ była w porządku, acz nieco w tle (BEST BACKGROUND PONY!), mimo odcinka skupionego niejako na niej. Also, jestem pełen podziwu dla umiejętności rodziny Apple - wyhodować takie jabłko. Aczkolwiek mam wrażenie, że nie jest to w 100% dzieło natury :rainderp:

 

Ktoś gdzieś wspominał o opanowaniu Twilight - w sumie racja, coraz pewien się czuje w nowej roli i nie traci zimnej krwi. Miło z jej strony, że choć popierała AJ, postanowiła znaleźć rozwiązanie, które byłoby odpowiednie - w miarę - dla Fluttershy. Also widać, że Shy jest coraz pewniejsza siebie - potrafi wyrazić swoje zdanie i już tak szybko nie ustępuje, jednak wciąż jest tak uroczo nieśmiała jak zawsze, co mnie cieszy.

 

Podobnie pojawiło się Spojrzenie, no i też mieliśmy przy okazji próbę wyjaśnienia jego działania. Nie ma co, naprawdę musi w tym był jakaś magia, skoro użycie czaru przez Twilight jakoś zadziałało na Shy. Hmm... a jeśli Spojrzenie otwiera okna duszy i wtedy zwierzęta widzą prawdziwą Fluttershy? :notsure:

 

Anyway... Przemiana Shy była dla mnie zaskoczeniem, nawet pomimo tego, że już widzieliśmy oznaki, że jest coś z nią nie tak. Dzięki temu dwie rzeczy fandomu stały się kanonem - bat ponies (no, niby były te w zaprzęgu Luny, ale tutaj było więcej o nietoperkach) oraz Nosflutteratu (kto nie czytał fica, niech sobie zerknie, bo warto).

 

W przeciwieństwie do poprzedniego odcinka, tym razem nie miałem wrażenia, że fabuła gna na złamanie karku. Wszystko, moim zdaniem, wyszło odpowiednio - nie za wolno, nie za szybko. 

 

A, i zapomniałbym. Urocze było to krótkie cameo Spike'a, gdy mane6 skończyły pracę nad przemianą wampiroperzy owocowych. Po prostu idealnie xD

 

Nie był to odcinek idealny i wątpię, by takowy się pojawił, ale ten był dość blisko. Cóż, ostatnio po prostu nie mogę zdzierżyć Dash... I jej kolejne świrowanie obniżyło ocenę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flutterbat?... Lepsze niż wersja Flutterhulk, a zrobienie z niej wampirka to wypadek w pracy podczas rzucania zaklęcia ale kto by inny pasował. Bo na pewno nie Pinkie czy Rarity a Rainbow to by nie złapali tak łatwo. Odcinek oceniam na te 10/10. Piosenki bardzo przyjemne... aż się chce zagrać do nich dobry Riff. A Twilight w roli projektora wie się samo przez siebie. Ciekawe czy ten kiełek z końca odcinka zostanie, czy też nie. Jako tako Kuconietoperze istnieją jak i morał jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa i pozdrawiam! Epicki odcinek za nami więc parę uwag...

Odcinek był tak bardzo prze epicki że aż musiałem to napisać napisze teraz co mi się najbardziej podobało.

 

1. Flutter-Bat : Fluttershy jabłkowym wampirem? AWASOME!!!  Taka pożywka dla wyobraźni fandomu! I jako postać która nieco zna komiksy o superbohaterach, Flutter-Bat cały czas mi się kojarzy z Man-Batem.

 

2.Piosenka- nieważne jaka, nieważne gdzie, piosenki w MLP (szczególnie po angielsku) są na wagę platyny.

 

3.Końcowa scena z przybliżeniem na...kieł Fluttershy- czy to oznacza że jeszcze kiedyś usłyszymy o tym mrocznym Alterze Flutterki? Będzie się w niego zmieniać co noc kiedy jabłka będą najsoczystsze? Czy ukarze się nam odcinek w którym przyjaciółki będą chronić Fluttershy przed kucykową wersją Van Helsinga? Dam dam dam...

 

Oceny numerycznej oczywiście nie wystawiam bo- nie umiem, jest ona krzywdząca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra skoro moje opinie pisemne nie zwróciły uwagi to zrobię to w sposób ikonograficzny.

A teraz wyluzujcie - Chill Man

a30.png

Prawda o odcinku

0ad.jpg

Zdanie opozycji

646.png

Ważny szczegół odcinka

a96.png

P.S.

Czy ktoś zwrócił uwagę na Cutie Mark Flatterbata?!

3dd.png

Edytowano przez Fish
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWESOME 10/10, znowu ?!

Jeśli ten odcinek jest taki super to niech ktoś mnie przekona lub przynajmniej logicznie wytłumaczy sensowność konkluzji tego odcinka (tak jak wcześniej pisałem).

TEN ODCINEK NIC ISTOTNEGO NIE WNOSI DO SERIALU (by dawać tak wysokie oceny) !!!

Kogo obchodzi, że nic nie wnosi? Ten odcinek zbliżył się, a może nawet przekroczył poziom najlepszych odcinków 1 i 2 sezonu pod względem humoru i ogólnej "kucowatości" (czyli tego tajemnego czynnika, który sprawia że lubimy kucyki).

Oczekujesz, że ktoś przyjdzie i wytłumaczy ci, co było w tym odcinku takiego dobrego? Guess what, to jest subiektywna opinia. I twoja też jest taka. Nie podoba ci się? Masz pełne prawo. Ale przestań tak atakować ludzi, którzy mają odmienne zdanie od twojego.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałby ktoś linka? Nie ogarniam gdzie mogę to obejrzeć ;-;

Byłabym wdzięcznaaaaa :_:

@EDIT w piosence "Bats", której właśnie słucham Fluttershy pięknie to zaśpiewała, tak z uczuciem...a ten głos...PODOBA MI SIĘ! Jest to od teraz jedna z mych ulubionych piosenek z MLP <3

http://www.dailymotion.com/video/x18zbc5_my-little-pony-sezon-4-odcinek-7-bats-napisy-pl-hd_shortfilms Proszę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kogo obchodzi, że nic nie wnosi?

Mnie.


Ten odcinek zbliżył się, a może nawet przekroczył poziom najlepszych odcinków 1 i 2 sezonu pod względem humoru i ogólnej "kucowatości" (czyli tego tajemnego czynnika, który sprawia że lubimy kucyki).

Ha, "kucowatości" potrafisz wytłumaczyć ten neulogizm, ponieważ interesuje mnie twoja recepta na dobry odcinek MLP :).


Oczekujesz, że ktoś przyjdzie i wytłumaczy ci, co było w tym odcinku takiego dobrego?

Po twoim nastawieniu do mnie, wiele nie oczekuje. Poza tym śledze ten temat od samego początku i zapoznałem się z wszystkimi opiniami ludzi, więc niepotrzebuje tego wiedzieć. Chodzi mi o zwykłe wytłumaczenie pewnych moich zastrzeżeń, wytkniętych temu odcinkowi, np. końcówka i morał.


Ale przestań tak atakować ludzi, którzy mają odmienne zdanie od twojego.

Ja nikogo nie atakuje, tylko chcę podjąc merytoryczną dyskusję.

Sorry ale z takim tekstem przypominasz mi (nie traktuj tego dosłowinie):

100327657708bb53ce9f524a4fb27bde.jpg

oraz

1048529-Uczestniczki-krytykowaly-niedawn

No bo jak to się godzi by na tym forum była osoba mająca inne zdanie?!

128ca444aeca82084820bf5e3fbbdd49.jpg

pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak to się godzi by na tym forum była osoba mająca inne zdanie?!

Biorąc pod uwagę, że po co drugim poście chwalącym odcinek ty wtrącasz swoje 2 grosze i żądasz wyjaśnień, powinieneś to pytanie zastosować do siebie.

 

Chodzi mi o zwykłe wytłumaczenie pewnych moich zastrzeżeń, wytkniętych temu odcinkowi, np. końcówka i morał.

Są słabe. OK? Większość odcinków ma słabe morały. A ja nie oglądam MLP dla morałów, bo dla mnie nie są one żadną nowością - każdy dobrze wychowany człowiek stosuje je w życiu. Końcówka też nie odbiegała od normy - ot, któraś z M6 wpada na genialny pomysł i rozwiązuje problem w 30 sekund. Standard.

 

Ha, "kucowatości" potrafisz wytłumaczyć ten neulogizm, ponieważ interesuje mnie twoja recepta na dobry odcinek MLP .

Nie potrafię. Recepta na dobry odcinek: dużo humoru, dużo Rarci, szybka i w miarę spójna akcja, nawiązania, zwłaszcza subtelne, do poprzednich odcinków i popkultury. Piosenki podwyższają ocenę, ale nie są konieczne. Morały są mi zupełnie zbędne. Tutaj pojawiło się wszystko, czego oczekuję od odcinka MLP i więcej. Stąd moja ocena. I najwyraźniej nie jestem osamotniony w tej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie kumam osób zachwycających się ponad miarę tym odcinkiem. Wystawiają nad wyraz wysokie oceny 10/10, pomimo płytkich argumentów potwierdzjących wielkość tego odcinka. Zdwać by się mogło, że niektórym wydaje się jakby miał to być ostatni odcinek, dlatego dla zachęcenia ekipy MLP wystawia się wysokie oceny za każdy jakikolwiek wypuszczony episode. To co mnie dziwi to fakt, że nikt nie skomentował zakończenia, czyli morału tego odcinka, który przecież jest wręcz z tyłka wzięty. No ale ważne, że FS zamieniła się w nietoperka i była śliczniusia oraz była piosenka no wszystko było AWESOME, więc daję 10/10 (któryś raz z rzędu). No sorry, niektórzy uważają że odcinek 4 i 6 nie był taki "spoko", bo był za mało "kucykowy" to ten odcinek również. W tym odcinku naprawdę widzimy typową Flatterbitch, po raz kolejny zachwiania osobowościowe (od transformacji psychicznej do fizycznej), serio nią powinien się zająć jakiś specjalista (nie od zwierząt), więc Twi powinna wykazać się inicjatywą oraz nie robić znowu plamy z czarami (by nie było powtórki z finału 3 sezonu).

pozdr

 

 

Ale każdy ocienia według własnych kryteriów i nie możesz nikomu narzucać swojej opinii. Każdy oczekuje od MLP czegoś innego, dla niektórych liczą się piosenki dla innych morał końcowy itd. Dla mnie np naciągany morał nie psuje oceny bo jakoś nigdy nie przeżywałem tych listów a teraz wpisów do pamiętnika. Nie mam nic do ludzi którzy szukają tego, ale czy ja muszę robić to co reszta? Filmy/kresków to rozrywka a nie wielkie przesłanie życiowe i nauczanie ludzi. Życia uczę sie z innych źródeł, w MLP szukam dobrej zabawy a to zapewnia mi dobry humor, czy nieschematyczne zwroty akcji. 

 

Jak odcinek będzie dla mnie nudny, ale będzie miał w ostatnich sekundach genialny morał to nie dam za to odcinkowi 10/10.  Dałem wysoką notę, bo jak na te 20 minut dostałem wiele przegenialnych scen. Flutterbat była już tylko wisienką na torcie.

 

Będe oceniał odcinki jak chce, bo to wkońcu subiektywna opinia i nikt nie będzie mnie w tej kwesti ograniczał. Dyszke można dać dopiero ostatniemu odcinkowi, bo wcześniej nie widziało się wszystkiego?  Tyle tych pustch haseł o tolerancji, wzajemnych uszanowaniu a czasami patrząc na ten cały scenę MLP dochodzę do wniosku że to puste hasła jak te morały w kreskówce. Powinniśmy szanowanie zdanie innych i nienarzucać własnego. Dyskusja ok, ale nie gadanie co kto ma robić a czego nie może.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że po co drugim poście chwalącym odcinek ty wtrącasz swoje 2 grosze i żądasz wyjaśnień, powinieneś to pytanie zastosować do siebie.

Przeciwnie, ponieważ to ja jestem jednym z niewielu, którzy nie postawili 10/10, poza tym nikogo nie zmuszam do zmiany oceny (nie zależy mi na tym).

 

 

Są słabe. OK?

To nie są wszystkie uwagi tylko dwa przykładowe oraz nie są słabe (warto je wytłumaczyć).

 

 

Większość odcinków ma słabe morały.

Nieprawda, lecz jeśli dotyczy to ostatniego odcinka to rzeczywiście czy wart jest najwyższej oceny itp.?

 

 

A ja nie oglądam MLP dla morałów, bo dla mnie nie są one żadną nowością - każdy dobrze wychowany człowiek stosuje je w życiu.

Ja również (nie rozumiem tych odniesien do mnie), lecz w pierwotnym założeniu były integralną cześcią każdego odcinka, a ich fabuła sprowadzała się rutynowo do podania na talerzy konkluzji w formie listu do Celestii- morału tej historii. Super że uważasz się za wychowanego człowieka, lecz zwróć uwagę na to że serial był skierowany dla "pierwotnego targetu", który potrzebował takiego elementu wychowaczego w takiej formie (zgodnie z wymogami i konwencją dziecięcych kreskówek z USA). Morał jest jednak istotną częścią serialu, ponieważ jeśli fabuła kształtuje ciąg wydarzeń to puenta ostatecznie kończy tą historię oraz zwięźle wraz z jej celami (rozwiązuje problemy).

 

Końcówka też nie odbiegała od normy - ot, któraś z M6 wpada na genialny pomysł i rozwiązuje problem w 30 sekund. Standard.

Ba, to wiadome lecz czym w tym wypadku możemy tak powiedzieć (obliczałeś średnią rozwiązywania problemów każdego odcinka, że podajesz tak dokładnie czas).

 

 

Recepta na dobry odcinek: dużo humoru, dużo Rarci, szybka i w miarę spójna akcja, nawiązania, zwłaszcza subtelne, do poprzednich odcinków i popkultury. Piosenki podwyższają ocenę, ale nie są konieczne. Morały są mi zupełnie zbędne.

Dobra na podstawie twojego wskaźnika postaram się ocenić ten odcinek.

- humoru trochę jest lecz czy zabawnego to kwestia gustu

- w porównaniu do reszty z M6 to Rarity w tym odcinku było mało

- w tym wypadku raczej niestała (nierównomierna) i przerywana niż jednostajna, ponieważ z początku była bardzo wolna, jednak dopiero od obławy na FS mocno przyśpieszyła, więc nie było równego tempa akcji, lecz do tej obławy nie mogę się przyczepić ponieważ trzymała w napięciu (jednak sposób w jaki złapano FS był głupi).

- morały są dla twórców bardzo ważne, ponieważ nie tylko tradycyjnie kontynuują schedę po poprzednicze to są cloo i koścem każdego odcinka (choć teraz niezawsze).

 

nawiązania, zwłaszcza subtelne, do poprzednich odcinków i popkultury.

Jakoś tych nawiązań nie zauważyłem poza tymi uzależnieniami RD i PP, chyba że uznasz ten odcinek za parodię horrorów, o ile porównasz Flatterbata do Draculi i innych filmów z wampirami. Jednak to jest słabe. No niewiem może i śmieszne, lecz czy jakieś genialne- o bohaterka oraz o świecie Equestrii i innych tajemnicach nic nowego się nie dowiedzieliśmy.

Jeśli tak się upierasz przy swoim to wytłumacz mi logikę rzuconego feralnego czaru przez Twi oraz wysnuta przez twórców puenata odcinka jest trafna- tylko proszę rzeczowo.

pozdr

Edytowano przez Fish
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia co do tego odcinka i na razie nie ocenię, bo zamierzam obejrzeć jeszcze raz i wtedy zdecydować. Pomysł był dość kontrowersyjny i wydawał mi się zrobiony pod publikę, bo teraz wampiry są tak popularne wśród nastek. Z drugiej strony nie zostało to jakoś szczególnie przesadzone i ciekawie było zobaczyć fluterkę w takiej odsłonie. Zupełnie niepotrzebne było marnowanie tego jabłka, choć wiem że ten motyw był w odcinku po to, żeby był pewien morał na koniec odcinka. Jednak czy nie byłoby o wiele lepiej gdyby Twilight po prostu użyła lewitacji by sprowadzić Flutter do klatki czy coś? Często to robiła, więc...

Na koniec podobała mi się ostatnia scena w stylu CDN. Ciekawe, czy coś z tego wyniknie i co? ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry odc ale nie idealny z czystym sumieniem mogę dać mu 9/10 

Nigdy fanem piosenek w mlp nie byłem( są drobne wyjątki)ale ta bardzo mi się podobała.

Jeden z naprawdę dobrych odc po sezonie 2.

Czekam na emotikonę z wampirem  :fluttershy2:

Edytowano przez Pookhi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...